Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
R 08. mai 2011, kl 01.44
Unes või ilmsi
Mingitest allikatest, kõrva taha salvestanud
See kohvik: Ülikooli ja Lätte nurgal. Oli vist Tartu kohvik
Olevat Alliksaar kõva tegija olnud.
Sealt ka meelevaldne(oletav) arvamine kohvi, konjaki ja paberossi kohta

Pabeross, muide oli 60ndatel põhiline
 
R 11. mai 2011, kl 01.25
Tolle aja tegijad käisid ikka Werneris

Uurisin järgi
 
vari 11. mai 2011, kl 09.53
Õigust räägid R, õigust. Käisid seal koos tõesti kunstnikud, luuletajad, proosakirjanikud. Mängisid kultuurselt malet, jõid kohvi, tegid suitsu. Vestlesid intellektuaalsetel teemadel ja nautisid seltskonda.
panter 11. mai 2011, kl 20.34
Lisaks juurde, et tundsin üht vanaprouat, kelle isa oli pallaslane ja tolleaegne kunstikooli direktor. Ta rääkis, et näiteks neljapäevaõhtune koosviibimine Werneris oli nii püha toiming, et sealt ära kutsuma oma isa või teda sinna segama minna ei tohtinud. Ainult tõeliselt ekstreemsel juhul oli see lubatud. Üks kord oli ta sunnitud seda siiski ema käsul tegema ja siis ta kirjeldas seda kohvikut ja seal istuvaid inimesi. Malemäng, tihedalt täissuitsetatud ruum ja tema isa oma kindlal kohal nurgas. Igal ühel olla olnud oma kindel koht, kus nad istusid.
la-femme 11. mai 2011, kl 22.47
Henn-Kaarel Hellat:
Esialgu suhtlesime peamiselt „Werneri“ (sellal „Tartu“) kohvikus, hiljem, kui tänu ülikooli uue parteisekretäri Uno Polisinski vabameelsusele Alliksaar võis jälle üle ülikooli kohviku läve astuda, siis ka seal.

Alliksaar oli jõudnud ennast juba pika ja kitsa tagaruumi otsekui temale kuuluvas eelviimases vahes neljakohalise laua ääres sisse seada, kohvi tellida.
..............................................................................................................................

Nii oligi!

R, sina oled öösiti hilja üleval. Kas kohv ja väike konjak on ka su kaaslased või on need hoopis unetuse põhjuseks?:)))
la-femme 12. mai 2011, kl 23.57
Päeva lõpetuseks üks õpetlik lugu: ärge kunagi tehke seda, mida te ei taha, et teised teile teeksid!


Ühine vein


Sügaval džunglis elas kord hõim, mida juhtis väga tark vana mees.
Ta ei olnud hinnatud mitte üksnes sellepoolest, et ta hoolitses oma rahva eest hästi, vaid ta oskas neile anda ka sisukaid elujuhiseid.

Ühel päeval kutsus ta enda juurde kõik suguharude perekonnapead. Nad said kutse einestada koos temaga. Igaüks pidi kaasa võtma klaasi veini, mis saabumisel valatakse suurde savikannu kokku ja juuakse ühiselt ära.

Kui kokkutuleku päev kätte jõudis, tulid kutsutud kohale, esindades oma peret ja tuues kaasa klaasi veini, nagu soovitud.
Suur veinikann oli eeskotta juba valmis pandud. Nad möödusid sellest enne majja sisenemist ja valasid oma veini ükshaaval sinna sisse. Siis istusid nad lauda ja hakkasid koos õhtusööki sööma.
Hõimuvanem tervitas neid ja tegi ettepaneku valada kõigile veini ühisest kannust.
Kui külalised veini maitsma hakkasid, sattusid nad hämmingusse ja nende näod venisid pikaks.
Mis juhtus?

Natukese aja pärast küsis hõimuvanem: "Kuidas vein oli? Kas maitses hästi?"
Üks ausameelne külaline vastas kohe: "Oh, vanem, see mida ma praegu jõin, ei olnud üldse vein, vaid rohkem nagu puhas vesi."
Kuidas siis nii?

Aga sellepärast, et igaüks mõtles oma südames: "Ma võtan kaasa klaasitäie puhast vett ja valan selle kannu veini hulka. Keegi ei tee vahet niikuinii, kui see segada hea veiniga, mida toovad teised. Pealegi, keegi ei tea, et mina tõin vett.
Lõppude lõpuks, ei muuda see ju nii palju teiste heade veinide maitset."

/......./
 
-frukt- 13. mai 2011, kl 16.16
tänasel päeval omandab see lugu hoopis teistsugused mõõtmed...
kes poleks kuulnud, et puhta vee varud on muutunud järjest hinnalisemaks.

mis saaks siis selles kontekstis olla veel paremat, kui et tullakse kokku ja juuakse ühiselt kaevuvett:)
la-femme 13. mai 2011, kl 19.13
Frukt, sinul on iga loo kohta omapoolne huvitav vaatenurk välja pakkuda.
Vahva!:)))
 
Anja-Nanja 14. mai 2011, kl 17.23
-



Toimetatud 2 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.31.
diip 14. mai 2011, kl 19.27
Selliseid skeeme arutati majandusteooria kursusel. Mingit lisapräänikut on vaja. Näiteks lubada, et kui vein on lahja, aetakse kõik teibasse.
 
mh? 14. mai 2011, kl 19.34
nii et kui kommentaarid on lahjad, aetakse teibasse?
diip 14. mai 2011, kl 19.51
Siis paljud ei julgeks enam käia siin.
 
mh? 14. mai 2011, kl 19.54
ei maksa selliseid lisapräänikuid sellisel juhul välja pakkuda. ja muideks, ei helistanud.;)
diip 14. mai 2011, kl 19.59
Ma ei taha just öelda, et kommentaarid ongi lahjad, lihtsalt teibasseajamine on päris karm värk ja sellega ei hakkaks riskima keegi.

Aga mh?, kas oma sõprade tegemisi vaatasid veebikaamerast?
 
???? 14. mai 2011, kl 20.01
mõmmigi ei saa aru.
diip 14. mai 2011, kl 20.04
Teemas "midagi head?".
diip 14. mai 2011, kl 20.08
https://www.facebook.com/UsumeGetterJaanit

Liituge, kellel on FB, muidu Juur hakkab nutma.
la-femme 15. mai 2011, kl 09.30
Huvitav, kus seda nutvat Juurt näeb? Vaataks ka üle!
Kas täna õhtul AK-s, "Ärapanijas" või tehakse kohe Erisaade?

Niikaua, kui ükskord juutuubi üles riputatakse, ei tahaks küll oodata!
la-femme 15. mai 2011, kl 09.45
Tagasi tulles loo juurde - ma ei söandaks teibasseajamist kuidagi präänikuks nimetada, vaid ikka piitsaks.
Präänik oleks ehk klaas parimat majaveini kostitaja kulul!

Kuid arvatavasti pääseksid kokkutulnud nii teibast kui jääksid ilma ka majaveinist, sest kindlasti leiduks nende seas ikka see üks juudas, kes vaatamata kõigele mõtleks - ega teised seda ei tee, ainult mina üksi....
 
-frukt- 15. mai 2011, kl 12.09
täiendaks la femmet- mitte üks juudas, vaid enamus juudaid:)
la-femme 15. mai 2011, kl 13.33
Nüüd üks küsimus:
kas skorpioni hammustusse võib ära surra?
 
Anja-Nanja 15. mai 2011, kl 14.10
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.28.
la-femme 15. mai 2011, kl 14.18
Minu hammustusse pole mulle teada olevalt veel keegi ära surnud!:)))
Aga ma ei mõelnud praegu iseennast, vaid looduslikku liiki.
 
Anja-Nanja 15. mai 2011, kl 14.23
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.28.
la-femme 15. mai 2011, kl 14.26
Ma ju võtangi positiivselt, kuid sina ei leidnud seda üles!:((
 
Anja-Nanja 15. mai 2011, kl 14.26
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.27.
 
Anja-Nanja 15. mai 2011, kl 14.28
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.26.
la-femme 15. mai 2011, kl 14.30
Kas Rootsi kuninganna ei ole siis piisavalt väärikas? Minu arvates küll on.

Ja veinijoomine ei tee kellelegi vähimatki kahju, kui teha seda mõistlikult.
 
Anja-Nanja 15. mai 2011, kl 14.32
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 17.03.2016 13.26.
la-femme 15. mai 2011, kl 14.34
"kui mind ajaliselt kohal pole, siis teiste vestlust ja juttu ses ajas ma hiljem ei analüüsi."

Siin pole ju pärast küsimuse esitamist peale sinu ja minu kedagi teist olnud.
Nii et ikkagi - mõelgem positiivselt!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!