Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
VagrantCat 22. juuli 2011, kl 21.43
tsk-tsk-tsk. goooooogeldasin, first dynasty jne.
http://en.wikipedia.org/wiki/Merneith
--------------------------------------null-aju:(
ah, ja paluks ikka mulle, kui eriliselt taibukale, vastust, mis värk nende põldude ja tomatitega on? kes imbus?
panter 22. juuli 2011, kl 21.52
Ega neid tomateid põllul ja mullas ei kasvatatagi enam. Selles see asja point ongi.:) Kunstlikult ikka kasvuhoones klaasvilla ja toitelahuse sees.:)
la-femme 22. juuli 2011, kl 21.58
Tomatitega on see värk, et vesilahusel oleval kasvuhoonetomatil on ideaalsed tingimused: toitaineid on täpselt parasjagu, temperatuur on ideaalne, veepuudust pole.

Konks on selles, et just väike stress – ajutine toitainete nappus või veepuudus – on see, mis paneb taime tootma antioksüdante, mis on inimesele kasulikud, aidates näiteks vähki ennetada. Mulla peal ja õues kasvavatel taimedel on stressi rohkem. Ja seetõttu on nad kasulikumad.

Aga pole viga - juba on apteekides müügil mulla peal kasvatatud tomatitest valmistatud toidulisandid/antioksüdandid.
Sööd kõhu kasvuhoonetomatitest kenasti täis ja ampsad tervisliku tableti peale.....:)))
panter 22. juuli 2011, kl 22.01
See viimane lause kõlab päris õõvastavalt...:)))))
 
VagrantCat 22. juuli 2011, kl 22.10
(turtsub) - see avab sõnale "vegetable" uued dimensioonid:), pisut stressi on järelikult hea ju, hoiab instinktid ärkvel .....
la-femme 22. juuli 2011, kl 22.15
Äkki olid need maiad, kes nulli kasutusele võtsid? Millal, ei tea.
panter 22. juuli 2011, kl 22.24
Ei olnud maiad kahjuks.
la-femme 22. juuli 2011, kl 22.40
Järgmine pakkumine:
Kreeklased, umbes 2 saj. e.m.a.?
 
VagrantCat 22. juuli 2011, kl 22.44
iraanlased. (araabia keeles sifr - tühi).
 
z 23. juuli 2011, kl 00.16
usun küll, et olid maiad, mõttetöö nõuab palju energiat;)
 
panther 23. juuli 2011, kl 08.36
Hommik! Esimest korda kasutati nulli teadaolevalt Indias umbes 875 aastat eKr.:)
la-femme 23. juuli 2011, kl 10.13
Järeldus: ka tippandmebaasid vananevad!
 
VagrantCat 23. juuli 2011, kl 10.17
hommik(ja mitte imeline)!
nullist - ma vehiks ikkagi pärslastega -976 ekr, aga tuju on nullis -
lugedes norra kohta...ohjumal, peatage see planeet, ma tahan maha minna.
---------------------(uttu, emotsioone välja elama).
 
-frukt- 23. juuli 2011, kl 20.13
olen nüüd ka juba tund aega lugenud erinevaid uudiseid selle norra loo kohta...
ainus pähetulev mõte, et tegu on psühhopaadiga.
mitte mingi muu põhjus ei ole mõistusega seletatav:(
 
VagrantCat 23. juuli 2011, kl 20.32
aitäh, frukt, kullake!
ma joba mõtsi, et olen oma depressiivse tooniga rahva tuju tänaseks alla igatsugu nulli ajanud... igatahes vabandan - ma peaks halamise teema tegema, kus oma miinusreaktsioone valja elada....a la ha-ha-haidpark....
-------------------------------
terroristidel ei ole rahvust, imo.
la-femme 23. juuli 2011, kl 20.36
Aga tapja elu on kallis.
Tulistajat ootab maksimaalselt vaid 21 aastat vangistust maksumaksja kulul, ilmselt üsna normaalsetes tingimustes.
 
-frukt- 23. juuli 2011, kl 20.49
tegelikult täitsa loogiline, et kõigest 21 aastat:((((
seadusi tehes lihtsalt ei tuldud sellise kuriteo pealegi.

ma ei teagi, mis karistus sellisele "õige" oleks. tegu on tehtud ja seda ei muuda enam miski:(
 
Rexx 23. juuli 2011, kl 21.35
terrorist tappis, aga ise elab rõõmsalt edasi. saab vangist välja ja võtab järgmised ette? tal pole õigust elada. see on ainus asi, mis selliseid peataks.
 
-frukt- 24. juuli 2011, kl 13.33
ma vaatan, et minu mõistatusele polegi õiget vastust laekunud.
kohe kindlasti ei söö rohumaid paljaks hüljes nagu siin välja pakuti!!!
ka varesele ei saa seda süüks panna, tema sõi hoopis kapsataimi:) pealegi vares ei käi päeval merel:)))

asjaosaline ise(see, kes varjunime all siin tegutseb) vaikib kui haud...
teadupoolest vaikimine on nõusolek.
 
Rexx 24. juuli 2011, kl 14.00
ehk on siis haned või luiged? aga siin tegutsevaid isikuid ei oska nendega seostada.
 
VagrantCat 24. juuli 2011, kl 14.33
nendib (üliintelligentselt), et kajakas ka ei söö kapsaid:)
ja mis sellel lendhülgel viga oli?

kuigi - juttu ei olnud merele lendamisest vaid merele minekust. lammad? käivad meres sulistamas, söövad kapsad ära...jälle vale, lammaste pihta ei ole teadupoolest jahihooaega.... metssead? saarte peal mõni vist ikka on? või ujuvadki saare peale kapsaid sööma?
frukt, avalda saladus!
keski ei ole vastust mitu päeva kinni hoidnud:)
la-femme 24. juuli 2011, kl 15.22
Pihta sain!:)
Eks ta ikka vana isahani oma naistekarjaga ole!:D
la-femme 24. juuli 2011, kl 20.50
Kaasaegne lugu vanas kuues:


Koer lambaga kohtus

Ennemuiste olnud korra lambal kange nälg. Kui ta kusagilt midagi ei ole saanud, läinud ta koera käest laenama. Koer annud, mis tal tarvis olnud ja manitsenud veel, et lammas oma võla ka rutuste ära maksaks."
Lammas ütelnud: "Kui ma muidu ei saa, siis maksan oma kasukaga."

Läinud tükk aega mööda. Lammas aga ei ole maksmise peale sugugi mõtelnud, vaid elanud rahulikult edasi. Koer jälle näinud, et lammas võlga maksta ei taha ja läinud Jumala juurde kaebama.
Jumal kutsunud lamba oma juurde ja küsinud, kas see tõsi on, mis koer kaebas. Lammas ütelnud, et see tõsi olla. Ta unustanud maksmata ja praegu ei olla temal midagi maksta. Jumal aga ütelnud, et ta oma kasuka peab ära võtta laskma.
Lammas palunud vastu, et tema kasukat mitte tervelt ei või ära anda, vaid karvad üksi kasuka pealt.
Siis leppinud ka koer sellega, ja lasknud oma peremeest lamba karvad ehk villad ära niita.
Peremees aga teinud neist villadest omale kuue ja sest saadik hakatudki lambaid niitma.

Eesti rahvajutt
 
VagrantCat 24. juuli 2011, kl 21.46
vastu õhtut....vanu uskumisi:P

peruu uskumustes põhjustab ............................ vaatamine nahahaigusi.
iirimaal seostati ..............................härjapõlvlaste kulla asukohaga.
bulgaaria legend räägib, et minnes .................................liiga lähedale, vahetab inimene sugu, mees hakkab mõtlema nagu naine ja naise pähe tulevad mehe mõtted.
iidses jaapanis usuti, et .......................on halva õnne enne.
vanas birmas usuti, et .....................on lapsi sööv deemon.
lapsi peideti .....................eest varjule ka honduurases ja nicaraguas.

.......................................milllest jutt?????
 
õhk 24. juuli 2011, kl 22.05
vikerkaar?
la-femme 24. juuli 2011, kl 22.21
Ei ole halba ilma heata: vikerkaare nägemine enne pulmi toob õnne!:)))

Kes vikerkaart näha tahab, peab leppima vihmaga.
 
VagrantCat 24. juuli 2011, kl 22.26
tarkus lausa õhust:)
jep, vikerkaar, vanemad inimesed ei lubanud muideks ka eestis lastel vaadata kaua vikerkaare peale, seista äikesega akna all , nad pühkisid õuna enne söömist alati (sümboolselt) puhtaks.
 
õhk 24. juuli 2011, kl 22.34
Vaat siis, olen ka (lapsest peale) kuulnud, et äikesega ei maksa akna all seista, eestlastegi vikerkaare-võõristusest aga kuulen esimest korda. Sain huvitava fakti teada. :)
 
Rexx 25. juuli 2011, kl 00.02
vanade eestlaste vikerkaarehirmust pole küll midagi kuulnud. aga äikesega aknal seismine pidi välku ligi tõmbama.:)
 
VagrantCat 25. juuli 2011, kl 15.25
täpsustan eilset linnalegendi- vikerkaare poole ei tohtinud näpuga näidata ja akna ääres seismine kutsus keravälku ligi.

aga küsiks ikka:
millise riigi telefoniraamatus on inimesed järjestatud tähestiku järjekorras EESNIME järgi? ärge otsige aasiast, aafrikast......

kui see on liiga argine, siis.....
toiduaine, mis säilib tarvitamiskõlblikuna aastatuhandeid, sh leitud egiptuse püramiidide hauakambritest?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!