Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Küll meie Eesti Vabariik muutuv üsna varsti selliseks
 
hh 27. detsember 2007, kl 23.56
ekm
Inimene on inimene küll, kuid seejuures rohkem või vähem karjaloom. Feministid ja šovinistid aga on kajad, kellega üks või teine inime ennast sidunud on ja kellega kaasa ulub, vastavalt oma hääle tugevusele.
Ja mis jutt see inimese muutmisest peaks olema?
 
kiisumiisu 27. detsember 2007, kl 23.58
hh,


Feministid ja šovinistid aga on kajad, kellega üks või teine inime ennast sidunud on ja kellega kaasa ulub, vastavalt oma hääle tugevusele.

-----------

kas sa välistad oma peaga mõtlemise naistel?
 
ekm 28. detsember 2007, kl 00.00
hh

Ja mis jutt see inimese muutmisest peaks olema?
-------------------------

Vastus on sinu enda sõnades...

Feministid ja šovinistid aga on kajad, kellega üks või teine inime ennast sidunud on ja kellega kaasa ulub, vastavalt oma hääle tugevusele.

Kas hh-l on ka soov uluda?
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.00
kiisumiisu
Ole hää, ja loe oma viimane komm üle :)))
Ja ütle mulle, et sa pole pärast seda feminist.
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.03
gytha
Ilusaid unesid siis, kuidas sa roosa, satsidega lipp käes koos teiste naistega meha põhja-jäämerre ajad :)

Aga tegelt.. maga parem rahulikult, ilma uneseiklusteta :))
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 00.03
hh,

miks mul on tunne, et sa välistad naiste puhul iseseisva mõtlemise ja omadest kogemustest järeldusele jõudmise?
arvad, et kõik naised, kes julgevad oma häält pisutki tõsta, on ajupestud feministide poolt?
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.07
kiisumiisu

Ma ei mõelnud küll seda, kus sa küsid, et kas sa välistad oma peaga mõtlemise naistel?
Aga ka seegi on sobiv, sest mina rääkisin peale feministide ka šovinistidest ehk siis meestest, aga see ei paistnud sulle muret valmistavat.
Jah, on lolle naisi, kes oma peaga mõelda ei oska ja igastest ideoloogiatet ennast ää meelitada lasevad.

/häästi pisikeses kirjas: on lolle meha kaa.
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.10
ekm
Kle, kas sa reageerid täheühendile hh või loed kommide sisu kah? Ma siin mõnda aega tagasi panin samamoodi segast, kui mängisin Päkatsit.
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 00.12
hh,

loomulikult märkasin ka sõna sovinistid, aga kuna mulle igasugune vihkamine vastukarva on, siis jätsin selle tähelepanuta. samamoodi jätaks heameelega tähelepanuta ka sõna feministid...
kuigi siin pole tegu vihkamisega, vaid õiguste eest seismisega:)) panimaesh?

ja ilma igasuguse vihkamiseta (mulle tegelikult mehed meeldivad:)), ütlen, et ikkagi on mul hea meel, et naistel on võimalus ise otsustada, kuidas oma elu kujundada:)
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.12
kiisumiisu
Kui tunne, siis löö risti ette. Mis aga kogemustesse puutub, siis.. ma panin siin eespool üles ühe vilmi lingi.. vaada seda ja mõtle neile sõnadele, mida teener kambüüsis emandale räägib.
 
ekm 28. detsember 2007, kl 00.15
hh

Minugipoolest mängi või tsuktsi, mul vahet pole, mis nimega keegi kommenteerib.
Loen sisu ja vastavalt sisule ka vastus.

----
Šovinismil on mitmeid vorme ja šovinismi ainult meestega seostades võiks end täpsemalt väljendada.
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.16
kiisumiisu
Mitte kõigil naistel. Väga paljudel pole mingeid võimalusi, sest nende ainsaks mureks on kuda peavarju eest maksta ja mida lauale panna..

Tead, venelastel on ütlemine, mida võiks tänapäeva femmarite kohta kasutada: Ot žiru besjatsja.
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.20
ekm
Mõtlev inime arvestab jutuajamise konteksti ja kui teemas on kaks päeva jahutud meestest ja naistestm siis on ülim naiivsus arvata, et šovinismist rääkides peetakse silmas näiteks suurte rahvuste üleolevusest väiksemate suhtes.
 
ekm 28. detsember 2007, kl 00.26
hh

Väga paljudel pole mingeid võimalusi, sest nende ainsaks mureks on kuda peavarju eest maksta ja mida lauale panna..
---------------

See on üks tõene aga sealjuures väga rumal põhjus kooseluks.


Ma saan aru, millest selline feminismi jutt aga sealjuures mõtlev inimene ei väljenda kohatuid emotsioone.
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 00.32
hh,

vaat, see väga kurb ongi, kui elatakse nii, et on tõeline kitsikus... ja välja sellest ringist ei saa. kui armastus korvab selle materiaalse kitsikuse ja armastuse tõttu sellest ringist välja ei tahetagi saada, st mees on ka kõige oma saba ja sarvedega oma pere hüvanguks pingutamas, siis ma ei ütle midagi.
kui aga naine pingutab pere nimel, on materiaalses kitsikuses, samal ajal mees leiab huvisid väljaspool kodu...siis võiks see naine küll mõelda, kas ta mitte ei raiska ennast...
 
a 28. detsember 2007, kl 00.32
amen, ekm

head ööd!
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.35
Rumal.. hmm.. Tegelt ongi selles kooselu ainus mõte, et koos, teineteist aidates, elada paremini(ka majanduslikus mõttes, kuid mitte ainult) kui üksinda.

Mis aga emotsioonidesse puutub, siis just need eristavad mõtlevat inimest mõtlevast masinast.
 
ekm 28. detsember 2007, kl 00.39
hh

Kooselus on ikka palju rohkem olulist.

a

Aeg vist tõesti magama minna.

Head ööd!
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.41
kiisumiisu

Sellistel naistel pole tavaliselt aega mõelda taoliste askade peale ja sageli pole neil ka infot, et seoke asi nii tavaline on.. arvutit neil ei ole, naistekas nad ei käi.. Ehk peaks femmid hakkama nagu jehhoovatunnistajad ukselt uksele käima?

Kuid ma olen siiski mitmelgi korral märganud, et paljud nendest baistest on vaatamata kõigele õnnelikud ja ei püüadlegi lahutatud üksikema staatust saavutada. Miks? Ons nad mõtlemisvõimetud?
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.44
Kooselus on ikka palju rohkem olulist.

------------

Loosung. Tühi ja sisutu.

Mis on olulisem kui teineteise aitamine ja toetamine? Armastus? Aga see ongi armastus.
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 00.44
hh,

ma olen väga palju kuulnud just maanaisi (vähetasustavates piirkondades elavaid) rääkivat, et nad on mülkas, mädasoos, aga teha pole midagi. mehed joovad, ärplevad, kaklevad, käivad alla, majapidamine logiseb, naine üksi rahmeldab koduses majapidamises. nad pole õnnelikud, aga nad ei oska leida lahendust.
linnanaistel on pisut parem. kui mees veel pekab ka, siis on linnades olemas naiste turvakodud, kuhu minna. maanaisel aga oleks selline reis terve üritus.
 
hh 28. detsember 2007, kl 00.54
kiisumiisu
Inglismaal toimunud tarastamisest oled kuulnud? Aeti talupojad nende maalt minema, sest lordidel oli kasulikum seal lambaid kasvatada ja villa vabrikutele müüa.
Samasugune tarastamine on toimumid ka nüüd eestis. Meestelt on võetud nende ühiskondik positsioon(töö) ja nad jäetud ula peale. Naistelt kah, aga naistel on alati võimalus tõmbuda koduvalitsejaks.
No hea küll, lahutavad nad ära, aga edasi? Lahutus pole eesmärk, vaid vahend, kui senine abielu takistab paremini edasi elamast. Rõhk sõnal- paremini.
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 01.09
hh,

oi, no sa oled ikka täiesti valesti mind mõistnud...
ma ei soovita ometi kõigil lahutada:DD
aina rõõm, kui inimesed elavad koos hästi:)

lahutus on vaid valikuvabadus...ja veel parem, kui seda valikut ei peaks tegema, sest paari minnes ju vannutakse...heas ja halvas...surmani:)
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 01.24
aga head ööd tänaseks:)
 
hh 28. detsember 2007, kl 01.35
Ka surmani koos elamine ei ole eesmärk. Tavaliselt on pulma- ja surmapäeva vahel mitukümmend tuhat päeva ja just need päevad ongi abielu. Nende päevade täitmine teineteisest hoolimisega ja teineteise aitamise ja toetamisega on eesmärk.
Lapsed? Lapsed on külalised, kes esimest korda tulles viibivad paarkümmend aastat, aga hiljem tulevad külla mõneks päevaks kuus või aastas.
Karjäär? Varandus? Pagan teab. Täna ta on, aga homme ei pruugu teda enam olla..

Aga see: oi, no sa oled ikka täiesti valesti mind mõistnud...
Miks ma sind valesti mõistsin? Ma ei taha öelda sellega, et mõistsin õigesti, vaid küsin just, et miks mõistsin valesti?
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 02.37
hh,

vahest sellepärast, et sul olid omad eelarvamused?:DD

kuna ma veel tuttu pole läinud, siis vastasin:)
 
kiisumiisu 28. detsember 2007, kl 02.47
täiendan veel...

eelarvamused ja kogemused. meid siiski mõjutavad isiklikult läbielatud või kõrvalt nähtud kogemused. ka mind!
ennist rääkisin siin perekonnast, kus mees peksis naist ja naine ei suutnud ei lahkuda ega osanud ka peksmisele lõppu teha.
loomulikult see mõjutab mindki, ning tänu sellistele kogemustele arvan aimavat, mis on tihti näiliselt siledate abielude taga.
küllap sul on ka analoogseid kogemusi, kas isiklikust elust või kõrvalt vaadatuna. see mõjutab ju ka sind, kui langetad kellegi suhtes otsuse, arvates, et tead küll...
 
hh 28. detsember 2007, kl 02.55
Eelarvamused?
Loomulikult on. Ja üheks nendest on selline, et kui ma ütlen kellelegi et mingu ta sinna, ei tea kuhu ja toogu mulle seda, ei tea mida, siis ükskõik kui lolliks või silmaklapistatuks, jne.jne. ma teda nimetan, ikkagi jääb mul see, ei tea mis saamata..
Ja ei aita ka lahutus.

Votniivot on lood selle eluga. Aga lõpetusesks kristlaste meelerahupalve:

Jumal, anna mulle meelekindlust
leppida asjadega, mida ma ei saa muuta,
julgust muuta asju, mida ma saan muuta
ja TARKUST nende vahel vahet teha.

Tarkust teile, feministid, kui teil jälle tekib tahtmine meha kõigis maailma pattudes süüdistada ja ennast süütute inglikestena kujutada :)
 
hh 28. detsember 2007, kl 03.02
Jah mees peksab, aga arvatavasti kepib kaa ja võtab kaissu ja.. aga see on nii norm ja intiimne asi, et seda kiisumiisudele ei näidata ega sellest räägita.
Noh, lahutab ta ära ja jääb ilma kogu komplektist ning peab tulema siia naistekasse otsima.. ja valulikult ohkama, kujutades ette pilti, kuidas ta istub ahju serval, pea meesterahva õlal.
 
juta 28. detsember 2007, kl 03.15
kiisumiisu jutu peale ütleks, et parem on olla noor sitasitikas kui parasiisilind...:)) Ja kuna ma olen juba saavutand siin "äbematult otsekoghese ütleja maine", siis arvan, et surmani ei püsi ükski mees taga koos...ja kui püsib, lääb ulluks, või kui ei läe, siis sureb enne, kui ulluks läeb...:)))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!