Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Tänane päevapakkumine
 
noh 13. märts 2014, kl 19.03
huvitav, kas inimesel tuleb üldse sellist aega, ...kui tal miskit pooleli ei ole?:P
 
kevadiselt 13. märts 2014, kl 19.05
Usun, et ikka tuleb.
Kõrges pensionieas muidugi võib kinni haarata võimalusest, et teatada härra vikatimehele, et sul on pooleli mingi seriaalivaatamine, aga see ei oma ilmselt eriti suurt kaalu ta silmis.:(
 
noh 13. märts 2014, kl 19.09
kuidas ei ole...arvatavasti just vanas eas inimesele ongi see suur asi...seebikas pooleli...mitu seebikat pooleli...ja need ei lõppe kunagi ära....no kuidas saab siis nii...et inimesel jäetakse mingi seriaal lõpuni vaatamata...milline hirmus minek..see lõpp jääbki vaevama ju:PPP
 
kevadiselt 13. märts 2014, kl 19.11
Ehk veenab ta vanainimest neid poolikuid seriaale paradiisis pilve peal vaatama?:)
 
VagrantCat 13. märts 2014, kl 19.43
Uksekell. Mees läheb ust avama ja näeb, et ukse taga seisab Surm, selline tilluke, üleni mustas ja vikatiga.
"Eeeiii," karjub mees, "vara veel, ma olen noor, mu elutöö on pooleli!"
"Ära tõmble," vastab Surm põlglikult, "ma tulin su hamstrile järgi."

Mis morbiidsed teemad kaunil kevadel?
 
kevadiselt 13. märts 2014, kl 19.51
Kus see kevad nüüd nii kaunis on? Lähipäevil sajab 10 sentimeetrit lörtsi alla, lubatakse -10 kraadi külma ja ilus kevad? Tuhkagi!

Morbiidesid teemasid võib ka sumedal suveõhtul heietada. Ei pea alati kaamose ajal seda tegema.:)
 
noh 13. märts 2014, kl 19.51
mis neil teemadel viga...haaravad lennult kõike...kui keegi proovib siin õhku tõusta...siis tuleb ta tagasi reaalsusesse ehk maapeale tuua:P...ei ole see elu lill...tuleb tõsiasjadega leppida:PPP
 
VagrantCat 13. märts 2014, kl 19.55
Maailma lõpus on kohvik, kus kunagi kohtume kõik.....

Kas pole mitte tore, et keegi meist ei tea seda tundi, millal kell kukub?

Päike paistab - järelikult on kevad!
 
c*) 13. märts 2014, kl 21.50
inimese kätel kandmine on ju imelihtne, sellega saavad hakkama kõik ja selleks pole muud vaja, kui ..öelda paar kelmikat sõna ja juba ta heljubki, kusjuures täitsa ise :-D
 
noh 14. märts 2014, kl 04.57
ahaa...vat kuda ütles:PP
 
p. 14. märts 2014, kl 14.54
Ühe Btrii üollioki urnguiu jgräi ei ole kugii olnluie, melsilis jaärjeokrrs on saõns teähd, sset me ei loe snõu vuaksalt paremlae, vaid slim hraaab sõna kui tkeruvit. Ttäihs on viad, et sõna augls- ja vaiinme thät oileksd õiegl kaohl.

Haed emakeeläpeeva!
 
noh 14. märts 2014, kl 17.47
ja kuidas siis tänane etteütlus läks...rahvas?
 
c*) 14. märts 2014, kl 17.54
ainuke lause, mis mulle sealt meelde jäi oli: Mina, kel pole papiljotte ega moepäraseid Lääne-India krusse, tean.... a mida, vat seda ei mäleta :-D
 
tuuliselt 14. märts 2014, kl 17.55
Ei läinudki, sest ei teinudki. Aga sul, noh? Kas see emakeel "longab" või lonkab sul?
 
tuuliselt 14. märts 2014, kl 17.56
Huvitav, millised näevad välja need Lääne-India krussid?:)
 
õhtuselt 14. märts 2014, kl 19.33
Katkend etteütlusest:
"Mina, kel pole papiljotte ega moepäraseid Lääne-India krusse, tean, et keski mu efektselt kirjutatut ei projitseeri. Arhitektuuribürood, Aleksandri koogid ja potentsiaalsed Ameerika avastamised - kõik on mulle kui pagi, korraks nuusata. Parem panen ette 3D-prillid, haaran furšettlaualt noriga suši ja konstateerin:..."
....................................................

Oleksin tahtnud oma teadmised proovile panna ja etteütlust kirjutada eesti keeles. Siis oleks näha, kui hästi-halvasti ma oma emakeelt oskan. Aga selline võõrkeele segapuder ei paku mulle küll mingisugust
pinget!

Milleks see üks argikeelne sõna veel kõrgkultuurse teksti sisse on poetatud?
 
õhtuselt 14. märts 2014, kl 19.39
-"Trämm! Träi!"
-"Mes tuu om?"

No kes teab?:D
 
Pixie 14. märts 2014, kl 19.57
Haigutap ja nendip, et kas "aleksandri kook" peab ikka suure "A"-ga hakkama?
India naiste patsidest niipalju, et need on tõepoolest väga kaunid ja vägagi moes, panen lingikese.

http://www.stylecraze.com/articles/4-indian-braid-hairstyles-that-you-can-try-too/

õhtusele: es tia mette, a tahass tiada.
 
noh 14. märts 2014, kl 20.46
seda, et ...sellel ajal ma tegin tööd ja..ei kuulnudki seda ette ütlemist:P...ja no kes seda veel ei te, et mu eesti keel longab:PPP aga eilsest ringvaatest ka vaatasin...et no kas peab eestlasel selline tekst ja sõnad sees olema:P
 
õhtune 14. märts 2014, kl 20.50
Nojah, varem kirjutati näiteks hollandi juust, nüüd loetakse õigeks Hollandi juust. Õigekirja reegleid on muudetud ja palju vabamaks lastud.

EKI Keelenõuanne:
Võib kirjutada nii Aleksandri kook kui ka aleksandrikook.

http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=0
 
noh 14. märts 2014, kl 20.51
õhtuselt....tõlget pakutakse...Tramm! Koolitusele! "
 
õhtuselt 14. märts 2014, kl 20.57
Kes "Kuldvillakut" vaatas, see sai Teet Margnalt kena vihje küsimusele.

Koolitusele on vale.

Näh, lasin ennist oma nime ka vabamaks!:D
 
õhtuselt 14. märts 2014, kl 21.04
Ah, aitab küll!

Õige vastus on:
"Tuu om uuemb eesti kiil - tere, ämm, tere äi!"

Margna: "Trõhtust!"

NB! Mitte hääldada tuu ega kiil, vaid o ja u ning e ja i vahepealselt. Kahjuks eesti keeles vastav häälik puudub.
 
õhtuselt 14. märts 2014, kl 21.08
Eh, puusse panin:(((
Häälik on täitsa olemas, aga vastav täht puudub:D
 
-diip- 16. märts 2014, kl 20.48
Vaat kus ilm pööras ära. Eks kalendri järgi olegi ju talv.
la-femme 22. märts 2014, kl 09.11
- "Tere! Kas Mona Lisa on kodus?"
- "Mona Lisa on maal."
la-femme 22. märts 2014, kl 17.21
Toetage Ukrainat! Ostke Ukraina kaupu!

.......................................................

Kiviõlis kauplusest väljudes kohtan uksel tuttavat jutukat venelast Viktorit, kes ennist oli mulle öelnud, et kui Eestis elada, tuleb Eesti kaupa osta.
Nüüd teatab ta, endal silm säramas: "Tead, mõtlesin järele, peab ikka Ukrainat toetama. Ostsin spetsiaalselt Ukraina viina!"
Ta on õnne tipul, kisub kotisuu lahti ja jääb korraga vait.. Ahmib õhku.
"Pagan võtaks, kogemata ostsin... Valgevene viina!"

Rein Sikk
EPL


Nii palju siis Ukraina toetamisest ja kaupade ostmisest.:)
 
-diip- 23. märts 2014, kl 17.03
Ma tarvitan Ukraina ketšupit, täiesti hea.
 
VagrantCat 23. märts 2014, kl 20.08
jep, sama siin:)
(чумак`i ketsup on parim)
 
Rexx 23. märts 2014, kl 20.16
ma eelistan ikka kodumaist.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!