Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
demagoogia
 
Anna 04. detsember 2001, kl 13.23

Ma püüdsin väga, aga nüüd sain mis tahtsin!

nüüd vaevab miski mind, no krt. kaua võib, küsid põhjendust ja sellest järeldatakse:

1. tunnen ennast puudutatuna
2. vaevab miskit

miks peab paha tuju olema kui midagi püstitad, muidugi ei pea.

ma nagu kujutasin ette et kui mingi teema siin foorumis püstitada, et siis nagu selle nn. probla endale selgeks teinud. St kui on probla ja selle siin jutuks võtad, et ootadki ju et sulle vastatakse, küsitakse, ehk siis arutatakse.

Lugesin sinu juttu, mõtlesin selle peale, avastasin, et ei ole ise seda täheldanud ja siis otsustasin sinu käest küsida, et vast kellegi isikule, nimele millele iganes sa toetusid, aga ma ei saanud mingit vastust.

Ühesõnaga kujutasin ette midagi olematut ja mul on nüüd veel sada häda.

Vabandan ja enam ei küsi!

Tahad ülbata, pane aga edasi

PUNKT.
 
TESS 04. detsember 2001, kl 13.24
Tom
Mulle tundub, et oled teismeline.Sry, aga see siin on rohkem täiskasvanutele või nii:)...Mitte, et keegi keelaks vms...lihtsalt soovituslikus mõttes, et sul raske aru saada...
Aga tubli, et püüdsid ja arvatavasti tunned end nüüd leili tekitamise tõttu tükk maad paremini:)))
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.25
tess: Kas tähelepanu juhtimine millelegi ei ole mitte selles vallas puudutatuna, häirituna tundmine?

kas see ei käi ka sinu kohta?

tähelepanu osas pidasin silmas, et kui kellelgi on tähelepanu puudus, siis...aga let it be

mina va? einoh, nüüd räägid iseenda vastu ka

sellest et ma endale vastu räägin, ehk tuleb see sellest, et ma ei jõua nii ruttu refreshi teha ja kuna ma üksi olen kõige vastu, siis võib ju nii juhtuda. mis teha, net pole nii kiire kui vaja.
 
mõtleja 04. detsember 2001, kl 13.28
Loe siis piixu mõtet/arvamust tal tuli sama mõte aga palju paremini, ladusamalt-vaata mina alles hakkan arenema, kirjutasin, et siiani olen ainult mõelnud ic(lean Su eelmistest kommidest)
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.33
anna: solvusid? nu mis teha, kui sa nii lihtsate asjade peale solvud. kas ma juba ei põhjendanud et selleks pole mul kohe aega? ja veel ülbata? veider, eks ma siis ülban edasi
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.37
tess: yes ära tuli see arvamus. ära jõudsin oodata, et keegi selle välja käiks. muidugi olen ma teismeline, ainult kole vana selleks. peaks nagu 3 seda iga ületama, aga noh suur inimesetundja tess teab paremini. tess äkki oskad veel mõnda kildu panna, ic
 
Anna 04. detsember 2001, kl 13.41
Näe tahtsin lõpetada. Tegelikult ju lõpetasingi ja naerma ajab miskipärast, ma nimelt siin foorumis üsna harv esineja ja täna mõtlesin proovida kuna tekkis küsimus.

Ja täpselt seda ma nüüd ootasingi

sain ka punkti 3. solvusin.

esitan küsimuse, ja ükskõik millise nurga alt ma seda teha püüan, no võimatu.

Ja aitäh Tom, nüüd on mul naljakas, ise enda üle naeran, mitte kellegi teise!

tõesti kompleksid probleemid seoses suhtlemisega jne. vähemalt niipalju kui ma ennast tunnen mul puuduvad. Aga kui sina arvad, et miskit viga on, siis loomulikult.

Ja pole aega, tead, ega mind suurt enam huvitagi. Küsimus=vastus nii arvasin, nüüd see juba lihtsalt natsa tobe!
 
Gita 04. detsember 2001, kl 13.42
tom, mul on ka hetkel õudne tahtmine kaasa rääkida, aga ma ei saa üldse aru, millest te siin räägite - et kui Sa valgustaks nii paari sõnaga kokkuvõtvalt, mida need nüüd vist juba 66 kommentaari siin öelda püüavad...

:))
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 13.42
kas tomi seatud eesmärk oli enese edevuse upitamine ja iseteadlikkuse tõestamine (huvitav kellele?) ???

muide tom võib lugeda ka täna otsustan mina - on selline avaliku arvamuse ja ideede lehekülg...

kui sina tom otsustad siin kommentaaride ja teemada järgi inimeste üle ja miskit sulle siin ei meeldi võid vabalt jätta lugemata!

päikest ning ilusat lumist talveilma kõigile
positiivselt mõtlejaile siin!:)
 
Kaits 04. detsember 2001, kl 13.44
Ommik

Teema oli demagoogia, aga mitte keegi ei maininud, mida selle all mõelda/kuidas sellest aru saada ... Tegelikult olen ma üritanud Interneti foorumite mõtet (miks ja millised inimesed siia kirjutavad) mõista, aga siiani eduta.

Mõningaid tähelepanekuid olen ma küll teinud: kritiseeritakse / materdatakse isikut, mitte probleemi, Maailm keerleb MINU ümber, mina müün/tean absoluutset tõde (TM) jne. Iseenesest ju ilus või mis :), ah eks igaüks ise tea kuidas parem on :) ...

Anna: kommentaaride põhjal tekib inimesest pilt? Olen Interneti avarustes inimestega 7 aastat suhelnud ja ... tekkiv pilt on alati petlik olnud :). Minu viga/võimetus? btw, näidetega oma väidete tõestamine on 1 demagoogia nippe, sest igale näitele saab tuua vastunäite. Näite abil saab illustreerida olukorda ja mitte midagi enamat.

Mulle näib, et enamus siin kirjeldatud probleeme tekib inimestele ainult sellepärast, et kriitilises olukorras löövad emotsioonid üle pea kokku ja ongi kõik. Inimene ei suuda kainelt mõelda ja tegutseda ning tagajärjeks on käitumine mida hiljem häbenetakse. Õppides valitsema oma emotsioone saaks hulga jama ära hoida. Vastuväide: siis me muutuks ju külmadeks ja emotsioonideta inimesteks. Kusjuures ei muutuks, kui emotsioonid võetakse tahtliku kontrolli alla siis, kui selleks on vajadus. Juhul, kui on tegemist positiivse situatsiooniga (näiteks oled koos oma kallimaga, keda sa usaldad), siis sa ei pruugi oma emotsioone kontrollida ja ongi tore, kui need sinu pea kohal kokku löövad. Pärast on lahe kahekesi itsitades meenutada, mis lollusi kõik ära teha sai ... :)


Kaits
 
chameleon 04. detsember 2001, kl 13.46
Vasturääkimised ja mittevasturääkimised...
A vat mina olen sihuke "räige elukas" (nagu keegi mind kunagi armsalt nimetas), et kui tahan siis räägin niisama juttu ja kui tahan siis räägin endale vastu kah. Tahan- olen sinine, ei taha- olen punane. Ja kui tahan, siis kas või sini-must-valge.
Tahan- joon kisselli või kuulan transistorit. Ja mis siis?
Kes mulle seda pahaks võib panna?
Tahan- ütlen, et see tom ei meeldi mulle. Ja homme ütlen, et nüüd meeldib hirmsat moodi....
No olen sihuke, mis teha. :(
 
Pipa 04. detsember 2001, kl 13.46
tom!
Ära ära kao, oled nagu peotäis sidrunipipart mageda supi sisse!
Sinusugust mees siin napib koledasti.
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.49
gita: seda tahavadki:) kui aru ei saa, siis ma ei saa ka puust ja punaselt ette teha
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.51
gita: sry, kirjatsura sattus sisse, peaks olema seda tahavadki öelda mida sa näed end lugevat:)
 
Gita 04. detsember 2001, kl 13.54
tom: et miks siis ei saa? :) puust punaseks tegemine aitab tihti endal ka asjast paremini aru saada:))

PS!vot ja see ongi demagoogitsemine, mida ma praegu teen, eksju?!:)
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.54
crissu: pagan, osad on siin mingist napakast ideest vaevatud vist. a'la enese edevuse upitamine ja iseteadlikkuse tõestamine... kuidagi koolilapselik, või mis? kas tõesti midagi huvitavamat ei tule?

miskit sulle siin ei meeldi võid vabalt jätta lugemata!

kas see sinu kohta ei käi? milleks soovitada teistele kui ise eirad?
 
Feliks 04. detsember 2001, kl 13.55
Tom: vat selles eksid sügavalt...et mida loed, seda mõtlebki autor...see küll teemast mööda, et läheb mõnevra filosoofiliseks..aga: inimene paneb kirja oma nägemuse asjast nii nagu oskab, suudab ja mida oluliseks peab, lisamata sealjures emotsioonid, silmapilgutused, kätega vehkimised, hääletooni jnejnejne. Lugeja saab sellest aru oma isiklikust tujust, suhtumisest,lugemisoskusest, tähelepanuvõuimest, fantaasiast jnejne lähtuvalt. Ehk...see mida inimene lugedes reageerib, on segu kellegi kirjutussuutlikusest ja lugeja enda mõistusest..võib ka rikutusest:)) Ehk loll pole see kes ütleb, vaid see kes mõtleb:)
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.56
kaits: sa päris õppind tüüp:)
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.57
pipa: irw, juhtub
 
tom 04. detsember 2001, kl 13.59
gita: nu siis on ju hea kui nii arvad, aga alusta endast, siis läheb aega vähem
 
Anna 04. detsember 2001, kl 13.59
Kaits

Mida ma mõtlesin pildi all, siiski jah see pilt võib olla tegelikkusega vastuolus, muidugi võib, virtuaalsus ja reaalsus kaks ise asja ju.

Püüdsin öelda seda, et minu arvates nn. püsikommentaatorid või siis need kelle nimed mulle meelde on jäänud, ei muuda erinevate teemade all oma arvamusi, ma ütleksin isegi nii, et sama inimest on võimalik tunda ära ka siis kui ta vahepeal nime on vahetanud, sest mõtted on olnud siirad. Et ehk siis teadlik enese kellegiks teiseks tegemine, loomulikult võimalik. Ma ei vaidle vastu ju sellele. Ja kui ütlen mina, ütlen seda sellepärast, et ma ju ei saa kellegi teise nimel rääkida peale iseenda.

Ja teemad haakuvad ja mina olen küll justnimelt nagu Tom soovitas, tihtigi vanu teemasid arhiivist välja võtnud ja lugenud kommentaare, mis siis mind ehk mingil hetkel puudutanud on jne. ja siiski julgeksin väita, et vähemalt see virtuaalinimene kes siin juba pikemalt kommenteerib, on endast loonud minu jaoks mingi pildi ja kui on mingi uus teema siis ma juba enamvähem oskan ette aimata mida se inimene asjast arvab jne.

Püüan ennast põhjendada kui midagi väidan. Ja mõni inimene, tema püstitatud väide või küsimus tekitab huvi, ja kui see nii on siis küsingi, vastangi või arutlengi.

Ja sellega ei taha ma öelda, et keegi teine ka nii tegema peab, või et minu arvamus on õige.

Ehk ei oska ennast väljendada, ma ei tea.

Anna
 
tom 04. detsember 2001, kl 14.02
feliks: soovitus, pane juurde rida teksti, mille kohta mida ütled, muidu ma ei suuda enam hallata ja masin läheb ka kole piduraks juba kätte ära. kindlasti on sul õigus, et see kõik on ka asjasse puutuv. ja kindlasti ma ka eksin, seda ma ei eita. aga kõik kui mõte selline
 
Fööniks 04. detsember 2001, kl 14.07
Väga mõtlikult neile, kes väidavad, et internetis on inimene teistsugune kui reaalis... minu kogemus ütleb just vastupidist. Aga see on ilmselt juba minu viga, et ma vaimu osa nii ületähtsustan...Ja vaimu(vaimutust) on siin eriti raske peita, erinevalt pikkusest, kaalust, kinganumbrist ja nahavärvist... näiteks.


PS - ma ei mõelnud sellega kellegi kohta midagi halba, vaid seda, et minu sarnased näited on hääd.
 
Gita 04. detsember 2001, kl 14.07
tom: et alustan millest? kas tahad,et teen Sulle midagi puust ette ja punaseks?:)

Feliks: Sinu viimane lause on nii armas - sellest järeldub kenasti, et Gita on loll:) millele ei teki tahtmist isegi vastu vaielda, kuna eespool oli asi korralikult ära seletatud...
 
tom 04. detsember 2001, kl 14.12
anna: vastan siis ise ka, kuna minust on nagu jutt,ic esiteks ei loo mina sinust pilti vaid sa ise lood. sest mina saan oma arvamust kujundada ainult sinu vastu kommidel.
Aga kuna minu töö (leivateenimise töö) põhineb igasugu informatsiooni analüüsimisel, siis mu silm tabab kergemalt vasturääkivused. Muidugi olen ka mina petta saanud, aga ma olen sellest ka õppinud. Seda teemat ei ajendanud mind püstitamast kellegile personaalselt tuginedes. Vaid üleüldises mõttes. Loomulikult kõik pole sellised, seda ma nagu ei tahagi väita. Aga ma leidsin teatud hulga inimesi kes sellega tegelevad, miks ma ei tea. Ma lihtsalt äratasin sellele tähelepanu, mitte endale, et saaks jubedalt kommida. Pagan, selleks on jutukad, kus ma olen ka vabalt tegev, kuigi teise nime all. See kõik on minu isiklik tähelepanek ja ma sellest ka teavitasin kohe alguses. Kui sa arvad et see nii pole, siis on ju hästi.
Pealegi pole ma arvanud, et sellepärast peaks külasi põletama. Lihtsalt väike kraaks tavalises argipäevas.
 
, 04. detsember 2001, kl 14.12
 
TESS 04. detsember 2001, kl 14.14
Tom
Tore, kui jõudsid ära oodata, aga mõni ei saagi kunagi täiskasvanuks:)))
Ja see siin kipub juba jahumiseks.Ei näe nagu pointi.
Ma pole kusagil väitnud, et olen hea inimestetundja?Kahtlesin vaid, et sina seda oled.
Ja see sinu endale vasturääkimine ei tulene mitte neti aeglusest vaid sinu mõtete segasusest ja üritamisest kõigele heatahtlikule max. korralik lahmakas vastu anda.Isegi väitsid samas kommentis, et oled kõigi vastu:)), eeldades, et kõik on sinu vastu siis ka ja saad mõnusalt "võidelda".Aga igale pajale on kaan ja nagu näed, kõik polegi opositsioonis.
No kui algusest peale sihilikult vastu siis mängi seda lumesõda üksi.Ma eelistan lõunale minna ja seda väljaspool virtuaali teha:))
Aga sulle latakas lund vastu nägemist:))
 
tom 04. detsember 2001, kl 14.17
fööniks: vaidleks vastu. väidaks et on erinevad. minu aastate pikkune kogemus ütleb seda, et virtuaalses maailmas inimene muutub näitlejaks. Ta kehastab end vastavalt olukorrale, selleks kes ta tahab momendil olla või milline on tuju. Või siis läheb kaasa. Muidugi on osa selliseid kes jalutavad läbi virtuaalmaailma, täna on, homme pole. Nemad oleks siis antud teemast väljas. pole ka imelik, kui kehastutakse täielikult ümber. Näiteks aastaks, siis järgmine aasta olla hoopis keegi teine.
 
tom 04. detsember 2001, kl 14.18
gita: mõtlesin seda et sa võiks seda ise teha - iseenda jaoks
 
Feliks 04. detsember 2001, kl 14.19
Tom: Sul täna kõva tööpäev old..siin ma mõtlen :) Tunnustus Sulle:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!