Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Otsin Valgustunut.
 
Taat Malaat. 19. juuni 2018, kl 19.29
Ma ei süübi hetkel eelnevate isikute/seisukohtade detailidesse, vaid kommenteerin lihtsalt ühte põgusalt silma hakanud asjaolu suremisest. Ka teie ei pea alati kõike kommenteerima ega kõigega nõus olema või vastu. Loomulikult kõige halvem on, kui te lihtsalt vaikite, parem siis kasvõi räusake ja olge kõige vastu- kui et vaikite. Arvan nii.

Seega on silma jäänud, et räägitakse suremisest. Isegi on filme tehtud, kus siis proovitakse viia end surma lähedale elektrishokkidega ja siis näha/kogeda miskit "esoteerilist". Eks muidugi, miskit teistsugust siis näeb/kogeb, miskit teistsugust kindlasti. Surmaeelne olukord on ekstremaalne olukord, miskit on puudu, näiteks hapnikku ajus, või verd ajus kui süda seisab, kuskil miskit on ikka puudu või valesti kui muidu. Kui kala on kuival suremas, siis seetõttu, et puudu on veest näiteks. Nn indiaanlased said populaarseks, kuna nemad sõid hallugeenseid kaktuseid. Selliseid kaktuseid ja seeni saate tänapäeval vabalt ise osta internetist ja kasvatada kodus palju soovite. Sedalaadi halluka taimed on tuntud kui hallukate tekitajad, teiselt poolt tuntud kui vaimsed arendajad, kolmas pool pole sageli nii populaarne ja see on teisisõnu mürgitamine ehk surmale lähemale viimine. Eks suur kogus kaktust on ikka paras mürgine põnts kehale ja ajule. Raske on seda suurt kogust juba süüa, keha proovib lükkata tagasi välja seda sisendit. DMT on tänapäevasem hallogeen, kus siis ei pea sööma suurt hulka silo sisse, vaid piisab mõnest mahvist. Sellejuures nimetatud kolmas viis asja kirjeldamiseks on, et tegu on suremisega, mürgitumisega. Juba see, kui aju piirkonnad aina lülituvad välja, on ju suremine. Kui võtta megadoos mingit aju stimulanti, siis jõutakse punkti, kus ollaksegi samas olekus kui te saate olema oma pensionipõlves surma hetkel. Õnneks enamasti sedalaadi suuremad narko doosid ei tapa, kuid viivad väga lähedale surmaeelsele seisundile.

Seega, igasuguste seente söömine jms muidugi avardab teie mõtlemist, kuid samas on see tegelikult ka mürgitamine ja proovitakse olla suremise seisundi lähedal. Igasugused vaimsed praktikad ja koolitused on oma olemuselt samuti mõrvarlikud, kuna nad mõrvavad teie vana isiksuse. Surevad emotsioonid, tekib apaatne neutraalne suthumine jne. Paljuski on see vaimne arenemine suremine.

Seega, see suremine on väga levinud nähtus. Need patsiendid, kes on MK Ultra ohvrid, saanud traumeeritud juba 3-8 eluaasta vahel, nendel sureb keha sees esialgne isik(sus) üldse ära ja tekivad lisa isiksused. St, et teiega rääkiv patsient võib end ümber lülitada hetkega totaalselt teiseks isiksuseks. Näiteks teie täiskasvanud nais-vestluspartner muutub pubekas mees-soost teie hääletooniga inimeseks hetkega, hoopis teiseks isikuks, otse teie ees. Sel juhul saame ka rääkida suremisest, et ühe keha sees oli kunagi 1 valdaja, aga too siis suri ja semele tekkisid uued erinevad inimesed. See on tuntud psühhiaatria diagnoos. Miks siis aju otsustab, et vaja suretada ainuisiksust, ja tekitada enesekaitseks ajutiselt võõraid uusi isiksusi keha/aju sisse? Vot ei tea täpselt, psühhiaatria ei tea kõike, kuid ta ei nimeta ka mingiks maagiaks asju. Lihtsalt tõdeb fakti ja proovib ravida.

Mõni räägib suremisest nö kirjanduslikus mõttes. Selle all mõeldakse vahel, et isik natuke depresseerib ehk surub alla osa endast mingi trauma tõttu ja siis ta on nagu apaatne ja tusane jne. See on jah osaline surm kui kirjanduslikult välejndada. Käitub nagu elav surnu eksole.

Selliseid vahemõtted surma teemal arutluseks.

Head arutlust.
 
Mina Olen 19. juuni 2018, kl 23.01
To: teet malaat
See arutelu on perspektiivitu.
Vabandan kui see kõlab kuidagi solvavalt!
Aga ma tõesti ei näe sellel mõtet.
Vabandan!
Küsige ja ma vastan.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mina Olen 19.06.2018 23.03.
 
Küsida võib kõike:) 20. juuni 2018, kl 16.48
Mina olen
Kui vana sa oled ja kas M või N?
 
Mina Olen 20. juuni 2018, kl 17.10
Ma kirjutasin ka juurde, et ma armastan oma privaatsust. Vabandan.
 
Küsida võib kõike:) 20. juuni 2018, kl 17.16
Ma vabandan samuti oma uudishimu pärast. Sinu kirjutised on huvitavad ja mõtlemapanevad, iseasi, kas need tegelikult ka kohale jõuavad, sest arengutasandid on nii erinevad.
 
Mina Olen 21. juuni 2018, kl 18.59
Kas küsimuste puudusest või küsijate puudumisest mõistan, et võin selle peatüki enda silmis sulgeda.



Toimetatud 3 kord(a). Viimati Mina Olen 24.06.2018 19.45.
 
Loen ja mõtlen 21. juuni 2018, kl 19.23
Ka küsimuse esitamine on juba pool teed teadmiseni. Kui isegi küsida ei osata, siis elatakse erinevates maailmades.
Küsin siiski lihtsa küsimuse.
Kui saaksid valida, siis kumma elu sa valiksid, esimese või nüüdse?
isemaag 22. juuni 2018, kl 04.38
Mina Olen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma kirjutasin ka juurde, et ma armastan oma privaa
> tsust. Vabandan.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Seitšas gadajem, kto eto, kas džinn või paharett.
 
Mina Olen 24. juuni 2018, kl 19.51
See on kõik üks elu ja niisuguseks nagu ta mul kujunenud on- niisugusena ma teda ka naudin. Ma ei soovi oma praegust elu muuta. Jooksmine on läbi. Nüüd võin elada vabana.
 
Loen ja mõtlen 24. juuni 2018, kl 20.39
Kas armastus on vabadus või ahelad? Seda otsitakse terve elu, aga vähesed leiavad. Maine inimene vajab õnneks teise inimese armastust, aga kas valgustunule piisab enesearmastusest või muust armastusevormist? Kui see on nii, kas see pole egoism? Tegelikult ma ei oska oma mõtet arusaadavalt väljendada. Äkki saad aru ja oskad vastata?
 
Mina Olen 26. juuni 2018, kl 12.38
Tänan küsimuse eest!
Vabandan, et mu vastused viibivad. Väljas on ilus suvi ja mu fookus on mujal.
Küsimus on minu vaatevinklist natuke valesti püstitatud. Tean, et Valgustunud annavad segaseid vastuseid ja saavad seetõttu suure kriitika osaliseks. Kahjuks on nii, et äärmiselt raske on mõtte olemust ennast selgitada, aga ma püüan.

Armastust ei saa võtta kui vabadust või ahelaid. Armastusega tuleb leppida. Armastus on kõikjal ja igal pool. Armastus on nagu õhus leviv raadiolaine, mis vajab vastuvõtjat. Ja nii nagu me kuulame raadiost kas meeleolukat muusikat või sõjauudiseid, nii on ka meie enda valida, millisele sagedusele me ennast sätime. Armastuse olemasolu ei saa eitada.



Mingil põhjusel inimesed kardavad Armastust. Kui nad selle sõna ütlevad, siis see takerdub nende huultele ja kõlab ebakindlalt ja pudisevana. Paljud ei suuda isegi oma lapsele või emale oma armastust väljendada, sest nad ei usu, et neid armastatakse. Siin tuleb mängu egoism ja lasteaialik käitumine: "Kui te mulle oma armastust ei väljenda, siis ma ei armasta ka teid!"(absurd!)
Olen näinud, kus pereisa pettub aina rohkem oma perekonnas, kuna perekond ei oska väljendada oma tundeid. Pereisa tunneb, et teda alahinnatakse, tema tööd ei väärtustata ja tema panus perekonda on alaväärtuslik. Ja ometi teeb ta kõik mis oskab, et teenida ära oma lähedaste armastus! Ta ootab, et keegi tuleks ja tunnustaks tema pingutusi ja tema kaasa või lapsed tuleks ja kallistaks ning väljendaks siirast armastust.
Aga kui pereisa avaks koduväravad ja lahkuks, siis oma leinas ja kahetsuses nutaksid pereliikmed just seda armastust, mida nad ennist ütlemata jätsid.
Ehk pereisa peab mõistma, et nii nagu tema ei oska oma lähedastele armastust väljendada, nii ei oska ka pereliikmed oma armastust väljendada. See on ring mille peab esimene kannataja lahti murdma ja esimesteks kannatajaks ei saa olla lapsed!

Ära otsi armastust vaid armasta! Ära ole loll ja ära väljenda oma armastust selle sõna devalveerumiseni, vaid hoia oma süda ja hing vabana armastusele. Armasta inimesi oma ümber, armasta maailma, armasta igat päeva mis on antud! Armasta iseennast!
Ma tean, et need sõnad on lihtsalt kirjutatud ja on keeruline mõista, aga armasta ka neid kes Sulle haiget on teinud- lihtsalt ära anna neile enam võimalust endale haiget teha ja mõista nende inimeste rasket teed!

Mitte ükski inimene ei soovi oma tegudega esmajoones kellelegi halba! Kõik teod on kantud ju tegelikult armastusest. Isegi kõige hullemate massimõrvarite teod on kantud egoistlikust enesearmastusest! Aga vaid egoistlik enesearmastus saab viia kannatajateni!
Armasta nii, et keegi ei kannata ja Sinu armastus toob õnne. Armasta omakasu nimel ja armastus seab Sulle kammitsad, sest omakasul armastamine on nagu suure raha kokku ajamine pidevas asjade puuduses- kus ahnus ei ole eriti tõsiselt võetav mure!

Valgustununa on mu armastus ühtlaselt jaotunud. Ma mõistan, et armastades Kõike, armastan ma iseennast. Armastades iseennast, armastan ma Kõike. Nii nagu ma armastan oma lähedasi, nii armastan ma ka oma sõpru ja maailma ja iseennast. Vahest ma ei mõista oma lähedaste, sõprade ja terve maailma tegusid, aga see ei vähenda mu armastust nende vastu. Vahel teevad nad mulle haiget, aga ma ei vähenda oma armastust nende vastu. Sest kui me võtame ruumi armastuselt, siis me anname ruumi hirmudele. Sõna Armastuse vastand on sõna Hirm. ja need kaks asja tuleb hoida tasakaalus. Üks ei saa ilma teiseta, sest mõlemad on vajalikud elus püsimiseks. Mõlemaid tuleb endale teadvustada ja mõista- millised teod on kantud armastusest ja millised teod on kantud hirmust.

Niikaua kuni Sa ei suuda ise armastada, niikaua ei suuda Sa ka armastust vastu võtta- ega taipa raadiot õigele lainele sättida.

Täiendan oma ütlusega, et "Kui keegi on Su ellu määratud, siis jääb ta sinna aastateks peegelduma. Kui otsid armastust, siis leia see, kelle elus Sina peegeldud." (otsimise paradoks)



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Mina Olen 27.06.2018 01.03.
 
Loen ja mõtlen 27. juuni 2018, kl 10.40
Tänan vastuse eest:) Sinu vastustest kumab läbi üks vastuolu. Sa mäletad, milline sa olid enne muutust, aga sa ei saa aru, et enamus inimesi just sellised ongi. See tähendab seda, et sinu väga asjakohased õpetused ei jõua mittevalgustunutele ehk lihtsurelikele kohale. Kas sina ise võtsid neist kunagi õppust? Kas on üldse mõtet pimedaid valgustada? Kasvõi teises teemas öeldu, "Miks te elate oma elu raskeks?". Põhjus on lihtne, ei osata lihtsalt muud moodi elada või siis käiakse mööda etteantud rada ja sealt kõrvalekaldumine polegi võimalik? Olen elult saanud matse rohkem kui õnne, rohkem kui kanda jaksan...halvad asjad vahel lihtsalt juhtuvad. Või elan ise oma elu valesti? Kahjuks ma muuta midagi ei oska, ju siis teen ise valesid valikuid, mis antud hetkel tundusid õiged.
 
Mina Olen 28. juuni 2018, kl 01.41
See küsimus on siis kokku, et "Kuidas me peaksime ennast muutma ja kas see on võimalik?

Vastus: Ära muretse- see on juba alanud protsess, mis erinevate väikeste, ent lumepallieffekti omavate protseduuride tagajärjel kandub üle Maa. Tõenäoliselt enamus täna elavatest inimestest ei saa sellest osa ja surevad rahus- nii nagu nad on oma elu elanud. Kehvemal puhul veel isegi päris mitu põlvkonda elab kannatustes ja enesepiitsutamises.

Inimesed tahavad kõike saada KOHE, omaenda elu jooksul, oma silmaga näha ja käega katsuda. Aga ruumis ei eksisteeri aega. Eksisteerivad erinevad protsessid, mis taanduvad põhjus-tagajärg loogikale. Tulevik on valmis kirjutatud ja küsimus ei ole selles, kas toimuv saab olema ajalises mõttes siis "täna-homme või saja aasta pärast" vaid küsimus on optimaalseima tee leidmises tulevaste sündmusteni. Aeg ei oma tähtsust. Tähtsust omab ainult teadmine.

Seega- Don't worry, be happy!

Kuid tõesti, kas on's mul mõtet siin oma valgust jagada?

Esiteks: Ta ei saa otsa.
Teiseks: On's mul kahju?
Kolmandaks: Iga valgusesäde võib süüdata küünla- ja mida rohkem põleb küünlaid, seda valgem on tuba. Ja mida valgem on tuba, seda rõõmsam on ka pimedatel. Seast headus nakkab.
Neljandaks: Egas mina ei saa takistada iseennast lumepalli veeretamast.
Viiendaks: Ja inimesed, mul on siiralt kahju, kui te oma elu aega ja energiat panete omaenda hirmude toitmisele! Miks te elate oma elu raskeks? Raputage pea puhtaks ja saage aru, et mingit nõidust ja maagiat ei eksisteeri! Tuleb aru saada elu realismist. Asjadel on kas teaduslikud seletused, või ei ole. Küll teadus jõuab ka nende seletusteni, mida ta praegu seletada ei oska! Ei ole vaja seda siduda nõiduste ja "kurat teab" millega! Lihtne.

Kui inimestel muud ei ole karta, siis nad kardavad kasvõi Vabamüürlasi või peitu pugenud Hitlerit. Võin teile ütelda, et Hitler on surnud ja Vabamüürlastele tuleb aitäh ütelda. Need inimesed on teinud tänamatut tööd inimkonna valgustamisel. Küll algmõttena kantuna ahnusest, aga kes oleme meie kritiseerima Valguse teed?

Aga vastan ka Su isiklikule küsimusele

Kui Sind tabavad matsud ja takistused, siis püüa mõista, et tänane valu on homses rõõmus ainult hetk. See on teekond, mille jooksul õpitu väärtus- ületab kokkuvõttes valu. Just nagu lapse sünd paneb naise unustama valu mis sellega kaasnes.
Ma ei tea, kas see Sind lohutas, aga ülejäänu on kõik Sinu enda teha. Mitte maagide ega nõidade.


Ma ei ole kunagi ühtegi "õpetust" lugenud. Kõik on mu enda Mina ja minu ümber olevate infokildude pilv.

Ka mina olen lihtsurelik.

Tõenäoliselt ;)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mina Olen 28.06.2018 01.48.
 
to Mina Olen 30. juuni 2018, kl 20.16
Tsitaat sinu ühest postitusest:
/...Ja kuigi ma olen elus ennast pidanud ateistiks, mõistan ma nüüd selgelt Jumala (nimetagem kuidas tahame) vaatenurka. Ma saan aru oma elu mõttest ja ma tean oma elu loogilist teed.
Mind on tabanud rahu.
Ma ei saa enam eitada Jumala olemasolu.
Aga ärge ajage seda segamini kirikuga! Sest keegi kes ähvardab teid tulega (põrgu) ja meelitab ahnusega (paradiisi küllus)- ei saa kanda edasi Jumala sõna!..../

Olles lugenud sinu postitusi siit, võin öelda selle tsitaadi põhjal: "Et tu, Brute?" /"Ka sina, Brutus?/

Ehk siis, kuidas sa nüüd ei saa siis eitada Jumala olemasolu? Kust võtad, et Jumal on üldse olemas?Miks arvad, et sinu muutusele on kaasa aidanud Jumal kui selline.
Kes on Jumal? On teda keegi näinud? Oled sa ise teda näinud?Kõlgutab ta tõesti jalgu pilvepiiril ja jälgib igat me liigutust?
Inimesi on aastatuhandeid ajupestud, et kuidagigi neid organiseerida, distsiplineerida, teisi sõnu hoida ohjes, allutada neid.
Miks inimesed ei usu, et Jõud, mis neid juhib ehk vahest ka aitab, on nende eneste sees.See jõud (seda võiks nimetada ka energiaks, energiakogumiks) ühinedes Kõiksuse energiaga võibki korda saata imesid. Kui inimesed vaid teaksid, kui kõikvõimsad on tegelikult ise on...
Inimese kujutlusvõime on ääretult suur. Ehk ongi keegi näinud halli habemega mehikest (nii nagu teda ikka piltidel kujutatakse)....
 
Loen ja mõtlen 01. juuli 2018, kl 16.10
Lihtsalt inimesena siin ja praegu ei saa ma nõustuda ja olla rahul teadmisega, et tänased vaevad saavad tasutud õnnega kuskil saja aasta pärast. Sellist dogmat on ju kirik (usk) aastasadu inimestele pähe tampinud, et neid ohjes hoida ja sundida kannatustega leppima. Mõtlen oma lahkunud lähedaste peale, kas nad olid õnnelikud? Ei olnud, kuigi eks õnnehetki jagus ka nende päevadesse, aga kokkuvõttes oli neil kannatusi rohkem kui kanda jaksasid. Kas neid oleks rahuldanud teadmine, et kord sadade aastate pärast järjekordses kehastuses on nad õnnelikud? Minu jaoks on täiuslik õnn see, kui seda saab jagada täielikus harmoonias koos armastatud inimesega, kui on tervis korras, lapsed õnnelikud ja finantsiliselt saab endale lubada normaalset elu.
 
Mina Olen 01. juuli 2018, kl 22.13
Seda võib erinevalt kirjeldada ja erinevalt nimetada- aga tuleb mõista, et see on eneseteadlik.
 
Mina Olen 01. juuli 2018, kl 22.27
Ma mõistan Su muret. Sellep ma enne ka ütlesin, et ülejäänu on Sinu teha.
Vabandan siiralt, et ma ei saa Sind selles suhtes lohutada aga nii lihtsalt ongi. Mul ei ole Sulle teist tõde pakkuda. Jääb veel lootus, et Sinust saab valgustunud inimene, aga see käib kah "ülejäänu on..." alla.

P.S. Kas Sinu lapsed peavad õnnelikuna elama ainult Sinu eluea jooksul?
P.P.S. Nii palju võin lohutust pakkuda, et me oleme tasakaalustumise äärel ja kohe (peale kindlaks määratud sündmust) saabub püsiv tasakaal ülemaailmse rahu näol. Seda peaks Sinu silmad nägema.



Toimetatud 3 kord(a). Viimati Mina Olen 02.07.2018 23.28.
 
Q1 03. juuli 2018, kl 14.27
See "Mina Olen" on muideks Jumala nimi...:)
 
Q1 03. juuli 2018, kl 19.15
Ma ka natuke kommenteerin seda teemat. Siin juttu valgustumisest ja nii...
Sel pole erilist tähtsust kas keegi ütleb, et ta on valgustunud, sest Valgustunu tunneb ära ainult teine Valgustunu. Teised võivad ainult seda uskuda või mitte . Internetist leiab ka teatud kriteeriume ära tundmiseks aga 100 %-selt ei ole see võimalik.
Nüüd täielkult Valgustunuid ikka eriti palju pole. Kogemusega on muidugi rohkem.
Tavaliselt juhtub nii, et selle Hetke Kogemuse võtab mõne aja pärast inimese ego enda kogemuseks ehk „mina valgustusin“ või „mina olen valgustunud“. Unustades ära, et Valgustumine ongi seisund kus ego kas siis lahustus või muutus lihtsalt distantsilt vaadeldavaks.
Nö valgustunud seisundis on ääretult raske või isegi võimatu kasutada näiteks selliseid väiteid nagu „eelmine aasta mina tegin seda ja seda“ või „ minul on auto“ või „minu kodu“ või „minu mees, naine, ema, isa, lapsed...“jne. Nagu ütleks et 2plus2 on 5. Täiesti loogikavastane. See persoon mina on kadunud, siis kes omab?
Samamoodi ka surm. Surmahirm kaob. Sest kes sureb?
Minevikku pole, kadunud on nukrus. Tulevikku ei eksisteeri, puudub hirm.
Valgustunul pole rahvust, religiooni, rassi, vanust ega sugu. Jah kindlasti see viimane väide paneb nii mõnegi imestama...:)
Tekkib ka huvitav fenomen nagu kõiketeadmine. Raamatutest loetu või kusagilt kuulatu-nähtu on sekundaarne teadmine ehk see tuleb ja läheb. Mina teadmine ei kao kusagile. Ka sügavas unes mitte, kuna Kõrgem Mina ei maga kunagi.
Ja see ongi puhas Mina, kes pole kunagi sündinud ja iial ei sure...
Ehk...Mina Olen...:)
 
Loen ja mõtlen 03. juuli 2018, kl 20.07
Selle küsimusega ajasid mind nurka, Mina Olen:) Loomulikult peavad lapsed ja lapselapsed ja lapselapselapsed olema õnnelikud igavesti, sest ma olen kindel, et mingil moel olen nende käekäiguga kursis ka peale minu maise elu lõppu. Sellegi poolest pean ma selle elu missiooniks olla õnnelik ja armastatud. Valgustumisest olen ma ilmselgelt ülikaugel, sest mineviku pärast tunnen nukrust ja tuleviku ees hirmu (see oli küll Q1 nägemus valgustumisest). Mis saab maistest inimestest peale "teatud" sündmust?
 
Q1 03. juuli 2018, kl 20.31
Ma toon valgustumisest ühe hea analoogi...
Sa vaatad televiisorist filmi...
Ma tulen tuppa ja ütlen „Vaata ekraani“
Mida Sa teed?
Sa oled ju koguaeg vaadanud ekraani...:)
 
Taat Malaat. 04. juuli 2018, kl 16.02
Mina Olen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas küsimuste puudusest või küsijate puudumisest m
> õistan, et võin selle peatüki enda silmis sulgeda.

Faktid näitavad, et sa ei oska rääkida, arutleda, olla.
Seetõttu ka tõded, et oled eksinud, ebapädev.
Pole ei küsijaid, ei küsimusi ega arutelu, kuna sa ei oska olla, käituda, arutleda, ja su seisukohad on väärad.

Soovitan harjutada rääkimist ja olemist.
 
Mina Olen 04. juuli 2018, kl 16.40
Nüüd mõistan.
Ikka solvusid.
Ma ju vabandasin ja ütlesin, et see arutelu on perspektiivitu.
Püüa üle 3-4 käigu ette näha ja jõuad sama tulemuseni.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mina Olen 04.07.2018 17.04.
 
Q1 04. juuli 2018, kl 17.39
eee..ükski Valgustunu ei ütleks tagantjärele, et nüüd mõistab...:)
Valgustunu reageerib koguaeg Hetkes. Kunagi ei redigeeriks ta oma postitusi,sest milleks?
„oi...ma pidanuks siis paremini ütlema“ või „sa krdi krt kuidas ta mulle ütles...oota
sa, küll ma sulle veel lajatan“....:)
 
Taat Malaat. 04. juuli 2018, kl 17.46
Mina Olen Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nüüd mõistan.
> Ikka solvusid.
> Ma ju vabandas
> in ja ütlesin, et see arutelu on perspektiivitu.
> > Püüa üle 3-4 käigu ette näha ja jõuad sama tulem
> useni.


Kui ütled, et mõistad midagi nüüd, siis see tähendab, et enne sa ei mõistnud.
See on ju fakt.
Samuti need teised faktid, mida nimetasin, on lihtsad tõed.

Võin üle korrata ühe fakti:

"Pole ei küsijaid, ei küsimusi ega arutelu, kuna sa ei oska olla, käituda, arutleda, ja su seisukohad on väärad."

See on selge fakt ja eks inimlik ongi, et reageerid natuke emotsionaalselt sellele.

Ka praegu tõestad sa neid fakte, mis sinu kohta käivad. Kuna ka su praegune postitus on nagu faktid ütlevad. Kokkuvõtvalt su postitus küsib, et kas ma solvusin või aevastasin või tegin eitea mida eitea mille peale. Selline küsimus küll teema-arendust ei tekita ega toodud fakte ümber ei lükka.

Võin vastata, et jah, võib küll nimetada solvumiseks. Kuid elus on korraga esindatud mitmed emotsioonid. Näiteks oli minu puhul esindatud peamiselt hämming, et tulen loen foorumit üle pika aja ja ei näe ütegi dialoogi ega arutelu, hämmastav, kuidas siis ei osata nii elementaarseid asju nagu rääkimine. See hämmastab ja seejärel saabus rõõmustamise emotsioon, et näed, keegi hakkab harjutama rääkimist ja olemist, sina siis kui kirjutasid et hakkad rääkima jne. Hämmingu ja rõõmu järel aga saabus pettumus, kuna selgus, et ei järgnenud kuigi palju postitusi. Seega tulemus ikka tüüpiline, et ei osata rääkida ja olla. Kuid solvumise emotsioonile järgnes ka neljas ja viies emotsioon, mistõttu soovitan mitte muretseda. Ei tekkinud traumat, vaid istutasin rõõmuga siia järgmise seemne selle postituse näol, mis peaks aitama rahval edasi arutleda.

Sellel ei ole mingit tähtsust, kas sa solvusid või mitte minutoodud faktide peale. Ega siis see kui sa solvusid, ei muuda sind halvemaks inimeseks. Solvumine ja rõõmustamine ja rääkimine- kõik on inimlikud asjad ja kindlasti ei narri sind keegi kui teed inimlikke asju. Seetõttu pole küll vajadust uurida, kas solvusid või mitte. Isegi kui sa vastaks, et jah solvusid, siis kuidas me nüüd sind ravida saaks, et tekiks taas rõõmus meel? Ei leidu ju eriti ravivõtteid, las solvumine läheb üle nagu aevastamine, mis tast ravida.

Teiseks, väidad, et tuleb ette näha mingisuguseid samme. Aga sel juhul sa räägid ju sedasama fakti, mida mina- sa ei osanud ette näha, et sinu käitumine ei tekita siia küsimusi sulle ega muud. Sa eksisid, ei osanud ette näha, tunnistasid oma eksimust. Ma panin selle kirja faktina, põhjendusena.

Võin üle korrata faktid:

"Faktid näitavad, et sa ei oska rääkida, arutleda, olla.
Seetõttu ka tõded, et oled eksinud, ebapädev.
Pole ei küsijaid, ei küsimusi ega arutelu, kuna sa ei oska olla, käituda, arutleda, ja su seisukohad on väärad.

Soovitan harjutada rääkimist ja olemist."

Seega, sa tunnistad fakte. Vähemalt selles osas, kui ütled, et võiks osata käituda nii, et samme näeks ette jne. Fakt on, et sa ei oska samme näha ette ja fakt on, et sa pead oluliseks, et inimesed oskaks ikka käituda ja olla ja ette mõelda.

Ma aitan kaasa, et saaksid siia omale küsimusi ja arutelu, et õpiksid rääkima ja tekiks arutelu.
Kuidas ma tõestan oma eelmise lausega toodud väidet? Tõestan nii, et praegu hetkel on ju arutelu ja tänu minule, enne ei olnud.

Kui te olete suuteliselt siia või kuhugile esimese arutelu tekitama, siis liitun hiljem.

Head arutlemist.
 
Mina Olen 04. juuli 2018, kl 18.01
To Q1
Sul on kõiges õigus. Mul ei ole mõtet vaielda!
Taat Malaat, sama lugu!

P.S. see asi ei ole nii keeruline.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mina Olen 04.07.2018 21.13.
 
Q1 04. juuli 2018, kl 18.03
novat...kohe teine lugu...nüüd ma saan kohe aru ,et tegemist Valgustunuga...:)
 
Q1 04. juuli 2018, kl 18.16
Ära võta mu kirjutisi liig tõsiselt...:) Võibolla oled,võibolla mitte. Kas Valgustunu tuleks sellisesse foorumisse? Tõenäoliselt mitte aga Jumala teed on ettearvamatud ja lõpuks isegi Jumal kahtlevalt kratsiks pead ja pobiseks "kurat seda teab..."...:)
 
Taat Malaat. 04. juuli 2018, kl 18.43
Teema pealkirjas "Otsin Valgustunut" olev sõna "Valgustu" on tõenäoselt enamikele eri tähendusega. Sedalaadi ebaselged sõnad/terminid on ka näiteks:

1. haritus
2. intelligentsus
3. IQ
3. funktsionaalne lugemisoskus
4. interneti Troll

Hetkel meenusid kiiresti need, hiljem võin juurde lisada.

Nii "valgustuse" kui ka nende jpt selliste laialt levinud sõnade puhul on tegelikult olukord selline, et ega keegi ei oska selgitada, mis need tähendavad. Näiteks ma pole eales näinud kedagi, kes oskaks kiirelt mõne sõnaga öelda, mis on haritus. Hakatakse rääkima segast pikka juttu haridusest jne. Tehakse: pikk jutt, sitt jutt. Ehk: ei teata.

Kui inimene tunneb mõistet, siis ta on suuteline väga lühidalt paari sõnaga asja ära seletada. Näiteks ütled, et "IQ=matemaatika" või "AI Kjuu on matemaatika". See on väga lihtne ja selge selgitus, mitte aga mingi pikk hämamine. Ja tõepoolest IQ testid sisaldavad peamiselt matemaatikat. Seega väga lihtne omasõnaline selgitus mõiste IQ kohta. Paraku inimesed ei mõista seda ega teisi toodud mõisteid, kuna nad ei ole võimelised sellist selget selgitust andma. Inimesed kasutavad IQ mõistet täiesti vales tähenduses, enamasti sõimusõnana ja enamasti kontekstis, kus IQ/matemaatika ei ole kuidagi asjakohane. Näiteks kui tekivad vaidlused, siis üritatakse omale õigust saada öeldes, et vastaspoolel on madal IQ. Paraku tõestab see aga, et ei tunta IQ tähendust, kuna IQ ei puutu kuidagi asjasse.

Seda Valgustatuse mõistet ei tunta minu arvates ka. Ma pole näinud, et keegi oskaks seda lühidalt 2-3 sõna/sümboliga tabavalt lahti selgitada. Olen kuulanud India/Sikhi gurude selgitusi, et mida see sõna tähendab. Ja ega ka nende poolt pole tulnud normaalset vastust. Mõni neist teeb lausa 2 tunnise video selgituseks, kus räägib segast ja vastuolulist juttu. Võin siia otsida nende videoselgitusi, kus lühikokkuvõttena jääb kõlama midagi sellist, et nende kui valgustunud isikute arvamus on, et Valgustunu on see, kes on treeninud ohjama oma emotsioone küllalt osavalt. Näiteks siis, et on ignorantne, ükskõikne, ei tekita mingeid emotsioone oma peas erinevate asjade kohta, ei pane tema arvates tühiseid asju tähele. Omab nn pohhuistlikku hoiakut nagu punkarid, kuid lisaks ka hoiab rõõmu emotsiooni valdavalt üleval, nagu purjus joodikud. Lisaks ükskõiksele rõõmsale olekule, tegeletakse ka arutlemise harjutamisega. Õpitakse arutlema, rääkima elu asjadest. Sedalaadi pilti on üritanud siis sellele mõistele anda.

Uurisin, et Eestis on esoteerikutele nn Lilleküla (või mingi nimetus Lille-xxxxx"") ja neil on oma Youtube kanal isegi. Selles kanalis oli tutvustusvideo, kus oli selle rühmituse esimees tutvustamas. See esimees on näide nn valgustunust, võime selel video leida siia. Video sisus oli rohkelt vastuolusid ja vigu, puudus dialoog jne, kuid esimees oli hea näide sellisest pohhuistlikust rõõmsast ellusuhtumisest, kes siis üritab rääkida psühholoogia teemal jne. See siis oleks näide nn Valgustatud inimesest, võin hiljem nende tutvustus video tuua. Videokanal oli muidu ootuspäraselt tühi, ilma ühegi dialoogita, neil puudub rääkimise oskus nagu enamikel. Ilmselt on neil vene kultuurist pärinev suhtumine, et tuleb vaikida ja kuulata juhti. Istuvad vaikselt ja kuulavad, mida valgustatud esimees pajatab. Noh, irooniline vaatepilt, kuid siisk ikiitus, las harjutavad ja küll peagi õpivad ka rääkima ja olema.

Lühidalt minu definitsioon Valgustunust 3-sõnaga:
pohhusitlik, rõõmsa suhtumisega, psühholoogiahuviline.

Miks peaks keegi sellise psühholoogia huvilise isiku jutule minema nagu foorumi teema "Otsin Valgustunut" mainib?

Noh, eks tasub muidugi minna sellise juurde või pädeva psühhiaatri juurde, kuna saab mõtted selgemaks arutluse käigus või kasvõi kuulamise käigus. Kui asjad saavad peas selgemaks, siis on lootust paranemisele. Mitmed psühholoogia harud ongi sellise seisukohaga, et mida rohkem adute/mõistate, seda vähem ärevust esineb.

Ma ei ole 100% kindel oma arusaamas selle Valgustuse mõiste osas, seega kui keegi suudab lühemalt ja selgemalt kirja panna, siis oleks huvitav kuulda.

Võiksime kusagil teemas arutleda Eesti esoteerika seltside arutlusvideosid, et seal olevaid vastuolusid välja tuua ja muid asju.
 
Q1 04. juuli 2018, kl 18.52
Sa ise oledki Valgustunu. Kas on olemas „kedagi“ kellel poleks Mina...Ilma Minata "keegi"??...pole ju...:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!