Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Rehkendagem
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 21.26
Hakkan KEEKSI lõikuma, pean marlimaski ette panema, lõhnab!
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 21.47
NULL+
NULL+
NULL+
NULL+
. ÜKS+
. ÜKS=
------
KAKS

2055
2055
2055
2055
. 380
. 380
------
8980
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 21.49
Ikka tuleb 7 tükki. Eks, peab Ringi lõikuma, mitte ruumiliselt. Tahaks viilida. Ära ütle ette.
 
-diip- 10. veebruar 2015, kl 21.52
Kümme inimest istuvad ümber ümmarguse laua. Maksimaalselt kui mitu lauasistujat võivad olla vanemad oma mõlemast lauanaabrist?
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 21.55
.ÜKS+
.ÜKS+
.ÜKS+
.ÜKS+
KAKS=
----
KUUS

.135
.135
.135
.135
3235
----
3775
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 21.57
Kümme inimest istuvad ümber ümmarguse laua. Maksimaalselt kui mitu lauasistujat võivad olla vanemad oma mõlemast lauanaabrist?

Ma arvan, et oma mõlemast lauanaabrist saavad vanemad olla kõige rohkem viis inimest kümnest. Üle ühe.
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 21.59
Ats Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ikka tuleb 7 tükki. Eks, peab Ringi lõikuma, mitte
> ruumiliselt. Tahaks viilida. Ära ütle ette.

Natuke ütlen ikka ette: kõik lõiked on SIRGED, ei mingit sinka-vonkatamist.
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 22.01
Anumas oli vett 45 liitrit. Keemise ajal vähenes vee hulk 8% võrra.
Kui palju oli vett anumas keemise lõppedes?


Anumasse jäi vett 41,4 liitrit.
Puskariajamisega ilmselt tegemist ei olnud, liiga vähe auramist....



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 10.02.2015 22.02.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 22.07
-diip- soovis mõtelda-nuputada, proovi!
mul on lahenduskäik olemas.

Armunud paar aerutas jõel pärivoolu 18 km.
Poiss oli juba väsimas ja otsustas tagasi pöörata ning vastuvoolu aerutas 15 km kohta, kus oli kena kudrutada.
Tagasiteel kulus 1 tund rohkem aega kui pärivoolu aerutamisel.
Leia paadi kiirus seisvas vees, kui voolukiirus oli 2 km/h.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 22.10
V: 41,4 liitrit. ÕIGE, Moosimadu.
 
-diip- 10. veebruar 2015, kl 22.17
Keeksi kohta arvasin esiti, et tuleb teha üks ringikujuline lõige. Aga kui tahetakse sirgelt, siis tuleb üks lõige teha külje pealt. Keeksi kõrgus jagada pooleks.

Lauasistujate kohta on vastus 5 õige.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 22.28
Moosimadu, mina üle 7 tüki ei saa :(
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 22.32
diip lahendas keeksihakkimise ära, kõigepealt tuleb teha klassikaline tordilõikamine ja keeks pealt risti lõigates neljaks, siis külje pealt pooleks. Sedasi saabki kaheksa ühesuurust ja ühe kujuga tükki.
 
-diip- 10. veebruar 2015, kl 22.35
Kümme inimest istuvad ümber ümmarguse laua. Maksimaalselt kui mitmel võivad lauanaabrid olla erinevast soost?
 
-diip- 10. veebruar 2015, kl 22.38
Armunud paar aerutas jõel pärivoolu 18 km.
Poiss oli juba väsimas ja otsustas tagasi pöörata ning vastuvoolu aerutas 15 km kohta, kus oli kena kudrutada.
Tagasiteel kulus 1 tund rohkem aega kui pärivoolu aerutamisel.
Leia paadi kiirus seisvas vees, kui voolukiirus oli 2 km/h.

Paadi kiirus on 7 km/h. Lahendasin ka proovimise teel;)

Võrrand oleks
18 / (x + 2) + 1 = 15 / (x - 2)
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 22.42
Tegelikult seda ma küsisingi, et kas võib ruumiliselt keeksi lõigata või peab RINGI lõikama.

Ja lisaks tapab liigne ülemõtlemine, sest 2ᶾ=8, püüdsin siis 8 saada.
:)
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 22.48
Kümme inimest istuvad ümber ümmarguse laua. Maksimaalselt kui mitmel võivad lauanaabrid olla erinevast soost?

Pakun, et üheksal inimesel võivad lauanaabrid olla erinevast soost, paarisarvulise, kuid kahega paaarituks arvuks jaguva külaliste hulga puhul jääb ikka keegi, kelle mõlemad lauanaabrid on samast soost.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 22.53
Sindrima eesti keel: ringi lõikama (tiirutades) ja ringi (kui latakat) lõikama. Mina pidasin silmas viimast, et kui ringikujulist latakat. Joonistasin paberile miljon ükssada tuhat ringi ja muudkui lõikasin seda sirgetega läbi. ;D
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 22.53
Aa, ma ei saanud su küsimusest ilmselt aru :D
Aga eile, näiteks, istusin ma köögis, pisike tordilapsuke ees ja me sõime mehega kumbki suure lusikaga seda teine teisest servast nagu põrsad, viitsimata üldse mingit nuga hakkimiseks kasutada. Ei mingeid probleeme tükeldamisega, isegi tunnet, et "oi, kalorid!" ei olnud, sest kohupiim ja kirsid tekitasid illusiooni tervislikust toidust.
 
-diip- 10. veebruar 2015, kl 22.56
Lauasistujate kohta annab raamat teise vastuse. Nii et tuleb veel mõelda. Ma ei ole selgust kätte saanud.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 22.58
-diip-'ile

Ei mina nii lihtsasti ei oska, vastus 7 km/h ÕIGE.

Minul käib mandlite lõikus ja ka purihammaste puurimine kõik ikka päraku kaudu. Suud ei või ju lahti teha.
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 23.04
Proovin veel kord.
Kümme inimest istuvad ümber ümmarguse laua. Maksimaalselt kui mitmel võivad lauanaabrid olla erinevast soost?

mees-naine-naine-mees-mees-naine-naine-mees-mees-naine

Kujutleme, et nad istuvad ringis.
Ma näen, et esimene mees istub kahe naise vahel, teistel lauasistujatel on üks lauanaaber enesega samast ja teine vastassoost.
Või on veel mingi võimalus? Miks mitte...
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 23.05
Ruudu külg on 12 cm. Ruudu külge suurendatakse 10% võrra.
Mitme % võrra suureneb ruudu pindala?

teine

Kauba hind oli 400.-, hinda langetati 10% võrra. Mõne aja pärast langetati hinda veel 15%.
Leia kauba uus hind.

veel

Sporditreeningutest osavõtvatest õpilastest 55% treenib kergejõustikus, 20% maadluses ja ülejäänud 30 õpilast ujumises.
Mitu õpilast kokku võtab osa sporditreeningutest?
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 23.12
Ruudu külg on 12 cm. Ruudu külge suurendatakse 10% võrra.
Mitme % võrra suureneb ruudu pindala?

Ruudu pindala, mis enne oli 144 ruutsentimeetrit on pärast ruudu külje 10%.st suurendamist 174,24 rutsentimeetrit ehk 21% suurem.
Kordamsiölesanne, jah? :)
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 23.14
Sporditreeningutest osavõtvatest õpilastest 55% treenib kergejõustikus, 20% maadluses ja ülejäänud 30 õpilast ujumises.
Mitu õpilast kokku võtab osa sporditreeningutest?

30 õpilast moodustab kogu spordimansast 25%, seega kõiki spordilapsi kokku on 120.
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 23.16
Kauba hind oli 400.-, hinda langetati 10% võrra. Mõne aja pärast langetati hinda veel 15%.
Leia kauba uus hind.

Pärast esimest hinnalangust oli kauba hind 360.-, pärast järgmist 306.-.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 23.21
Pakun:

+N+N+M+M+N+N+M+M+N-M-

Plussid on erinevad ja miinused on sarnased, st ühel naisel ja ühel mehel on ühte soost naabrid. Mmh?
moosimadu 10. veebruar 2015, kl 23.28
Ah, muidugi, ühest soost lauanaabrid on KAHEL inimesel laudkonnas!
Ometi kirjutasin ka omale samuti lauanaabrid välja ja etskae - ikka ei näinud.
 
-diip- 10. veebruar 2015, kl 23.28
Jah, 8 on õige. Tuleb moodustada kõige pikem katkematu rida isikutest, kelle kõrval istuvad erisoolised. Selgub, et üle 8 isiku pikkust rida ei õnnestu moodustada. Rohkem ei saa ka variantidest, kus moodustada mitu rida, sest neid ridu eraldavaid isikuid peab olema vähemalt kaks.
 
Ats 10. veebruar 2015, kl 23.31
MoosiKUULIPILDUJA, muidugi ma aegajalt pusserdan ja teen korduseksameid:D, pean värvima lillaks, mis lahendatud, teinekord unustan värvida, nohh.
Ruut 21% ÕIGE
Spordilapsi 120 ÕIGE
Kauba hind 306 ÕIGE


Kahest külast väljusid üheaegselt teineteisele vastu kaks jalakäijat, et minna teise külasse.
Juhani kiirus oli 6 km/h ja Kaie kiirus 5 km/h. Kolme tunni pärast nad möödusid ja noogutasid teineteisele.
Mitu tundi kulus kummalgi jalakäijal ühest külast teise minekuks?
Mitu % võrra peaks Kaie oma käimiskiirust suurendama, et Juhaniga koos käia Juhani tempos?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!