Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
la-femme 17. oktoober 2011, kl 22.39
Inimesel om käe selleperäst, et särk sellän ringi käimä ei akkas.

Kõrben om selleperäst nõnna pallu liiva, et mudu oles sääl maru limbe.
 
VagrantCat 17. oktoober 2011, kl 22.48
kahju, et mu paelateooria kuhugi ei sobinud. küll üritasin:P
--------------------------
limbe=libe.
la-femme 17. oktoober 2011, kl 22.56
Murdeteema lõpetuseks väike nali ka:

Mulk lää Pariisi. Pelgäs pallalt, kudas keelege akkame saa.
Sõber soovites, et pangu aga egäle sõnale ”la” ette.
Mulk jõud Pariisi ja õikas: ”La taksi!” Taksu sõitki ette.
Ütel taksujuhile ”La resturaan!”
Viitigi mulk resturaani.
Ist lavva viirde, tule kelner.
Mulk akkas telma: ”La mulgipuder, la õlu, la rosindege sai!”
Kelner tuugi puha, mes miis taht.
Sii muheles: ”Nõnna lihtsald siin kik käigi!”
Selle pääle ütel kelner: ”Ei käis ta midägi, ku ma esi Mulgimaa miis ei oles!”
 
z 19. oktoober 2011, kl 20.32
Miks kõrbes peaks „limbe” olema? Kas seal on tegelikult jää all ja neegripoisid käivad liivatamas?:p Väga põhjalik töö neil;)
la-femme 19. oktoober 2011, kl 20.55
:D
Kahjuks ei oska vastata!:(
Pole kunagi kõrbes käinud ega sealsetes põhjakihtides kaevanud.

Küll aga tean oma kogemustest, et siledal märjal põrandal on kerge libiseda ja kui kõrbe pind päikese käes väga ära kuivanud on, siis ehk muutub see ka vihmaga libedaks?
Võib-olla sellepärast ongi palju liiva vaja, et kaamelitel peale sadu hõlpsam liikuda oleks.
la-femme 19. oktoober 2011, kl 21.06
Kui jutt juba neegrite peale läks...


Kallis valge vennike,
on paar asja, mida sa peaksid teadma …

Kui ma sündisin, olin ma must
Kui ma kasvasin, olin ma must
Kui ma päikest võtan, olen ma must
Kui ma külmetan, olen ma must
Kui ma kadetsen, olen ma must
Kui ma haigestun, olen ma must
Ja kui ma suren, olen ma ikka must


Sina, valge vennike,

Kui sa sündisid, olid sa roosa
Kui sa kasvasid, sai sinust valge
Kui sa päikest võtad, oled sa punane
Kui sa külmetad, oled sa sinine
Kui sa kadetsed, muutud sa roheliseks
Kui sa haigestud, lähed sa kollaseks
Ja kui sa sured, oled sa hall

Ja sul on ikka veel jultumust nimetada .... mind värviliseks!
la-femme 19. oktoober 2011, kl 21.12
Soovi korral võib siia ka lilla lisada, kuid see puudutab vaid üksikuid.
 
z 19. oktoober 2011, kl 21.25
Täna on jälle jalgpalliõhtu, Meistrite Liiga. Eile jäin vaheajal magama.
 
VagrantCat 20. oktoober 2011, kl 00.20
mulle jälle ei anna kõrb rahu...
panen lingi imeilusa fotoga. ütle veel, et oma silm on kuningas, ega ikka ei ole küll!
varjukaravan, õhust pildistatuna, kaamelid on tegelikult need must-valged "triibud" varjukaamelite jalge all.
http://graphics1.snopes.com/photos/animals...
 
z 20. oktoober 2011, kl 02.31
Leidsin läbi häda selle õige pildi. Enne arvasin, et olen peast segi läinud. Nad vist ei taha, et niimoodi viidatakse.
 
VagrantCat 20. oktoober 2011, kl 04.16
la-femme 01. november 2011, kl 23.23
I*II*I*V*I*II*I*V*I*II*I*V*I*II*I*V*I*III*I!
......................................................................


Soome mehe mõtisklusi rikkast elust...


Rikas mees

Kui oleksin rikas, maksaksin ära kõik oma võlad. Jagaksin nii palju välja, et saaksin kõigist lahti.

Kui oleksin rikas, ostaksin endale rongi. Koostaksin sellele sõiduplaani. Paneksin veduri külge vapi ja kargaksin viimasesse vagunisse.

Kui oleksin rikas, ostaksin endale küla ja postkontori. Ehitaksin teivastest aia ja hangiksin väravavahi. Saabuksin külasse neljahobusetõllas ja mul oleks kümme kohvritäit riideid. Aga ma ei mõnuleks seal kaua.

Kui oleksin rikas, ehitaksin endale oma maantee. See algaks metsas ja lõpeks metsas. Tooksin selle peale oma auto. See auto ei kohtuks iialgi teiste autodega. Autojuht sõidutaks minu autot minu tee peal.

Kui oleksin rikas, lendaksin maailma kõige rikkama mehe juurde. Ostaksin tema omandi ära. Siis oleksin mina maailma kõige rikkam mees. Näitaksin teda maailma ajakirjanduse esindajaile. Reisiksime ümber maailma.

Kui oleksin rikas, teeksin rahast maja. Pressiksin rahapaberid seinaplaatideks ja valaksin mündid ahjudeks. Pikutaksin karusnahkadel ja põletaksin kaminas riigieelarvet.

Kui oleksin rikas, palkaksin endale sõjaväe. Nimetaksin ametisse reamehed ja kindralid. Käsutaksin nad lahinguse.

Kui oleksin rikas, võidaksin sõja ja korjaksin saagi kokku. Korraldaksin paraadi ja kuulutaksin enda presidendiks.

Kui oleksin rikas, tallaksin jalge alla rasse ja valitsusi. Vallandaksin inflatsiooni ja kergitaksin üles kõrgkonjunktuuri. Asutaksin majandusühenduse ja laotaksin oma võrgu üle mandrite.

Kui oleksin rikas, koguksin oma kappi ülikoole ja toomkirikuid. Pööraksin ära jõgede jooksu ja müüksin erakondi ning tööstuskontserne. Määraksin enda juurde piiskoppe ja riiginõunikke, annaksin neile jumala ja hümni.

Kui oleksin rikas, keedaksin teed Pärsia lahes. Teeksin tammi Beringi väinale ja hävitaksin uputusega Euroopa põllumajanduse. Süütaksin lõkke ja röstiksin ära Gibraltari. Topiksin Kilimanjaro Niiluse suhu.

Kui oleksin rikas, tulistaksin oma raketid sügavale Marsi ja Veenuse sisse. Laseksin atmosfääri tõusta satelliitide teraspilvel. Laseksin Kuul taevast maha kukkuda ja tõmbaksin loorid Päikese ette.
Pööraksin maailma külili ja külvaksin tähed ookeani.
Paneksin seisma ajaarvamise ja ajaloo.

Erno Paasilinna
 
z 02. november 2011, kl 00.03
Kuidagi agressiivne on see unistaja.

Mina umbes tean, mida teha, kui rikkaks saan. Ma olen selle läbi mõelnud. Ma ostaksin mõned asjad. Jätaksin endale niipalju, et tunneksin end majanduslikult kindlustatuna, ülejäänu annaksin ära. Raha hoiaksin pankades arvete peal. Mitte ühes, vaid mitmes. See on riski hajutamiseks. Las pangad investeerivad kuhugi. Aga kui mul vaja läheb, siis on hea arve pealt võtta:)
la-femme 02. november 2011, kl 19.11
I*X*L*X+I*X*L*X+I*X*L*X+I*X*L*X+I*X*L*X+I*X*L*X*I
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


....ja Eesti mehe mõtteid vaesest elust:

Enn Karu
1980

Vaene mees

Selgituseks:
Olen korralik inimene ja saan regulaarselt korralikku palka. Napsimees ma pole. Olen poissmees. Selle sõna kõige paremas mõttes.
Nii see raha koguneb.
Jah, vaene ma pole.

Hästi, aga kui ma oleksin vaene, siis oleks mul see eelis, et ma ei peaks endale muretsema kogu aeg uusi moodsaid lipse, särke, kingi. Mul ei oleks tarvis käia rätsepa juures, et endale uut ülikonda õmmelda lasta.

Kui ma oleksin vaene, ei peaks ma iga kuu ja kvartali lõpul mööda poode jooksma, et defitsiitseid kaupu hankida. Mul ei tuleks sõlmida igasuguseid sidemeid, mis kunagi kasulikuks võiksid osutuda.

Kui ma oleksin vaene, ei tuleks mul pead murda selle üle, kust saada värviteleviisor. Rääkimata murest, mis tekib siis, kui tahad endale autot osta.

Kui ma oleksin vaene, võiksin ülemustele vastu hakata, tööle hilineda, töölt puududa, tööle üldse minemata jätta.

Kui ma oleksin vaene, võtaksin märsi selga ja läheksin laia ilma rändama, tundmata muret homse pärast.

Kui ma oleksin vaene, tuleks mulle pähe veel kindlasti palju huvitavaid mõtteid, millest mul praegu aimugi ei ole.

Kui ma oleksin vaene ... jah, ma kohe lõpetan.

Tean, tean ... koosolek algab veerand tunni pärast ... ei, ma ei hiline, kus sa sellega ...
la-femme 02. november 2011, kl 20.21
I*C*D+I*C*D+I*C*D+I*C*D+I*C*D+I*C*D*I
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Ku ma nii rikas olesi, ku ma vaene ole, küll sis tõõsembahe eläsi.
Kodus silgu saba sööb, väljas rinda ette lööb.
Palas um, ei olõ varas, vaenõ um, ei olõ võlsja.
Rikas elab nõnda, kuidas tahab, vaene nii, kuidas saab.
Tervus um kõgõ suurõmb rikkus.



Toimetatud 2 kord(a). Viimati la-femme 05.11.2011 16.04.
la-femme 10. november 2011, kl 20.05
I*M*V*I+I*M*V*I+I*M*V*I+I*M*V*I+I*M*V*I+I*M*V*I
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Miljardär vaatab miljonärile ikka otsa kui näljarotile.
Täissöönul pole isu ja nälginul toitu ning hädas on mõlemad.
Vaesel on rohkem lapsi, rikkal rohkem sugulasi.
Elu tõeline rikkus seisneb armastuses, tema tõeline vaesus – egoismis.
la-femme 10. november 2011, kl 20.06
M*III*+M*III+M*III+M*III+M*IX+M*III+M*III*+III*M
<><><><><><><><><><><><><><><><><><>

Nähes fortuuna naeratust, on äärmiselt ebaviisakas kohe rahakott avada.

Mõni inimene kaotab tervise, et teenida nii palju raha, kui võimalik, aga pärast kaotab kogu raha, et tervist tagasi saada.

Vastus küsimusele, mis on tähtsam, kas raha või tervis, sõltub sellest, kumba te parajasti kaotasite.

Raha eest ei saa osta tervist, õnne, armastust ega seda, mida võis selle eest osta aasta tagasi.
la-femme 10. november 2011, kl 20.08
- Nähes fortuuna naeratust, on äärmiselt ebaviisakas kohe rahakott avada.-

Üksainus kord võiks ju ebaviisakas olla.
Teades, et fortuuna meile tavaliselt - kui üldse - ei naeratagi rohkem kui vaid korra elus, siis oleks ju äärmiselt ebamõistlik tegevus tema kingitus vastu võtmata jätta.
Või mida teie arvate?



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 10.11.2011 20.09.
 
-frukt- 11. november 2011, kl 06.55
ma arvan, et ei peaks ikkagi ebaviisakas olema!

võiks anda oma pangaarve numbri, las teeb ülekande. pealegi hakkab pangaarvele kohe ka pangapoolt intress juurde tiksuma. kasu on kõigil!:)
 
z 11. november 2011, kl 23.56
Saun käes:( Hullemat stsenaariumit ei osanud isegi karta.
la-femme 12. november 2011, kl 08.39
Mis siin veel hullemast rääkida, ma ei oleks pooltki sellest osanud karta!:(((
 
noh 12. november 2011, kl 09.14
seega..mida me siit järeldame...seks on parem, kui jalgpall....hurraaa...tegeleme parem uue, või tegelikult iidse vana spordiga:PPP
alissandra 12. november 2011, kl 09.34
Kes on üldse need lollid, lisaks Smilersile, kes vastupidist väidavad?
 
z 14. november 2011, kl 21.49
Miks kohe lollid, asi on ju maitses;)
la-femme 16. november 2011, kl 22.57
Araabia naftašeik ütleb: "Mul on kaks naist. Üks käib sooblikasukates, temaga veedan ma talve Pariisis,
teine bikiinides, temaga veedan suve Bahamal."

Vene uusrikas ütleb: "Mul on kaks mersut. Ühel on suverehvid, teisel talverehvid, ja ma ei pea rehve vahetama."

Eestlane ütleb: "Mul on kaks käekella. Üks näitab suveaega, teine talveaega, ja ma ei pea kella keerama."
 
z 16. november 2011, kl 23.07
Uhked mehed kõik:)
 
z 16. november 2011, kl 23.08
Kui on kaks plaadimängijat, ühes Meie Mees, teises Toomas Anni, ei pea kunagi plaati vahetama;)
 
jajah 16. november 2011, kl 23.11
mõne mehe kell võib olla kallim kui teise mehe auto ja armuke:D
la-femme 16. november 2011, kl 23.13
Aeg on raha

aeg on raha
kell on pank
elu on likviidsus
armastus on börsikrahh
vanadus on devalveerimine
kooma on viivis
surm on pankrot

PS: suveajale üleminek
on maksupettus

Veiko Märka
la-femme 16. november 2011, kl 23.15
Maksupettus pole lubatud.
Ei olegi kaht kella vaja!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!