Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ökonurk
õige kookosõli
 
trt 23. veebruar 2011, kl 22.25
äkki keegi teadjam oskab vastata, kas siis täiesti puhas kookosõli lõhnab või ei lõhna kookose järgi? kuidas teha vahet rafineeritud/rafineerimata kookosõli vahel?
 
six 24. veebruar 2011, kl 08.11
Puhas kookosõli lõhnab väga mõnusasti kookose järele :) ja rafineerimata kookosõli on tahke toatemperatuuril, aga käte vahel sulab kohe õliks.
 
trt 24. veebruar 2011, kl 12.01
hmm mul on siis mittepuhas, aga rafineerimata.. muidu ma tean, et mõnel kookosõlil, mis lõhnab väga mõnusasti kookose järele (ja peaks ka rafineerimata olema) on peal kirjas: deodorized. mismõttes siis? :D
 
six 25. veebruar 2011, kl 08.45
Rafineerimata kookosõli on tahke ja lõhnab. Deodorized tähendab peale õli rafineerimist lõhna ärastamist, sellisel kookosõlil pole lõhna ja on vedel.
 
ei ole 25. veebruar 2011, kl 14.33
Mina käisin praegu kapis nuusutamas - seal on täiesti tahke kookosõli, millel pole mingit kookose lõhna. Ja üles soojenedes ka ei ole. Koostis: 100% coconut oil. Rafineerituse ja odöriseerituse kohta andmed puuduvad. Ostsin Tallinna kaupsi toiduosakonnast. Kui trt on näinud lõhnavat kookosõli, millel on peal silt deodorized, siis tasub kaaluda võimalust, et kookosõli tootjamaa sildidisainerid ehk ei mõika väga hästi inglišši ja arvavad, et deodorized tähendab hoopis lõhnastatud, paralleel sõnaga deodorant, mille kohta meie ka kipume arvama, et lõhnastab, kuigi tegelikult peaks hoopis higilõhna ära võtma. Ei usu mina hästi, et puhas õli iseenesest kookose järgi lõhnab. Valdav enamus õlisid (v a eeterlikud) ei lõhna just selle taime järele, millest nad tehtud on... kiika kööki - ei ole seal oliivõli oliivi lõhnaga ega rapsiõli rapsi lõhnaga. Mul on iga päev kasutusel näkku määrimiseks avokaadoõli - mingit avokaado lõhna ei ole.
 
coco 25. veebruar 2011, kl 14.56
minu extra virgin kookosõli lõhnab küll väga mõnusalt. on tõesti olemas ka lõhnatud variandid aga ma küll ei tea kuidads see lõhn ära võetakse. need vist ikka rafineeritud. muidu virgini on alati juurde kirjutatud midagi sellist- sweet coconut scent and flavor. omletile jääb ka selline mõnus õrn kookose maitse!
 
mumm 25. veebruar 2011, kl 17.58
Rafineerimata kookosõli lõhnab meeldivalt kookose järele. Deodorized tähendab, et seda on rafineeritud ja lõhn eemaldatud, sest paljudele ei meeldi ega maitse kookospähkel, aga õli tarvitaks küll.
 
onon 25. veebruar 2011, kl 23.25
"toores" oliiviõli lõhnab just oliivide järele (nende, mis puust on võetud, mitte konserveeritute, muidugi), kookosõli lõhnab kookose järgi ja kui turul väheke ringi vaatad, siis leiad ka rafineerimata rapsiõli, millel on oma spetsiifiline ja üldse mitte nõrk lõhn. Ei saa päris hästi aru, mida "ei ole" puhta õli all mõtleb aga 100% ja/või ökoloogiline küll ei tähenda, et lõhna ei ole. Ilma lõhnata oleks kookosõli vast siis, kui seal oleks alles ainult kookoses leiduvad rasvhapped aga kõigi muude ainete totaalne eemaldamine ei ole üldjuhul mõttekas (aga on võimalik, nagu lõhnatustatud variantide puhul näha).
Loomulikult ei lõhna nt rafineerimata päevalilleõli samamoodi kui päevalille õis, sest terves taimes on hulk muid (nt veeslahustuvaid või väga kiirelt lagunevaid) lõhnavaid aineid, mis valmis õli sisse ei jää.
 
hmm 26. veebruar 2011, kl 17.53
mina ostsin enda arust rafineerimata kookosõli (vähemalt nii oli kirjas kodulehel), aga on ka ilma lõhnata, kuid tahke (sulab käte vahel).

kuskilt lugesin, et pidi olema vahe, kas õli on rafineeritud või fraktsioneeritud...aga tõpselt ei mäleda, mis see vahe oli. fraktsioneeritud ei ole vist rafineeritud, kuid maitse ja lõhn on eemaldatud. see rapunzeli kookosõli, mis ma ostsin, peakski olema siis see fraktsioneeritud variant (aga mitte rafineeritud)...saa siis aru....
 
kia 27. veebruar 2011, kl 23.28
minul selline: http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset/detail/325978_Biona_Organic_Virgin_Coconut_Oil__200g.html

lõhnab mõnusalt kookose järele, ostetud on Looduspere poest.
 
Kris. 12. märts 2011, kl 23.25
Kui kellegil huvi, siis minul on pakkuda lõhnavat kookosõli, orgaanilist.
Võtke meili teel ühendust. ;)
 
maria 02. aprill 2011, kl 12.44
puhas orgaaniline rafineerimata kookosõli on üldse midagi muud kui see tavaline mida müüakse kehahooldusvahenditena, mul oli päris jube näonahk akne pärast ja kookosõli tegi nii ilusaks:) kuigi esimest korda tellides oli täiesti pettumuseks.
 
to maria 02. aprill 2011, kl 22.46
Kust sa seda tellid? Ja kas poes seda ei müüda?
 
six 03. aprill 2011, kl 10.31
Mina tellisin siit külmpressitud kookosõli : http://gaiacosmetics.ee/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=366&category_id=32&option=com_virtuemart&Itemid=54&showall=1

Väga tänuväärne toode :)
 
Avameelne 03. aprill 2011, kl 10.40
Mina tahan sellist külmpressitud õli osta, mis on juba tehases anumasse valatud, mitte et keegi oma kontorinurgas seda teeb.
 
maria 03. aprill 2011, kl 10.51
iherbist tellisin jarrows formula extra virgin kookoseõli.
 
di 05. aprill 2011, kl 12.51
mina just lugesin, et näonahal kasutamiseks soovitatakse just rafineeritud kookoseõli. Et pidi kindlasti parem olema
 
maria 05. aprill 2011, kl 16.14
minul oli rafineeritud kookosõli mida alguses näole kasutasin ja ummistas poore. rafineerimata aga vastupidiselt on näonaha korda teinud.
 
mina 05. aprill 2011, kl 21.47
ostsin külmpressitud kookosõli Järve keskusest, Looduspere poe kõrval asuvast uuest ökopoest.....nime ei mäleta kahjuks.
 
karin 06. aprill 2011, kl 12.22
ei ole ise kasutanud, aga nurmeseep.ee kirjutab näiteks järgmist:
Akne korral on soovitus kasutada rafineeritud kookosrasva. Rafineerimata e puhastamata kookosrasv ei pruugi olla piisavalt hügieeniline ja sisaldada tootmises tekkinud tolmuosakesi.
 
to karin 06. aprill 2011, kl 14.53
selle jura kommentaariks võib öelda, et nurmseep.ee soovitab koos pesuveega ka lapse välja visata.
 
jalou 24. aprill 2011, kl 17.35
ostsin kookoseõli biomarketist. rafineerimata (virgin), õrna lõhnaga ja muidu purgis tahke aga nahal sulab kiiresti. kasutan toiduvalmistamisel ja nahal :)
 
reeli 11. jaanuar 2012, kl 15.56
kookosõli müüakse ju eestis paljudes kohtades - ökopoodides, kaubamaja ilumaailmas looduspoolel peaks ka olema. pole selle leidmine nii raske midagi ;)
 
xs 19. märts 2012, kl 22.14
kas keegi oskab kommenteerida kookosrasva, mida müüakse nii Rimis kui ka Prismas - hõbedases paberis sinise Cocos-kirjaga poolekilone pakk. On see ikka õige rasv? Kasutan seda ise ainult toidutegemisel, pannil eritab see kerget seebilõhna :P
 
Vastused teie küsimustele 25. september 2012, kl 23.57
Kookosõlisid liigitatakse lähtudes puhastatuse astmest. Virgin coconut oil ehk külmpress kookosõli on pressitud värsketest kookosepähklitest. Erinevalt oliiviõlist puuduvad kookoseõlil standardid, mille alusel saaks vahet teha Virgin või Extra Virgin kookosõlil.

Rafineerimata kookosõli on puhastamata, toodetud külmpressmeetodil ja tihti ei ole õli ka filtreeritud. Niisugune õli on iseloomuliku lõhna ja erilise maitsega. Tervisele kõige kasulikum ongi just sedatüüpi kookosõli. Rafineeritud kookoseõli on valgendatud ja sellest iseloomulik on lõhn ja maitse eemaldatud.

Fraktsioneeritud õli saadakse täisõli fraktsioneerimisel, mille käigus eemaldatakse enamik pika-ahela triglütseriididest, mille tulemusel jääb alles vaid küllastatud rasv. Kuna see õli on täielikult küllastatud, fraktsioneeritud, on see veelgi stabiilsem, kuumutamisele vastupidavam ning säilib kauem.

Allikas: Via Naturale, link http://www.vianaturale.ee/kookosoli
 
eke 14. oktoober 2012, kl 00.08
Olen suur karride austaja ja meil kodus kord-kaks nädalas mõni karritoit.
Peale seda, kui olen kana kookosõlis praadima hakanud, muul moel praetud kana enam ei taha. Väga hõrk ja mahlane jääb.
 
Gelis 12. august 2013, kl 21.20
Tere!

Parem Tervis OÜ impordib Indiast Eestisse orgaanilist külmpress kookosõli.

Orgaaniline külmpress kookosõli on taimne õli, mida pressitakse kookospähkli viljalihast. Ideaalne praadimiseks ja küpsetamiseks. Soodustab seedimist. Toetab immmuunsüsteemi. Annab jõudu ja energiat. On hea juustele ja nahale. Sobib kasutada ka massaažiõlina. (450ml)

Tutvuge ka facebooki lehega:

https://www.facebook.com/pages/Parem-Tervis-O%C3%9C/1403102779902693?ref=hl
 
:) 14. september 2013, kl 16.42
kookoseõli on tahkes vormis teatud kraadidega, suvel on näiteks koguaeg õlina mul purgis, sest nii soe on toas. Rafineerimata kookosõli on õige, millel on ka õrn kookoselõhn juures. Ja kookosõli tuleb kindlasti tarbida koos omega 3 sisaldavate toitudega, sest kookoseõlis on ainult omega 6, aga keha peab omega 3 saama rohkem, kui omega 6.
 
mitte reklaam 26. november 2013, kl 11.31
kuidas eristada magusat ja maitelt magedat kookosrasva? Mulle meeldib see ilma magusa maitseta? Aga seda purgil kirjas pole ja elistaksin rafineerimata?Kus on soodsam sellist osta?
 
viimasele 26. november 2013, kl 13.39
maitsega-lõhnaga on rafineerimata (virgin).
maitseta-lõhnata on rafineeritud - ja palju kasulikku on sellest eemaldatud.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!