Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Rehkendagem
moosimadu 18. veebruar 2015, kl 22.08
Viiekümnendatel välja antud raamat, tont teab. Siis oli ju kõik venelaste leiutatud kui ajalugu uskuda, Popovid, Polzunovid ja ärgem unustagem jalgratta leiutajat Artamonovit.
 
-diip- 18. veebruar 2015, kl 22.50
Ei oska FB-ga aidata. Võibolla arvutiabi foorumiosast küsida?
 
Ats 18. veebruar 2015, kl 23.21
Pole hullu, millegagi pole hirmsat kiiret ja mu mõttes oli vaid, ehk keegi samasorti jamaga kimpus.
 
Ats 18. veebruar 2015, kl 23.23
Viguriga. Kas on midagi tuttavat?

Ah, kui kaunid on su sammud sandaales, sa suursugune tütarlaps! Su puusade kaared on nagu ehted, kunstniku käte töö! Su naba on ümmargune kausike, milles segatud viin ei puudu! Su kõht on nisuhunnik, mis lillekestega on ümbritsetud! Su kaks rinda on nagu kaks vasikakest, gaselli kaksikut! Su kael on nagu elevandiluust torn...
Ah, kui ilus, ah, kui kaunis, oled sina armsaim, hellitatu! Sul on rüht nagu palmipuul ja su rinnad on kobarate sarnased! Mina mõtlen: ma lähen palmipuu otsa, võtan kinni ta pööristest! Su rinnad on ju viinapuukobarate sarnased ja su hingeõhk on nagu õunte lõhn! Sinu suulagi on nagu parim viin, mis mulle hõlpsasti kurku läheb, kastes mu huuli ja hambaid. Mina kuulun oma kallimale ja ma ihaldan teda! Tule, mu kallim, läheme aasale, ööbime hennapõõsaste juures! Hommiku vara lähme vaatama viinamägesid, kas viinapuu on pakatanud, kas pungad on puhkenud, kas granaatõunad õitsevad! Seal ma annan sulle oma armastuse! Lemmemarjad lõhnavad meile ja meie uste ees on kõiksugu valitud vilju, niihästi uusi kui vanu, mis ma sinule, kallim, olen talletanud!
 
Ats 18. veebruar 2015, kl 23.38
Ülesanded jõel sõitmisest.

Matkajad sõudsid jõel 16 km vastuvoolu ja pöördusid siis tagasi, kulutades tagasiteel 2 tundi vähem aega, kui sõudmisel vastuvoolu.
Leia paadi kiirus seisvas vees, kui voolu kiirus on 2 km/h.

Laev sõitis jõel 36 km allavoolu ja pöördus siis tagasi, kulutades tagasiteel 1 tunni võrra rohkem aega kui liikumisel allavoolu.
Leia laeva kiirus seisvas vees, kui jõe voolu kiirus oli 3 km/h.

Kaater sõitis jõel 80 km allavoolu ja pöördus siis tagasi, kulutades edasi-tagasi sõiduks 9 tundi.
Leia kaatri kiirus seisvas vees, kui jõe voolu kiirus on 2 km/h.

Mootorpaat sõitis jõel 45 km allavoolu ja pöördus siis tagasi, kulutades edasi-tagasi sõiduks 8 tundi. Leia mootorpaadi kiirus seisvas vees, kui jõe voolu kiirus on 3km/h.
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 00.11
Ühele salapärasele, kes teab, et ta on Kalade poolne Veevalaja:

Palju Õ N N E !
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 04.07
Saalomoni ülemlaulu soovitati keskajal nunnadel lugeda, et "taltsutada oma ihasid". Selle väite peale oli minu nägu küll väga-väga üllatunud.
See on osa piiblist, mille sissejäämine kanoniseeritud tekstidesse on tekitanud vaidlusi juba sajandeid, Ausalt öeldes paljude piiblitõlgendajate ponnistused kirjeldada seda piibli osa kui uskliku ülistuslaulu oma jumalale on ikka mannetud küll :D Armastusluule jääb armastusluuleks ka üle sajandite ja selle olemasolu piiblis tõendab mu meelest, et ka inimene jääb inimeseks üle sajandite.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 04.09
Matemaatika jaoks on hetkel liiga öö, veega seotud ülesanded ka veel... nii võib merehaigeks jääda.
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 16.50
ÕIGE, ongi Saalomoni Ülemlaul, ca 3000 a tagasi kirja pandud.

Loomulikult ülistab see lihalikku armastust. Ja see pole Jumalasõnaga vastuolus mitte üks tonks, sest "Saagu teid palju" koos viljaõnne jm-ga on õnnistatud tegevus.

Tsölibaati pooldavad kanged usufanaatikud elavad silmaklappidega.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 19.30
Matkajad sõudsid jõel 16 km vastuvoolu ja pöördusid siis tagasi, kulutades tagasiteel 2 tundi vähem aega, kui sõudmisel vastuvoolu.
Leia paadi kiirus seisvas vees, kui voolu kiirus on 2 km/h. 32

Paadi kiirus vastuvoolu: 4 km/h
paadi kiirus pärivoolu; 8 km/h
paadi kiirus seisvas vees: 6 km/h
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 19.46
V: Paadi kiirus seisvas vees oli 6 km/h.
ÕIGUS
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 20.37
Laev sõitis jõel 36 km allavoolu ja pöördus siis tagasi, kulutades tagasiteel 1 tunni võrra rohkem aega kui liikumisel allavoolu.
Leia laeva kiirus seisvas vees, kui jõe voolu kiirus oli 3 km/h.

Laeva kiirus allavoolu: 12 km/h
Laeva kiirus vastuvoolu: 18 km/h
Laeva kiirus oleks seisvas vees olnud 15 km/h.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 20.46
Kaater sõitis jõel 80 km allavoolu ja pöördus siis tagasi, kulutades edasi-tagasi sõiduks 9 tundi.
Leia kaatri kiirus seisvas vees, kui jõe voolu kiirus on 2 km/h.

Allavoolu: 16 km/h -- 1 ots, 5 tundi.
Vastuvoolu: 20 km/h -- 1 ots, 4 tundi,
seisvas vees olnuks sõidukiirus 18 km/h.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 20.52
Mootorpaat sõitis jõel 45 km allavoolu ja pöördus siis tagasi, kulutades edasi-tagasi sõiduks 8 tundi. Leia mootorpaadi kiirus seisvas vees, kui jõe voolu kiirus on 3km/h
Kiirus allavoolu: 9 km/h
Kiirus vastuvoolu: 15 km/h
seisvas vees oleks mootorpaadi kiirus olnud 12 km/h.
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 21.37
Ha-haa, ja merehaigeks ei jäänudki! Nojah, jõed ju.

V: Laeva kiirus seisvas vees oli 15 km/h
V: Kaatri kiirus seisvas vees oli 18 km/h
V: Mootorpaadi kiirus seisvas vees oli 12 km/h

ÕIGE, Moosimadu.
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 21.41
Ülesanne tagant

Kahest asulast väljusid üheaegselt teineteisele vastu kaks jalgratturit, et sõita teise asulasse. Sinise rattaga sõitja kiirus oli 12 km/h ja rohelise rattaga sõitjal 15 km/h . Kahe tunni pärast sõitsid ratturid teineteisest mööda. Mitu tundi kulus kummalgi ratturil ühest asulast teise sõitmiseks? Mitu % peaks sinise rattur kiiremini sõitma, et saavutaks rohelise ratturiga võrdse kiiruse?
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 21.48
Mina selle -diip-'i negatiivse jadaga küll kuhugi ei jõua:(

Ülesanne

Kaks vestitegijat leppisid kokku, et valmistavad teatud tähtajaks kumbki 180 vesti. Kirjute vestide tegija valmistas päevas 2 vesti vähem kui beežide tegija ja lõpetas töö seetõttu 1 päev hiljem. Mitu vesti valmistas kumbki päevas?
 
-diip- 19. veebruar 2015, kl 22.27
Ma ei mõista, mis lugu selle jadaga on. Siin on raskemaid ülesandeid probleemideta lahendatud.

Algne jada on:
0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, ...

Iga liige on kahe eelneva summa (peale kahe esimese, mis on eraldi antud).

Laiendame vasakule:
...5, -3, 2, -1, 1, 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, ...

Ikka kehtib, et kahe järjestikuse liikme summa annab järgmise liikme.

Näha on, et F₋ₙ on absoluutväärtuselt sama, mis Fₙ, aga paarisarvulise n korral tuleb miinusmärk ette. Võib kirjutada F₋ₙ = (-1)ⁿ⁺¹ * Fₙ.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 22.30
Fibonacci jada arvutamisel on iga järgmine arv kahe eelmise summa.
Seega peavad negatiivsed arvud muutuma numbriliselt aina "väiksemaks", aga seda saab ju taha ainult nii, et üks liiidetav nosib teise otsast hoopis tüki maha. Seega peavad numbrid olema erimärgilised...?

34 -21 13 -8, 5, -3, 2, -1, 1, 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8

Ma ei tea, kas sellele kehtib sama valem?
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 22.31
No vot, kui pea jahvatab, et kõik peavad negatiivsed olema, aga siin ju osa positiivseid...
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 22.31
Äh, ette jõudsid ja tükkis valemitega....
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 22.56
Kahest asulast väljusid üheaegselt teineteisele vastu kaks jalgratturit, et sõita teise asulasse. Sinise rattaga sõitja kiirus oli 12 km/h ja rohelise rattaga sõitjal 15 km/h . Kahe tunni pärast sõitsid ratturid teineteisest mööda. Mitu tundi kulus kummalgi ratturil ühest asulast teise sõitmiseks? Mitu % peaks sinise rattur kiiremini sõitma, et saavutaks rohelise ratturiga võrdse kiiruse?

Asulatevaheline kaugus: 30+24=54 km

Rohelise jalgrattaga spordimees lõpetas oma sõidu 3 tundi 36 minutit peale starti.
Sinise jalgrattaga vennike jõudis teise asulasse 4,5 tundi peale alustamist.
Sinise jalgrattaga sõitja peaks oma tempot 25% tõstma, et ta rohelise jalgrattaga rallitajaga samas tempos püsiks.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 22.59
Kaks vestitegijat leppisid kokku, et valmistavad teatud tähtajaks kumbki 180 vesti. Kirjute vestide tegija valmistas päevas 2 vesti vähem kui beežide tegija ja lõpetas töö seetõttu 1 päev hiljem. Mitu vesti valmistas kumbki päevas?

Kiirem õmbleja kulutas töö tegemiseks 9 päeva, õmmeldes 20 vesti päevas.
Aeglasemal kulus 10 päeva, tema jõudis teha 18 vesti päevas.Kaks vestitegijat leppisid kokku, et valmistavad teatud tähtajaks kumbki 180 vesti. Kirjute vestide tegija valmistas päevas 2 vesti vähem kui beežide tegija ja lõpetas töö seetõttu 1 päev hiljem. Mitu vesti valmistas kumbki päevas?

Kiirem õmbleja kulutas töö tegemiseks 9 päeva, õmmeldes 20 vesti päevas.
Aeglasemal kulus 10 päeva, tema jõudis teha 18 vesti päevas.
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 23.07
V: Sinine 4,5 h, roheline 3,6 h. 25%. ÕIGE!

Ära porra, -diip-, meil siin AINUKE Moosimao - nakats, kes lusti ja õhinaga lahendab ülesandeid. Kes pealtvaatajad on, tont teab, ei viitsi või ei julge sekka karata.

Mina üritan kõigest jõust mitte spikerdada ja teha omast tarkusest. Tuletan meelde, et suuremale enamusele ülesannetest leian ise lahendades vastused.

Juhtub, et sõidan täiega metsa, siis peab Moosimadu oma naiselikku leplikkust üles näitama, sest mu jäärapäisus on kole kohe.
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 23.12
V: Beeže veste tegi 20 tk päevas ja 9 päeva. Kirjuid veste tegi 18 tk päevas ja 10 päeva.

Jälle ÕIGE, Moosimadu.

Ülesanne

Alustades merepinna tasemelt, jõudis alpinist esimesel päeval 900 m kõrgusele. Igal järgmisel päeval tõusis ta 50 m võrra vähem kui eelmisel päeval.
Mitme päevaga jõuab alpinist mäetippu, mille kõrguseks on 5250 m?
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 23.21
Ma fibonacci jada proovisin netist spikerdada, aga ei leidnud midagi negatiivsete arvude kohta. Nüüd proovisin uuesti - sisestasin numbrijada otsingusse ja leidsin.
Aga enne olin vastuse leidnud. Või leiutanud.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 23.27
Alustades merepinna tasemelt, jõudis alpinist esimesel päeval 900 m kõrgusele. Igal järgmisel päeval tõusis ta 50 m võrra vähem kui eelmisel päeval.
Mitme päevaga jõuab alpinist mäetippu, mille kõrguseks on 5250 m?

Nädal aega ronib, seitsmendal päeval on tipus.
Kui ma nüüd valesti ei liitnud (jah, toore jõuga liiitsin peast, aga tont teab, kindlasti on ka valem olemas :D)
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 23.29
Oh. kullake, et sa nobe isemõtleja oled, seda ma ju näen. Antennid lisaks imelised.
moosimadu 19. veebruar 2015, kl 23.32
Muig.. päriselus ütleks ma kulmu kortsutades "Ära moosi!", aga ma ju tean, et see on niisama lõõp:D
 
Ats 19. veebruar 2015, kl 23.33
V: Mäetippu jõudis 7 päevaga. ÕIGE.
Ülesanne

Tehase töötajaist 36% on naised ja mehi on 350 võrra rohkem kui naisi.
Kui palju oli üldse kokku tehases töötajaid, palju mehi, palju naisi?

Teine

Esimese raudbetoonrõnga paigaldamise eest maksti töömehele 10.-
Iga järgmise paigaldamise eest 2.- rohkem kui eelmise eest.
Töö lõpetamisel maksti veel 40.- hea töö eest.
Ühe rõnga paigaldamise keskmiseks hinnaks (koguraha/rõngad) tuli kokkuvõttes 22 4/9 raha. (22 ja 4/9).
Mitu rõngast töömees paigaldas?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!