Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
nii ei tohi...:(
 
rästu 04. aprill 2011, kl 19.17
tasa heliseb kelluke väljal...kerge tolm keerleb hämaral teel...
 
kraaks 04. aprill 2011, kl 19.34
ma palun paani flööti...kui võimalik, siis... Gheorghe Zamfiri esituses " Einsamer Hirte "
tänan juba ette!
 
hr.noh 04. aprill 2011, kl 19.41
 
kraaks 04. aprill 2011, kl 20.02
veel üks...ja viimane soov. Richard Claydermani esituses " Feelings "
tänan!
 
hr.noh 04. aprill 2011, kl 20.08
 
rästu 04. aprill 2011, kl 20.38
hispaanialikud silmad..:D
mida rohkem, seda uhkem...:)))
 
roosamanna 04. aprill 2011, kl 21.17
ja jahh igatahes.
 
hr. noh.-le 04. aprill 2011, kl 23.31
kergem on mitte aru saada. sest vahel on nii ,et mõni ei saa iseendast aru ,st, ennast ära kaotanud. siin on selliseid päris palju. küll saad aru ,kui teemasid vaatad ja siis nende postitusi.lisatud palju kirjavahemärke ,rohkem kui märke,millega kirjutada,
 
Viimasel 04. aprill 2011, kl 23.41
on vist kõht lahti. Mina paluksin midagi Meliza Korjuselt.
 
hr.noh 05. aprill 2011, kl 06.51
 
vaaaal 05. aprill 2011, kl 09.07
See viimane lugu tuletas meie oma kunagist lauljat meelde, Veera Neelust, tema kohta ma küll miskit tuubist ei leidnud ja pole oluline ka aga kas üldse ongi peale raadio arhiivi kuskil? Oskab keegi midagi vastuseks mühatada?
 
kraaks 05. aprill 2011, kl 09.39
vaaaal
ühe laulu ma sulle leidsin. Veera Neelus koos Harri Vasaraga.
aktiivseks ma seda teha ei saa.

http://www.youtube.com/watch?v=toK5TZpVwWQ
 
vaaaal 05. aprill 2011, kl 09.52
Tänud, kraaks. Aktiivseks oskasin ise teha.
 
Nojah 05. aprill 2011, kl 19.29
Juba ilmuvad siia vene filmid, tea millal Rahmaninov ilmub. SEE ON EESTI PORTAAL!!!!!!!!!!!!
 
kraaks 05. aprill 2011, kl 19.48
Nojah

ole palun hea...hari lolli :DDDD
räägi...milline lugu siin vene filmist on pärit? ma tahaks nii väga teada :))))
 
Nojah 05. aprill 2011, kl 19.56
See vene keelne film ise. Huvitav, et muidu nii targad naised ei leia ise juutuupi üles.
 
novada 05. aprill 2011, kl 20.13
ega sind muidu ole olemaski, suts vene keelt ja nagu naksti kohal
 
kraaks 05. aprill 2011, kl 20.16
Nojah

suur, suur, suur tänu...lolli harimast :)))
ja mina, vana tobu...arvasin, et M. Korjus oli eesti päritoluga ooperiprimadonna ja " Suur valss "on Hollywoodi muusikaline melodraama.
 
hr.noh 05. aprill 2011, kl 20.48
Kuna mina ei tea, sellest lauljatarist midagi, siis tegin copi siia tema päritolust. Igaüks ise nüüd otsustab:)
Miliza Korjuse isa oli Artur Korjus, alampolkovnik Venemaa tsaariarmees, hiljem Eesti Vabariigi sõjaministri käskudetäitja ohvitser staabiülem, kolonel. Tema poolatarist ema, Anna Gintowt, oli pärit poola-leedu aadliperekonnast Gintowt-Dziewałtowski. Milizal oli üks vend ja neli õde. Pärast enamlaste võimuletulekut 1917. aastal sattusid Korjuse vanemad endise Vene impeeriumi eri piirkondadesse ning jäid lahku. Ema koos tütardega siirdus Kiievisse, kus Korjus alustas oma muusikaõpinguid.
[redigeeri] Korjuste perekond ja isa Arthur

Arhiiviandmed näitavad, et Korjuse esivanemad isaliini pidi on Eestis elanud läbi nelja sajandi, võib-olla veelgi kauem.

Miliza vanaisa Karl Korjus pidas Tallinna südalinnas, praeguse "Viru" hotelli vastas kuulsat "Korjuse kõrtsi". Karl olevat rikkaks saades ostnud sakslasest mõisnikult vabaks teoorjast talupidaja tütre Liisa Tristali, Palvere mõisast Harjumaal. Pärast abiellumist Liisa Tristaliga otsustas Karl üle minna Pühavaimu kiriku kogudusse, mille liikmeteks olid eestlased.

Noorpaaril sündis kolm poega ja üks tütar: Hugo (1858), Leontine (1860), Justus (1866) ja Miliza Korjuse isa Artur (1870).

Artur Korjus lõpetas Tallinna saksa kreiskooli Vene tänavas.

Artur mängis klaverit ja viiulit. Artur õpetas oma tütart Milizat laulma viiuli järgi. Suguvõsas mäletatakse Arturi sagedasi sõnu Milizale: "Laula! Ära karju!".

1936. aastal surnud Arturile korraldati Eesti Vabariigis sõjaväeline matus. Herbert Korjus meenutas tema põrmu ärasaatmist Aia 6 järgmiselt. Puudus Miliza, kes sõitis samal ajal laevaga USAsse "Suure valsi" võtetele. Ta viibis kohal ainult oma häälega. Teises toas olevat grammofonile pandud heliplaat tema tuntud hingestatud lauluga "Warum?" (Miks?). See olevat tunginud sõdadest tulnud ohvitseridele hinge, silmad märgunud.
 
vaaaal 05. aprill 2011, kl 21.02
Üks loll tänab veel harimise eest, eks elu jooksul ole üht-teist loetud ka aga või kõik meeles on. Ära meie "rahvusharitlasi"südamesse võta:)
 
kena proua 52 05. aprill 2011, kl 21.23
hr. noh
Mina tean seda.
 
No 05. aprill 2011, kl 21.33
ei või olla, üks tark daam ka ikka olemas.
 
kah keegi 05. aprill 2011, kl 21.54
Pole tõesti midagi targemat kui jagada muusikat rahvuse järgi....uskumatu, et me hulgast ikka ja jälle mõni juhm umbluu ennast välja ujutab;))) aga soovides siiski hoida sellise häiritud inimese tervist sooviksin kuulata Rahmaninovilt ainult väikest fraasi, millele terve lugu ülesehitatud, ehk et siis IL Divo All by myself ( Solo otra vez)
 
kraaks 05. aprill 2011, kl 22.17
Nojahile

Kissin -Rachmaninov piano concerto n.2, I. Moderato (part1)

ma väga loodan...et hr.noh aitab mind.
 
rästu 05. aprill 2011, kl 22.25
Nojah

rahmaninovi asemel ilmusin mina...:D...kaks kõrva õhus laperdamas...:D
 
vaaaal 05. aprill 2011, kl 22.31
ja laperdategi:DDDD?
 
rästu 05. aprill 2011, kl 23.01
ma loen siin mõnda teksti juba mitmendat korda ja mitte ei jõua pärale, lõpuks jõudis pärale see, et tarkadel tekstidel polegi minul kuskile pidama jääda...:D
 
vaaaal 05. aprill 2011, kl 23.08
ja või sa seda tarka teksti alati äragi tunned:D
 
rästu 05. aprill 2011, kl 23.33
tegelikult tahtsin öelda tänud hr.nohile ja kraaksule...kaks tema tellitut ka minu lemmikud...ja vaaaal, kusmas sinu tänudeta jätan...Harri Vasar oli mu suur lemmik oma ühe lauluga....
on täitnud hinge mul, kirkalt helendav kuu...taolised sõnad sealt meelde jäänud.
Head õõd...:)))
 
hr.noh 06. aprill 2011, kl 06.57
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!