Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Tänane päevapakkumine
 
p. 30. november 2014, kl 14.28
Ilusat advendiaega kõigile!:)

Söö sushit!
Kui sul veab, leiad sushi seest kommi, mille päkapikud on salaja sinna poetanud.
Mõhk Metsavana 30. november 2014, kl 23.11
:)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mõhk Metsavana 04.12.2014 23.12.
 
viies 02. detsember 2014, kl 09.18
Ilusat talveilma nautimist! Hommikune muinasjutuliselt kaunites toonides päikesetõus hõbehärmas puude taustal oli jäädvustamist väärt.

Pange tihastele pekki.:)
Vaatasin just, kuidas vapper tihaste viisik ründas nende jaoks rõdule pandud toitu. Ääretult vahva vaatepilt.
 
p. 02. detsember 2014, kl 10.38
pidasin
puuhalgude üle
inkvisitsioonikohut

kõik jäid süüdi
ja mul on
soe

Jaan Pehk
 
noh 02. detsember 2014, kl 19.19
seda nüüd küll...loodus on praegu imelineP
 
c*) 03. detsember 2014, kl 00.13
on,on. tugev tuul ja tilkuv räästas :-D
Mõhk Metsavana 03. detsember 2014, kl 00.23
vahepeal oli tõesti imeline. jäätanud udu, milles võimas vikerkaar.
 
von Freen 03. detsember 2014, kl 13.38
jäätanud loodus muutub seda imelisemaks, mida kauem sa seal hanges istud. eriti, kui on mõnus põhjatuul miski 20m/s. nu näiteks esimesed kaks tundi pole väga viga. edasi järgmised kolm on juba väga hea. sealt edasi ülejäänud kolm tundi on aga juba imelised.

meie fauna imelise loodusega toimetuleku erisusi -12°C 15m/s tuulega:

eile istus üks loll jänes põlluäärse võsa serval, tõusis korduvalt tagumistele jalgadele püsti ja vahtis kõrvad kikkis minuga tõtt. aga minema ei jooksnud enne, kui ma talle 5 meetri peale lähenesin. juu ta oli seal imelises looduses oma paar tundi juba põlluserval kükitanud ja kondid imeliselt kanged, et ei tihanud varem mulle oma valget tagumikku väristada.

aga kopral oli jumala savi, mis kraadid või tuuled puhuvad. krõhveldas ühte suurt ca 20m kõrgust kaske, pani peakat jõkke, kui mina vaateulatusse sattusin, aga ronis uuesti välja ja jätkas oma tänuväärset tööd umbes pool tundi hiljem, mis sest, et ma ikka veel praktiliselt seal kõrval seisin. nuja ühel ilusal hetkel veel pool tunnikest hiljem käis läbi totaalse vaikuse mõnus ragin ja see üüberkaseke käis tümaki minust paari meetri kaugusele maha. minu valju valimatu sõnavaraga vandumise peale tegi kobras lehvalehva ja pani uuesti peakat. nojah. eks seal vees ole soojem kui kaldal tundub.

tagasi tsivilisatsiooni jõudes seisis üks moodsas topis hambaid lagistav ja üleni värisev-tudisev tšintšilja tee ääres, miskine tibinas paela otsas. tibinal paistis täitsa OK olevat ja ta ei värisenud ega midagi, aga see murdjaloom vibreeris hange kõrval niivõrd tugevalt, et mul olid tõsised raskused teda fookusesse saada.

tihaseviisikut ei näinud.
Mõhk Metsavana 03. detsember 2014, kl 18.22
:)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Mõhk Metsavana 04.12.2014 23.13.
 
c*) 03. detsember 2014, kl 22.46
ei ole võimalik?!? siinsed luuad ikka käivad kiirelt, oli ja enam pole. naljanumber, tõesõna :-D
Mõhk Metsavana 03. detsember 2014, kl 22.56
väga hea, et luud luudab. ei tea mis põhjusel halbu inimesi ligi tõmban, aga neid pole siia vaja.
 
c*) 03. detsember 2014, kl 23.06
Mõhk Metsavana 03. detsember 2014, kl 23.16
milleks küsimärgid?
 
c*) 03. detsember 2014, kl 23.16
ära ütle, et keegi kusagil kujutab endast juppjumalat ja ütleb, see inimene on hea ja see halb. kõlab kui teatud asutuse teatud osakonna teatud patsient
 
c*) 03. detsember 2014, kl 23.17
ja kui ma nüüd saan luutööd või eluaegse, siis usu, ma elan selle üle :-D
Mõhk Metsavana 03. detsember 2014, kl 23.35
c*) Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ja kui ma nüüd saan luutööd või eluaegse, siis usu
> , ma elan selle üle :-D

miks sa teise useri identiteeti varastad?
ja kui ei varastagi, siis miks poodad seda, kes minule suunatud postituse tegi ja kellega ma mitte mingil moel tegemist teha ei taha?
 
c*) 03. detsember 2014, kl 23.52
see, kes siit kustutatud sai on piisavalt suur mees ja seisab enda eest ise. kaitsma ma teda ei hakka. tema kõnepruuki tean ja tean ka seda, et pahatahtlik pole ta kunagi olnud. imestama pani aga see, et tõde oli vist valus lugeda ja sellest ka lasti luud käiku. ise oleks siin näinud pisut teist käiku. praegune viitas rohkem jaanalinnule, pea liiva alla, pole kuulnud, pole näinud ja pole üldse miskit olnud.

ps. muide ip-d on meil kindlasti erinevad, sest minu kodus olen ma hetkel ainuke, kes klahve näpib ja seda juba viimased 2h.

ps.ps. teise nime varastama ei hakkaks, endal piisavalt ilus nägu ja nimi :-D
Mõhk Metsavana 04. detsember 2014, kl 00.45
Ei ta ole suur mees, kui minu kallal nokkimine meeldib. ei jäta kohe mitte, sellist muljet. Minu kiusajad olid suured poisid, nendest on nüüd saanud suured mehed. Kas neile suureks saamisega mõistust juurde tuli pole kindel. Käitumine pole muutunud. See emaldatu oli samasugune. Ja ma käitusin tema minule adresseeritud postitusega, nii nagu kardavoi soovitas mul käituda. kõik ebasoovitavate isikute ühenduse võtmise katsed luuameestele. Mina ei torgi teda, tema ärgu torkigu mind. Sellega peaks olema kõik rahul.

Mõistlikud suured mehed ei pane mind ja minu rumalat juttu tähele.

Ma arvan, et nii mõnigi mõistlik ja tark suur mees on lasknud teha (või on ise teinud) filtri, mis ei näita talle minu ja teiste minusuguste postitusi.

Vabandust, kui ma häirisin kedagi selle postitusega.
 
von Freen 04. detsember 2014, kl 10.34
JUST!

ja rääkides näituseks põdrast üleelmisel talvel, siis juhtus siuke asjaolu juhtuma, et lund oli toona meie imelises looduses nii imeliselt palju, et 200 meetri läbimine ilma espetsiaalvahenditeta (suuskad või räätsad) üle metsalagendiku, oli nigu elutöö või nii ja võttis minul aega pool tundi. jalad maani ei tahtnud mitte kuidagi ulatuda ja pidevalt tuli rippuda strateegilise kohaga hange otsas või nii. kuna vahepeal oli ka sula olnud mis uuesti ilusasti miinustesse tagasi läks, siis oli lumel peal veel ka selline mõnus, paraja paksusega koorik, mis justkui kannab, aga siis...... tutkitbrat, vajud kolinal läbi.

nu põgenes üks põder siis seal metsas meie eest juba pikemat aega. tema metsas, meie siis veel metsavahe teel. kui mina sinna lagendikule lõpuks jõudsin, siis seisis see põder seal keset seda platsi ja jõllitas mind lihtsalt suurte silmadega, sest tal tundus olevat võhm otsa lõppenud. nii ta siis seal seisis, üritades vahepeal ikka paari sammu edasi minna, aga siis jälle loobudes ja vahtis mind umbes 20-30 meetri peal. vaatas, kuidas üks loll inimene üritab nigu temagi üle selle neetud lagendiku pääseda. kuna mul vahepeal samamoodi võhm ära lõppes, siis vahepial seisime mõlemad kõrvuti seal hanges, vahtisime teineteisega tõtt ja hingeldasime nigu paravossid :)))

vahepial nüüd annan sõna kallitele kaasfoorumlastele jälle ja siis ma võin teile rääkida veel siin imelise floora ja fauna teemas kodanik karust ka kui vaja.
la-femme 04. detsember 2014, kl 18.00
Põdraga tõtt vahtimine meenutas mulle kohe kaht kena kadripiigat, kes mul külas käisid. Ilusate valgete riietega ja puhaste klaaride nägudega. Ainult et nende kaunid suured silmad olid kinniste suude kohal kui üht klassikalist väljendit kasutada.
Nii me seal seisime ja üksteisele otsa vaatasime, kuni mul küllalt sai ja neile kadrisalmi lugema hakkasin. Seepeale avanesid ka kadrikeste suud: "Hiir hüppas, kass kargas..."
 
noh 04. detsember 2014, kl 19.42
need on need uued ajad...tänapäeva sandid ei oska enam laulda ..ega ka tantsida..esitavad paar küsimust ja siis ootavad..et igale ühele paki kommi annad:PPP igatahes..kui ikkagi juhtub, et ma nad sisse lasen..siis panen nad laulma ja tantsima..komm tuleb auga välja teenida..nagu me omal ajal seda tegime:PPP
la-femme 04. detsember 2014, kl 20.04
Vähe sellest, et nad salmi lugeda, laulda ega tantsida ei oska, nad ei oska ka kõige lihtsamale küsimusele vastata.

Kahekõne suurema kadritüdrukuga:
- Kust te tulete?
- Kaugelt.
- Kui kaugelt?
- Kaugelt.
- Kus on kauge?
- Kaugel.
- Kas sa mõnda laulu oskad?
Vaikus.
- Aga luuletust?
Vaikus.
- Mitmendas klassis sa käid?
Vaikus.

Väike poiss, kes põdramaja laulu natuke teadis, päästis päeva.
 
c*) 04. detsember 2014, kl 20.15
aga viga annab ju parandada, kui kõikse mees hakkab jõuluks luuletusi pähe õppima. pärast võib ka siin deklameerida, kel kuidas ;-D
 
viies 04. detsember 2014, kl 20.52
Just. Õppisin eile ühe toreda luuletuse pähe. Kuna vananedes igasugune õpi- ja meeldejätmisvõime kipub vähenema, siis olen langenud algklassi tasemele.:)))

Pall ja pall ja veel üks pall -
kes see seisab meie seas,
kaabuks kuklas ämber hall
paljal kõhul nööbid reas?

Nina pole lihast-luust,
hoopistükkis porgandist.
Lumesajus mööda suust
mees on selle pistnud vist.:)
 
viies 04. detsember 2014, kl 20.58
Ja kodanik Freenik võiks siin pajatada edaspidi ja tagaspidigi igasugustest imelistest kohtumistest erinevate metsloomadega, kes hulguvad koos temaga võsa vahel kui austet Freen oma igapäevast leiba välja teenib.

Teretulnud on lood nii karudest, huntidest, rebastest, mäkradest kui oravatest näiteks. Mina isiklikult loen Freeni kirjatükke huviga ja kujutan elavalt igasugu seiklusi vaimusilmas ette. Seda enam on neid tore lugeda, et saab oma kurbtust eile surnud pere lemmiklooma pärast leevendada. Ootan järge.:)
 
RR 04. detsember 2014, kl 21.36
Metsalood on huvitavad jah, teen otsa lahti.

Jahimeeste kaevatud huntide püüdmise auku kukkusid hunt, rebane ja siga.
Rebane vaatab enda ümber ja mõtleb
-Oo, siga, süüa on. Hunt kurat ka , see ilmselt k*pib mind läbi, kuid tühja sellega, vähemalt süüa on.
Hunt vaatab samuti enda ümber ja mõtleb
-Ooo, siga, süüa on. Ooo, rebane, k*ppi saab ka!
Siga vaatab oma ümber ja ütleb:
-Poisid, ma sain aru, et mu lips on läbi ja mul on teile ainult üks palve, kas ma tohin enne surma laulda?
Hunt:
-Lase käia, lõbusta meid enne õhtusööki!
Siga lasi siis niisuguse laulu lahti, et terve mets kajas. Jahimehed kuulsid seda, jooksid kõik kohale ning lasid hundi ja rebase maha.
Hunt lebab augu põhjas suremas ja mõtleb:
-Kurat, süüa oli, k*ppida oli, ei, oli vaja ikka „showd“ ka!
 
viies 04. detsember 2014, kl 21.53
Hispaanlastel on selline hea ütlemine: "El lobo pierde los dientes màs no las mientes." (Hunt kaotab oma hambad, aga loomus jääb.)

Sa Raivo pole kröömikese võrragi muutunud. Võib ju mõelda, et inimesed saavad vanemaks ja muutuvad, aga mõne inimeselooma puhul see ei kehti.:)
Ropp-Raivo 04. detsember 2014, kl 22.52
Mina jälle tean sellist vanasõna. Toida hunti mis sa toidad, ikka vaatab metsa poole või siis toida hunti mis sa toidad, karu m*nn on ikka suurem.

Sellega olen päri, et ega inimene oma põhiolemuselt vananedes ei muutu. Nagu hr.noh, kes ütles, et "komm tuleb ausalt välja teenida". See muideks pidi olema ka "kommionude" deviis:))
 
noh 05. detsember 2014, kl 05.10
no kuulge...kommionud pakuvad ise kommi...ja lubavad siis kõikse asju kokku....ma ikka lasen kommi välja teenida:PPP..on vaks vahet küll:PPP
moosimadu 05. detsember 2014, kl 06.48
Ah need kommid...
algul laulad

Üki, kaki, kommi, nommi,
Vanamees hüppas üle pommi,
Pommis käis üks kõva pauk,
Vanamees vaatas-püksis auk.
Hiired kõditasid naba,
Sina oled mängust vaba.

Kui eluaeg oled kommi nosinud, hakkad laulma

vanamees, vanamees 66
poolteist hammast oli suus
kartis hiirt ja kartis rotti
kartis nurgas jahukotti

Lähen ja söön selle peale ühe õuna.
Õunaonu andis.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!