Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Vägisi isaks?
 
rafI 25. aprill 2011, kl 15.25
Olen 38 aastane mees.Välimuselt olen atraktiivne-pikk,tume ja sportlik.Mul on oma ettevõte juba aastaid.Ühesõnaga igati hea saak.Tahan teile rääkida oma loo.Kui ma olin 27 aastane, siis läksin kauaaegsest elukaaslasest lahku või siis tegelikult mind jäeti maha.Põhjuseks oli minu enda liiderlikkus.Arvatavasti olin veel liiga noor/rumal,et oleks suutnud tõeliselt suhtesse panustada.Kindlasti olid mul sarved maha jooksmata ka veel.Selle neiuga olin koos olnud juba peaaegu 10 aastat,isegi abielluma pidime.Muidugi kõik lõppes,kui tulid avalikuks mu kõrvalsuhted.Ma sain aru,et käitusin halvasti,aga lihtsalt tundsin et see suhe lämmatas mind.Samas ei suutnud ma oma pruudile seda näkku öelda,et tahaks veel elu näha, enne kui end päriseks seon.Oma magusat poissmeheelu nautisin täiel rinnal-teatrid ,kinod,reisid,restoranid...ükski suhe ei kestnud rohkem kui paar nädalat.Kui keegi naistest hakkas tüütuks muutuma oma tunnetega,siis selle praakisin kohe välja oma listist.Muidugi seletasin kõigile neile juba alguses ,et minust ei saa boyfriendi-aga ikka läks nii,et keegi armus ja keegi sai haiget.Minul endal ei tekkinud mingeid tundeid,isegi mitte süütunnet.
Siis tutvusin ma Karinaga-blondi ja kena neiuga,kes oli just ülikooli lõpetanud ja otsis tööd.Ma andsin talle koha oma firmas.Meie platoonilisest tutvusest kasvas välja suhe,kuigi ma teadsin kohe,et see ei ole siiski see mida ma tahan.Karina oli kaval,ta oskas alati saada oma tahtmise.Ei saanud ma ise ka aru,miks ta enda juurde elama kutsusin.Ta olevat oma sõbrannaga, kellega koos korterit üüris ,riidu läinud.Kuna see olevat sõbranna sugulase korter,siis pidi Karina olema see,kes välja kolib.Nii ta siis ühel päeval rääkis mulle oma kurba lugu,endal silmad märjad.Meie vahel oli asi juba intiimne st.et olime seksinud mitmel korral,siis otsustasin teda aidata.Lasin tal enda juurde kolida,aga enne leppisime kokku,et ta hakkab endale kohe uut korterit otsima.Ma seletasin talle,et mind ei huvita tegelikult kooselu ja tema oli sellega nõus.Möödus nädal,möödus teine,nüüd oli juba kuu möödas.Ma hakkasin ennast veidi ahistatuna tundma.Karinale paistis mu elamine meeldivat,isegi liiga.Minu tavapärane poissmeheelu oli nüüd häiritud,rahulikult olla ei saanud kuskil,juba helises telefon-Karina ,kes mesisel häälel mind koju kutsus.Seks oli meil väga hea.Algul ma läksin selle õnge,aga ajaga sain aru,et toimiva suhte jaoks on sellest ikka liiga vähe.Armunud ma Karinasse küll polnud,viimasel ajal ta kohalolek isegi häiris mind.Ma ei tundnud ennast oma kodus enam hästi.Ühel õhtul peale 1,5 kuud nn. kooselu võtsin ma Karina ette ja ütlesin,et mulle ei sobi selline olukord enam ja et ta peab endale oma elamise leidma.Tema hakkas muidugi kohe nutma -tema on minusse armunud ja teab,et kui ma talle võimaluse annan,siis armuksin minagi temasse kindlasti.Mul hakkas temast jälle kord kahju,tõesti ei tea kuidas ta seda tegi,aga ma otsustasin selle võimaluse anda.Möödus veel 2 kuud.Minu tunnetes Karina vastu polnud mingit muutust toimunud-mulle meeldis temaga seksida,aga see oli ka kõik.Otsustasin kogu selle teatri lõpetada.Nüüd Karina ei nutnud,ta vihastas hoopis ja karjus mulle näkku,et on rase.Mul jäi suu lahti üllatusest.Tal oli minu teada ju spiraal?!Aga spiraal olevat paigast nihkunud ja sellest ka see rasedus.Ma ei teadnud, kas tegelikult selline asi on võimalik,vähemalt see oli esimene kord kui seda kuulsin.Ütlesin Karinale,et ma ei taha et ta selle lapse sünnitab.Ta vastas,et teda ei huvita minu arvamus enam.Mul lõi kogu see stress järgmisel päeval palaviku üles.Üritasin Karinaga mingi kokkuleppe saavutada-pakkusin raha,et ta aborti teeks.Ei olnud nõus.See naine tundus tol hetkel nii jälk mu jaoks,nii manipuleeriv,nii õel.Äkki see oligi minu karma,mis mulle õppetunni andis?Anyway,Karina läks sünnitama veidi enne jõule.Mina istusin kodus ja jõin.Tundsin ennast nagu koer.Pidin talle ta kodulinna korteri ostma,et ta minu kodust välja koliks.Nii ma siis istusin üksi ja jõin tol päeval kui sündis Andri.
Nüüd on sellest möödas juba aastaid.Mul on endal armas pere ja kaksikud tütred.Lolluste tegemise ajad on möödas-tunnen,et olen meheks kasvanud.Poissi näen iga paari kuu tagant,aga need kohtumised täidavad südame alati magusa kibedusega...Kirjutasin sellel teemal,kuna naistekas oli üks lugu üksikemast,kes suutis mehelt elatusraha välja pinnida.Minu olukord on küll veidi teine,aga siiski okas jäi hinge.Olen ma siis paha mees,et ei tahtnud last naisega keda ei armastanud?Mis te arvate naistest nagu Karina?
 
sex 25. aprill 2011, kl 15.44
aga kepp oli hea ju? ja odavalt andis. milles nüüd siis probleem on? sex 18 aastse järelmaksuga.. ikka juhtub.
 
teemaalgatajale 25. aprill 2011, kl 16.05
jah, ka spiraaliga jääb rasedaks. oleksid pidanud ikkagi kondoomi kasutama. ei saa ainult loota, et naised ise ära rasedust hoiavad ja teie, mehed, ei liiguta naise rasedusest hoidumiseks kondoomi, sest pool mõnu läheb kaduma, on ju nii?? ju see väike tahtis nii väga siia ilma sündida ja olgugi et sa ei armasta seda last ega tema ema, on sul siiski kohustused selle lapse ees. 27 aastaselt sarved maha veel jooksmata?? no kui nii kaua, ju siis on siiani veel maha jooksmata. ära hädalda ega vingu, vaid hakka korralikult alimente maksma. ja tunne sellest lapsest rõõmu, mitte ärgu tulgu sulle kibedus südamesse teda nähes. uskumatu, aastaid sellest loost juba möödas, aga sina ikka veel oma kibedusega. saa üle.
 
vanaema 25. aprill 2011, kl 16.11
Mina arvan nii,et oli sul ju hea ja mugav kui emane kodus käepärst oli.Seksiks kõlbas küll see neiu.Sinu enda viga, et lasid asjal nii kaugele minna,ju seda olukorda nautisid siis.Eks igaüks peab VAID ISE oma vigadega elama.TASUTA LÕUNAID EI OLE OLEMAS.
Mis puutub rasestumisse spiraaliga ,see on minulgi läbikaidud tee.Olin šoki äärel kui sellest teada sain.Kuidas nii?See neiu valis tee et sünnitab, paraku mina mitte...Miks küll mõnel mehel võtab palju aega täiskasvanuks saamine?
 
rafI 25. aprill 2011, kl 18.14
Kas te ei arva juhuslikult,et äkki sel neiu Karinal polnudki spiraali??Sünnitanud naistele pannakse spiraal ju.Kas te ei arva,et suurt rolli mängis minu hea majanduslik olukord või siis naiste loll unistus,et laps muudab kõik,kui laps sünnib siis issi hakkab ehk emmet armastama?Kas siiski olen mina patuoinas,isegi kui naine kinnitas,et suudab rasedusest hoiduda?Minu arust peaks mõlemal partneril olema õigus otsustada, mis nn. "tööõnnetusest" saab.Ja juba suhte algul tegin ma selgeks,et ei taha mingit kooselu ega tõsist suhet.Vahva oli see,et Karina oli nõus sellega ja võttis ka asja nn. "lõdvalt".Muide oma isakohust materjaalselt olen ma alati täitnud ja "alimente " maksnud silm punnis peas.Korteri ostsin ma ka talle,kes seda tähele ei pannud.Täis diil tuli kokku sellest titeteost Karinale.Aga nüüd kallid kommijad,mis siis saaks,kui mõni naine vastu mehe tahtmist teeks aborti ja mees nutaks ja manipuleeriks kodus?Mis te siis ütlekisite?Et vaata kui tubli ja vapper naine,eks?!Mul on siiralt kahju,et mul pole seda lähedast isa-poja suhet,aga see saab ainult tekkida koos elades oma lapsega.Mina lihtsalt ei suutnud hakata lapse pärast koos elama naisega keda ma ei armastanud.Olen ma nüüd paha ja ebaküps selle pärast,et olin aus kõigi osapoolte vastu??Ma lihtsalt tahan selgitada,et elus ei ole kõik must ja valge,et enne kui hakata kriitikat pilduma,tuleks lugu mitmest küljest vaadata-empaatia on selle nimi!!!
 
h. 25. aprill 2011, kl 19.03
Mehed, täpselt POOL raseduest hoidumisest on teie teha. Kui naisel on spiraal (või ta väidab, et on ), võtab pille, kasutab naistekondoomi.... mida iganes... ka mehe kohus on kasutada kondoomi või võtta meeste pille.
Topelt ei kärise, nagu öeldakse...
Ja loodus on nii sättinud, et laps kasvab naise kõhus.... seega on need 9 kuud laps osa naisest ja kui ma peaksin kasvõi "kogemata" rasedaks jääma, ei tule küll mitte keegi mulle ütlema, mida ma oma kehaga peale hakkan!
Aga Rafl, tubli mees oled, toetad last. Leian, et sinu vastu pole ühelgi naisel vimma. Aga rumal olid, hiilisid noorena kohustustest eemale....olid vastutustundetu nagu suurem osa eesti mehi... eks see elu pidigi sulle põntsuga seda vastutustunnet õpetama!
 
aga jah 25. aprill 2011, kl 19.09
rumal mnees olid, et naisele korteri ostsid - ostnud oma lapsele parem.
 
h. 25. aprill 2011, kl 19.13
Seda küll jah, eestlaste juriidiline teadlikkus annab soovida. Kui nüüd naisel veel lapsi, siis tema jaoks on ju kõik lapsed armsad... tulevikus läheb korter kõigi laste vahel jagamiseks.... aga sina, kui lapse isa, soovid kindlasti, et sinu võsuke selle korteri päriks. Testament on sul ikka tehtud? Vaat, hiljem läheb su esimese lapse ema ja praeguse naise-laste vahel kohtus kraaklemiseks!
 
rafI 25. aprill 2011, kl 19.59
Korteri pärast ma üldse ei pabista.See naine võib teha mis tahab sellega.Tol ajal ei olnud see ka eriti suur kulu mulle.Aga mind ajab närvi see,et siin mõned naised ikka arvavad ,et neil on õigus otsustada üksi-et a´la minu keha jne.et sina mees hoia mokk maas,aga kui raha on vaja siis on mõlema kohustus!!.Ok.kui otsustad lapse saada vastu mehe tahtmist,siis äkki kasvatad ka üksi üles?.Mina olin jah selline vastustundlik loll ja plekkisin,aga nii kavaldades võite sattuda mõne tugevama selli otsa ja siis hästi ei lähe.Minu puhul oli tegemist klassikalise seebiooperi taktikaga-"rikkuril" titt taha ,siis on elu kergem.Et 25 aastane ülikooli lõpetanud naine kogemata rasedaks jääb ja seda mulle isegi algul ei ütle, tundub kahtlane või mis?!Alles viimase trumbina tõmmatakse raseduse teema välja,siis kui tahtsin,et ta ära läheb.Kavalam oli oodata kuni liiga hilja,siis kindla peale minek.Muidugi ma ei mõista hukka naisi,kes on olnud koos mehega ja mehe soovil ka lapsi saanud,keda mees algul näiliselt armastas.Aga kui lapse emaga suhe läbi,unustab ka lapse-sellist käitumist ma samuti kannata.Anyway,minu loo point on selles,et tehke lapsi meestega kes teid armastavad ja neid lapsi ikka ka väga tahavad,muidu kannatavad lapsed.
 
h. 25. aprill 2011, kl 20.10
Mul on väga kahju, et sind alt tõmmati.
Aga siiski olen arvamusel, et mehed ei saa lihtsalt aru, mida rasedus tähendab. Hormonaalsed muutused leiavad aset rasestumise hetkest... rinnad suuremaks, emainstinkt, jmt... rase, mis rase, algusest peale. Ja kui su rinnad end juba piimapakkideks muudavad ning sa ise-ka-ei-saa-aru-miks seda sündimata last armastad, siis ei ole lihtsalt valutu "tapmine" võimalik! 9-kuu rehkendus ei ole eriti keeruline ning terve elu vaatab naine tänaval lapsi ja mõtleb, et "näe, minu laps oleks ka praegu 3-ne", "kas minu lapsel oleksid ka lokkis juuksed?", "kas ma tegin õige otsuse?"... abort oleks oma (nii mehe kui naise) VASTUTUSTUNDETUSE ja LAPSIKUSE tagajärgede likvideerimine.
Aga mõelda tuleb enne! Mitte pärast!
Ning usu mind, ega ükski üksikema just õnnest joovastuses ei ole! Aga minu süda ei suudaks aborti läbi teha. Lihtsalt ei suudaks! Samas, kui keegi leiab, et tema jaoks on see õige valik (väärarenguga laps, vägistamine...), siis andku minna. Kuid abordi läbi teinud naised vaevalt, et oma otsuses kunagi kindlad on!

Ning olles advokaadi naine, ... sind võidi ju haneks tõmmata, aga oi-oi-oi kui palju on Eestis juhtumeid kus isa avastab alles karjuva imiku kõrval, et on veel liiga vara isaks hakata. Ja siis hakkab pihta see elatisrahade-triangel! Lihtsalt sedasorti näiteid on korduvalt rohkem!

Siiski, ... noored mehed, sarved peas, mõelge enne, mitte pärast! Siis ei ole vaja vaielda teemal, kas mees peaks saama otsustada abordi üle! Seks on täiskasvanutele, ja kui mõistust pole, ei ole vaja täiskasvanute mänge mängida!
 
h. 25. aprill 2011, kl 20.14
Ahjaa. Ning korteri pärast ei pabista... aga juhtub sinuga midagi ning sinu esimesel lapsel on nõus nõuda oma osa sinu praegusest kodust (mis ju koduks sinu naisele ja kaksikutele)..... jällegi Eesti maastikul oi-oi-oi kui palju näiteid.
Dokumendid korda ja vähem virisemist. Mis tehtud, see tehtud... vaata, et rohkem puusse ei pane!
 
ann 25. aprill 2011, kl 22.15
Sünnitamata naisele pannakse ka spiraal, mulle näiteks on pandud. Mees, võta vastutus ja ära hädalda. Krt, sul on poeg, sina ja ainult sina oled talle isa. Mind jälle ajavad närvi need jutud, et isa on see, kes kasvatab.
 
Laura 26. aprill 2011, kl 09.49
täpselt. ära hädalda. sa oled nii väiklane ja madal. kas sul häbi pole. naine jäi rasedaks läbi spiraali ju. seda ikka juhtub. sina tahtsid abordi tegemist, naine aga sünnitada, ehk on Karina seda tüüpi naine, kelle põhimõtted on abordi vastu. sina väidad, et naine tahtis sünnitamisega sind kinni hoida ja sinu varandusele ligi pääseda. tead, ära näe tonti seal, kus seda pole. kui sul on hinges siiani vimm ja kibedus ning kujutad asju ette, mine psühhiaatri juurde. kas ta oleks pidanud siis aborti tegema sulle meelepäraselt?? ehk on see poeg sul vanaduspäevil ainuke toetaja. iial ei tea ette. küsid oma kirjas et mis arvame Karina sugusest naisest. me ei saa sullle üheselt vastata, sest otsust langetades on vaja teada kahe osapoole seletust. aga praegu jääb küll raudselt mulje, et sa oled kibestunud, pika vimmaga, kes ei lase möödanikul minna, vaid hoiad kramplikult minevikust kinni. poiss juba suur, ta on ju ka osake sinust. kuidas sa saad oma poega mitte sallida??
 
Karina. 26. aprill 2011, kl 09.51
Ah sa rongaisa ka siia vinguma tulnud. Millal sa selle virisemise ükskord lõpetad?? Keppi tahtsid küll
 
külamutt 27. aprill 2011, kl 08.23
Hehee, vaene mees langes osavalt sepistatud võrku. Kui palju on neid naisi, kes loodavad endale koos lapsega ka mehe saada? Või neid naisi, kes järjekordse lapsega loodavad oma mehe tagasi saada? Mina isiklikult tean kolme-nelja naist, kes niiviisi lapse saanud. Kas nad on õnnelikud? Vaevalt. Kui ära leierdatud on see jutt et ups, spiraaliga (tabletiga, kondoomiga jne) jäin rasedaks? Mehed ikka on lollid. Aga lollidelt ju tulebki nende raha ära võtta.
 
ole hoolas 28. aprill 2011, kl 00.30
mees peab endast oleneva tegema, et titte ei tuleks. mis seda siis keelas? polnd mõnus vä kondoomiga?
kondoom ju kasulik juba sel puhul, et sa ei tea ju ka kus naine päeval aega veetis, või sinu praegune naine aega veedab.. ikka juhtub ju.
nii et kui sina endast olenevalt 100 5 ei teinud, on naist suht mõetu süüdistada.
Paras Sulle. absoluutselt ei ärata kaastunnet.
 
rafI 28. aprill 2011, kl 16.55
Aga mis te selle peale kostate:ühe mu tuttava assistent jäi ka rasedaks (ta küll polnud selline manipulaator nagu Karina) oma ülemusest,naisel oli valida abort või töö.Naine valis töö.Aga mõne kuu pärast boss saatis ta ikkagi "komandeeringusse"!!Vot nii!Ja mina olen paha onu teil siin-ma arvan,et olen isegi liiga hea ja loll olnud!
 
tegelt 29. aprill 2011, kl 23.40
olid sa siis loll, kui naise oma katuse alla võtsid ja temaga voodirõõme nautisid. Sattusid lihtsalt osava manipulaatori otsa, kes sind vaatamata su jutule, ära kodustada püüdis. Noh, päriselt ei õnnestunud, kuid üht-teist kasulikku talle ju sest suhtest kukkus.
Teisalt, oled tubli, et lapse eest siiski hoolitsesid. Kahetseda pole sul midagi. Ses mõttes oled austust väärt. Vbl tuleb veel aeg, kus saad oma poja üle uhkust tunda ja oled õnnelik, et ta sul olemas on.
 
jaana 30. aprill 2011, kl 13.03
tean mitmeid naisi ,kes on esimeses lapsest aborti teinud ja pole enam lapsi saanud.
ka seliseid asju juhtub ,see on ju siis naine ,kes enam lapsi ei saa. Mismodi sa siis oleks asjasse suhtud - peaasi,et aborti tegi .siis sa siin ei nutas ja ei halaks. Ja siis oles sul ka karina edaspidisest elust ja tevisest ükskõik.
 
Klahv 30. aprill 2011, kl 23.30
Kas mitte pole nii, et spiraali ei panda sünnitamata naistele?
 
ann 01. mai 2011, kl 08.46
Klahv Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas mitte pole nii, et spiraali ei panda sünnitama
> ta naistele?
kordan, olin sünnitamata naine, ka aborte polnud ja pandi spiraal. Isegi mingit juttu polnud, et ei võiks panna.
 
Liina 01. mai 2011, kl 10.20
Kurat ,hoia siis m*** püksis, ära tassi naisi enda juurde elama ja ära KUNAGI usalda võõrast naist . Nagu kõik sulle öelnud on , oled sa ise süüdi et selline olukord tekkis . Naise rasedus on tagajärg sinu mõtlematule käitumisele . Ütlen ausalt et oleks mina täpselt sama moodi teinud nagu Karina. Lapsi tehakse koos , mõlemad vastutavad , ja eriti julge naine et korteri välja nõudis . Ma saan aru et sa tunned et sulle on liiga tehtud aga kas sa ise vähe lliiga ei teinud naistele kui nendega mängisid ? Paras sulle . Igal oinal on oma mihklipäev . Kõik mida teed teistele tuleb sulle tagasi . Nii uskumatu kui see ka pole , peab see paika .
 
mees38 01. mai 2011, kl 11.03
Ei tea, kas Karina oli tegelikult ka armunud või tegi lihtsalt hea tihi?
Seepärast ei tea ka, kas laps oli äriprojekt ja enda elu kindlustamine 18aastaks.
 
! 01. mai 2011, kl 13.16
On ennegi naised mehe kinnihoidmiseks ja raha väljapressimiseks lapsi teinud ja teevad edaspidigi. Lõpuks ka seda tunnistanud.
Selles loos ei ole ju midagi kummalist.
 
naine 26 03. mai 2011, kl 13.50
On mehi, kes on sead ja samamoodi on ka naisi kes on sead! Mina kui naine, olen arvamusel, et kui juhtus "ups" tahtlikult või tahtmatult siis on kaks inimest kes otsustavad, mees ja naine. Kui üks nendest last ei soovi siis see kes soovib peab ise arvestama, et tulevikus peab ta üksi hakkama saama, rahaliselt jne. Ja minu meelest on selle koha pealt seadused üldjuhul siis meeste suhtes vägagi ebaõiglased.
 
kirsi 03. mai 2011, kl 14.24
Tibi tõmbas sulle koti pähe ja sina ei pea ennast sellepärast süüdi tundma. Et selline labane ja lihtsakoeline naine nüüd su last kasvatab on muidugi hale.
Ju ta teadis mida tahab ja mis teeb. Spiraal spiraaliks, rasedust on võimalik katkestada.
Hoia oma närve ja pea meeles et see oli naise valik. Järgmine kord ole targem ja ära kuula tibide haledaid lookesi küljealla pugemiseks. Kui sul veel on raha, mida nad endale tahaksid. Armastusest pole siin loos lõhnagi.
 
sündisin lilleõis pihus 03. mai 2011, kl 22.28
olen ka sündinud suhtest kus laps ei olnud odatud, emal oli spiraal ja ikkagi jäi ta rasedaks.
Loomulikult süüdistas is amu ema ja ei toetanud millegagi ega kuidagi. Olen vallaslaps ja ema kasvatas mind üksinda. isa abiellus ja sai omad lapsed. kelledega ta siis igal pool uhkeldas ja tegeles.
siis aga jäi isa enda ema. siis minu vanaema haigeks ja mu isale tuli meelde, et olen ju olemas mina, õppinud meditsiiniõde ja ta tuli koheselt sokutama, et võtaksin vanaema oma hooldada või organiseeriksin ta haiglasse kusagile...
.. palusin pöörduda perearsti üpple..
 
eelmisele 04. mai 2011, kl 11.04
Ja mis sa selle tuhkatriinu looga öelda tahad? et isegi sinul õnnestus kord isa tähelepanu võita? süüdista oma ema mitte ära hala foorumis.
 
kah 07. mai 2011, kl 22.36
Karina armastas sind...seega võiksid talle palju andeks anda. Sinust ma ei saa aru ...tunneteta seks nõuabki varem või hiljem lõivu...vähemalt oled seda maksnud. Ole õnnelik, et sul on poeg ....kes teab....
 
ks 08. mai 2011, kl 08.56
Kui soovitakse last,siis peaks ikka olema mõlema poolne soov.Antud loost loen välja,et see toimus ühe poolselt.Lapsi ei "määrita pähe".Selliseid manipuleerijaid nagu see Karina on väga palju.Kes selles olukorras kannataja on -laps.Leian,et Karina kasutas Sind lihtsalt ära.Ralf ära ühte unusta-laps ei ole millestki süüdi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!