Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Ausalt paluks! Kui suurt tähtsust omab esmakohtumisel mehe auto?
 
punapea 10. november 2014, kl 10.33
mida ma veel imetlen, on nn uunikumid (näiteks korda tehtud asjaarmastaja poolt vanad aneerika autod). neid näeb muidugi linnapildis kahjuks harva.
 
Täitsa Blond 10. november 2014, kl 10.40
Senza
Kui mitut sita iseloomuga blondiini sa tunned, kes käivad jala, sõidavad rattaga, ühistranspordiga või suvalise pisikese käkiga, peaasi, et punane on?
Mina olen enne sita iseloomuga blond G MB-ga kui õelutseks bussipeatuses hambad irevil iga möödakihutava maasturi peale.

Ahhjaa, mina tean-tunnen häid mehi luksautodega ja häid mehi viimaste kökatsitega.
Seega ei maksa sitta iseloomu seostada automargiga.

Ükskõik, millega mees sõidab, peaasi, et puhas ja hakkamasaav on, nii ise kui auto.

M45, su Passat sobib hästi, kas sina ka sobid, see on hoopis küsimus.
Sama ka Tõnis....superauto sul, aga sind ei tea.
 
kadakajupp 10. november 2014, kl 10.45
VW kuulub samasse klassi ferrariga? no comments...
 
tüdinud 10. november 2014, kl 10.55
punapea Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ei väsi kordamast, et need kesklassi autod (mersud
> ükskõik mis x-klass, toyota-lexus, linnamaastur ü
> kskõik milline, fordid, opelid, homdad, mazdad jne
> .) on tehelikult absoluutselt out. vaatan neid nag
> u ogaraid, kui nad muidugi tööks kasutatavad pole.
> rikas inimene käib kas jala, sõidab autoga, kus o
> n palgaline juht või kui tõesti tahab end vahel ül
> imalt hästi tunda, sõidab kas motikaga, ferrariga,
> jaguariga või jalgrattaga. see tobe lumpenitest k
> esklass võiks elada kuskil eraldi maakonnas (ida-v
> irumaal) näiteks, et normaalsed inimesed saaksid l
> innas vabalt liikuda:DD

Punapea, tee ükskord endale selgeks, mis on lumpen ja mis on keskklass. Pole ime et sinu kohta öeldakse delfidebiil, kui sa järjekindlalt ei suuda endale selgeks teha, mida mingi mõiste eesti keeles tähendab.

------------------------
ÕS:
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=lumpen&F=M

Vikipedia: Lumpenproletariaat (saksa keeles Lumpenproletariat < Lumpen - 'kalts') on kaltsakproletariaat, deklasseerunud kiht antagonistlikus, eelkõige kapitalistlikus, ühiskonnas: hulkurid, pätid, kerjused, vargad, röövlid, prostituudid jne. Isikud, kes on kaotanud kõik põhilised "kõrgemate" klasside tunnused; "allakäinud", ühiskonna seadusi ignoreerivad isikud.

Cambridge Dictionary:
describes people who are not clever or well educated, and who are not interested in changing or improving their situation - ehk pmst sama mis Vikipedia.

------------------------

Sina ise, punapea ütled nii:
> jaguariga või jalgrattaga. see tobe lumpenitest k
> esklass võiks elada kuskil eraldi maakonnas (ida-v
> irumaal) näiteks, et normaalsed inimesed saaksid l
> innas vabalt liikuda:DD

Kuna ilmselt loed end nendeks "normaalseks", ühtlasi kindlasti ei kuulu ka rikaste sekka, ega pole ka keskklass, siis oledki kahjuks just selle lumpenproletariaadi esindaja, muide, seda osutab ka kõnepruuk ja kirjastiil.
 
Sid 10. november 2014, kl 10.55
TB, sa ikka ajad oma joru. :D Saa ükskord aru, et ei ole auto (maja, lennuk, jaht) see, mille järgi mina omale sõpru valin. Ka minu tutvusringkonnas on väga kallite autodega väga meeldivaid inimesi ja ma hea meelega suhtlen nendega, aga mitte sellepärast, et neil see hirmkallis auto on. Mind absoluutselt ei sega ka, kui kellelgi on parem auto. Samas, kui keegi tuleb seda spetsiaalselt nina alla hõõruma, siis see on küll märk edasisest minupoolsest mittesuhtlemisest.
 
Täitsa Blond 10. november 2014, kl 10.59
!!!
Pidasid kena loengu maha, aga ise just selles materIaalsuses kinni oledki. Kui ei oleks, siis oleks sul pohhui, kes millega sõidab, kas sinu eesolev inimene ostab kaaviari või silku, käib Guccis või turubrändis.
Kui materiaalne staatus lubab, siis inimene lihtsalt ostab endale, mida tahab ja igapäev S mersu roolis olles nad isegi ei mõtle sellele, küll aga panevad seda tähele need, kes enda sõnul ei ole materiaalsuses kinni.
S mersu omanik võib täpselt samuti tegeleda enese arendamisega, olla hooliv teiste suhtes...mis puutub siia üldse materiaalsus?
 
al dente 10. november 2014, kl 11.02
eelmise postitaja Sidiga nõus, mis värk teil nende autodega on? ühed on kadedusest kringlid, et kellelgi on linnamaastur ja teised ajavad lolli järjekindlusega jeepe taga...
inimestest minnakse kergelt üle nagu mingist pisiasjast, mis käib auto juurde.
karta on, et nii pealiskaudsetel arvamusavaldajatel on raske tutvuda selliste printside ja printsessidega nagu nad enda arvates väärt on. jäävadki järele just need, keda ja mida siin põlastatakse.
 
Täitsa Blond 10. november 2014, kl 11.04
Sid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> TB, sa ikka ajad oma joru. :D Saa ükskord aru, et
> ei ole auto (maja, lennuk, jaht) see, mille järgi
> mina omale sõpru valin. Ka minu tutvusringkonnas o
> n väga kallite autodega väga meeldivaid inimesi ja
> ma hea meelega suhtlen nendega, aga mitte sellepä
> rast, et neil see hirmkallis auto on. Mind absoluu
> tselt ei sega ka, kui kellelgi on parem auto. Sama
> s, kui keegi tuleb seda spetsiaalselt nina alla hõ
> õruma, siis see on küll märk edasisest minupoolses
> t mittesuhtlemisest.

Minul pole ka tähtsust...aga kui keegi tuleb mulle selgeks tegema, et õige ja hea inimene käib kaltsukates ja käib jala ning halb inimene astub kaks sammu Prada kingades oma Porschesse, siis sellist klassivihast läbiimbunud inimest ma enda lähedal näha ei taha.
 
Naine38DD 10. november 2014, kl 11.04
haa, te olete ikak superosavad üksteisest möödarääkijad.
TB, materiaalsus ju ei puutugi asjasse, küll aga inimesed, kes selle teevad asjassepuutuvaks.
Nii ühelt kui teiselt poolt.

Ehk ühtemoodi nõmedaid inimesi on, nii neid, kes sulle oma maist rikkust nina alla hõõruvad, kui ka neid, kes pidevalt nende kallal vinguvad, kel seda neist rohkem on.
 
tibi55 10. november 2014, kl 11.07
Mul on nii, et kui mees tuleb hea autoga, siis olen meeldivalt üllatunud, kui tuleb viletsa autoga, siis ootan, et tema mind meeldivalt üllataks. Ja keskmise autoga meest püüan ise üllatada :)sest mul on hea auto.
 
Naine38DD 10. november 2014, kl 11.11
varsti peab vist meeste käest küsima hakkama, et kui suurt tähtsust omab esmakohtumise juures naise auto ja kas on ok, kui naine tuleb kohtingule trolliga:)
 
punapea 10. november 2014, kl 11.16
lumpenproletariaat on tõusikute tunnus. kaltsakate kultuur. mis on nõukaajast pärit inimese tunnus? varastamine, röövimine, teiste arvel enese upitamine, h.. õitsemine jne. võid mulle neid "tarkusi" loetleda lõpmatus jadas, mida internetist otsid. kuid lumpen jääb lumpeniks, sõites enda arvates luksusautodega ja pidades end paremaks intelligentsist, tüdinud. kõrgkultuuri, eliiti ja kõrgklassi praktiliselt enam ei eksisteeri. kuskil tagasihoidlikuses ta hingitsem, et tõusta fööniksina tuhast. seni aga, kuni eksisteerib lumpenkultuur - materialistlik maailmakäsitlus -, pole midagi teha. üldiselt on jõudmas kätte aeg, kus see madalalaubalisus hakkab vaikselt lagunemise märke näitama. kõik, mis pärit eelmisest sajandist, hakkab välja surema.
 
Sid 10. november 2014, kl 11.19
TB, ei tekita kelleski Prada king kadedust. Reeglina ei tee inimene vahetki tavalise ja Prada kinga vahel (juhul, kui mõni kallis bränd sisaldab aga silmatorkavalt suurt logo, siis see on küll mu jaoks pigem eemaletõukav, selline "neegrimood"). Kinga valikust saan ma aga täitsa aru, kui ta on hea, kvaliteetne ja ilus, siis võib ta eest raha välja käia küll, samas ma usun, et Prada kingas on pool vähemalt "õhku" ja kui just 50% ale ei ole, siis oma hinda ta väärt ei ole. Sry, ei tea tegelikult Pradast midagi ja ei huvita ka, aga kui sa selle kalliduse etaloniks tõid, siis ju ta on ka kallis.
 
punapea 10. november 2014, kl 11.22
* väike parendus:
kõik haiglased ideoloogiad ja maailmakäsitlused, mis pärit eelmisest sajandist, hakkavad tasapisi välja surema või asenduma elutervemate maailmakäsitlustega.
* ja ma ei hakka siin vaidlema, minu maailmavaade on nimelt just selline. kui ei meeldi, astu edasi või tagasi:D
 
n55 10. november 2014, kl 11.23
oi-oi ehk tule taevas appi. kui mina veel noor olin, siis olid kuumad kutid kellel oli 08 või 09. aga ega sel ajal oli peaasi, et auto oli. paar korda on isegi hullatud M-412-s või oli siis M-2140.voodis on ikka kõige parem.
 
johhaidii 10. november 2014, kl 11.25
Oh püha Heldur küll.:) Vaatasin seda nimekirja, mis siin esile toodud ja pean konstateerima, et see vanaraud, ok, maksku mis maksab, aga sellise saasta omamine näitab ikka üksjagu lollust. Huvitav on kogu selle autonduse juures see, et kas tõesti on inimestel nii palju aega, et veel peale nädalate pikkusi remondipäevi aega kohtingutele üle jääb. Auto peab olema auto, mitte mingi saja tuhandene tilulilu. Ilmselt suuremal osal selliste isendite omanikest on enamuse lukkseppade nimed ka juba pähe kulunud ja mitte ainult nimed.:) Osta omale mersu ja juttu jagub kauemaks ja mitte ainult mersu. Aga edu sellegi poolest.
 
n46 10. november 2014, kl 11.35
helikopter oleks vast ainus sõiduvahend, millega mees suudaks kohtingul mulle tõesti muljet avaldada. lihtsalt ebatavalisuse tõttu. aga kui kopterimehel suus surnuaed, püksis miniviiner, pekk üle püksirihma rippumas ja kombed matslikud, ilmselt teist kohtumist ei tuleks.
sama kehtib uunikumide, lamborghinide jms. kohta. ilusal sõidukil võib silma puhata lasta. ainus häda, et voodisse ei saa autot kaasa võtta. seega pole tegelikult vahet, kas mehel vana žiguli või tutikas porsche istmiku all.
ja absoluutselt ei huvita kui kellegi arust sõidukimark määrab nn. klassikuuluvuse, maailmavaate või sugulise sobivuse.
 
Täitsa Blond 10. november 2014, kl 11.40
Olgu, annan alla...
Mul on lihtsalt elus vedanud ja minu lähedale pole pääsenudki inimene, kes oma rikkust teistele nina alla hõõrub, mis sest, et nad oma luksklassi masinaga mulle õue peale sõidavad.
Mõne jaoks ilmselt see ongi juba rikkusega eputamine....oleks ju võinud jala tulla või oma läikiva iluduse minu "säästmiseks" kvartal eemale parkida...eksole?.)
 
n55 10. november 2014, kl 11.40
täitsa nõus sinuga n 46, peaasi, et mees oleks sõidukis. lennukiga olen lennanud harva ja hea kui sai minna veel kusele rääkimatta veel sexist.helikopterit olen näinud ainult õhus.
 
n55 10. november 2014, kl 11.44
oki-doki, nüüd tuleb tööle minna ja sina n46 mine võta mõne Mercedese sumbutaja suhu, äkki saad orguti nagu naksti.
 
Sid 10. november 2014, kl 11.46
n55 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> oki-doki, nüüd tuleb tööle minna ja sina n46 mine
> võta mõne Mercedese sumbutaja suhu, äkki saad orgu
> ti nagu naksti.

Vau, komade järel tühikud täitsa olemas :)
Üks koma siiski puudu, seega, harjuta veel! ;)
 
Täitsa Blond 10. november 2014, kl 11.48
n46, nii ta on...aga sama eemaletõukav on minu jaoks klassivihast läbi imbunud "oopelimees", kellel ei jätkuks silmi minule kõrvalistmel, vaid peaasi, et saaks kõrvalseisvale Porschele foori taga ära panna.
Jõuan jälle algusesse tagasi...ma tahan meest, kellel ei ole (auto-)k o m p l e k s e, sõitku GMB või VW Passatiga, vahet minu jaoks pole.
 
Sid 10. november 2014, kl 12.02
TB, räägi nüüd ausalt ära, kuskohast sa neid mehi otsid. Sinu kirjeldusele vastavat (hambutu ja auto pärast klassiviha pidavat) meest olen ma kohanud vaid ühel ehitusplatsil aastaid tagasi. Oli selline ebameeldiv jorss, kes tööd väga teha ei viitsinud ja tööde lõppedes lasi koos mu firma tööriistadega jalga. Pidevast rahalunimisest ma ei räägigi, ühesõnaga tõesti ebameeldiv tüüp.
 
johhaidii 10. november 2014, kl 12.05
Sid Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> TB, räägi nüüd ausalt ära, kuskohast sa neid mehi
> otsid. Sinu kirjeldusele vastavat (hambutu ja auto
> pärast klassiviha pidavat) meest olen ma kohanud
> vaid ühel ehitusplatsil aastaid tagasi. Oli sellin
> e ebameeldiv jorss, kes tööd väga teha ei viitsinu
> d ja tööde lõppedes lasi koos mu firma tööriistade
> ga jalga. Pidevast rahalunimisest ma ei räägigi, ü
> hesõnaga tõesti ebameeldiv tüüp.

Mõni on kohe selline eriline sitamagnet.:) Pole siin muud teadust miskit.
 
Täitsa Shrek 10. november 2014, kl 12.06
Hea teema tegelikult. Osad naised nagu kohtuksid pigem tõesti mehe auto, kaelaketi, mansetinööpide ja lipsuga. Annad neile auto asukoha teada, ülejäänud vidinad jätad istmele ja head kohtingut. Ei pea ise nii lolli naise kohvilürpimist võrudega tassist jälgima.

Kadakajupp, peksin eile peegli ees pihku. Terve päeva, mida isadepäeval ikka teha. Seda tahtis ilmselt teada nii mõni teinegi irevil hammastega mutike.
 
kõige kõvemad vennikesed 10. november 2014, kl 12.19
ongi just need 1.8 passati ja 2.0 bemmimehed kes üritavad veri ninast väljas oma panniga 100+k S-klassidele jne ära teha.

S-klassi või G AMG omanik heal juhul lihtsalt muigab selle peale sest teab oma auto väärtust ja võimekust niigi-piisab vaid varbaotsaga gaasipedaalile eksida ning bemmiront näeb vaid tagatulesid:) Üldjuhul ta siiski ei tee seda kui just piisavalt põhjust ei norita;)
 
Täitsa Shrek 10. november 2014, kl 12.25
Kuskohal see mb amg kiirendamise efekt nii suur on, meie mõttegus linnaliikluses või? 3sek kõvasid mehi on meil tõesti, edasi liiguvad kõik kolonnis nagu sitajunnid koos muude rontidega:-)
 
johhaidii 10. november 2014, kl 12.26
kõige kõvemad vennikesed Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ongi just need 1.8 passati ja 2.0 bemmimehed kes ü
> ritavad veri ninast väljas oma panniga 100+k S-kla
> ssidele jne ära teha.
>
> S-klassi või G AMG o
> manik heal juhul lihtsalt muigab selle peale sest
> teab oma auto väärtust ja võimekust niigi-piisab v
> aid varbaotsaga gaasipedaalile eksida ning bemmiro
> nt näeb vaid tagatulesid:) Üldjuhul ta siiski ei t
> ee seda kui just piisavalt põhjust ei norita;)

Üldjuhul ei tee ta seda seepärast, et kulgeb vaikselt avariirežiimil servisesse uut softi peale lugema.;)
 
shekule 10. november 2014, kl 12.29
50km/h-ini kiirendamiseks pole lennurada vaja-sellise kaliibriga autodel käib see tõesti mõne sekundiga:)

suhtumisest paistab välja et oled ise ka üks "passatimees":)
 
ja johhaidi 10. november 2014, kl 12.30
on bemmirondimees:))))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!