Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Hea kogemus
Eesti parim nahaarst
 
Kristi 25. veebruar 2008, kl 23.07
Tallinnas.

Oleks kedagi soovitada? Raha ei ole oluline, peaasi, et oleks oma ala parim
 
mari 26. veebruar 2008, kl 08.46
Kersti Kivimägi sadama medicumis
 
skorpion 26. veebruar 2008, kl 09.19
Nele Nurmik Meremeeste Haiglas
 
mea 26. veebruar 2008, kl 16.33
Pille Konno Magdaleenas ja Pärna tn. kliinikus
 
jana 26. veebruar 2008, kl 19.51
Kersti Kivimägi Sadama Medicumis
Anneli Uusküla Tartus
 
haa 27. veebruar 2008, kl 11.06
vot siis kui palju eesti parimaid tuli
 
paha 28. veebruar 2008, kl 18.52
Ma julgeks jälle väita vastupidi, et Kersti Kivimägi ja Pille Konno olid väga halvad arstid. Konno määris pähe oma ülikallist fotonoorendamisprotseduuri, mida ta ilusalongis teeb (maksab mitu tuhat) ja Kivimägi kirjutas välja rohud, kuigi teadis, et olen nende rohtude pärast haiglasse sattunud ja ei tohi neid enam võtta (loomulikult ei hakanud ma neid enam võtma).
 
anni 29. veebruar 2008, kl 16.48
Tallinnas ülihead polegi, tase ühtlaselt keskmine.
 
evelin 29. veebruar 2008, kl 20.10
Hiiul, Marina Teras
 
Kersti 04. jaanuar 2010, kl 00.22
NELE NURMIK on ülimalt halb arst, mu lapsel on nägu mädapaiseid täis, ta ei vaadanud talle näkkugi ega kirjutanud isegi mingit rohtu, vaid käskis kosmeetiku juurde minna. (13-aastasel neiul) Kuigi ütlesime, et kosmeetik tegi asja ainult hullemaks!
 
oot-oot 04. jaanuar 2010, kl 08.23
mis moodi parimat nahaarsti välja selgitada,kas nagu missivõistlused või nii? peab ta mingitele kindlatele haigustele õige diagnoosi ja ravi määrama? või peab ta väga närvilise patsiendiga nagu südamesõbrannaga suhtlema? tehke gallup,pange kõik kandidaadid ritta ja hääletage!
 
N24 04. jaanuar 2010, kl 10.20
Julgeksin samuti väita, et Konno ja Kivimägi on väga halvad arstid, olen mõlema juures käinud oma raske aknega. Konno täpselt samuti määris pähe fotonoorenduse ehk valgusravi, mida ta ise ilusalongis teeb ja mis mõni aasta tagasi maksis rohkem kui 2000.- Muust ravist polnud juttugi, ainult sellest rääkis ja kiitis taevani ning lubas, et see on tõeline imeravim (kahjuks ei olnud, ainus, mis muutus oli see, et ma olin üsna suurest rahasummast ilma ja näonahale tekkis lisaks muudele probleemidele ka dermatiit). Kivimägi oli kas purjus või laksu all, istus laua taga veidra äraoleva näoga, ei vaadanud mulle sekundiks otsagi, terve aeg kui minuga rääkis, vaatas kramplikult enda ette lauale nagu hullumeelne. Esimese visiidi ajal lubas teha analüüsi, et teada saada, miks mul akne on, käskis selleks analüüsiks paari päeva pärast tagasi tulla. Tulingi, siis aga teatas ta, et ma mõtlesin, et ikka ei tee analüüsi, hakkate parem kohe Roccuranet võtma talvel (see siis toimus suvel), et tulge nelja kuu pärast tagasi.
 
küllike 04. jaanuar 2010, kl 11.11
kuna eelnevatest foorumitest olen lugenud ainult kiidusõnu kersti kivimägi kohta, siis läksin veel tema tasulisele vastuvõtule medicumis. ausalt öeldes olen palju meeldivamaid arste kohanud. võib-olla olid mu ootused ka suuremad, eeldasin, et kui ise maksan on asjad paremad. aga nagu tavapolikliinikus, kõigepealt oota tükk aega ukse taga, siis nõutakse sult karmi häälega, milleks tulid ja millal lööve tekkis, siis pannakse kiiresti diagnoos ja kirjutatakse välja ravimid, midagi eriti ei seletata ja siis ruttu minema, sest järmine patsient ka juba tükk aega ukse taga oodanud. talle ei meeldinud see, et keeldusin tasulisest suguhaiguste testist, mis mu haigusega seotud polnud. retseptiravimiks kirjutas ka ühe väikse tuubi ravimit, mida jätkus nädalaks, kuigi ravi pidi kestma vähemalt kuu.
eelnevad kogemused erakliinikutega on mul olnud palju meeldivamad.
 
kogemus 04. jaanuar 2010, kl 11.17
kõige kiirem ja lollikindlam variant tõsise probleemi korral: minna hiiu haigla valvearsti juurde. kui ikka mingi väga jama seis, panevad koheselt haiglasse sisse ja määravad ka korraliku ravi.

tean, mis räägin, kuna abikaasa sünnist peale allergik+mitmed vahel progresseeruvad nahahaigused. pole mõtet oodata mitu kuud (tavakliinik) või mitu nädalat (erakliinik) kuhugi suva nahaarsti vastuvõtule, kus vaid käsi laiutatakse, kui on tegelikult vaja raske seisu korral hoopis tõhusamat ravi
 
kogemus 04. jaanuar 2010, kl 12.06
Mulle soovitas Pille Konno komedoonse akne vastu Avene Diacneali kreemi, kus on sees silkoonõli cyclomethicone, mis jätab nahale nö kile - peal on kõik ilus ja sile, all möllab rasune segadus. Nagu kõige halvem asi, mida saaks minu nahale panna. Samas, ta suvatses mulle enam-vähem otsa vaadata ja ei käitunud nagu närvihaige psühh, võib-olla sellest nüüd piisabki, et olla tunnustatud arst. Et abi ikka ei saa, aga vähemalt tuju ei rikuta nõmeda käitumisega ära.
 
12:06 kommentaator 04. jaanuar 2010, kl 12.08
Ei pannud tähele, et sama nimega kommentaator juba siin olemas, ma võin siis olla kogemus2
 
krst 05. jaanuar 2010, kl 15.09
Olen ka Konno juures käinud juba üle aasta, mulle pole veel kordagi fotonoorendust soovitatud.
 
Marusja 05. jaanuar 2010, kl 15.18
Dr. Miron Zagnin Kopli Polikliinikust.

Olen mitme nahaarsti juures käinud ja Zagning oli esimene arst, kes eelkõige tegi vereanalüüse, et arusaada, mis võiks probleemi põhjuseks olla ja pärast hakkas ravi määrama.
 
mulk 05. jaanuar 2010, kl 15.35
Aga dr Marge Tampere? Vastab ka <www.derma.ee> -s küsimustele
 
copy 05. jaanuar 2010, kl 15.35
http://www.derma.ee
 
M 05. jaanuar 2010, kl 16.27
Marge Tampere on väga tore ja sõbralik. Teistega võrrelda ei oska, sest ainult tema juures olen käinudki (ja sain oma naha korda!).
 
... 05. jaanuar 2010, kl 17.41
K. Kivimägi on minu arvatest ka suht kahtlane. Kirjuab pingsalt kõike arvutisse (kusjuures trükib väga-väga aeglaselt) ja sellepärast peab nagu etteütlust teise klassi lapsele tegema, silphaaval kõik välja ütlema ja siis ta samamoodi silphaaval kordab ja vaikselt trükib. Peale seda kui ta kõik ära trükkis, luges veelkord kõva häälega üle ja küsis kas sai õigesti. Probleemiks olid suured kuivad ja karedad laigud üle terve keha. Üks arst varasemalt kahtlustas nahaseent, seega palusin analüüse. Tema ütles, et nahaseen pole kindlasti ja tema analüüse tegema ei hakka, pidin siis tükk aega neid nõudma, mille peale lõpuks öeli, et ta võib ju need ära teha kui ma niiiii väga tahan. Siis hakkas rääkima, et ma peaks tegelikult ennast harvemini pesema ja 1-2 korda nädalas peaks täiesti piisav olema, kui ma selle peale vastasin, et päeva jooksul ikka higistab ja niimoodi päevad läbi higisena ringi liikuda küll ei ole meeldib, küsiti minu käest väga tõsise ja autoriteetse hääleka, kas ma töötan põllul või teen muud rasket füüsilist tööd, ma töötan kontoris, seega 1-2 korda nädalas on täiesti piisav (kusjuures rääkis veel väga pikalt mingist väga autoriteetsest nahaarstist kes on üle 70 aastane meesterahvas ja tema peseb ennast ainult kord kuus, sest tihedam pesemine on tema eas tervisele ohtlik!). Kui järgmine kord tagasi tulin, et analüüside tulemusi teada saada, siis luges jälle kõik püüdlikult ja kõva häälega ette ja küsis, kas on ikka õige. Ükski nalüüs positiivsekt ei osutunud ja diagnoosi ei pandud, rääkis mingitest kreemidest mis tal kõik ilusti lauanurga peal reas olid ja muud midagi. Mina sellest arsti küll eesti parimaks ei peaks aga eks inimesed on erinevad....
 
to ... 05. jaanuar 2010, kl 18.44
Ma arvan, et sul on allergiline dermatiit. Pakun seda, kuna mul endal on atoopiline dermatiit ja sümptomid on enam-vähem samad.
Külm talv mõjub nahale veel eriti rängalt ja õhtuti ei suuda ennast ära sügada:S
Apteegist võid baaskreemiks osta "Bepanthen" kreemi (ca 56.-), kuid arstilt võid nõuda allergiavastaseid tablette (osadele tablettidele on ka odavad analoogid) ja hormoonkreemi kindlasti (Sibicort, Fucicort). Pesemiseks ära poest ostetud dushigeele kindlasti kasuta, hea oleks dushiõli, mis ei kuivata nahka.

Endal pole nahaarstidega ühtegi head kogemust, küsin retseptid perearstilt. Ala: Tere, sooviks 2 seda, 1 seda ja 1 seda :D
 
... 05. jaanuar 2010, kl 18.58
Aitäh! Kuidas enda nahka hooldada olen juba ära õppinud. Minu probleemiks ja rahulolematuseks on pigem see, et ise peab teadma kõike. Selle jaoks ju arsti juurde lähedki, et tema sulle õige ravimi määraks ja ütleks kuidas edasi olla aga Eestis on kõik vastupidi, pead arsti juurde minema ja siis ise kõik ette vursitama, mis on sinu diagnoos ja millis ravi sa vajad, siis arst lahkelt noogutab ja naeratab ja annab retsepti kaasa. Ja see ei ole nii ainult nahaarstidega, kogu tervisehoiusüsteem lihtsalt ei tööta meil ja niiakaua kui see kokku ei varise ei suvatse keegi mitte midagi ka muuta.
 
N24 05. jaanuar 2010, kl 19.47
To ... - ma pakuks ka, et dermatiit, ma muidugi ei ole arst, aga mul on samuti dermatiit ja on samasugused karedad punased laigud. Minul hoiab selle kontrolli all korralik naha niisutamine, peale igat dushi all käiku korralik niisutav ihupiim, seebi asemel kasuta niisutavaid dushigeele või dushikreeme, karedatele laikudele võid peale määrida mingit rasvast toitvat kreemi. Kui sa vannis käid, siis apteegis müüakse spetsiaalset vanniõli dermatiidi raviks, paned natuke vannivette ja vesi muutub selliseks õlitaoliseks ja ei jäta nahka liiga kuivaks. Minul on asi enam-vähem korras kui püüdlikult niisutan, kui mõnikord ei viitsi ja jääb päev vahele, siis on kohe laigud platsis. Retseptiga saad dermatiidi raviks sellise salvi nagu Elocon, minu jaoks on see selline kiirabi-vahend, kui õhtul paned kreemi laikude peale, siis hommikuks on laigud kadunud. Aga näo peale ära seda pane, dermatiidi vastu mõjub väga hästi, aga samas tekitab jubedat aknet.
 
Hanna 05. jaanuar 2010, kl 21.02
Täpselt sama kogemus dr. Kivimäega Sadama Medicumis -
Kuna eelnevatest foorumitest olen lugenud ainult kiidusõnu Kersti Kivimägi kohta, siis läksin veel tema tasulisele vastuvõtule Medicumis. Ausalt öeldes olen palju meeldivamaid arste kohanud. Võib-olla olid mu ootused ka suuremad, eeldasin, et kui ise maksan on asjad paremad aga nagu tavapolikliinikus. Kõigepealt oota tükk aega ukse taga, siis nõutakse sult karmi häälega, milleks tulid ja millal lööve tekkis, siis pannakse kiiresti diagnoos ja kirjutatakse välja ravimid, midagi eriti ei seletata ja siis ruttu minema, sest järgmine patsient ka juba tükk aega ukse taga oodanud.

Enam tema juurde ei lähe.
 
Anu 05. jaanuar 2010, kl 22.20
Tallinnast mina soovitaksin neid kahte, kelle juurest olen ise abi saanud: dr Sergei Maltsev (eravastuvõtt Kordamedis), tema on väga tark, ja eriti just raskete juhtumite korral diagnoosimiseks ma pöörduksin tema poole; ja dr Ave Vahlberg (eravastuvõtt Nõmmel, www.arstid.ee) - tema poole pöödusin oma mitmesuguseid sünnimärke, käsnu ja plekke näitama, ja tema tulistas diagnoose "see on keratoom", "see on dermatofibroom", "see pole sünnimärk, vaid hemangioom" jne. Kuna ta töötab ka onkoloogiahaiglas, siis tema arvamust sünnimärkide kohta võib eriti usaldada. Eks nahaarstid ju ka mingil määral spetsialiseeruvad. Ja väga suur sünnimärkide proff on kindlasti dr Marianne Niin onkoloogias, aga tema juurde pole ma ise (õnneks) pidanud pöörduma.
 
aga 05. jaanuar 2010, kl 23.04
Kas dr. Maltsev enam Pelgulinna Polikliinikus ei tööta?
 
arvaja 05. jaanuar 2010, kl 23.34
Keegi küsis siin ,et mismoodi siis määrata parimat nahaarsti ? Arvan ,et eelduseks on eelkõige arsti huvi patsiendi vastu ,siis professionaalsus diagnoosi panemisel ja ravi määramisel.Kindlasti mitte nii ,nagu siin korduvalt mainitud tohter ,kes üle laua piidleb probleemset piirkonda ja seejärel laskub arvutiekraani ning vastuvõtule tulnud inimest praktiliselt ei vaatagi -kas nii saab ikka nahaarst oma tööd tulemuslikult teha ? Nagu konveier !
Aga kiidan tõesti dr.Ave Vahlbergi - juba aastaid tagasi käidud ja vägagi rahule jäädud.Noorematel oleks ,kellelt õppida.See arst ei karda kärnas jäset lähemalt uurida ja koos ohvriga arutada ,mis tehtud ja mida teha paranemiseks või vähemalt vaevuste leevenduseks.Kiitus tohter Avele !!!
 
njah 06. jaanuar 2010, kl 11.24
Mina olen lootuse kaotanud ja leppinud sellega, et Eestis ei ole mõtet nahaarsti juurde minna. Olen ise käinud kaheksa erineva arsti juures ja mitte ühegi juurest ei saanud abi, ei saanud ka mingit infot, nõustamist, teste vms. Ikka kirjutatakse sulle seesama rohi, mida on ka kõik eelnevad arstid kirjutanud, pistetakse retsept pihku ja head aega. Keegi isegi ei mõtle sellele, et MIKS on täiskasvanud inimesel raske põletikuline akne, kuigi inimene muidu täiesti terve. Ma tahan lihtsalt teada miks, kas seda on siis niipalju nõutud?
Kivimäega samad kogemused, mis teistel - ta on kas purjus või vähe imelik. Jõllitab enda ette lauale, samal ajal kui sinuga räägib, väga veider, mitte sekundikski ei vaata sulle otsa. Alguses samuti lubas võtta nahast tükikese prooviks, aga järgmise visiidi ajal ütles, et ei hakka ikka tegema ja saatis lihtsalt konkreetselt mu kabinetist minema, küllap oli mingi muu tegevus pooleli, mis oli huvitavam kui minu mädanev nägu. Olin nii õnnetu, kui ta analüüsist rääkis, hakkasin juba lootma, et kas tõesti hakkavad asjad liikuma, ta oli esimene arst, kes üleüldse rääkis mulle sellest, et võiks vaadata, MIKS mul on nii raske akne, mitte hakata lihtsalt kohe niisama ravima. Aga teise visiidi ajal oli kui teine inimene, hoopis teise suhtumisega, kuidagi ülbe ja üleolev.
Dr. Maltsev Pelgulinnas ei vaadanud mulle otsagi, kui ütlesin, et tulin akne pärast, siis isegi ei küsinud midagi, surus Roaccutane retsepti kätte ja kõik. Selle mürgi pärast sattusin aga haiglasse.
Mul välismaal elav tuttav rääkis, et kui tema aknega arsti juurde läks, siis kõigepealt tehti vereproov ja uuriti põhjalikult maksa tööd, siis tehti toiduallergia testid, siis võeti nahapinnast test, siis uuriti, kas kandidoos ei võiks olla...no Eestis saab sellisest asjast ainult und näha.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!