Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Keskealise üksiku naise elu on põrgu
 
P-le 06. november 2013, kl 16.18
miks sa sunnid teist tunnistama seda, mida ta võib olla pole iial tundnudki.
Ma ei või kuuldagi, kuidas kõik kõiki vaid kadeduses süüdistavad.
No kas tõesti on inimtunnetus nii primitiivne, et eksisteerivad vaid kadedus ja pugemine.??
Ei ole ju.

Ja sina, P, ei saagi iial teada, miks inimene nii käitus, miks sa ise nii käitusid ja mis tundeid te mõlemad tundsite tol ajal ja hetkel...

Mida enam aega edasi, seda moonutatumaks räägid sina asja ja seda sama teeb teine pool. See pole vaid teiega nii, aga tavaliselt ongi nii, et ajaga hakkavad asjad tunduma teistsugused, kui nad kord olid ja mida enam sellele mõelda, seda enam variatsioone inimajus tekib.
Nii võibki mõni ilus juhtum muutuda lausa inetuks ja inetu ilusaks.
Soovitan sulle tõesti, jäta kõik rahule, rahune sellest.
Mis olnud, see olnud, see ei loe enam. Loeb see, mis on, täna ja praegu. Isegi tulevik ei loe täna midagi, sest me ei tea, kas ta tulebki....
 
teater ilma absurdita 06. november 2013, kl 16.22
P to P-le Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Olen juba vana, aga sisimas loodan, et äkki
> juhtub ime ja jään veel loomulikult rasedak
> s, muidugi mõistan, et tõenäosus peaaegu null
> .
> Aga loodan ikkagi.
>
> Pealegi olen pi
> devas deprssioonis ja masenduses.
> Eelseisev
> üksildane elu hirmutab, aga ennast ära tapm
> a ka ei hakka.
>
> Huvitav, palju on kasvõ
> i Eestis lastetuid naisi ja kui üksikuna ja
> tühjana nad end tunnevad.


No mil moel see ime siis juhtuda saab, kui igasuguse suhtluse meestega oled välistanud?! Pühast Vaimust??
 
P to P-le 06. november 2013, kl 16.27
Miks talle nii tähtis oli siis mind lahku ajada ja see, et ma aborti teeksin ?

Kui ta kade ei olnud, siis ta ei oleks nii paaniliselt püüdnud mind peigmehest lahku ajada ? Mis põhjus siis veel oli ?

Pealegi enne suhet suhtlesime harva, aga kui suhe tekkis, siis "sõbranna" väga tihti ööbis minu juures.

"Sõbranna" pidas mind nõmedaks ja ei suutnud taluda, et mingil nõmedikul on nii kena peigmees.
Kui ta 1.korda seda meest nägi, muutus kohmetuks ja näost imelikuks, nagu ikka naised, kui unelmate meest näevad.

Pidevalt oli tal jutt "jäta see mees maha, leiad parema ja SÕBRANNA ON KÕIGE TÄHTSAM".
Muidugi sain aru, et ei ole ma midagi kõige tähtsam. lihtsalt mõjutas mind nii.
 
P 06. november 2013, kl 16.29
teater
No ei ole neid mehi minu vanuses võtta, kes natukegi meeldivad.
Need mehed, kellega suhelnud olen, on sõbranna aseaine.
 
teater ilma absurdita 06. november 2013, kl 16.33
Nii - nüüd me tahaksime siin kõik teada, mismoodi sul õnnestus see unelmate mees ära võluda! Ehk saaks mõne näpunäite ...
 
P-le 06. november 2013, kl 16.41
No kas see muudab siin enam midagi? Kokku sa ju selle mehega enam ei saa ja seda last ka enam tagasi ei saa ja mida rohkem sa neid mõtteid keerutad, seda sügavamasse auku vajud, su masendus vaid süveneb sellest.
Ütle mulle päris ausalt, miks sa seda kõike endale praegu teed, miks sa piinad ennast?
Inimesed teevad tihti elus asju, mille üle nad hiljem uhked ei ole, see on loomulik. Eksimine ongi inimlik, sest kõik me eksime, kes rohkem, kes vähem.
Aga sedasi ennast piitsutada ja piinata, selle asemel, et tunnistada olukorrad möödunuks, võtta sealt see õpetuseiva ja minna tugevamana edasi, seda sina kohe kuidagi ei taha.
Miks?

Nüüdseks oled ehk õppinud, et sõbranna ei ole kõige tähtsam.
Kõige tähtsam oled ikka sina ise oma ainukese eluga, mida sa väärid elama ja seepärast, kui sa kasvõi hetkekski kahtled milleski, siis jäta asi parem tegemata. Need elupoolsed märguanded, mida inimene tihti ei oska märgata, aga nad on juhatamas meist igaüht pidevalt. Nagu kaitseinglid või esivanemate hinged või ükskõik mis, aga nii see on.
 
mhh? 06. november 2013, kl 16.44
sõbranna ÖÖBIS tihti sinu juures???? Mida te küll seal tegite, räägi?
 
hullumaja puhvet 06. november 2013, kl 18.13
No see jama siin ei ole enam normaalne. Tõega. Mõnele normaalsele kõsimuselevastab, et ta ei saa sellest aru, mõnele ei vasta üdse. Uskumatu. Ja kuule P, oled Sa päriselt ka nii loll, kui Sa siin paista lased? Mida Sa selle lapsega siis veel teeks?

Kõigil inimestel on olnud elus kaotusi, lahkuminekuid, nad ei jää ju ometi sellesse kinni, vaid lähevad eluga edasi. Keegi ei hala siin. Ja kui Sa oled selline, kellega pole millestki rääkida ka, välimus veel hoolitsemata, no ega ma ka ehk ei tahaks suhelda sellisega.
 
ang 06. november 2013, kl 18.20
"Vähemalt ei oleks saanud mu elu ära rikkuda."

SA ISE rikkusid oma elu ära ja teed nüüdki kõik võimaliku, et samas vaimus jätkata. Jumal tänatud, et sul lapsi pole. Sa oled suutnud foorumirahvale tekitada allergia, kus nad sõna "sõbranna" kuuldes lapiliseks lähevad, ma ei kujuta ette, kuidas sa veel last suudaks piinata oma halaga. Mine arsti juurde, tõsiselt. ise sa oma hädale abi ei leia.
 
kunksmoor 06. november 2013, kl 20.58
Eks sõbranna tahtis seda väärt meest endlale sebida ja loomulikult ta ei tahtnud, et tema mehel teise naisega laps oleks. Kuna P sokutas selle printsi kolmandale naisele, siis oligi sõprus läbi.
Mida siin mõistada on?

Aga mida tee 3-kesi koos ööbides tegite? Kas P on bi-seksuaalne ja seepärast neid naisi nii taga ajab?
 
epopöa 06. november 2013, kl 21.16
See saaga siin annab juba kunagisele vaprate ja ilusate 20-le köitele silmad ette. Abi ta meilt ei saa ja tundub, et ei ootagi. Jätaks sellele katkisele plaadile reageerimata, muidu ta süvendab ju oma kinnismõtteid veelgi.
P, usu, üks korralik psühhiaater kuulab Sind paremini ja tõenäoliselt saad abi ka.
 
P 07. november 2013, kl 00.21
teater
Mitte midagi ei teinud ja ei suutnud tükk aega uskuda, et ta mind tõesti tahab, sest pidasin ennast ise ka nõmedaks ja teistest naistest viletsamaks.
Ma ei saanud algul arugi, et minust tõesti huvitatud on. Mõtlesin, et kardab teisi naisi, aga ma nii tagasihoidlik ja minuga julge tunne.

mhh?
Jutustasime, peamiselt pidas mulle jutlust, et ma ikka selle kuti maha jätaksin.

epopöa
Olen psühhiaatri ja ka psühholoogiga süütunnete teemal rääkinud ja nii imelik kui see ka pole, nad lasid mul rääkida ja ei öelnud praktiliselt midagi. Noor psühhiaater oli lausa vait ja kirjutas antidepressante.
Ei osanud need spetsialistid midagi öelda.

kunksmoor
Selles oligi asi, et kui "sõbranna" ööbis minu pool, siis peigmeest minu juures ei olnud. "Sõbranna" sellepärast minu juures ööbiski, et me koos ei saaks olla.

"Sõbranna" on nii UHKE, et tal õnnestus mind lahku ajada. Et milline võim tal ikka tobukese üle oli.
Mu meelest oli meil ikka täiesti haige suhtlemine, saan nüüd aru.
 
Seep 07. november 2013, kl 01.06
See seebikas on tõesti pikaks veninud. Ega siis ainult praegune teema selle asja ümber pole tiirelnud, foorumit on mürgitatud sama asjaga juba mitu aastat.
Miks ikkagi venivaid seepe edasi vaadatakse? Põhiliselt lootuses viimaks ometi head lõppu kogeda. Käesolevas seebikas aga pole head lõppu kuskilt poolt paistmas.
Muusikat pannakse kirja erinevates võtmetes, millest tuntumad on viiuli- ja bassivõti. Vahel juhtub, et tähelepanematusest mängitakse lugu vales võtmes ja see ei kõla nii nagu mõeldud. Ega nii pikalt teha saa, sest iga normaalne inimene saab aru, et miski on valesti ja taipab põhjust. P ainulaadseks omaduseks on, et tema "mängib" kõigi kommentaare mingis vaid talle teada olevas võtmes ja ei saa aru, kuidas need tegelikult kõlavad. Tegelikult on asi veelgi keerulisem, tema jaoks on sõndel justkui teistsugune tähendus ning ta ei taipa, ega hakkagi taipama juttu, mida ta ümber kõneldakse. Nii foorumlased kui ka reaalsed inimesed ta lähikonnas võivad kõigest hingest pingutada, et end mõistetavaks teha, kuid P loeb ja kuuleb muud ning ka vastab hoopis miskit muud.
Kuna selline asi tundub võimatu (no kuidas siis inimene ometi aru ei saa!?!), üritatakse ikka edasi. Üritatakse kasvõi mingist trotsist, hasardist, tahtmatusest oma võimetust (kaotust) tunnistada või pagan teab, millest veel.
Kuna P loeb kõike teises võtmes ja ka mõtleb teises võtmes, ei teki normaalset suhtlust iialgi. Samal põhjusel ei saa keegi foorumlastest P sõbranna käitumist põhjendada, sest me loeme sellest P tõlgenduses, mitte otse algallikast. Vabalt võib mõelda, et sõbranna üritas meest ja last säästa teistsuguses reaalsuses elavast P-st. Võib ka mõelda, et ta oligi äärmiselt paha inimene, kes teadlikult tahtis halba teha ning tegi seda seal, kus seda lahkelt ka lubati. Võib ka mõelda, et sõbranna üritas samamoodi nagu paljud foorumlased ning pidi oma võimetust tunnistama. Kuna tema puutus kokku reaalse P-ga, oli tema närvikava lõpuks võrratult rohkem sassi löödud võrreldes meie omaga. Tuleb tunnistada, et selles teemas kaasalöömine mõjub ajule küll. Õnneks on ka muu elu elada ja võimalus normaalsete inimestega suhelda.

Miks? Miks? Miks? Kuule, P, kui sa saaksidki täpselt teada, miks see sõbranna sinuga nii käitus, mis siis muutuks? Kuidas see su praegust elu muudaks? Kas sa siis saaksid oma eluga edasi minna? Mina küll ei usu, enam ei usu. Kõigi heade nõuannete peale sa lihtsalt sülitad ja käiad oma kulunud plaati edasi. Oma egoismis näed sa ainult ennast ja ei vaevugi heatahtlikke nõuandeid kasvõi katsetama. Kasvõi viisakusest võiks ju vahel näidata, et sa vähemalt proovid. Aga mis sul sellest, et sinu heaolu nimel on mõeldud, abivahendeid otsitud, pikki kirju kirjutatud? See ei lähe sulle üldse korda, peaasi et saaks aga jälle liba-sõbrannast kirjutada ja sellega kirjutajate tuju rikkuda. Kui see pole egoism ehk vaid endale mõtlemine, siis mis muu see veel olla võiks?
 
69 07. november 2013, kl 01.17
see on diagnoos, aga milline?
 
klikivalitsus 07. november 2013, kl 10.41
kunagi oli siin k, kellel oli depressioon. ja l, kes oli kohutavalt vaene. nüüd on p, kellele on elus hirmsal moel liiga tehtud.

vägisi tundub, et see on ikka kunstmütoloogia :)
 
igatahes 07. november 2013, kl 11.19
Ma annaks palju, et nn sõbranna versiooni ka kuulda:)
 
jah 07. november 2013, kl 11.50
P, tore, kui Sa annaks sõbranna andmed, võime ka meili teel teha seda. kaua sa siin mustad teist?
 
pasaprits 07. november 2013, kl 13.20
Mu meelest on P psühhoterrorist, kes käiab üht plaati seni, kuni teised peast ja hingest segi keeravad.

See on teadlik tegevus siingi.
Ei usu ta juttu karvavõrdki. Ta naudib seda, sest ka kõige lollakam töll oleks juba ammu asjast hakanud aru saama või tahtnud midagi muuta..
Siin käib aga "sõbranna" ja "sõbranna" ja "kade" ja "kade" ja "miks ja miks ja miks"...
 
P 07. november 2013, kl 14.11
igatahes
Mind ka huvitab, miks mind peigmehest lahku ajas, kui minuga hiljem nagunii suhelda ei tahtnud.
Või miks üldse minuga varem suhtles, kui ma ta arust ikka niiiiiiii nõme ja pugeja olin.

Või kuidas ta aru ei saa, et ise oli samasugune nõme, kui sellise nõmedaga suhtles.

Väärt naine ei suhtle ju mingi nõmedikuga !!!!!!!!!
 
P 07. november 2013, kl 14.13
jah
Kuidas mustan ? Milleks musta valgeks rääkida ?
Mina olin see, kes hästi temasse suhtus, aga tema pidas mu head suhtumist pugemiseks ja DEBIILSUSE tunnuseks.
 
pasaprits 07. november 2013, kl 14.33
P

Anna siis "sõbranna" koordinaadid, et me saaksime temaga asja arutada?
Aga sa ei taha neid anda, sest seda sõbrannat pole olemaski ja siis muutuks ju sinu jauramine siin ka kohe mõttetuks.
Nii tore, nii tore on ju lällata, kuidas sina niiii hea oled ja sõbranna igavene koletis ja sulle heakesele liiga tegi, mõtleks, rikkus su elu ära ja lasi lapse mõrvata.
 
69 07. november 2013, kl 14.37
Mis tööd see P teeb, et päevad läbi siin saab istuda ja samas teenib nii häasti, et reisimas saab käia?
 
pasaprits 07. november 2013, kl 14.43
Miks peigmehest lahku ajas, kui ise pärast sind enam ei tahtnud, küsid sa...?!
Ajaski lahku, sest tahtis nii ja mis siin ebaselget on.
Või, miks sinuga varem üldse suhtles, kui sa selline pugeja ja nõme oled. No suhtles vahelduse mõttes, huvitas, kas sinus midagi muud ka on peale pugemise ja nõmeduse. Sai aru, et pole ja siis lõpetaski. Mis siis siin nii ebaselget on?
Ah, et kas ta siis ise ka selline nõme, et nõmedikuga suhtles? Vat seda meie ei tea, sest sa ei anna sõbranna koordinaate, et asja selgitada saaksime.
Lao aga lagedale tema meiliaadressid ja tel nr-id, las me räägime temaga.
Parem anna tema päris aadress, me läheme talle otse koju, joome kohvi, sööme torti ja räägime kõigest.

Kui su probleemid ausad oleksid, siis sa seda ju teeksid?!
 
kunn 07. november 2013, kl 15.18
69 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mis tööd see P teeb, et päevad läbi siin saab istu
> da ja samas teenib nii häasti, et reisimas saab kä
> ia?


Maakler ju.
 
jajaaa 07. november 2013, kl 15.20
ja kummalisel kombel on sellel maakleril vaid ühiselamutuba ja lagunev korter mingis sit..as rajoonis. Kuda see võimalik on? Maaklerule jooksevad ju kõik head pakkumised kokku ja rahas ei tohiks selle ameti pidajal ka probleem olla, seda enam et ülalpeetavaid pole.
 
psühholoog 07. november 2013, kl 15.30
Kadeda inimese sisuks ongi kedagi teist jälgida ja tunda sageli viha. Just kadedus on see, mis paneb keskendunult jälgima, kuidas kellelgi läheb, meeles pidama, mida teine ütleb ja teeb, kuidas käitub ja mida elu jooksul saavutab.
Kade inimene ei taha mõelda, et just tema vastutab oma tunnete eest. Ta ei kujuta ette, et on ise oma elu autor ja juhib seda sinna kuhu tahab. Kergem on ju kogu halb teiste kaela ajada.

Tuleb olla tänulik selle eest, mis su elus head on, kasvõi selle eest, et ilm on ilus. Tuleb panna tähele väikeseid asju, mis sinuga juhtuvad. See ongi see, mis sind õnnelikuks teeb. Elu on tegelikult tore ja seda toredam, mida rohkem oskame tänulikkust tunda ja märgata seda, mis on hästi.
Kade inimene mõtleb pidevalt sellele, mida tal ei ole - ta ei ole tänulik. Ta näeb alati, et teistel on paremini. Märkab ainult seda, mis tal on puudu.

Teemaalgataja poolt välja mõeldud tegelaskujul ongi kadedus see, mis teda vaevab.

See on teadmiseks nendele, kes siin omast arust aidata püüavad. Et oskaksite aru saada, miks selline sundmõtetega haigus kallale üldse tuleb. See on mõtlemiskoht oma elu üle ja siit peaks alguse saama teekond enese iseloomu parandamise poole.

Selle konkreetse teemaalgataja tegelikkus on selline, et kui inimene oskab kirjutada, siis oskab ta ka lugeda( muidu ei oskaks ta kirjutada). Sellepärast võib arvata, et teemaalgataja on delfi palgal ja sisustab teie päevi.
 
selge pilt 07. november 2013, kl 16.12
 
muig 07. november 2013, kl 16.17
"Sellepärast võib arvata, et teemaalgataja on delfi palgal ja sisustab teie päevi."

Sellele ma vihjasin ammu, kuskilgi eespool. Imestama panebki, miks inimesed Pee-ga kaasa lähevad.
Võib ju kirglikult vaielda mõne asja üle, võivad olla eriarvamused, kuid et püüda üht P-d päästa veel järgneva 25 000 -leheküljega, see on utoopia..:)
 
naeran 07. november 2013, kl 16.29
No seda on raske uskuda, et delfi siin lollitab! :-D
 
ei tea jah 07. november 2013, kl 16.54
Kui see delfi on, siis tuleb neile õnne soovida esimese kirjaoskaja palkamise puhul.
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.