Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Tänane päevapakkumine
la-femme 08. oktoober 2013, kl 21.19
Ei teagi, kell on üheksa läbi, kas võib enam siia tulla või ei? No mul sülearvuti, millel klahvid ei klõbise, tahaks ju ikka hr. noh'ile vastata.
Pealegi leidsin praegu ajalehest ülikõva retsepti, millega diipu poputada.

See on järgmine: "Tuleb segada salat võrdsetes osades: mesi, jõhvikad, küüslauk, sibul ja mädarõigas. Viib minema vägevamagi tõve." Eh, kui saakas seda praegu diibile anda, ta ise on vist päris pikali jäänud ...:(((

Noh, nakkust ma ei karda, mul on tugev immuunsussüsteem ja sinul on niigi juba köha kallal. Aga nii haige sa pole, et ma sulle jutukesi pakkuma hakkaksin, pealegi pole sa selleks soovi avaldanud.
 
noh 08. oktoober 2013, kl 21.33
kas diip palus jutukesi?...heakene küll...eks ma siis proovin ruttu haigeks jääda:PPP
 
c*) 08. oktoober 2013, kl 21.49
kell oli ammu 21.30 läbi, kui noh omad jalajäljed siia jättis. ei tea, kas sellest saab homme trahvirood, 10 minti varem magama? ;-D
la-femme 08. oktoober 2013, kl 21.52
Ei, diip ei palunud jutukesi- kuigi ma pakkusin - ja ma pole neid talle ka kirjutanud.
Ega anekdoot pole jutuke, see oli niisama lobisemiseks.

Aga sulle kui kauaaegsele foorumikaaslasele teen ma kindlasti erandi ja jutustan midagi ka siis, kui sa haige pole. Avalda ainult soovi!:))



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 08.10.2013 21.55.
 
-diip- 08. oktoober 2013, kl 22.07
Olengi rohkem sirakil. Uusi ravivõtteid pole täna mahti olnud katsetada. Raudrohu teed võiks proovida, aga tollest jubedast salatist loodan kõrvale viilida;)

Juttude vastu pole mul vähematki. Arvasin, et anekdoot ongi see.
la-femme 08. oktoober 2013, kl 22.22
Sellest on vähe, kui sa vastu pole! Ikka poolt pead olema.:)))

Kui tervis kaalul on, siis tuleb kas või silmad kinni pigistada ja viie vägeva salat ära süüa! Ega rohtude võtmine ka mingi rõõm ole.
diip 08. oktoober 2013, kl 22.49
See tähendabki, et ma olen poolt;)

Salati asemel võiks neid komponente väikeste vaheaegadega eraldi süüa.
la-femme 08. oktoober 2013, kl 23.07
Jah, ma arvan ka, et pole vahet, kas sööd neid viit komponenti segatult või ühekaupa.

Ma lähen nüüd siis jutukest otsima. Sa ei öelnud, kas eelistad õpetlikku lugu või muinasjuttu, seega mul on vabad käed.
la-femme 08. oktoober 2013, kl 23.14
Neli sõpra ja puust neiu

Neli India noormeest olid lapsest saadik suured sõbrad.
Koos käidi koolis ja ühiselt veedeti vaba aega. Täiskasvanuks saanud, valisid nad erinevad ametid. Ühest sai kullassepp, teine hakkas kangruks, kolmas valis puunikerdamise ning neljas käis majast majja kinaveri müües.

Kord tuli noormeestel mõte minna kodust kaugele töötama ja uusi maid vaatama. Nad võtsid oma tööriistad ja asusid teele.
Pärast pikki rännakuid jõudsid nad ühel õhtul suurde tumedasse Mangopuude Aeda. Kui nad olid einestanud ja käes oli magamamineku aeg, otsustasid nad, et rahuliku väljapuhkamise nimel asuvad nad järgemööda öövalvet pidama.

Esimesena jäi valvesse puunikerdaja.
Mõne aja pärast hakkas tal aga igav.Ta võttis tüki kuiva puud ja voolis naise kuju. Siis tõstis ta selle jalgadele ja äratas kangru.
Too tõusis üles ning mõne aja pärast märkas puust kuju.
Ta imetles selle sihvakat figuuri ning mõtles: «Midagi on puudu! Ahjaa, ta peaks sari kandma!»
Kohe võttis ta lõimed üles ja kudus kanga. Ta tegi sellest sari ja pani kuju hellalt sinna sisse. Seejärel äratas ta kullassepa ja läks magama.
Ka kangur märkas puust kuju. Ta mõtles: «Neiu on väga kena, kuid tal puuduvad ehted.» Ta sepistas kullast keti, paari kõrvarõngaid ja mõned käevõrud ning kaunistas nendega kuju.
Siis äratas ta kinaverimüüja, sõnades: «Nüüd on sinu kord, vennas, valves olla!» Seegi nägi puust naist ja salvis päevatõusul tema laupa kinaveriga.
Samas ärkas puukuju ellu ja kinaverimüüja ees seisis nägus neiu.

Hommikul tahtsid kõik noormehed neiuga abielluda ja nad hakkasid omavahel vaidlema, kes neist saab tüdruku endale naiseks.
Puunikerdaja ütles, et kui tema poleks tüdrukule kuju andnud, oleks ta puutükiks jäänudki.
Kangur väitis: «Mina riietasin ta, ja ta on minu oma!»
Kullassepp nõudis neidu endale, kuna tüdruk kandis tema kingitud rikkalikke ehteid.
Kinaverimüüja kinnitas, et temal on tüdrukule kõige rohkem õigust, sest tema äratas puukuju ellu.

Äkki nägid vaidlevad sõbrad üht pühameest lähenemas ning palusid tal vahekohtunikuks olla. Pühamees kuulas sõprade väited ära ning lausus:
«See, kes ta valmistas, on tema isa, see, kes ta riietas, on tema vanem vend ja ehtija on onu, kuid sellest, kes ta laupa kinaveriga võidis ja ta ellu äratas, saab tema abikaasa.»
Sõbrad kummardasid pühamehe ees ning tüdrukust sai kinaverimüüja naine.

Bihari rahvajutt



Toimetatud 1 kord(a). Viimati la-femme 08.10.2013 23.22.
 
Rexx 08. oktoober 2013, kl 23.36
tore jutuke, küll on hea, et meil on la-femme, jutuvestja. aga need 4 sõpra oleksid võinud ju voolida 4 tüdrukut ja igaüks oleks endale naise saanud.:)või oleks kinaverimüüja kõik pidanud endale võtma?:)

diibile ja teistele tõbistele head paranemist!
 
-diip- 09. oktoober 2013, kl 00.03
Tore jutt:) Õpetlik iva minu jaoks oli see, et sain teada, mis on kinaver. See on elavhõbedamaak ja kollakaspunane värvaine.

Väga meeldiv, et noormehed kaklema ei läinud. Ma lugemise ajal kogu aeg kartsin, et asi võib rappa kiskuda. Aga nad said oma vaidluse väga mõistlikult lahendatud. Küll on hea, kui ikka pühamehi leidub, kelle käest küsida:)

Mis siis oleks tulnud teha, kui ühtegi pühameest ei oleks lähedusse sattunud? Üks kaval nipp oleks olnud tüdruku enda käest küsida, keda ta kõige rohkem tahab. Kuigi kõik olid ju kenad noormehed ja toredad ametimehed, neiu oleks võinud kimbatusse sattuda.
 
noh 09. oktoober 2013, kl 06.37
ma mõtlen ka nüüd juba tõsisemalt selle salati peale...aga kus neid komponente nüüd korraga ja järsku võtta? midagi leiaks ju aiast...aga mõne jaoks peab metsa minema....aga kes nüüd tõbisena sinna läheb?
paluks mulle ka nüüd jutukesi...suuremal hulgal varuda...diip on epiteemia lahti lasknud...nagu karta oligi:PP...aga koju jään ma seegi pärast...mõni teine homme:P
 
viies 09. oktoober 2013, kl 19.50
Noh on nii kergesti mõjutatav, et piisab vaid tõbise paarist kirjareast netis, kui hakkab siin suvalisi epideemia vallapäästmises süüdistama. Paganamas, söö iga päev sibulat ja küüslauku ning kõik tõved panevad su eest plagama.:)
 
noh 09. oktoober 2013, kl 19.55
mis ma teha saan...kui diip tuli siia ilma maskita...ja kindlasti aevastas ja köhis ka:PPP ma ennegi siit igatsugu nakkuseid ja tõbesid saanud:PPPP
 
viies 09. oktoober 2013, kl 19.58
Siis on sul targem enne naistekasse kommenteerima tulemist igaks juhuks ise mask endale ette sättida. Iial ei või teada, kes sinu poole aevastab või mõne muu nakkuse mingil salapärasel moel sulle edasi annab.
 
noh 09. oktoober 2013, kl 20.02
ma olen ise ka seda pidevalt mõelnud:PP..aga telekas oli hea nali...nimeta 10 aafrika looma:P kes nägi seda?
 
pixiebob 09. oktoober 2013, kl 20.35
hm, ei näinud... aga vastust võin oletada:P

kas mingi kollektiivne gripp on lahti lastud?
Ropp-Raivo 09. oktoober 2013, kl 22.59
See oli tõesti ilus õpetlik lugu. Kui pühameest ei oleks tulnud, siis oleks võinud neiu valima panna. Ilmselt oleks mõistlik olnud läbi viia ka "vooditest", et selgust saada, kellega noorel neiul voodis kõige parem klapp on.

Mis aga sibula ja küüslaugu söömisse puutub, siis tuletan teile meelde üht iidset Tõstamaa vanasõna.
"Sibul see teeb muidu lusti, küüslauk ajab otsa püsti".

Haigele soovin kiiret paranemist!
 
-diip- 09. oktoober 2013, kl 23.19
Tean küll, et arvutitele püütakse selgeks teha emotsioone ja inimese moodi mõtlemist ja käitumist. Sellist innovatsiooni, et interneti kaudu tavalised nakkushaigused levida saaks, pole aga vist veel tulnud. Arvutil ikka omad viirused, inimesel omad.

Võib küll mõelda, et ehk on olemas selline ümberpööratud platseebo-efekt. Inimene usub, et peaks olema viiruse saanud, ja hakkabki ennast pahasti tundma.
 
noh 10. oktoober 2013, kl 06.26
mis te nüüd räägite...armuvalu näiteks on suur valu..mis siit saada võib...ja veel muud säänset:PPPPP
 
päevataja 10. oktoober 2013, kl 11.24
Ringkaitsering!
Tallinna rünnatakse! Tule kaitse Tallinna!

Kõik, kellele läheb korda meie pealinna tulevik, tulge täna õhtul kell pool kuus Toompea lossi ette. Me ei luba Neid sealt alla tulla!

Üks kõigi, kõik ühe eest! Üheskoos päästame Tallinna!
 
-diip- 10. oktoober 2013, kl 18.50
Kes ründab? Kas tankid jälle liiguvad kuskil?
 
p 10. oktoober 2013, kl 20.17
Täpsemalt teab Edgar, kes mulle sellise päisega kirja saatis.
 
noh 10. oktoober 2013, kl 20.33
ma ka vaatasin teles, mis värk on...aga inimesed nagu ise ka ei teadnud miks nad sinna läksid..lõpuni ei vaadanudki
 
-diip- 10. oktoober 2013, kl 21.56
No tehakse ikka tsirkust. Kas pole veidi imelik, et riik ja pealinn on vastasseisu sattunud?
la-femme 10. oktoober 2013, kl 23.31
Tundub, et nii jääb see veel pikaks ajaks.
Ref. loetleb üles terve rea linnu, mille üle ta uhke on, kuid Tallinna nende hulgas pole.
Uhke Eesti üle!
Ebaõnnestunud hüüdlause.
Mida sa uhkustad riigi üle, kui jätad välja selle osa, kus elab peaaegu ⅓ rahvastikust ja mis annab ligi poole SKT-st!
 
noh 11. oktoober 2013, kl 06.30
Tln on nagunii eraldi riik..meie riigis..mis seal ikka rääkida:P
la-femme 11. oktoober 2013, kl 21.03
noh Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> ...nimeta 10 aafrika looma:P kes nägi seda?

Ei näinud, kuid pakkumise teen sellegipoolest:
1 ninasarvik, 2 elevanti, 3 lõvi ja 4 sebrat.
 
-diip- 11. oktoober 2013, kl 21.28
Kes mängu vaatab? Olen optimist ja ütlen, et Eesti täna skoorib;)
 
noh 11. oktoober 2013, kl 21.30
üks laps vastas...6 elevanti ja 4 lõvi...seega väga mööda ei pannudki:P
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!