Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
-5 kg klubi Jõuluks saledaks kuni 23.12.16
 
Bibi 17. oktoober 2016, kl 17.03
Sattusin teie teemat siin lugema ning tuli meelde üks loodustoode, mille hiljuti avastasin. Toode peaks kaasa aitama ainevahetusele ja seedimisele ning vähendama mao ja soole probleeme. Ehk on teist kellelgi sellest kasu, et oma eesmärgini jõuda õnnelikult.

Toode asub siin: https://www.meravita.ee/product/kurkum-astelpajuga/
 
Pisitasa 18. oktoober 2016, kl 10.46
Aitäh Britta ,kindlasti vaatan üle.
Kuna pean jälle ootamatult reisile minema mind seekord näitu andmas pole.
Tunnen,et peaks ka magusaga piiri pidama.Olen olnud mitu korda korraga üle poole aasta või lühemalt magusata-valge suhkruta.Mingi aeg oli väga ,väga hea tunne.Viimase magusata perioodi lõpus(4 kuud) hakkas imelik jama-nutuhood,melanhooli,päris õudne tunne mitu päeva,siis aga hakkasin uuesti tarbima tumedat šokolaadi ja need jamad nagu peoga pühitud .Hakkas aga jälle isutamine pihta.Nokk kinni saba lahti.Mõte liigub juba septembri algusest,et peaks jälle mingiks ajaks magusast loobuma-igatsen seda head tunnet.
Üks tähelepanek veel.Naabrinaine on stabiilselt veidi üle 80 kg juba üle 10 aasta.Mina olin 10 aastat tagasi üle 70kg. ja hakkasin igasugu kaalulangetustega jamama ,naabrinaine sellega kaasa ei tulnud.Tema kaal püsib vaatamata sellele,et sööb kõike.Minu kaal tõusnud umbes 20 kg.ja no ei söö ikka kõike.Selline tunne,et olen midagi ära rikkunud.
Oleks omalajal mõistust olnud ja leppinud endaga sellisena nagu olin...Naudin nüüd oma rumaluse vilju.
Võib olla peakski rohkem panustama säilitus režiimile ja sõlmima rahu iseendaga ehk siis langeks kaal ka normaalsel teel ,ei tea.
Küll näen ma ideaalis ennast tegemas jätkuvalt tervisesporti,söömas pingevabalt häid ,tervislikke toite ja olema rõõmus ning vaba sellest pingest kaalu numbri ümber.
Kõigele vaatamata olen ma teiega siin kaotamata usku,et ehk seekord saaks natukene kergemaks-raske on olla raske ja sellest head meelt tunda.
Leidsin eelmise aasta kalendri kus ma sellel ajal olin tegelikult 5 kg raskem.Tasapisi ,salamisi kergemaks.Pikk jutt sai,aga siis on teil mida lugeda ,muidu tõesti paljas kaalunäit ei inspireeri.
Edu kõigile!
 
Britta 18. oktoober 2016, kl 11.14
Pisitasa, kui sul tekkisid need tujuhood, see tähendas, et oli süsivesikuid toidus liiga vähe. Suur magusavajadus aga on tihti hoopis heade rasvade puudusest. Mõlemad on mulle tuttavad, seega olen ka uurinud. Seega on Fitlap hea lahendus, kogu toitumine ette antud koos õigete vahekordadega täisväärtuslike valkude-rasvade-heade süsivesikute osas ning kui kava järgi toituda, kaovad ka need isud ja tujukõikumised. Tõesti soovitan proovida. Lisaks õige toitumise õppimine kogu eluks. Mul ka nõrkused saavad vahel võitu, aga need on pigem harjumuslikud kui konkreetsetest isudest tingitud.
 
Britta 18. oktoober 2016, kl 11.35
Pisitasa, aasta tagasi olid 5 kg praegusest raskem ning praegu juhid ka tabelit -2,2 kg-ga, suudad küll, kõik polegi nii pahasti ju :)
 
Britta 21. oktoober 2016, kl 08.42
Tere hommkut! Minu kaalu nr täna 72.7 ehk -800 grammi. Muutsin seda, et õhtuse näksimise jätsin ära (puhas enesepettus, et ei söögi nagu midagi ju eriti), liikumine sama - iga päev vähemalt 12000 sammu ja mõned lühikesed lihastreeningud. Nii et tuleb ikka kavas püsida, on tulemused ka :) Kuidas teil läinud on? :)
 
öösina 21. oktoober 2016, kl 09.57
mul nulliring ....
Jõudu teistele!
 
Britta 21. oktoober 2016, kl 10.56
öösina, miks nulliring? Ehk analüüsid, mida võiks teistmoodi teha, et miinusering tuleks? Teeme igaüks koos näitude teatamisega ka väikese analüüsi oma tulemuste kohta ning plaanid järgmiseks nädalaks, et eesmärgi poole liikuda :)
 
Kristi 21. oktoober 2016, kl 15.07
Mul tundub olevat pigem jõuludeks 5kg raskem. Ehk viimase korraga 600 grammi juures ja kaal 61,4. Seega algusest 0,6.

Vahepeal läksin toitumisega hulluks, õgisin nagu segane. Nüüd sain sellega enamvähem joonele (no viimased 3 päeva on olnud okeid) + olen kenasti trennis käinud 3 korda sellel nädalal. Kopp ees paisumisest, ausalt. Mehest ka väga abi pole, tarib koju igats head ja paremat ja tahab õhtuti midagi "head" süüa ehk siis sinnaläheb ka minu toitumine. Ise muidugi kiidab et ta teeb nii palju trenni, et võib süüa küll. Mul pole veel südant olnud öelda, et talle hakkab juba halvasti mõjuma selline õgimine ja paistab ka välja. Eks varsti pean ütlema, kui jätkab.
 
Säraõun 22. oktoober 2016, kl 11.15
Mina jätan kaalunäidu samaks, mis eelmisel nädalal. Ja seda põhjusel, et tegelikkuses ma ennast täna ei kaalu. Ei teinud seda eile, ei plaani ka homme ja järgnevad nädala aega samuti mitte.
Olen alati pigem eelistanud kaalumist mõõtmisele, kuigi viimane võib tõenäoliselt oluliselt adekvaatsemat tulemust näidata. Ise olen aga siiski alati kaalunumbrit usaldanud ja mõõtmise jätnud pigem riiete tarbeks :) Ehk siis, kui tunnen, et riided on hakanud vabamalt seljas istuma, siis näitab see ka seda, et mõõdud on ilmselgelt vähenenud.

Nüüd aga olengi olukorras, kus ühest küljest kaal on peaaegu sama nagu kaheksa nädalat tagasi alustades, aga välimus on oluliselt parem (seda hindan piltide järgi, mille tegin kaheksa nädalat tagasi ja siis nüüd täna hommikul). Ausalt öeldes ei tea, kuidas see võimalik on, sest olen küll tublilt jooksmas käinud (3x nädalas), kuid see on ka ainuke trenn olnud ja seega lihaskaalu tekkimisega vaevalt tegemist on.

Toitumisega, olen enam-vähem järjel. Küll aga kohati arvan, et mõtlen sellele liiga palju. Täiesti juhuslikult vaatasin täna enda neli aastat tagasi kirjutatud toidupäevikut (just siis alustasin esimest korda kaalu langetamisega). Kuupäev oli 29. oktoober 2012, ehk tõepoolest täpselt 4 aastat tagasi. Olin sinna kolme kuu jooksul üles kirjutanud kõik söödud toidud jne ja mängleva kergusega langetasin kaalu 10kg 2,5 kuuga. Toitumine oli väga lihtne, sisuliselt põhines paaril toiduainel - muna, juurviljad, üsna vähesel määral liha, vesi,täisteraviljad jne. Samas mäletan, et erilisi isusid ei olnud ka sealjuures ja kui ikka tahtsin sõin ka šokolaadi,jäätist ja krõpsu. Kaal langes ikka. Ehk siis nüüd, 3 aastat hiljem, oleks uuesti soov samal põhimõttel jätkata :) Hetkel arvan, et mõtlen toitumise suhtes natuke "üle".
 
Looder 22. oktoober 2016, kl 23.58
Minul oli 2 nädalat üks sünnipäev teise järel ja tulemus on käes, kaal 60.5kg ehk +2kg. No ja ega ma ennast vahepeal ei kaalunu ka. Siin ka põhjus miks asi nii käest läks, täna hommikul oli see ikka totaalne pauk. Ega muud üle jää kui veepäevad appi võtta.
 
Trulla 23. oktoober 2016, kl 00.08
67.8 kg. e. -300 gr.
Toitumine oli sel nädalal enam-vähem ok. Ühel päeval patustasin kohupiimakoogiga ja eile sõin korraga paki pähkleid ära.
Liikuma sain kahel õhtul, tegin mõlemal korral 6 km. kiirkõndi. Järgmine nädal saab raske olema, ootamas on ees 2 sünnipäeva ja 1 väiksem reis. Loodan kaalule mitte plussi saada.
 
Maasikamoos 23. oktoober 2016, kl 12.24
Tere! Ma ei hakka asja ilustama ja ütlen kohe välja: olen peaaegu tagasi seal, kus alustasin: 85.5 kg.
Olin viimase nädala haige, kurk oli väga-väga valus, ja veetsin suurema osa nädalast horisontaalses asendis ja voodis. Söögiisu oli tegelikult haiguse tõttu läinud, seega ma ei söönud eriti palju. Küll aga jõin palju meega teed ja sealt võisin saada liialt suhkruid. Samuti sisaldavad kurgupastillid palju suhkrut, mis on muidugi eraldi teema.

Hoolimata sellest, ma kavatsen eesmärgi poole püüdlemist jätkata. Tore on lugeda teie sõnumeid, edu kõigile!
 
Britta 23. oktoober 2016, kl 18.00
Nii, jälle on tabeli aeg. Tubid oleme kõik, kes olemas, kui vahepeal on ka katsumused, siis ikka koos edasi :) Jõuludeni on 9 nädalat ja sellega jõuab nii mõndagi :) Nii et oleme tublid ja korralikud edasi, numbe või paar väiksem motivatsioonikleit külmkapi peale, kui vaja motivatsiooni tõsta :)

Nimi Vanus Pikkus Algkaal AlgKMI Kaalu nr Muutus
Britta 45/ 167/ 75,6/ 27,11/ 72,7/ -2,9
Pisitasa 44/ 167/ 92,0/ 32,99/ 89,8/ -2,2
öösina 45/ 165/ 82,5/ 30,30/ 80,4/ -2,1
Trulla 42/ 174/ 69,8/ 23,05/ 67,8/ -2
Heddy 33/ 160/ 81,6/ 31,84/ 80,1/ -1,5 *
Säraõun 24/ 178/ 73,5/ 23,20/ 72,4/ -1,1
Amatsioon 41/ 166/ 65,0/ 23,59/ 64,0/ -1 **
Linnarebane 35/ 171/ 68,0/ 23,26/ 67,3/ -0,7 **
Kristi 25/ 168/ 62,0/ 21,97/ 61,4/ -0,6
Maasikamoos 25/ 170/ 86,0/ 29,76/ 85,5/ -0,5
Looder 38/ 152/ 58,5/ 25,32/ 60,5/ 2
 
Maasikamoos 28. oktoober 2016, kl 07.23
Tere hommikust!

Olen jälle kaalu langetamas.
84.8 kg seekord ehk -700g.


Õnnestumisi kõigile! :)
 
Britta 28. oktoober 2016, kl 09.24
Maasikamoos, väga tubli tulemus, hea, et ree peal oled jälle :)

Mina ise ka rahul - 900 grammi ehk 71,8 näitas kaalu number. Liikumine, korrapärane tervislik toitumine - omamooodi hea rutiin on sellest tekkinud. Loodan, et nii jääb ka ning üritused jms ei löö rivist välja pikemaks ajaks jälle.
 
Kristi 28. oktoober 2016, kl 10.03
Mul seekord ka parem tunne, kuigi läinud ainult -400g ehk kaal 61kg.

Kogumuutus algusest on küll väike (1kg), aga arvestades, et sain jälle trennirütmi, siis enesetunne on oluliselt mõnusam. Võtsin myfitnesspali ka kasutusse, st tegin endale reegli, et IGA ampsu pean üles märkima. Tulemus on see, et palju jama jääb söömata mitte sellepärast, et must-valgel oleks piinlik vaadata, vaid sellepärast, et ma ei viitsi lihtsalt lisaliigutusi teha, et neid toiduaineid kaaluda ja äpist otsida jms. Nii et soovitan soojalt.

Ühtlasi avastasin äpi abil, et ma söön igapäevaselt päris palju süsivesikuid sisse pudru, riisi, tatra ja puuviljade näol. Muidu poleks hullu, aga nende kõrvale piisavalt valku-rasva ei tule. Nii et nüüd kenasti pilk peal. Edu teistele ka!
 
Maasikamoos 28. oktoober 2016, kl 11.05
Nutridata on TAI lehekülh, mis annab täitsa tasuta tagasisidet toidu sisalduse kohta, kui viitsida kõik sisse toksida. Soovitan!

http://tap.nutridata.ee/
 
Kristi 28. oktoober 2016, kl 11.26
Kusjuures kasutasin varem ka ise nutridatat, aga see oli telefonis kasutamiseks niivõrd ebamugav, et pärast myfitnesspali proovimist jäin viimase juurde. Tasuta + toiduained on eestikeelsetena samuti olemas.

Lisamugavusena saab seal triipkoodi järgi asju sisse skännida, samuti lubab makrode vahekordi ise paika panna ja mugavamalt iga toiduaine kohta vaadata. Nt nutridata toitumissoovitus süüa süsivesikuid 50-60% on minu jaoks kaalulangetuseks TÄIESTI ebasobiv ning põhjustab pigem kalautõusu. Olen nii suurt süsika tarbimist kasutanud vaid jooksuvõistluste ajal.

Seejuures, 1 sõbranna eelistab ise just nutridatat, kuna kasutab toitude sisestamisel just pigem arvutit. Seega maitseasi, peab proovima.
 
Amatsoon 28. oktoober 2016, kl 13.19
Ma olen loodetavasti ainult veidikeseks rivist väljas. Tervis vedas alt ja olen voodisse aheldatud. Täna sain siiski uuesti kuidagi jalule ja kaal 62, ehkki kardetavasti ennistub see mõne päeva jooksul. Loodan siiski pisitasa uuesti rea peale saada ja kasvõi kepikõnniga alustada. ET uuesti jooksmas käia jm teha,kulub veel aega.
 
Maasikamoos 28. oktoober 2016, kl 14.53
Amatsoon - haigusest taastumine on ikka kõige tähtsam :-) Tervist sulle!
 
Pisitasa 29. oktoober 2016, kl 10.59
Olen tagasi.Kirja läheb 90,7."Päevad" ja reis tegid oma töö.
Järeldan,et see süsteem (trenn,max,nisujahuvaba,varasema õhtusöögiga ja ühe õhtusöögita )sobib kaalu säilitamiseks-asi seegi.Selleks,et langus tekiks on vaja minna toidu ainete vahetamise kallale.Hetkel siis proovin suhkru asendamist-köögiviljade ja pähklitega,kookosrasva ja heade õlidega.Esimesed päevad väga rasked.
kahjuks mulle see teiste ettekirjutatud toitumissüsteem ei sobi.Paljalt grammide lugemine tekitab stressi-õgimishooge.Küll ,aga vaatan toidusedelit.See selleks, hetkel siis suhkru ärajätmise lainel.Ehk siis järgmine nädal on veidi rõõmsam number ja tuju.Edu ja katsetamist kõigile.
Mai-Agate Väljataga jutu kohaselt ajab viha -liha sööma ,hirm-magusat sööma ja süütunne -haput sööma .Valge jahu ,aga hoiab halba elus.Võib olla peakski rohkem oma tunnete ja mõtlemisega tegelema.
 
Looder 29. oktoober 2016, kl 11.46
Minul kaal 60.1kg e.-400g. Kuuspäeva trenni +üks veepäev ja kaalulangus ainult 400g. Veidi nukraks teeb küll. Kaotan trenazööril 500kcal päevas, ei ole küll see mis kevadel, kus kulutasin päevas 1700-1800 kcal ära. Aga lootsin küll veidi paremat tulemust.
 
Maasikamoos 29. oktoober 2016, kl 17.28
Looder, kuidas sa nii palju kaloreid trenazhööril kevadel kaotasid? Kas tegid mitu tundi järjest? Millist trenazhööri kasutad? Edu ikkagi :-)
 
Looder 29. oktoober 2016, kl 20.57
Maasikamoos, ei teinud järjest, natuke pausi ja tagasi. Aga kokkuvõttes jah, tunde. Hakkasin vist lõpuks lihast kasvatama, kuna kaal ei tahtnud enam kuidagi alla minna, keha vormid muutusid, kaal mitte. Kaalunumber ei ole ka muidugi kõige tähtsam, tähtis on hea enesetunne ja mina tundsin ennast väga hästi.
Arvasin kevadel naiivsel, et suvel on seda lihtne hoida ja võib-olla veidi allagi saada kui rahmeldad päev läbi aias. Ainult mitte siis kui sellele järgneb iga õhtuni grill.
Edu kõigile.

Ahh veel, kasutan tavalist velotrenazööri.
 
Britta 30. oktoober 2016, kl 18.01
Küll need nädalad liiguvad kiiresti - 5 päeva pärast jälle uus kaalumine. Ja nii need jõulud lähenevad :) Meie järjekordne tabel on siin. Endiselt tublid, kes kõik näitude ja tegemiste- toimetamistega kaasas on :) Linnarebasel oli 3 näitu edastamata, seega pidin kustutama. Teistega aga rõõmsalt edasi saledamate jõulude poole, eksju? :)

Nimi Vanus Pikkus Algkaal AlgKMI Kaalu nr Muutus
Britta 45/ 167/ 75,6/ 27,11/ 71,8/ -3,8
Amatsioon 41/ 166/ 65,0/ 23,59/ 62,0/ -3
öösina 45/ 165/ 82,5/ 30,30/ 80,4/ -2,1 *
Trulla 42/ 174/ 69,8/ 23,05/ 67,8/ -2 *
Heddy 33/ 160/ 81,6/ 31,84/ 80,1/ -1,5 **
Pisitasa 44/ 167/ 92,0/ 32,99/ 90,7/ -1,3
Maasikamoos 25/ 170/ 86,0/ 29,76/ 84,8/ -1,2
Säraõun 24/ 178/ 73,5/ 23,20/ 72,4/ -1,1 *
Kristi 25/ 168/ 62,0/ 21,97/ 61,0/ -1
Looder 38/ 152/ 58,5/ 25,32/ 60,1/ 1,6
 
Amatsoon 04. november 2016, kl 11.19
Olen nüüd enam-vähem haigusest taastunud ja nagu arvata oli, ei jäänud eelmise nädala kaal muidugi püsima, hetkel 63,5, aga siiski üleeelmise nädalaga võrreldes 500 g maas.
Sel nädalal hakkasin juba vaikselt trenni ka tegema ja söögiisu on tagasi, ehkki olen üritanud ennast ikka kontrollida.
 
Pisitasa 05. november 2016, kl 10.20
See kord läheb kirja 89.8 kg. Vähendasin max. valget suhkrut ,muidu sama.2x võimlemas....Järgmisest nädalast hakkan ennast harjutama rohkem vett jooma ja toitu rohkem nautima(sööma head tervislikku aeglasemalt..).Edu kõigile!
 
Trulla 05. november 2016, kl 18.02
68,2 kg. e. +400gr.
Kohe üldse ei suuda söömist piirata. Hommikul ja päeval on kõik ok, aga õhtuti käib jube näksimine.
Mandariine söön igal õhtul, kahjuks ei piirdu 1-2-ga, ikka vaja 4-5 tk. süüa.
 
Maasikamoos 05. november 2016, kl 20.01
Tere!
Edastan oma kaalu homme hommikul, ei soovi täis kõhuga sinna peale eriti astuda. :-) :-) :-)

Tänud ka Kristile, et rääkisid MyFitnessPalist. Ma polnud sellest kuulnud ja proovisin ära. Väga meeldib! Nii lihtne kasutada ja toitumist jälgida. Lahe!
 
Maasikamoos 06. november 2016, kl 09.00
Tere hommikust!
Rõõmu-uudised: kaal 84.1 kg.

Edu ja sihikindlust teile!

PS. Kas keegi on mõelnud kaalulangetamisega pärast jõule jätkata? Kuna minul isiklikult on ülekaalu 15 kg jagu, sooviksin kaalulangetamisea edasi minna. Äkki leidub siin seltskonnas teisigi soovijaid. :-)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!