Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ülekuulamine töötukassas
 
täpik 17. juuni 2012, kl 23.57
Olen töötu. Üle aasta juba. Eriharidusega, omandan kõrgharidust. Töötukassa viimane ülekuulamine (nimetan seda nii, sest tunnen ennast seal nagu kurjategija) jättis väga halva tunde. Pakuti põrandapesija tööd ja laos siltide kleepija tööd. Ja kui kohe kuhugi tööle ei saa, siis lubati tööharjutusse saata.
Majanduslikult on olukord talutav, st. elan mehe kulul ja tema ei kaeba, pigem on rahul, et kodukolle soojas :)
Aga see tööpakkumine ausalt öeldes nörritas mind. Mul on peale emakeele kaks võõrkeelt väga hästi suus, arusaamise ja tönkamise tasemel veel kaks. Lisaks eriharidus ja aastatepikkune töökogemus.
Ja mind saadetakse kõige labasemale tööle.
Andke andeks, aga ma tõesti ei taha alampalga eest tööle minna. Pakutud töö oleks minu jaoks täielik mandumine. Juba keskhariduse omandamise ajal tegin keerukamat tööd, kui mulle nüüd pakutakse.
Seepärast olekski antud töö täielik tagasilangus.
Tööharjutusse ei taha minna - tasuta tööd tegema? Tänan, ei.
Ma tahaksin väga tööle minna, teha tööd, mida olen õppinud ja oskan hästi. Paraku on minust paremaid kandidaate ja nii olengi ripakile jäänud. See ei tähenda, et mul tööharjumust pole. Ülikoolis õppimine eeldab enesedistsipliini ja mille poolest erineb see tööks vajalikust distsipliinist?

Tänan, sain hinge pealt ära.
 
seal 18. juuni 2012, kl 00.04
aga kas sa töötukassas sama juttu rääkisid? ütlesid, kuidas tunned ennast jne?
 
67 18. juuni 2012, kl 00.05
vahet ju pole mida seal töötukassas pakutakse, sa otsid nagunii ju ise tööd ja küll leiad endale sobiva, kindlasti sa saad oma võimeid kuskil omale sobival töökohal kasutada ja nautida tööd, mis sulle meeldib ja sobib
 
ei saa aru 18. juuni 2012, kl 00.12
mismoodi heal spetsialistil on võimalik, et üle aasta pole tööd? no pole võimalik, head töötajat otsitakse tikutulega. aga ise ju vastasid, teised on Sinust paremad, seep see ongi. sel juhul lase aga oma latti alla ja mine sinna, kuhu sobid. hakka mõistma, et kui aasta oled otsinud ja kogu aeg on teised paremad, siis Sa lihtsalt ei ole hea. tunnista seda, et viga on ikka ainult ja ainult Sinus ja võta vastu, mis pakutakse, sest näib, et see Su tõeline väärtus ju hetkel ongi. kaua me siis Sind ikka peame töötukassa arvel pidama, kui SUlle sobivat tööd on küll. võõrkeeli võid vabal ajal kasutada.
 
m21 18. juuni 2012, kl 00.35
Olin hiljuti samas olukorras.

Ara pane eelmist tahele. Lihtsalt tootuid on nii palju, et noorel inimesel ongi suhteliselt voimatu kuhugile saada.

Ei pea olema halb tootaja. Shansid vaga vaiksed, kui samale kohale veel ~40 kandideerijat on. Toenaosus on suur, et nende 40 seas moni vanem, rohkemate kogemustega inimene on.

Aga ara anna alla, otsi edasi. CV.ee, CVKeskus jms kohad. Vaata, et sul oleks korralik CV, loogiliselt vormistatud, ilma vigadeta loomulikult. Ka lihtsate asjadega voib vahel silma paista.

Edu.
 
saab aru kyll 18. juuni 2012, kl 00.42
töötukassas mingi hyperaktiivse tädi juurde on sattuda nõme kyll. vaheta konsultanti, tee kaebus ja kirjuta, et on pealetykkiv ja ebameeldiv ega anna asjakohaseid soovitusi. mingil ametnikunärakal pole õigust alandada oma kliente.
 
mida juttu 18. juuni 2012, kl 00.42
mul kõik klassikaaslased tööd saanud, pole keegi töötu, kuigi noored ja vaid keskhridusega. mõnel kõrgharidus omandamisel. ja miyye lihttööd, vaid ikka normaalset puhast tööd.
 
töötu 18. juuni 2012, kl 00.46
Eelmistele.. lisaks on see variant, et keegi on sinust noorem või leplikum või lihtsalt tööandja tuttava tuttav. Mind on prakeeritud välja väga erinevatel põhjusetel, kõige humoorikam neist - me ei vaja inimest, kes oma peaga mõtleb, vaid käskusid täidab :)
 
to 18. juuni 2012, kl 00.49
"ei saa aru"
no oled sina ikka uskumatult õel. ja sellistel läheb hästi?!?
 
:) 18. juuni 2012, kl 00.54
Sellepärast pakubki oma p.... müügiks.
 
to "ei saa aru" 18. juuni 2012, kl 01.05
sa ei saa aru, sest pole sellises olukorras olnud. Mina olen ja seetõttu on mu ka õigus sellest rääkida. Mõistan igati teema tekitajat. Sain oma tööle tagasi ja SOOVIN, et ka sul nii läheks TÄPIK!
 
täpik 18. juuni 2012, kl 01.25
Tööpakkumisi on ja kandideerinud olen sobivatele ka. Ma ei eeldagi hirmkõrget palka, sest minu erialal ei saagi suur summasid teenida. Kahjuks on rasked ajad lisanud raskendavaid nüansse töö leidmisel. Üks neist on nt see, et ühe ametinimetuse alla koondatakse mitme inimese töö. Olen seda varem teinud ja kuigi raskustega (ületunnid ja ropp väsimus) toime tulnud, siis õppimise kõrvalt ei taha. Ning rääkimata mõningatest ulmelistest tööpakkumistest, kus pead olema a la turundusspetsialist ja finantsjuht ühes isikus ning õhtuti kontorit ka koristama.
Kui mul üks või teine (tööpakkujala väga oluline) omadus puudub, siis loomulikult ta praagib mu välja. Tööpakkuja tahab oma raha eest maksimumi saada ja ma mõistan seda täiesti. Iseasi on sellise multi-oskustega töötaja leidmine.
Minu kahjuks on ka õppekorraldus, mis vahel toimub tööpäevadel. Ja tähendab, et nö valge inimese tööaeg vahel ei sobi. Eriala on aga selline, et valge inimese tööajal toimubki see oluline töö.
 
khm 18. juuni 2012, kl 01.37
ju sul siis vist lihtsalt ei vedanud. mul joppas nii hästi, et nüüd on mul juba 3 aastat selles töötu mis iganes asutuses oma isiklik tore ametnik, kes annab mulle vahel isegi lausa väga head nõu, kuidas töötuna(:D) inimese moodi elada.
 
"Eriharidusega, omandan kõrgharidust." 18. juuni 2012, kl 01.43
Seal on su tulevik, kui lõpuni vastu pead. Mul siiski on tunne et sul on asi olemas. Tunnen valesti?
 
jõhkard 18. juuni 2012, kl 02.55
jeeeeesssss, töötus on juba nii ränk, et hullude arvutist eemal hoidmiseks napib tööjõudu .
 
ei saa kah aru 18. juuni 2012, kl 10.05
Väga haritud, hea spetsialist - aga erialasele tööle ei saa.Samas on registreerinud end töötukassas töötuna, kus on kohustus võtta vastu iga pakutav töö, kui soovitakse hüvitist saada.
Miski ei klapi ju. Mida imet sa sealt töötukassast siis otsid, kui ei taha nende nõudmisi täita? Otsi tööd omal käel ja mitte keegi ei suru sulle alandavaid ameteid peale. Aga kui tahad, et sulle makstaks, siis pead kahjuks jah maksjate nõudmisi ka täitma. Kas haritud inimesel on sellest raske aru saada?
 
täpik 18. juuni 2012, kl 10.16
Ma ei kiitnud ennast kusagil üles, et olen väga hea spetsialist. Lihtsalt senini, kui olen töötanud, olen olnud hinnatud töötaja. Seda on mulle öeldud. Erialasele tööle saamist raskendavad mõned asjaolud, mida kirjeldasin eelmises postituses.
Töötukassas ei maksta mulle midagi, juba ammu.
Ilmselt tulebki arvelt maha võtta, aga ma ei ole kindel, kuidas siis ravikindlustusega on.
 
irw 18. juuni 2012, kl 10.39
Miks minu rahast töötukassale kukkub iga kuu kena %. Sellepärast on ka õigus spetsialisti haridusega inimesel töötukassas arvel olla.
Aga töötukassa konsuldandid on erinevad. Mõni on tore. Mõni ****. Tuttav rääkis kord, kuidas talle käratati, et raha saabki ta selleks, et bussipilet töötukassas oma näo näitamiseks, osta. Töötukassa ka ju jagas edumeelselt Eurostripi kuulutusi, ei imestaks, kui kedagi oleks "pool sunnitud" sinna kandideerima. Ise olin 2 kuud töötu ning jäin teatud summast ilma, kuna ei suudetud asja korralikult ajada. See selleks, ise leidsin töö ja sinna sain vaid tänu sellele, et oli põhimõtteliselt nõus tasuta töötama.
 
Mina 18. juuni 2012, kl 11.22
Mina võtsin aasta tagasi ennast nimekirjast maha. Lihtsalt üle viskas see alandamine.
 
??? 18. juuni 2012, kl 13.10
Ma ei saagi aru, mida Sa tahad.Ise ütled, et "erialalsele tööle saamist raskendavad mõned asjaolud".Kui sellised asjaolud on olemas, siis Sa ei saa ju erialast tööd, vaid pead vastu võtma sellise, mida asjaolud ei takista.
 
ei saa aru 18. juuni 2012, kl 13.27
ei ole töötu olnud ja tuttavad kõik on tööinimesed. kas olen aru saanud valesti, et kui oled olnud üle poole aasta töötu -siis pead vastuvõtma pakutava töö, mitte aga elama abirahast?
kui sind peab mees üleval - miks sulle siis see abiraha? Loobu sellest ja keegi ei sunni sind tööle minema.
 
saab aru kyll 18. juuni 2012, kl 13.36
sobiva töö mõiste on olemas ka täiesti töötukassa enda lehekyljel:

http://www.tootukassa.ee/index.php?id=15264

ei ole midagi, et mingi ametnikunärakas yritab kliendist vabanemiseks talle mida iganes pähe määrida.
 
??? 18. juuni 2012, kl 13.53
Erialasele tööle saamist võivad raskendada mitmed asjaolud:
1) Lühike kogumus- tänapäeval nõutakse vähemalt 2-4 aastast kogemust. Tihti lugu tahetakse väga spetsiifilist kogemust ja veel mitmes erinevas valdkonnas.
2)haridust
3) mingit spetsiifilist oskust (nt keeleoskus, autojuhiluba jne)
4) vanus/sugu jms sellised näitajad.
jne.
Samas koristajaks ei võeta üldjuhul üleharitud ning sinna on konkurss tihti veel suurem, kuna see töökoht vaja erilisi (siiski tänapäeval koristusfirmas vajab ikka) oskusi. Kogemust sa aga ei saa, kui sind tööle ei võeta.
 
to ei saa aru 18. juuni 2012, kl 13.56
ei ole nii. Sa pead aktiivselt tööd otsima- aga keegi seda reaalselt ei kontrolli. Ok, konsuldant küsib, kuhu sa kandideerisid ja miks ei saanud (idiootne küsimus, sest üldjuhul tööandjad ei anna sulle poole leheküljelist esseed, miks sa valituks ei osutnud). Samas on õigus 9 kuud (või rohkem saada töötu abiraha). Ja usu mind, selle 50€ ei ela keegi ära. Abiks on see joodikule ja taskurahaks kui peres sissetulek olemas, aga üksik inimene reaalselt ei saa sellise summaga elada. Või tahab keegi vaielda?
 
ei no 19. juuni 2012, kl 09.41
Mul on Töötukassast ka üsna vastikud kogemused, aga arendasin endas välja sellise eneskaitsetehnika, et ametnikule vastuseks ainult naeratasin, noogutasin ja ütlesin "mhmh". Ta vist vaatas, et selline sõnakehv inimene, seetõttu ei saagi tööle :)

Mingi ametnikuhing, kes tühja jutu puhumise eest 650 euri kuus netos teenib ja ise töötuse põrgust midagi ei tea, ei tule sind paika panema, see võta endale kohe väga teadmiseks, kui järgmisel korral Töötukassa uksest sisse astud. Need toolisoojendajad mõtlevad endast liiga palju, seetõttu ühe eelpoolkommenteerija soovitus esitada kaebus ja konsultanti vahetada on täiesti õigustatud. Töötus mõjub niigi muserdavalt ja mingi egotrippi tegev tibi/kontorimamsel sind ei alanda, selge!

Mina leidsin töö tänu iseenda tegutsemisele, pole kuulnud, et Töötukassast kellelgi mingit kasu oleks olnud. Seal korraldati 1-nädalane CV kirjutamise kursus!? Peab ikka vägev CV lõpuks olema. Mõttetud rahatuulutajad, aga kui vaja mingit praktilist koolitust, siis raha ei ole.

Pea püsti, küll sa leiad töö ja mitte põrandapesijana. Mina ei soovita latti allapoole lasta. Kui töötad sildikleepijana, siis hakkad oma varasemaid tööoskusi kaotama, hakkad endast mõtlema kui sildikleepijast. Seetõttu jätka otsinguid, sest majanduslikus mõttes saad ju hakkama.
 
to täpik 19. juuni 2012, kl 10.38
täpik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma ei kiitnud ennast kusagil üles, et olen väga he
> a spetsialist. Lihtsalt senini, kui olen töötanud,
> olen olnud hinnatud töötaja. Seda on mulle öeldud
> . Erialasele tööle saamist raskendavad mõned asjao
> lud, mida kirjeldasin eelmises postituses.
> Töö
> tukassas ei maksta mulle midagi, juba ammu.
> Ilm
> selt tulebki arvelt maha võtta, aga ma ei ole kind
> el, kuidas siis ravikindlustusega on.

Sa ikka ei saa asjadest aru, Sul EI PEAGI olema haigekassat, kui Sa ei tötta. mõistad? kui Sulle ei sobi pakutud tööd, siis pead end arvelt maha võtma ja ise edasi otsima. ning haigekassaga ei pea Sind kindlustama lihtsalt seepärast, et Sina arvad, et võiks.
 
ei no 19. juuni 2012, kl 10.59
See ongi Töötukassas põhiargument kõrge kvalifikatsiooniga tööjõu põrandapesijaks suunamisel - kas võtad selle töö vastu või sured. Sest meie EVs tähendab Haigekassa puudumine surma, eriti krooniliste haigustega inimestele.
 
deisi 19. juuni 2012, kl 11.35
seesama töötukassa hüperaktiivne ametnik oleks ju ise ka töötu, kui sa talle töötuna tööd ei annaks:) vaata üleolevalt sellisele ja ole täiesti külm rahu, kui see neljakümpine tädike jälle seal sulle üritab oma üleolekut peale suruda. mõtle sellele, et need ametnikud on veel kehvemad ja muud tööd ei saa, kui sina neile annad, olles töötu. See muidugi väikese huumoriga:) Saada pikalt need ametnikud ja ega sealt eriti tööd ei leitagai, kui siis just sellised, mida mainisid. Need üleolevad (ilmselt maalt linna kolinud tõusikud) tädikesed ju ainult formaalselt panevad sind iga kuu kirja et sa oma näljapalukese ehk tööturaha kätte saad. Ohh, vastikud ametnikud jah!
 
igavesti noor 19. juuni 2012, kl 11.57
tühine ja tühja peaga deisike ise ei saa ju neljakümpiseks kunagi :D
 
deisi 19. juuni 2012, kl 12.02
kas töötukassa tädike tundis end puudutatuna? pididki tundma, sest sa oled veel madalam kui töötu:) inimene, kes läheb töötukassasse tööle, ei ole just kõige teravam pliiats karmis või kõige kirkam kriit. ja sa ära ülba seal kassas oma tööandjatega!:)

NB! deisike ei ole töötu muuseas:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!