Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Unetud magavad....
 
moosimadu 21. oktoober 2014, kl 04.12
Otsas. Juba on koeraga jooksmas käidud ja tonn pesu triigitud.
Kas on mõtet enam und otsida?
 
Melilotus 21. oktoober 2014, kl 20.13
Une otsimisega võiks küll alles nüüd alustada.Minu koer teatas mulle küll täiesti ühemõtteliselt,et tema öösel õues ei kola.Seega kompanjoniks minu jalutuskäikudel vara hommikul ja hilja õhtul ta ei ole. Kahju.
 
c*) 21. oktoober 2014, kl 20.40
seda on ju koguaeg räägitud, kui targad loomad on ja kui perenaine ise ei taipa, et öös on ainuke asi magamine, tuleb neljajalgsetel sõpradel see selgeks teha. õnneks minu oma on minusse, hommikul enne 10 pead ei tõsta ja õhtul peale 11 on üleüldine uneaeg :-D
kell 8 und otsida, põhjustabki unetust :-D
 
Melilotus 21. oktoober 2014, kl 21.18
Otsima võib ju hakata ükskõik mis ajal.Kui ta on kadunud asjade hulgas ,siis lihtsalt võtab üles leidmine kauem aega.
 
c*) 21. oktoober 2014, kl 21.22
üks kahest, kas siis sattud paanikasse ja ei leia midagi või leiad ja....;-D
 
moosimadu 21. oktoober 2014, kl 21.35
Milleks otsida? Tahab, siis leiab mind ise üles!
 
c*) 23. oktoober 2014, kl 00.06
ei ole võimalik! 24h vaikust majas :-O
 
:p 23. oktoober 2014, kl 00.13
magavad, rajakad...:p
 
Rexx 23. oktoober 2014, kl 00.14
on ikka võimalik. kõik läinud vist kuhugi und otsima:) aga kui ilusti paigal püsida, siis leiab uni su rutem üles.
 
:p 23. oktoober 2014, kl 00.16
lähen ja ühinen magavate unetute armeega. homseni! moosimadu jääb kõiki valvama, nii et uni tuleb rahulik.:p
 
Madis 23. oktoober 2014, kl 21.02
Ei maga, vara veel :)
 
c*) 23. oktoober 2014, kl 21.13
küll kohe varsti on juba hilja ;-D
 
moosimadu 23. oktoober 2014, kl 21.14
Kas poleks tore, kui inimene saaks magada talveund. Põõnab juba enne novemrimuda, meelusikas hammaste vahel oma kenas koduses koopas ja ärkab kusagil aprilli keskel liblikate kõdi peale. Kodukulud madalad, talvesaapaid pole vaja... ja kui veel suvel ilusal ajal oleks pikast tudumisest nii värske, et ka ööd ei läheks hukka, oleks see vast tore!
Ainuke viga - kui siis satuks keegi unetu olema, kestaks see häbematult kaua :(
 
-diip- 23. oktoober 2014, kl 22.05
Talvine lumine romantika jääks ära:( Kuigi vahepeal võiks ju natukeseks üles kobida, hangede vahel lõket teha ja tähti vaadata ja siis jälle tuttu.
 
moosimadu 23. oktoober 2014, kl 22.28
Sügisel paneks puud juba lõkkeasemele valmis ja sätiks siidri pudelisse mulksuma... lõkke ääres sädemeid vahtides saab pead tuulutada ja unetusest tõredaid ringitatsavaid naabreid seltsi kutsuda.

Mmm.. milline hää mõte. Kahemilline kohe.
 
c*) 23. oktoober 2014, kl 22.43
lugesin naabrite asemel naaritsad ja kohe hakkas film jooksma...ürgne kuusik, öö, tähistaevas, paks lumi, lõke, plekk-kruusis aurav jook, puhvaikas istuja, läki-läki peas ja puude tagant helendavad silmad...
 
moosimadu 23. oktoober 2014, kl 22.50
Ei see naarits tühi teeks miskit hullu, vehiks võileiva vahelt praeräime sisse ja kogu lugu.

Ammu pole enam korralikku puhvaikat näinud.
Mitte lausa minevikuihalus, aga pisitilluke nostalgiahoog vatipükste, viltide ja talvise propsiveo järele...
 
c*) 23. oktoober 2014, kl 23.00
ma kusagil nägin, äkki suvel viljandis, mingis kaltsukas
 
moosimadu 23. oktoober 2014, kl 23.11
Õnneks ei tähenda nostalgia veel vastupandamatut kihu seda ostma tormata (kirjutan oma roosakaanelisse päevikusse memo: "mainida lastele, et kui puhvaikaga koju tulen, on paras aeg mind hullumajja panna").
 
c*) 23. oktoober 2014, kl 23.14
:-D aga nüüd...nots babuljad ;-d
 
:p 24. oktoober 2014, kl 00.47
Ei teagi, kas minna siin mainitud babuljadega magama, vaatama imelikke unesid või hoopis pisut lugeda.

Eile öösel nägin unes, kuidas olin õues ja keegi ütles mulle kolm korda, et sulle on kiri, vaata üles. Vaatasin taevasse ja sealt lendles minu poole mingi paber. Kui see alla jõudis ja minu ette maandus, nägin, et see on ruuduline kaustik, täis tindiga kirjutatud matemaatilisi valemeid. Imestunult jõllitasin valemeid ja keerasin lehte. Avastasin sellelt oma suureks üllatuseks enda nime.
Samas kukkus alla ka matemaatikaõpik.:) Vaatasin ja mõtlesin unes, et kes küll sellise asja mulle organiseeris ja hakkasin peas raalima kõiki tuttavaid, kel võiks olla lennundusega mingigi side, et mulle sellist vingerpussi kokku keerata. Või on see mingi taevane vahelesegamine ja peaks minema matemaatikat õppima.:)

Mõni segasevõitu kaader hiljem avastasin end leitud saksa lambakoera kodustamas, kes avaldas mulle kõigi kõrvalseisjate üllatuseks vaikselt kõrva sosistades oma nime. Ausalt, see oli päris ropu kõlaga ja ma küsisin koeralt, kes selle nime talle pani. Sain vastuseks, et tema endine perenaine.:) Siis keeras koer magama ja ma unustasin ülejäänud unenäo.

Sellised toredad unenäod siis mul. Tasub vist tänagi kummalisi unenäokaadereid kaema minna.:) Eks näis, mida vaadata lubatakse.
 
moosimadu 24. oktoober 2014, kl 01.06
See kõlas nii huvitavalt, et tekkis endalgi tahtmine mõnda unenägu vaatama hakata.
Varsti, kohe varsti.. ehk.
 
Madis 24. oktoober 2014, kl 01.12
Mis talveund? Kohe tuleb lumi maha ja algab üks ilusamaid aastaaegu, suve järel muidugi.
Suusad, kelgud, jne, kümned põnevad ja mõnusad tegevused vähemalt:P
 
viies 24. oktoober 2014, kl 19.05
Moosimadu, vaatamata sinu napile uneajale, milliseid unenägusid täna nägid?:)

Madis, mis lumest sa nii vara veel unistad ja veel suusalumest?! Eestimaa kliimas... Hea kui kuskil kesktalvel paar nädalat mingi sümboolne kiht lund kuskil paigal püsib. Ülejäänud aja on ju teada, et sajab ja sulab.:)
 
c*) 24. oktoober 2014, kl 20.35
pole ükski aasta tali taeva jäänud, ei jää ka see aasta :-D
 
viies 24. oktoober 2014, kl 21.23
Just, lumekahurid pannakse tööle ja suusatamas saab ka kunstlumega käia. Ei jää suusatamata teps mitte.:)
 
Melilotus 24. oktoober 2014, kl 21.30
Talveunne jääksid heameelega.Ainult ,et see uni oleks siiski liiga pikk,sest külma ilma on aastas rohkem ,kui sooja.Aga samas ,kui mõelda,et võtaks kelgu ja koera ja lapselapse ja läheks kelgumäele.Ei saa väita,et ise ka mäest alla kelguga ei sõida.Ja kui veel oleks mägi jääga.......Teki all võib ju ettekujutada kõike.
 
viies 24. oktoober 2014, kl 21.47
Meenub Muumitrollide raamat ja nende talveunelugu.:)
 
moosimadu 24. oktoober 2014, kl 22.46
Unes ma ujun, vesi on klaasselge ja läbipaistev, täis kirevat elu.
Ja see kordub ööst öösse.

Muumitrollid tulid ka mulle meelde. Selgete joontega talvine öö, hanged, härmatis ja taevas. Paistab, et igapäevaelu kirevus ja killustumine tekitab tahtmise puhaste värvide ja selgete tunnete järele.
 
noh 25. oktoober 2014, kl 05.00
ja...kus need unetud ...nüüd on?:P
ei tea miks see moosimadu siis nii vähe magab...sellise unenäo juures...ma käiks ainult pissil ..ja söömas:PPP
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!