Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Vagla-Marge kohtuotsus õige?
 
ekm 24. mai 2011, kl 20.53
bonifacius

sa arvad, et sulle on need miljon inimest oma arvamuse väljendamiseks mandaadi andnud või...?

ja räägi, miks sulle just kastreerimine nii hinge jäi...
on ju teisigi...juhtumeid, mille kohta saab arvamust avaldada.
 
baabajagaa 24. mai 2011, kl 23.45
sa ekm õpi pähe, et inimesed avaldavad arvamust mille kohta tahavad. Antud teemas siis arumäe kohta. See ei ole teema kastreerimise, steriliseerimise, hüljeste või veel saja muu asja kohta. Ei. See teema on siia tekkinud tänu arumäele. Teema temast, tema endisest koerast, tema isikust, tema tegudest või "tegematajätmisest". Kui tahad, tee teine teema millegi muu kohta, mis südamel, aga ära käi kiibitsemas AINULT igas arumäe teemas. Selge, et oled kallutatud ja arumäega otseselt seotud, selge, et oled ka juhmivõitu, kuna ei ole sellest ise aru saanud, et su seotus on nii läbinähtav. Mine kooli, mine kasvõi kuskile kursustele, õpi olema. Kuigi ka siis Macchiavellit sinust ilmselt ei saa ja facebooki varikontode vorpimine sind ei päästa.
 
arvuti 24. mai 2011, kl 23.58
ega sa anonüümne siin pole ekm
 
ekm 25. mai 2011, kl 00.27
baabajagaa

sa avalda enda arvamusi julgesti, ma sind ei sega kuidagi.
...see, et ma vahel mõne küsimuse esitan ei tähenda seda, et sa vastama peaks.

ja kuna teemaks on küsimus...

"Vagla-Marge kohtuotsus õige?"

...siis ma arutangi, kas on õige või mitte.
noh, et vastuseid saada, siis ikka tahaks võrrelda sarnaseid olukordi.
...et kui üks tegu jäi karistamatta, siis vist ei peaks teisi ka karistama
ja kas inimesega manipuleerimine on eetiline või ei ole, seda tahaks ka arutada.
eks ta nii ole, et teinekord tekitab üks küsimus palju vastuküsimusi.


arvuti

see minu mure...
anonüümne või mitte.
 
mh 25. mai 2011, kl 00.32
Kirjutama võiksid ka õppida
 
ekm 25. mai 2011, kl 00.36
teemast kõrvale ka...

sellest facebooki kontost tahtsin niipalju öelda, et...
ei ole plaaniski sellistesse kohtadesse kontosid teha.
...ja libakontod jäägu neile, kes harjunud eri nimede all kommenteerima.


mh

need pretensioonid peaksid sa mind õpetanud pedagoogidele esitama.
 
Sa 25. mai 2011, kl 00.41
valetad ;)
 
ell 25. mai 2011, kl 18.06
Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et hea, et selline suurt tähelepanu tõmmanud juhtum tuli, et siis ehk mõned inimesed ei hakka edaspidi kriminaalkaristuse hirmus loomi piinama.

Mina olen täpselt vastupidisel arvamusel: inimesed näevad, et mingit karistust ei järgne ja teevad siit järelduse - võib küll loomi piinata!

Masendav!
 
ekm 25. mai 2011, kl 18.54
ma arvan ka, et organisatsioonid, kes valikuliselt loomapiinamisjuhtumeid käsitlevad on kõige... aluseks.
a see pole kõige olulisem...

olulisem on see, et...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kedagi ei tohi käsitada kuriteos süüdi olevana enne, kui tema kohta on jõustunud süüdimõistev kohtuotsus.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
...ajakirjanikud kes neid....artikleid vorbivad
ja meedia, kes vahendab...
on antud momendil seadustest üle astunud.
 
oopium. 25. mai 2011, kl 19.04
kuule ekm, mõtle nüüd väheke inimlikult kah ja tegelikult pole see karistamine nii oluline, kui et inimene mõistaks kui julm ta on, saaks vähemalt oma väga väärast teost aru! ma ei mõista, mis nende inimeste hinges toimub, kas neil üldse mingid tunded puuduvad, või on oma 'jumalas' täiesti tundetuks muutunud.
ega see seadus koera piinu ära ei võtnud ja see näitab, kui auklik meil see seadusekene on. iga väheke norm. inimene teab, mis meil siin Eestis tegelikult toimub ja mis siin tehakse, on üks grupp ka väga naiivseid inimesi, kes näevad ikka väga kitsa pilu!
 
oopium. 25. mai 2011, kl 19.07
ma millegipärast arvan, et kui seda inimest isegi karisatakse, siis tekib tema hinges ainult viha ....abi ikka ei ole...rahulduse saavad vahest ainult teised!
ma ei kujuta ette, kuidas selliseid inimesi 'ravida'.
 
ekm 25. mai 2011, kl 19.16
oopium.


ma püüan natuke laiemalt mõelda.
..et mida mõtlevad need inimesed, kes teise inimese saatuse üle otsustada soovivad.

ja kasutades sinu sõnu, küsiks ka...

mis nende inimeste hinges toimub, kas neil üldse mingid tunded puuduvad, või on oma 'jumalas' täiesti tundetuks muutunud?
 
oopium. 25. mai 2011, kl 19.45
ma ei saa sinust üldse aru, kas sul on kahju teemas olevast inimesest (sest loom on loom ja vahet pole mida tundis) ja pole õiglane teda karistada, kuna paljud sarnased juhtumid jäävad karistuseta?

tead, ma tunnen väga kaasa õnnetusjuhtumitesse sattunud inimestele, aga kui inimene on loomult nii julm, nagu praegu paistab (sõna 'paistab' kasutasin tagamõttega) ja ta oleks võinud, ning olid ka sellised võimalused (kasvõi koerast loobumine), siis kahjuks ei tunne ma selle inimese vastu seda 'armastust ega kaastunnet', tekib see vastik haletsus, millega ma ise oma hinges toime pean tulema!
 
ekm 25. mai 2011, kl 20.14
oopium.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Õigust mõistab ainult kohus. Kohus on oma tegevuses sõltumatu ja mõistab õigust kooskõlas põhiseaduse ja seadustega.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

taoline omakohus, mida siin püütakse rakendada paneb mõistma, miks inimesi sinna siberi poole saadeti.


kas sa kunagi oled mõelnud, et vahest on tegemist tahtmatu teoga?
 
hmm ei teagi nüüd 25. mai 2011, kl 20.23
Kui tegu oleks vaimse puudega inimesega, siis mõtleks, et tahtmatu. Terve mõistusega täiskasvanud inimene vast ikka saab pihta, et loomad vajavad vett juua ja toitu süüa.
 
ekm 25. mai 2011, kl 20.40
hmm ei teagi nüüd

...kas ikka kõik inimesed, kes sünnitavad on ideaalses vormis
arvad, et selle...põhjustanud vee ja toidu puudus?

aga üks asi jäi mulle ka mõistmatuks...
miks varjupaik ei soovinud ellujäänud kutsika eest hoolt kanda?
 
oopium. 25. mai 2011, kl 20.41
seadusandlus, mis vajab muutmist ja parandamist, kõik siin ilmas peab arenema, sest teisiti ei oleks see võimalik, ka avalik surve mõjutab seda, sest see on vajalik.

ma 'omast arust' ;) nagu mõistan tahtmatuid tegusid ja mõistaks veel, kui inimene SIIRALT kahetseb ja püüab oma teguviisi heastada, MITTE õigustada!


"kas sa kunagi oled mõelnud, et vahest on tegemist tahtmatu teoga?"
siin ma vajan sinu abi, lase tulla?
 
ekm 25. mai 2011, kl 20.48
oopium.

arvad, et selliste rünnakutega on võimalik ennast õigustada?
ja kui sul kohtutee ka veel käia, siis liigsed sõnad on ainult sinu kahjuks.

Jahimees sõitis autoga surnuks kümme metssiga
http://www.postimees.ee/120306/esileht/siseuudised/194605.php
 
oopium. 25. mai 2011, kl 20.59
üks on õnnetus teine...?


"kas sa kunagi oled mõelnud, et vahest on tegemist tahtmatu teoga?"
ää keeruta, sa jäid mulle vastuse võlgu?!
Kuidas? tahtmatult unustas koera ära, et ta olemas on, või kuidas? mees keelas koerale süüa anda, muidu saab kere peale, või mis? no mis ma fantaseerin, ... tahtmatut selles olukorras, ei löö mulle kuidagi pähe?
 
ekm 25. mai 2011, kl 21.07
oopium.

oled kohe täitsa kindel, et koeral puudus jook ja söök?
...või on sind fantaasiateni viinud meedia...?
 
ekm 25. mai 2011, kl 21.13
oopium.

oled sa üldse ketikoera tegemistega lähemalt kursis?
 
tõde 25. mai 2011, kl 21.22
Eks ikka võtab koer paari päevaga mitu kilo alla, pugib ja pugib aga näe ikka kaalub mitu kilo vähem paari päeva pärast.

Aaa õigus, see ju vale. Kõik, mida veterinaarid räägivad on ju vale. Ainus, kes ei valeta on Marge, eks ole.
 
oopium. 25. mai 2011, kl 21.25
"...või on sind fantaasiateni viinud meedia...?"
kullakene, mõningaid lehekesi ei loe ma üldse, aga loomaarsti arvamusest pean ma lugu ja seda mida ma ka ise näen, või tahad sa siin väita, et videod ka klopsiti kokku!


"oled sa üldse ketikoera tegemistega lähemalt kursis?"

rohkem kui sa arvata oskad, olen kasvanud koos loomadega ja ka lapsepõlves koos ketikoertega. ka siis tollel ajal sai iga päev nendega pikalt jalutatud, ei jäänud ühtegi päeva vahel, lahtiselt joosta said nad alati. isegi koerakuuti ei pandud veesoone peale...

häirib see, et sa ei ole vastanud minu küsimusele, sul pole lihtsalt midagi vastata!
 
irw 25. mai 2011, kl 21.48
ekm vastab küsimusele küsimusega
 
ekm 25. mai 2011, kl 21.54
oopium.

häirib see, et sa ei ole vastanud minu küsimusele, sul pole lihtsalt midagi vastata!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ära lase ennast häirida, vastus sul ju ammu teada.

ma teadsin ka...
kui küsisin varjupaikades toimunud piinamisjuhtude kohta arvamust
...miks ei soovi keegi kommenteerida?
ei positiivselt, ei negatiivselt....
 
Keegi 25. mai 2011, kl 22.00
Ok, teen sulle rõõmu.

Tallinna loomade hoiupaigas tehakse palju asju valesti, eriti kui Lara Larsen on eesotsas. Osad kassid jäävad ravimata, magama panekud jne.
Teised varjupaigad, mis meil eestis on peaks olema normaalsemad.
Mtüd kassiabi, kasside turvakodu jne ei pane loomi magama, neid ravitakse, neile otsitakse akvtiivselt kodusid.

Oled nüüd rahul.
 
ekm 25. mai 2011, kl 22.04
oopium.

"...või on sind fantaasiateni viinud meedia...?"
kullakene, mõningaid lehekesi ei loe ma üldse, aga loomaarsti arvamusest pean ma lugu ja seda mida ma ka ise näen, või tahad sa siin väita, et videod ka klopsiti kokku!



ekm 24. mai 2011, kl 18.18
oopium

mida ma pole kuskilt kuulnud, see on teise poole selgitused.
sealjuures on siiamaani olnud kohtunikele neist teisepoole selgitustest piisav, et kohtuotsus oleks selline nagu ta on olnud.
 
oopium. 25. mai 2011, kl 22.08
kohus pole Jumal, seal ka kõigest inimesed, vähemalt läheb asi edasi, eks näis!
 
ekm 25. mai 2011, kl 22.24
Keegi


http://www.ohtuleht.ee/311071
http://www.laanlane.ee/article/loomakaitsjad-leidsid-varjupaiga-pidamises-puudusi

need...ainult mõned meediasse sattunud lood.
jätan seekord need tonnid siia panemata, mis ümbertöötlusesse läheb.

a kui paremuse poole midagi läinud, siis palju kiitusi sinnapoole vist...
http://www.rekkurescue.com/keskustelu/viewforum.php?f=20


oopium.

ja omakohtuga muutud kurjategijaks.
kuigi jah, kurjategija on ka inimene.
 
oopium. 25. mai 2011, kl 22.40
kes siin omakohtust on rääkinud!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!