Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Milline on teie eelistus?
 
sabagat2ht 21. oktoober 2010, kl 21.59
aga kui seda mõtet jätkata, siis kõige kallimaid asju raha eest ei osta;P

* * * * * * * * * * * * * *
tihti tähti taevas nähti
la-femme 21. oktoober 2010, kl 21.59
Soovin õnne, sabagat2ht !
Juba teangi sinust natuke rohkem:D
 
noh 21. oktoober 2010, kl 22.09
la femme, mina ei oska kuidagi sulle hinnangut anda.....päriselt ka...hea, kui ma natuke ennastki tunnen:D
la-femme 21. oktoober 2010, kl 22.11
Delfi andis juba tulede kustutamisega märku, et aeg on lobajutud lõpetada.
Head õhtut!
 
noh 21. oktoober 2010, kl 22.13
head ööd :D
 
sabagat2ht 21. oktoober 2010, kl 22.15
aga kui ma ei taha minna, mis siis saab:P

* * * * * * * * * * * * * *
tihti tähti taevas nähti
diip 21. oktoober 2010, kl 22.40
Virsiku võtan esimesena, pole ammu söönud seda. Banaan ka hea. Tegelt näksaks kõiki:)

Vaagnal on banaanid, pirnid ja virsikud. Esimene unetu sööb ära pooled banaanid, mis on 1/4 kõigist puuviljadest. Teine unetu võtab pooled pirnid, mis on 1/6 sellest, mis esimesest unetust üle jäi. Kolmas sööb 2 virsikut, aga 4 virsikut jääb järele. Palju alguses miskit oli? Vastus järgmises postituses.
diip 21. oktoober 2010, kl 22.41
Oli 12 banaani, 6 pirni, 6 virsikut.
diip 21. oktoober 2010, kl 22.43
 
sabagat2ht 21. oktoober 2010, kl 22.51
ammu hääletatud:D

* * * * * * * * * * * * * *
tihti tähti taevas nähti
 
lem 21. oktoober 2010, kl 23.42
Mataülesanded on lahedad.

Banaane oli 1/2 kogu kaubast. Ära söödi sellest 1/4 ehk pool banaanidest. Pirne on 1/3 kogu kaubast, ära söödi sellest 1/6 ehk ka pool pirnidest. Virsikuid söödi ära 1/3 kõigist virsikutest.

1/2= 0,5
1/3= 0,33
0,5+0,33= 0,83
1-0,83= 0,17
0,17 virsikut puuviljade kogumahust=1/6 = 6 virsikut

1/3=12 pirni
1/2= 18 banaani

18 banaani on 1/2 kogumahust
6+12=18 pirni ja virsikut ehk teine pool kogumahust

Olen ma õigel teel, diip?
diip 21. oktoober 2010, kl 23.56
Mõtlesin natuke teisiti. Võibolla on ülesanne segaselt sõnastatud. Kui esimene unetu banaanidega lõpetab, on algsest puuviljade arvust järel 3/4. Teine sööb sellest järelejäänud kogusest ära 1/6 ehk pooled pirnid. Seega ei ole õige, et pirne on 1/3 algsest puuviljade koguarvust.
 
Rexx 22. oktoober 2010, kl 00.08
no mulle tundub, et nii palju puuvilja ei suuda korraga ära süüa. kui ehk pikema aja jooksul.
 
lem 22. oktoober 2010, kl 00.21
No kui ta 1/4 kõigist puuviljadest ära sööb, mis on pooled banaanid, siis teine 1/4 teeb ju kokku 1/2 kõigist puuviljadest!:)

A no oletame, et banaane oli 1/4 koguarvust.

Kui pooled pirnid on 1/6, siis kõik pirnid on ju 1/3!

Ja edasi läheb juba jaburaks:).
 
Rexx 22. oktoober 2010, kl 00.31
tahaks teada, kas tegu on uue vaagnaga või on algsele puuviljavaagnale allesjäänud kogustest jutt? et siis maasikad-arbuusid-viinamarjad juba söödud. õunad kah.
 
Rahvuslane 22. oktoober 2010, kl 00.52
Tervitan kõiki unetuid!
Kuhu on kadunud minu lemmik kribaja Anja?
Sabas nähti tähti ja mis siis ?
Vaatan, ja ei saa aru, mis selle hüüdlause mõte on?

Vabanda-... Sabatäht-.. See ei ole sinu pihta! Aga üleüldiselt?
 
vihmauss1 22. oktoober 2010, kl 12.38
la-femme, viinamarjad maitsevad mulle väga, kuid üritan teadlikult neid mitte süüa. ja see on raske:(

ma ei tea miks, aga olen igasuguste uudiste poolt nii kergesti mõjutatav:(
olen lugenud, et viinamarju pritsitakse mingite vahenditega, et nad säiliks, neid peaks enne söömist pikalt leotama ja pesema, kuid ega seegi neid lõplikult ei puhasta:((

seepärast olen praegu oma tähelepanu keskendanud koduõuntele.
kui neid enam pole, siis lähevad muidugi igasugu eksootilised puuviljad loosi.
 
sabagat2ht 22. oktoober 2010, kl 19.31
Rahvuslane kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tervitan kõiki unetuid!
> Kuhu on kadunud minu lemmik kribaja Anja?
> Sabas nähti tähti ja mis siis ?
> Vaatan, ja ei saa aru, mis selle hüüdlause mõte
> on?
>
> Vabanda-... Sabatäht-.. See ei ole sinu pihta!
> Aga üleüldiselt?

**************************************************
ega mu pihta olegi nii kerge saada:D, kõik ülejäänu on aga sõnade mäng;)
diip 22. oktoober 2010, kl 20.16
Tõingi virsikut poest, ja kommi ka:) Ja kärakat natuke;)

lem
Pirnid on 1/3 kolmveerandist puuviljade koguarvust, seega algsest arvust 3/4 * 1/3 = 1/4.
 
DelfiKass 22. oktoober 2010, kl 21.14
Mis te neist puuviljadest siin rehkendate, kes ees see mees ja kes hiljaks jääb, valib ja isutab alles jäänud fruktide seast, maasikad ja viinamarjad kindlasti juba otsas.
la-femme 23. oktoober 2010, kl 19.01
Pretensioonide esitamise aeg on lõppenud!
Tundub, et teised kõik peale nohi jäid oma iseloomustusega rahule. Tema natuke nurises, et liiga hea on, et tal jäävad mõned tööd vahel lõpetamata.
Mis need võiksid olla? Ma arvan, et osa aiamaad on veel kaevamata. Esimene lumi on käes ja välitööd peaksid nüüd valmis olema. Loodan, et enne püsivate külmade saabumist saab ta selle asjaga siiski ühele poole.

Teine väike möödalaskmine oli veel, aga märkust ma selle eest ei saanud. Taipasin oma eksitust alles siis, kui diip poest banaani asemel virsiku tõi ja tema eilset pihtimust lugesin. Virsik mis virsik!
Tookord aga naistest mitte keegi banaane ei tahtnud ja mul oli vaja nad välja jagada. Mõtlesin, et diibul on heameel, kui ta koos elukogenud Raivoga neid nosida saab ja elu üle arutades häid nõuandeid ja soovitusi kuuleb.
 
noh 23. oktoober 2010, kl 19.08
õige...aiamaa on üks selline asi, et tee palju sa teed...iialgi ei saa see olema...et nüüd ütlen...nüüd on täiesti korras:D üldiselt ei mõelnudki ma tõid...vaid elu üldse..igal asjal peab olema kaks otsa......valikuvõimalus peab olema:D
panter 23. oktoober 2010, kl 19.21
Ma ei tea, ma olen vist liiga realist selliste testide jaoks. Ei taha kellegi head tuju siin rikkuda ega teemat, aga... suhtun alati sellistesse testidesse teatud skepsisega...:) Aga muiata ikka saab, tulemuste üle.:)
 
nohhike 23. oktoober 2010, kl 19.37
ma arvan, ega keegi neid tõsiselt võta...aga veidike tegevust siianurka ikka toovad:DD
panter 23. oktoober 2010, kl 19.41
Seda kindlasti ja on tore, et la femme neid teemasid siia teeb. Ausalt. Muidu sureks siin vist kõik välja...
la-femme 23. oktoober 2010, kl 20.11
Noo-jah....ega ma ise ka neid teste ei usu, eks ma ikka nalja pärast tegin ja selleks, et kõik kaasa rääkida saaksid.:)
 
Rexx 23. oktoober 2010, kl 20.15
testid on lahedad, mis sest, et tulemused vahel tegelikkusega kokku ei lähe.
 
sabagat2ht 23. oktoober 2010, kl 20.19
nüüd olen täiega pettund, test polnudki tõsi, ai kui kurb :DDDD
 
medä-medä 23. oktoober 2010, kl 20.35
Kas too olle siss tõsi vai, et teie tiite vaid nalla siin. Ma iks mõtsi, et mes ma võtass ja mes ma jätass. Mes to keikse paremp olle ja mes moost siss arvatass. Ega inime oo jo kõrd säänsess loodu, et tahass ka taivamanna kätte soada, aga keski es paku toda õrku ruoga. Ma võtass kompotikirsse huopis, aga noid es saa vaagna pial pakku jo. Ja siss es tiia jo kiigi, mes no kirsi tähendiva.
 
m 23. oktoober 2010, kl 22.23
kuhu see hapu frukt greip meil kadunud on, varem figureeris pidevalt levis, enam pole kippu, ega kõppu teisest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!