Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
demagoogia
 
Skiso 04. detsember 2001, kl 15.28
Info on info küll, aga ta pole alati ühtmoodi kättesaadav. Küsi mõnelt ajakirjanikult:)
 
Gita 04. detsember 2001, kl 15.30
tom: jah paistab küll välja. ja seda mitte aint siin, vaid igalpool. ja sülg toob suhu peaasjalikult seda, mida pea toodab...
 
tom 04. detsember 2001, kl 15.35
tess: Sry, aga see siin on rohkem täiskasvanutele või nii:)...Mitte, et keegi keelaks vms...lihtsalt soovituslikus mõttes, et sul raske aru saada...

kuda sellest peaks siis aru saama?

Sina ei väitnud mitte minu vanust, vaid inimestetundjana läbi virtuaali andsid siin nimesid teistele.

wow, ei oska midagi enam kosta. kipub liialt poriloopimiseks. ma vist ei võta sellest osa.

Ja kui sa poleks nii pealiskaudne ning mõnikord ka põhjendaksid oma väiteid, siis on asjal ka mõte sees.

mis jäi põhjendamata? mis väide vale oli? kui sinu arust on midagi vale, siis oleks lihtsam seda öelda, aga mitte et ma peaks jälle ennast kordama hakkama.

Oled lihtsalt keegi klõbistaja Tom.

polegi end kellegiks muuks pidanud. sina nagu püüad mind kuidagi paika panna.

Virtuaalsest näitemängust veel, et ma kahtlen paljudel on aega siin nii palju

mis teha kui sul kogemust ja võimalust pole olnud seda näha.

Enamus siiski vist ei viitsi mingeid mitmeid erinevaid pilte endast luua.

ok, viimast korda seletan, kui aru ei saa siis enivei.
sina ise ei loogi teadlikult. kui mina näiteks vastan sinu küsimusele siis sina hakkad infot korjama minu kohta, et järgmist küsimust esitada või vastata ise. sa ei saaks ju muidu seda teha. kuidas sa selline tümpa küll oled:(( kahju sinust tõesti. ise veel suur tegija siin,ic
 
tom 04. detsember 2001, kl 15.39
skiso: mu sõber töötab vastavas asutuses kus ta tegeleb adminnindusega. vahel ma käin tal külas ja siis ma näen ise seda asja.

ja mis asi siin jäle on? tõde on jäle? seda mida ise oled näinud, on jäle? kamoon sry, tõega, ise räägid veel mingist sallimisest, imelik tõesti.
 
chameleon 04. detsember 2001, kl 15.39
tom, tom! :(

"ehh, oleks see nii. sa peaks nägema kommide ip-si siis arvad teisiti. aga see selleks."

Miks? Kõik ilusa tegid katki. :(
 
piix 04. detsember 2001, kl 15.42
vaauu! miski 125 kommentaari! ja juttu jätkub kauemaks! selle peale peaks kyll kena punaveini lahti korkima.... ;)
järgmise lauluga tervitan teid kõiki, keerake lahti ykskõik mis raadiokarp ja tundke ennast tervitatuna! (kui tulevad uudised või ilmateade, siis tervitan nendega kah). olge muzid!

piix(iasoovia)
 
tom 04. detsember 2001, kl 15.47
crissu: ip ja inimese võetud nimi pole 1 ja seesama.

crissu to tom: sinu küsimusele vastan, et pole loonud sinust mingit pilti ja igaks juhuks ei süvenegi sellesse

see on mingi titemäng juba. pagan, juraks kisub.

kui sinujaoks olen ma mingi veider kuju - olgu peale arva minust mis tahad - mul ükskõik (kuni sa otseselt hammustama ei kipu) ei püüagi sulle või kellelegi teisele endast mingit pilti looma hakata (kui kividega pillutakse - hakkan vastu küll)

pagan, sa oled väga igav. tõega, keda huvitab see mida ma sinust arvan? ainult sind? püüa siis natuke rahuneda ja kisma allaneelata. elu läheb edasi, ma ei viitsi sinuga vaielda antud teemal mida sa ei kipu valdama. sry püüan siis endasuguseid leida.
 
Kaits 04. detsember 2001, kl 15.48
Tere

Crissu: tõlgendamise küsimus :). Mina kujutan asja ette tervikuna, aga seda tervikut ei jõua/ei saa ma siin kirja panna. Rääkides erinevatel teemadel võivad tunduda minu arvamused vastukäivad, sest nende tõlgendajateks oled SINA. Minu peas võib eksisteerida äärmiselt loogiline seos ja põhjus sellise käitumise/arvamuse esitamise jaoks. Sinu jaoks ei pruugi mingi kahe väite vahel seost eksisteerida, aga sa ei saa mitte kuidagi kindel olla, et minul seda poleks :).

1 asi veel: kui kiiresti töötleb aju infot? Ma ei tea, kas see päris tõele vastab, aga ma olen kuulnud arvust 800 sõna sekundis. Kui kiiresti inimene on võimeline trükkima? 1 sõna sekundis? 800 kordne vahe... Kahjuks läheb tihtilugu järelduseni viinud mõttekäik kaduma ning seetõttu võivad mõtteavaldused tunduda vastukäivad.

2 asi: ma muudan (revideerin) oma arvamusi vastavalt minuni jõudnud infole (hinnates selle usaldusväärsust jne). Millegipärast ma arvan, et ka teised inimesed teevad ka nii. btw, parimad muutujad on imikud, kes üritavad ennast määratleda läbi tagasisideme mille nad maailmast saavad. Siia otsa kogu motivatsiooniteooria ja selle teemalised uuringud ...


Kaits
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 15.53
Huvitav

ise sa Tom küsisid minult otse - mis pildi ma sinust endale olen maalinud

ja otse ma vastasingi

ja veel
Tom kirjutas:
crissu: ip ja inimese võetud nimi pole 1 ja seesama

ja tahaks teada, kust sa seda välja lugesid - omaarust kirjutasin hoopis midagi muud...
sry siis - eks õpin veel seda eneseväljenduse kunsti siin

ja kui olen igav sinu jaoks - olgu siis - ega ma kipugi sinuga sõbrustama või sinult soosingut ootama

ja ega see tõesti vast ei huvitagi kedagi mida sa minust arvad
ei huvita mindki
 
Skiso 04. detsember 2001, kl 15.57

Tom:
"mu sõber töötab vastavas asutuses kus ta tegeleb adminnindusega. vahel ma käin tal külas ja siis ma näen ise seda asja.

ja mis asi siin jäle on? tõde on jäle? seda mida ise oled näinud, on jäle? kamoon sry, tõega, ise räägid veel mingist sallimisest, imelik tõesti."

vaata see läheb juba eetika valdkonda ja on üsna põhimõtteline küsimus. Tooks võrdluseks sihukese asja, et kui kellestki midagi teada saan mida too ilmselt kogu maailmale ei kuulutaks, siis mina seda kah tegema ei hakka. Austan inimese privaatsust ja kellegi asjades sorima ei hakkaks isegi kui nägupidi kellegi sahtlisse kukuks. Muide kas Su sõber midagi oma ametikohaga seoses töö-eetikast teab, või ongi sihuke kes uhkustades sõpradele näitab millist infi näeb, hästi naljakas muidugi. Ja töötab delfiportaalis - halb reklaam neile igal juhul.
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 15.59
Autor: Kaits
Aeg: 12-04-01 15:48

Tere

Crissu: tõlgendamise küsimus :). Mina kujutan asja ette tervikuna, aga seda tervikut ei jõua/ei saa ma siin kirja panna. Rääkides erinevatel teemadel võivad tunduda minu arvamused vastukäivad, sest nende tõlgendajateks oled SINA. Minu peas võib eksisteerida äärmiselt loogiline seos ja põhjus sellise käitumise/arvamuse esitamise jaoks. Sinu jaoks ei pruugi mingi kahe väite vahel seost eksisteerida, aga sa ei saa mitte kuidagi kindel olla, et minul seda poleks :).


Kaits kas see oli otseselt minule?
tea siis et crissu nime all ongi siin segadust tekkinud - kuna keegi kasutab aegajalt sama nime ja need kommid on tõeti erineva suhtumise ehedad näited - kirjutatud ka reaalselt (füüsiliselt) erinevate inimeste poolt
 
Kaits 04. detsember 2001, kl 16.13
Ommik

IP-sid, ehk siis arvutite aadresse on näha, kust ühendus on võetud ... Tavakasutaja jaoks on see mõnikord tõeline jama, sest IT-i mehehed/naised loksutavad neid oma suva järgi (vastavalt oma eetlisuse/arengu astmele). Samas ei ole mitte mingi probleem vajadusel oma jälgi varjata ...

Tom: arvutikasutajad ei tea, mis asi on IP aadress ja veel vähem oskavad nad seda vahetada. Selle järgi on suht lihtne nende toimetamisi jälgida ... Seetõttu ei võtaks mina mitte kunagi arvuteid hooldama inimest, kelle puhul ma ei ole veendunud tema eetilisuses (tavaliselt kasvab vanusega, aga mitte alati).

Miks see üldse probleem on? Kas me tegutseskime võrgus nii vabalt ringi, kui me teaksime, et keegi meid jälgig ja kõiki tegevusi logib (kirja paneb) ja vajadusel sinu vastu kasutab.


Kaits
 
Kaits 04. detsember 2001, kl 16.26
Hei

To Crissu: algselt oli jah, aga seda mõtteavaladust võiks vaadelda ka üldises kontekstis. Siin käib nii ehk naa suht suvaline sahkerdamine ja arvamustega lahmimine, niiet olulist vahet pole ...


Kaits
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 16.32
no selge siis Kaits,
et pole selge,
et sülg toob suhu just seda mida aju toodab jne
- ei midagi isiklikku:)

see ip ja adminninduse teema ajab lausa naerma...
või õigemini peaks nutma ajama - kas tõesti jälgib kellegi pilk foorumitesse lisatavate kommenteerijate ip aadresse ja teeb statistikat aliaste seisukohtade suhtes? ja seda "kõrvalistel" isikutel näha lubab...
 
TESS 04. detsember 2001, kl 16.43
Tom
Aga pori sa ise ju terve hommiku loopisid, valimatult.
Aga ma tõesti ei viitsi enam selle ümber pöörelda, kui palju sa põhjendamata jätsid, kui palju pealiskaudne olid ja kui palju sa minust valesti aru said.Seda tegid teised siin piisavalt.
Ja mina ei pane sind paika, seda tegid ja teed sa ise.
skiso 15.57 ütles paljugi ära mis põhimõttelisuse küsimust puudutab.
 
tom 04. detsember 2001, kl 16.48
tess: sa tõesti pöörled liialt:((( mis ma sinust siis nii väga valesti aru sain? äkki põhjendad?
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 16.54
tom
igav on sul vist tõesti täna
 
james 04. detsember 2001, kl 17.39
Tom, kamoooon, et töötad ajudega...Vist läksid juba koju, emme teeb süia ja puha. Sinu võetud poos ja mask on minu jaoks vähe jama. Milleks tädisid ja onusid irriteerida? Puhka natuke...
 
Fööniks 04. detsember 2001, kl 18.28
Tom: 15.07.

Ajaa, see on kehakeel :)
Selles suhtes sul õigus. Aga mis ämbri astumisest sa rääkisid, sellest aru ei saa. Einoh, kui just virtuaalis suhet otsid, siis küll on suht suur risk (sest suhe põhineb ikkagist keemial ja keemia suht reaalne, mitte virtuaalne). Aga niisama suheldes ei usu ikka et kena inimene, kellega kenasid kirju vahetatud võib reaalis "ämbriks" osutuda.

Gita: tegelikult see eelnev jutt sulle kah - välimus muidugi on mingil määral tähtis jah, aga just need üksikud välised parameetrid eriti ei ole. Sõltub ka suhtlemise eesmärgist. Kui ikka kallimat loodad leida (virtuaalis siis), siis loomulikult lisandub mingi oluline väline mõõde juurde (väline siiski vaid sellesama keemia tähenduses).
 
Gita 05. detsember 2001, kl 09.27
Fööniks: no parameetreid eraldi ei vaata ma tõesti, aga kogu komplekti kohe kindlasti ja ma ei viisti küll hakata mängima seda mängu, kuidas ainult vaim oluline on. on jah, ma pole veel inimest näinud, kes selle olulisust välistaks, aga... kui inimene ikka väliselt ebasümpaatne on (ja ära loe välimuselt, vaid VÄLISELT), siis mina sageli sügavamale minema ei hakkagi. ei hakka kive ka loopima, aga hoian eemale. vot nii. ja miks ma seepärast ennast vähem-sallivamana peaks tundma!? sorry, läksin keema:)
 
Fööniks 05. detsember 2001, kl 09.35
Gita: a vat ma ei tea, miks sa ennast vähem sallivama peaksid tundma? Tõesti ei tea. Mina ei usu, et sa võrreldes minuga näiteks vähem salliv oleks. Tegelikult ei saagi inimest tükikesteks lahu´tada (mäletad me ükskord juba jahusime sellest). Siin tuli kogu jutt lihtsalt selle virtuaalse mina pinnal uuesti esile (et kas virtuaalselt saab peita olemust - välimust küll - ja kas olemus kah välise kohta võib midagi juba rääkida).
 
Gita 05. detsember 2001, kl 09.40
Fööniks: jah, sel teemal on siin sõna võetud küll ja rohkem. ja inimest võib ikka tükkideks teha ja neid tükke eraldiseisvana vaadelda, iseasi, mida nende teadmistega peale hakata.
ja see teine asi - virtuaalis saab oma olemust peita küll! kohe väga saab.
 
Fööniks 05. detsember 2001, kl 09.43
Gita: ehk saabki (peita). Kuid sõltub suhtlemisvormist vast. Ja eesmärgist.
 
crissu:) 05. detsember 2001, kl 09.54
omkut
paistab, et Tom sai eile auru välja lastud!

Gita, Fööniks
selle tükikaupa inimese vaatamise kohta ütleksin nii, et osalt olen nõus Gitaga, et on võimalik jah vaadata eraldiseisvaid omadusi ja tundes inimest ennast, otsustada, kas sulle see või teine tükk eraldi võetuna meeldib või mitte - samas ei pruugi üldpilt sest isikust oluliselt muutuda

kui aga rääkida virtuaalis inimse nii öelda kildudest pilti kokku panna
võib ikka väga mööda panna küll ma kardan - arvestades veel asjaolu, et siin kribides on võimalik lasta välja paista just seda või teist ning suuresti loob lugeja selle pildi oma tunnetuse järele (kuidas loetut endale lahtimõtestab jne)

uhh jälle läks pikale...
 
angel 10. detsember 2001, kl 13.39
Ja mis kõrget eesmärki su enda avaldus kannab? Tühi bla-bla-blaa!
 
Liisi 20. detsember 2001, kl 08.54
Aga mulle see Tomi teema meeldis!6igesti valitud,sest harjad laksid punseks paljudel!Eks kiunuvad need,kes pihta saavad!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!