Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Rehkendagem
 
Ats 21. veebruar 2015, kl 02.55
Nalja elust endast.

Elas (värvipime) daltoonik, tema naisuke tahtis, et mees ostaks pruuni WC prill-laua, sest seinad olid plaaditud pruun-valgega. Mees sai müüjaga jutule, näitas näitsikule oma väljavalitud prill-lauda ja küsis: „Kas see on pruun?“,
müüja-plika vist arvas, et teda nöögitakse ja vastas, et noo jaa, jah, muidugi!
Kodus oli nalja nabani, sest ostetud kaup oli räigelt roheline.
 
Ats 21. veebruar 2015, kl 03.25
Vastused:

V: „Kahest parempoolsest väravast lähevad lollid“

1. V: Idanes 92%. 2. V: 500 pakki. 3. V: 338 tütarlast. 4. V: Saiake maksis 2.30. 5. V: Veel jäi 10 ha.

Väga ÕIGE ja ÕIGE.
 
Ats 21. veebruar 2015, kl 03.28
Toon üle

Ülesanne

Ekspress läbib Moskva – Peterburi vahemaa, mis on 650 km 3,5 tunni võrra kiiremini kui reisirong, sest ekspress sõidab tunnis 35 km rohkem kui reisirong. Leia kummagi rongi kiirus.

Teine

Kahekohalise arvu ning selle numbrite järjekorra vahetamisel saadud arvu vahe on võrdne esialgse arvu kümneliste numbriga. Leida see esialgne arv.
 
Ats 21. veebruar 2015, kl 03.36
Üks hästi unustatud ja abistatud, kui ei viitsi teen ära.

Püstprisma põhjaks on romb ja katuseks ka. Arvuta prisma põhiserv, kui prisma diagonaalid on 8 dm ja 5 dm ning kõrgus on 2dm.

Abiks sellele:

8 dm diagonaaliga on ristkülik, mille üks külg on 2 dm ja teine on otsitav, Pyth. oletame, et see on a.

5 dm diagonaaliga on ristkülik, mille üks külg on 2 dm ja teine on otsitav, Pyth. oletame, et see on b.

Jätta vatus ruutjuure alla.

Nii saime kätte põhja (ja kaane) diagonaalid VAJA on POOLT diagonaali, sest prisma põhiserva leidmiseks vaatame rombi 4-st kolmnurgast ÜHTE.

Rombi diagonaalid on RISTI. Silme ette tuleks manada romb, mis on diagonaalidega risti läbi joonestatud.

Meie ülesandes on pikem diagonaal a eespool välja arvutatud, samuti b, mis on lühem diagonaal.

Pyth. arvutades tuleb meeles pidada, et (√a)² = a, ja ka seda, et ruutjuure alust saab tegurdada, niimoodi osa arvust välja tuua.
moosimadu 21. veebruar 2015, kl 14.41
Kahekohalise arvu ning selle numbrite järjekorra vahetamisel saadud arvu vahe on võrdne esialgse arvu kümneliste numbriga. Leida see esialgne arv.

98-89=9
 
Ats 21. veebruar 2015, kl 22.10
V: See arv on 98. ÕIGE (olen tööga kinni)

Uus ülesanne

1. Leia 35% avaldise 8,5 * 4² väärtusest.
2. Leia arv, millest 12% on võrdne avaldise 19,2 / 2³ väärtusega.
3. Mitu % moodustab arv 7,6 avaldise 360 / 3² väärtusest?
4. Mitme % võrra on arv 6,3 väiksem avaldise 5² * 0,84 väärtusest?
5. Mitu % moodustab avaldise 0,6² + ½ väärtus arvust 4,3?
 
-diip- 21. veebruar 2015, kl 22.20
Kolme arvu summa on paarisarv. Kas sellest järeldub, et ka nende arvude korrutis on paarisarv?
 
Pixie 21. veebruar 2015, kl 23.08
 
-diip- 21. veebruar 2015, kl 23.33
Siis saaks ehk leida näite, kus summa on paaris, aga korrutis paaritu.
 
Pixie 21. veebruar 2015, kl 23.43
Faa...bandust, a kus oli tingimus, et korrutis p e a b olema
p a a r i t u arv?

0+1+3=4
0x1x4=0
:P
 
-diip- 21. veebruar 2015, kl 23.52
Ma olen raamatust hooletult maha kirjutanud. Jutt käib kolmest täisarvust, mitte lihtsalt kolmest arvust.

Näiteks 1,5 + 2,5 + 4 = 8. 1,5 * 2,5 * 4 = 15.

Aga kui on täisarvud, mis siis? Kui A-st ei järeldu B, siis peab olema võimalik olukord, et A on tõene (summa paarisarv), aga B väär (korrutis pole paaris).
 
Pixie 21. veebruar 2015, kl 23.57
ahah, ma siis jätan oma teise näite panemata.
mmmmmmmmmmm...ma mõtlen näppude peal pisut, mis siis saaks, kui mõni arv kambast oleks negatiivne.
moosimadu 21. veebruar 2015, kl 23.59
Tere ööd!
Mainiksin, et nulli loetakse esimeseks naturaalarvuks ja paarisarvuks.

diibi küsimuse vastus oleks, et kui kolme (täis)arvu summa on paarisarv, tähendab see, et vähemalt üks kolmest liidetavast on paarisarv ja paarisarvu korrutamisel teise täisarvuga on vastus alati paarisarv.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 21.02.2015 23.59.
 
-diip- 22. veebruar 2015, kl 00.26
Aa, et hoopis nulli staatuses oli küsimus;) Ma ei saanud kohe pihta, miks selline näide.
ab_x 22. veebruar 2015, kl 00.29
Ülesanne

Ekspress läbib Moskva – Peterburi vahemaa, mis on 650 km 3,5 tunni võrra kiiremini kui reisirong, sest ekspress sõidab tunnis 35 km rohkem kui reisirong. Leia kummagi rongi kiirus.

Pakun, et ekspressi kiirus on 100km/h ja reisirongi oma 65km/h.
ab_x 22. veebruar 2015, kl 00.43
Püstprisma põhjaks on romb ja katuseks ka. Arvuta prisma põhiserv, kui prisma diagonaalid on 8 dm ja 5 dm ning kõrgus on 2dm.

Põhjaks (ja katuseks) oleva rombi diagonaalideks sain √60 ja √21 ning servaks 4,5dm.
moosimadu 22. veebruar 2015, kl 00.59
Jess!
"Uus poiss" tegi ära ülesanded, mis olid peaaegu loobumisvõidu saanud! :D

Üks lihtne loogikaülesanne vahele:
Kommunism = nõukogude võim + kogu maa elektrifitseerimine.

kogu maa elektrifitseerimine = ?

Palun kohandada valemiga
x = z + y
Kuidas leida y?
 
Pixie 22. veebruar 2015, kl 01.47
Kas Inseneeriast spikerdatud vastusevariant sobib?
moosimadu 22. veebruar 2015, kl 02.00
Iga variant sobib.
Inseneeria? /Vasakule ära, guugeldama../
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 02.20
V: Ekspress 100 km/h, reisirong 65 km/h. ÕIGE
V: Püstprisma serv on 4,5 dm. ÕIGE
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 02.23
Elementaarne, Watson, kogu maa elektrifitseerimine võrdub

kommunism ilma nõukogude võimuta.
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 02.33
Ülesanne

Vanem vend mootorrattal ja noorem vend jalgrattal tegid kahetunnise ilma peatusteta sõidu. Vanemal vennal kulus 1 km läbimiseks 4 min vähem aega kui nooremal vennal. Mitu km läbis kumbki vend kahe tunni jooksul, kui on teada, et vanem vend läbis 40 km rohkem kui noorem vend?

Teine

(Appi tuleb võtta malelaud.)
Mängus on 3*3 ruutu.
Mängus on 2 valget ratsut ja 2 musta ratsut, mis
paiknevad nurkades, nii et valged ühel pool ja mustad teisel pool - üks tühi rida vahel.

Küsimus. Mitme ratsukäiguga minimaalselt vahetavad valged ja mustad oma kohad?
moosimadu 22. veebruar 2015, kl 03.32
Mängus on 3*3 ruutu.
Mängus on 2 valget ratsut ja 2 musta ratsut, mis
paiknevad nurkades, nii et valged ühel pool ja mustad teisel pool - üks tühi rida vahel.

Küsimus. Mitme ratsukäiguga minimaalselt vahetavad valged ja mustad oma kohad?

See pole aus... ma pidin ÖÖSEL malelaua välja koukima!
8 käiku läheb. Esimese korraga tuleb malendid liigutada ruudustiku köljel/keskel olevatele väljadele ja järgmisega uutele kohtadele.
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 03.36
Heheehee! Käima peavad ikka kordamööda, kord valged, siis mustad. Mina ei saa 8-ga hakkama. Õpeta!
ab_x 22. veebruar 2015, kl 03.48
Vanem vend mootorrattal ja noorem vend jalgrattal tegid kahetunnise ilma peatusteta sõidu. Vanemal vennal kulus 1 km läbimiseks 4 min vähem aega kui nooremal vennal. Mitu km läbis kumbki vend kahe tunni jooksul, kui on teada, et vanem vend läbis 40 km rohkem kui noorem vend?

Vanem vend sõitis kiirusega 30km/h (kilomeetri läbimiseks kulus 2 minutit) ja jõudis 60 km kaugusele, noorema venna kiirus oli 10km/h ja tema sõitis kahe tunniga 20 km.

Aga malelaual olen ma täiesti koba, minu ratsudel on sabad juba sõlmes nagu rotikuningal...
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 04.04
V: Vanem 60 km, noorem 20 km. ÕIGE
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 04.10
-diip-i
Kolme arvu summa on paarisarv. Kas sellest järeldub, et ka nende arvude korrutis on paarisarv?

tu+tu+p= paaris (tu=paaritu, p=paaris)
ja korrutis ka paaris.

p+p+p=paaris, ja korrutis ka paaris

p+p+tu=paaritu

tu+tu+tu=paaritu
moosimadu 22. veebruar 2015, kl 04.21
Eksisin, keerutasin lauda ees nagu vaimude väljakutsuja ja ei saanud aru, et ülesanne sai poolikult tehtud: kaheksa käiguga sain melendid nö laua "külje peale".
Kaks korda rohkem on vaja keksida, kuusteist käiku läheb manööverdamise peale.
moosimadu 22. veebruar 2015, kl 04.23
Melendid-molendid...
suvel oleks viimane aeg heina tegema minna, aga praegu vaja magama jääda, sõrmed juba pudedad.
 
Ats 22. veebruar 2015, kl 04.56
Moosimadu, ÕIGE, miinimum on 16 käiku.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!