Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
ülekuulamine töötukassas
 
to minaise 20. juuni 2012, kl 11.04
kas Sa ettevõtjana pole veel õppinud, etüldistamine ei tule kunagi kasuks? kindlasti pole nii, et seal on vaid need, kes tegelikult tööd ei taha, mul endal mitu koondatud tuttavat olid seal mõnda aega arvel, samal ajal uut kohta otsides. ning kuna olen ka ise ettevõtja, siis tean, et sealt leiab ka tööjõudu, kelle eest riik teatud tingimustel maksab pool palka kinni ehk siis mulle on see palju vähemkulukam. ja usu mind, sealt leiab täiesti normaalseid inimesi, kel nii haridust, kogemust kui ka meeldiv käitumine. ning veel, mul vend võttis 2009 tööle mitmeid inimesi ja konkursiga, mitte lihttööle ning enamasti olid nad kõik ka töötukassas arvel.
 
ikka ei saa aru 20. juuni 2012, kl 11.20
Oled töötukassas arvel. Järelikult pead täitma mõningaid nende tingimusi. Kõrgharidusega inimesel ei peaks olema sellest eriti raske aru saada. Kui väidad, et oled tööotsija, siis tõepoolest - tööotsija peab vastu võtma iga pakutava töö, mis ei ületa tema kvalifikatsiooni. Kui ta seda ei soovi, siis ei pea ju töötukassas arvel olema. Aga muidugi haigekassahüvitis siis enam ei toimi. Kõike head ju ometi ka ei saa nõuda.
Kui teemaalgataja ise ei ole suutnud erialast, igati sobivat ja meelepärast tööd leida, siis kust peaks töötukassa selle kõrgepalgalise professorikoha välja võluma?
 
arumaeisaa 20. juuni 2012, kl 11.57
Mis hüvitisest siin jahutakse? miks arvatakse, et inimene kes on töötukassas arvel jalutab korra kuus sinna ja viib korviga teiste teenitud raha koju? Inimene on ise maksnud ja panustanud sinna süsteemi, et häda korral abi saaks, kahjuks seda ta loomulikult ei saa. Halbadeks päevadeks on eestis kahjuks sukasäär turvalisem koht raha hoida, kui heas usus maksude maksmine. Inimene käib töötukassas, et haigekassa kaart alles jääks. Eriti julm ja jõhker väljamõeldis on töö koolitus. Hillary Clinton just rääkis uudistes, et eestist tulevad inimesed orjastatakse välismaal. hillary võiks üle vaadata ka selle MEIE OMA KODUMAAL pakutava töökoolituse. täistööpäevi teha 1 euri eest ei ole mitte midagi muud kui orjastamine aga see on meie oma valitsuse armas plaan numbrid ilusad hoida. töötukassa inimestele tuletaks meelde, et trepid lähvad nii üles kui alla ja kunagi võite end ise mingi tibi ees haigekassa kaardi pärast lömitamas leida.
 
tööline 20. juuni 2012, kl 12.30
On meilgi tehases kõrgharidusega inimesi rabelemas, midagi pole teha ,kui töötukassa raha lõppeb ja nälg majas ,võtad ära elamiseks ka sellise koha vastu.Terve euroopa on täis üleharitud "spetsialiste" ,keda mitte kellelegi vaja pole .
 
minaise 20. juuni 2012, kl 12.58
Mul ei olnud küll plaanis kõiki töötukassas arvel olevaid halvustada. Loomulikult peaks seal arvele võtma, kui töö on kaotatud ja abiks see väike tööturahagi, kuniks uus töö olemas. Aga uue töökoha otsimisel ei maksaks (eriti haritud inimesel) töötukassale küll lootma jääda. Kes tõepoolest tööd tahab leida, see otsib ikka ise. Ja emanasti ka nii, et kes tahab haritud ja korralikku töötajat korraldab konkursi. Mina küll mingi mõnesaja euro pärast ei hakka vaeva ega närve kulutama, et riskigrupi töötuid oskustööle huupi palgata. Iseasi, kui mul oleks vaja tõesti siltide kleepijat või tänava pühkijat, siis ehk mõtleksin sellele. Aga eks igal ettevõttel ja inimesl oma arusaamised:)
 
irw 20. juuni 2012, kl 14.21
Eeldame siis, et koristamisega saab hakkama 95% elanikkonnast. Töötute hulgas on 30% kõrgharidusega ja 70% mitte kõrgharidusega. Äkki peaks neile, eriti madalama haridustasemega, pakkuma seda koristaja kohta. Minu küsimus on selles, et miks neile pole seda pakkutud ja mis oli nende põhjendus, et antud töökoht ei sobinud.
Ja mitte, et ma halvustaksin lihttööd. Üldjuhul ei võeta kõrgharidusega inimest lihttööde puhul arvesse, kuna on selge, et parema pakkumise puhul kaob ta kohe ning ei saa temaga ka nii lihtsalt manipuleerida.
Nii et lõpuks käib kaklemine olematu probleemi üle. Kui konsultand ütleb, et kandideeri- siis kandideeridki, kui kutsutakse vestlusele, siis tark inimene oskab teha nii, et teda ei valita. On töötukassa rahul ja oled sina rahul- ning oled ühe kogemuse võrra jälle targem.
 
Anja-Nanja 20. juuni 2012, kl 17.01
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 19.19.
 
täpik 20. juuni 2012, kl 17.14
Oeh, räägi või seinaga. Meelevaldselt tuletatakse ikka seda, mis mind halba valgusesse paneb. Täitsa naljakas hakkab juba. Papagoi tunne tuleb peale.
Kus kohas kirjutasin, et mul on magistrikraad? Näide, mille tõin, oli lihtsalt näide. Ja kõik.
Mul on keskeriharidus ja omandan kõrgharidust. Minu eriharidus ei võimaldagi kõrgepalgalist tööd ja seda ma ei otsigi. Tahaksin lihtsalt ennast teostada ja selle eest palka saada. Aga mitte miinimumi.
Ja Töötukassast ei saa ma mitte kui midagi. Ei mingeid toetusi ja ravikindlustust. Viimane on mul õppuri staatuse pärast. Ja kellel on kade meel - uskuge, olen omal ajal kõvasti maksuraha riigile maksnud, et nüüd arstil mitte käies ravikindlustust omada.
Rahunega maha, kes te siin sarjamas käite. Süvenege teemasse ja siis hakake tänitama.
Kuigi tegelikult mõtleb igaüks ikka seda, mida tahab. Tundub, et paljud tahavadki teistest halba mõelda. Sest siis hakkab endal kergem, kuna ei ole ainuke musta südametunnistusega.
 
kkk 20. juuni 2012, kl 17.15
"Ja mind saadetakse kõige labasemale tööle."

aga muud sa ju väärt polegi kui sa ei austa neid kes sellist "madalamat" tööd teevad.
 
Anja-Nanja 20. juuni 2012, kl 17.48
-



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Anja-Nanja 16.03.2016 19.18.
 
valed soovid 20. juuni 2012, kl 18.39
Anja-Nanjaga täiesti ühel nõul, loe tema kirjutised veel kord läbi, kallis täpik. Ära pea end mingiks eriliseks kel ei kõlba igat tööd teha. Kui inimest pole terve aasta jooksul kuhugi tööle võetud siis oled oma erialal ülearune, pead vastu võtma iga töö mida pakutakse ja sealt end edasi arendama, oma erialal sind ju ei vajata, see peaks ammu selge olema.
 
@valed soovid 20. juuni 2012, kl 19.34
Seda sa ütlesid ilmaaegu nii inetusti. Ma ka näiteks ülikooli keskel oma unistuste erialal tööd ei saanud, ei osanud veel nii hästi ja üldse oli teadmisi maailmast veel vähevõitu. Pärast kooli lõpetamist sain kohe tööd.
 
täpik 20. juuni 2012, kl 22.43
Ei pea ennast eriliseks. Lihtsalt minu jaoks tähendakski koristaja töö tegemine tagasilangust. Olen kunagi ammu koristajana töötanud, see on ränk töö. Miinimumpalk, mida selle eest pakutakse, on mõnitamine. Aga tol hetkel oli vaja. Praegu tahaksin siiski erialast tööd teha, aga osalise tööajaga võimalusi on vähe.
Mandumise all mõtlen seda, et tahaksin ametialaseid oskusi säilitada aga kuidas ma neid säilitan, kui koristajana töötan? Olen ka ettekandjaks kandideerinud aga paraku naerdakse siis välja - teil on nii suur kogemus ja saaksite iga kell erialase töö, meil ei ole mõtet teid välja õpetada, et siis kahe kuu pärast teie asemel uut inimest otsima hakata.
 
kle täpik 20. juuni 2012, kl 23.02
kuidas Sa selle keskhariduse said ja omandad veel kõrgharidust, kui Sa lihtsatest asjadest aru ei saa?

alguses Sa nimelt kirjutasid, et oled seepärast töötukassas, et saaksid ravikindlustuse, eks? pärast alles hakkasid ajama seda, et saad juba õpingute kaudu.

keskharidusega inimene võiks ikkagi aru saada, et töötukassa on mõeldud inimestele, kes otsivad tööd, aga mitte selleks, et seal käia nägu tegemas, et saaks ravikindlustuse. kui Sulle nende pakutud töö ei sobi, siis võta end maha ja kogu armastus. pealegi oled Sa seal arvel olnud juba nii kaua, et Sul on tekkinud kohustus vastu võtta ükskõik mis töö. seega ikka väga kaua juba ja ikka pole leidnud omale tööd? mismoodi küll? äkki on Sul ikka endal midagi viga? ei küla just loogiliselt muidu.

ning see, et Sa kunagi käisid tööl ja kunagi maksid, no see ei loe küll üldse sellele, et Sul peaks ka praegu olema haigekassa selle põhjendusega. see tundub sama hea kui ma räägiks teatris väljamüüdud etendusel, et no mina pean saama siia istuda, mul vanaisa juba möödunud aastal istus selle tooli ja peal ja panni mulle kinni selle.
 
täpik 21. juuni 2012, kl 00.47
Issand, kusagilt mujalt ei olnud kinni hakata kui inimlikust teadatusest?
Ärapanemise vajadus on ikka väga suur mõnedel. Uurisin välja, et mul on tudengi ravikindlustus. Isegi ülitargad Töötukassa prouad arvasid, et peaksin just ravikindlustuse pärast arvele jääma, teadmata, et mul see neist ei olenegi. Lähed nüüd neid ka nokkima, et kuidas teile kooliharidusest üldse midagi külge on jäänud?
 
oioioi 21. juuni 2012, kl 00.52
oi täpik, ma saan aru, miks sa tööd ei saa, sa oled rumal! sa ju ei saanudki aru, mis eelmine sulle ütles? sa ju võtsid end arvele, et saada haigekassa? mis vahet, kas pärast said teada, et sul on see niigi, aga sa OLID seal ikka vaid seepärast, et saada haigekassa, mitte seepärast, et sealt tööd leida. aga see on mõeldud TÖÖOTSJATELE! mitte neile, kes sealt tööd ei taha, küll aga saada haigekassa. ja ära aja mingi ärapanemise kaela, ei pane sulle keegi siin ära, tule maa peale ja võta see just sulle sobiv koht kuskil kassas vastu juba.
 
tuula 21. juuni 2012, kl 01.37
Jutust tuleb välja, et tegu on üliõpilasega, kes ei saa mitmeid erialaseid töökohti vastu võtta, kuna on seotud õppetööga ega saa 9-5 tööl käia. No aga siis ongi ju nii, et ilmselt saab enda väärilise töökoha siis, kui õpingud lõpetatud ja saab 9-5 tööl käia.

Seni tuleb aga leppida mittetöötava üliõpilase staatusega või teha mingit tööd, mis ei meeldi, kuid mis ajaliselt sobib. Üliõpilased on alati igasugu nö. imelikke töid teinud - mitte üldse seetõttu, et nad ei oleks oma võimete-oskuste tõttu paremat töökohta väärt vms. , vaid lihtsalt põhjusel, et töö on ajaliselt õpingute kõrvalt tehtav. Minu ajal näit. töötasid üliõpilased koopiate tegijana, riietehoidjana, mööbli kolijana, pitsakullerina. Keegi ennast alaväärsena ei tundnud ja peale kooli lõpetamist liiguti edasi parematele kohtadele.

Tegelikult, üldse veidi kummaline on, kui üliõpilane ennast "koduseks" nimetab. Minu jaoks üliõpilane, isegi kui ta ema-isa rahast sööki ostab, on ikka üliõpilane, mitte kodune. Kodune on inimene, kes ei õpi, ei tööta.
 
Kuri 21. juuni 2012, kl 03.13
Jumala eest, koristada vms jura peale miinimumpalga eest aega raisata - mitte mingil juhul. Juba kontingent, kellega sellist tööd tehes kokku puutud on selline, mis taseme alla tõmbab. Pigem loe kodus raamatut, oma väike äritegevus või erialased konsultatsioonid kasvõi tasuta. Töötukassa on samal tasemel nagu muu sotsiaalhoolekanne siin riigis ja mõtlevale inimesele abi sealt loota pole.
 
mina 21. juuni 2012, kl 10.21
ka ei soovita minna mingiks koristajaks. Kindlasti tuleb see elu alustades kasuks, kui oled lihttööd teinud ja tead, mida see endast kujutab, nagu autor on seda teinud. Nagu ma aru saan, siis väga vajadust tööle tegelikult minna pole ja pigem tahaks kogemust ja kompetentsi säilitada. Soovitan siiski pakkuda ennast mõnda firmasse praktikale, et säilitada just oskused ja, et oleks pärast kooli lõpetamist lihtne tööle saada. Ise aasta eest ülikooli lõpetades, sain kiiresti aru, et mitte haridusega ja soovidega kooskõlas tööke sinu CVs ei anna mitte midagi juurde, isegi kui suudad motivatsiooni kirjas välja tuua põhjused, miks see sind soovitud tööl aitaks.

Ja teile, kadetakesed, kes leiavad, et töötukassa on tööotsijatele. Hahhaaa! Väga vähesed saavad sealt abi ja ainuke, mida see annab, ongi see tervisekindlustus. Ja inimene, kes on maksnud kaua aega makse- selle kallal vinguda, et nüüd ta soovib ravikindlustust. No tere madalalaubalisus. Pole ime, et siinsed koristaja koha kiitjad kaugemale ei jõuagi.
 
ma 21. juuni 2012, kl 11.02
Mina käisin töötukassas ainult seetõttu, et olin koondatud ja sain poolt endist palka. Selle 50 euro pärast poleks eluilmas seal nägu näitamas käinud, s..amaitse jäi iga kord suhu. Tööd otsisin ma loomulikult ise ning 7 kuu pärast ka leidsin. Õnneks mulle ei juletud koristajatööd töötukassa poolt pakkuda, aga pakkumiste hulgas oli ka tõelisi pärle nagu kriminaalidest omanikega firma oma. Kuna töötuskindlustusmakse on piisavalt kõrge siis mina võtsin külma rahuga sealt lihtsalt toetusi, aga koostööst keeldusin.
 
libe jah 21. juuni 2012, kl 14.01
imelik suhtimne töötukassa töötajatesse, et kohe ongi rumalad, lollid ja maakad puha. tõesti ei tööta töötukassas, aga selline üleolev suhtumine ametnikku, kes peab päeva viisi tegelema töötute probleemidega (kimdlasti on neid, kelle jaoks on suur mure töötuks olemine, mitte ei ole mehe kulul elav prouake).
ilmselt ei ole deisi ise ka kõige kirkam kriit...
 
to libe jah 21. juuni 2012, kl 15.42
10% nendest ametnikest on vaid sellised ja need põlevad seda süsteemi nähes ja selles olles kiiresti läbi. Need, kes vajavad abi, need ei saa ja need, kes lihtsalt maha joovad ja töllerdavad- neil on ikka pudrukaus nina ees. Sellises süsteemis saavad kõige paremini ikkagi hakkama suht masinlikud ja südametud ametnikud, kes täidavad tuimalt ülevalt tulevaid tööülesandeid.
 
deisi 21. juuni 2012, kl 16.54
õige- mitte just kõige kirkamad kriidid!:)) ma ju räägin, et töötukassa mutikesed on ajuinvaliidid, kes mujal tööd ei saa. jube vahva on mõnitada neid, kes tegelikult sa ise oled, töötukassa neljakümpine maakast ametnik:)
 
kui aus olla 21. juuni 2012, kl 17.05
... siis on meie tööturg paras pudru ja kapsad. Omad sõbrad, semud, tuttavad, pereliikmed, sugulased pannakse headele soojadele kohtadele, sõltumatta nende haridusest või tööoskusest. Ülejäänud vaadaku ise kuidas toime tulevad. Mis sellest et on targemad ja töökamad. Kui oled olnud tubli ja asjalik töötaja ning ühel päeval lihtsalt tööst ilma, siis uut tööd on ikka väga raske saada. Olen koondatud ja ka töötukassas arvel. Praktiliselt võimatu midagi leida. Täpikuga nõus, et kui oled juba vaeva näinud ja oma erialal täiendanud ja edasi liikunud, siis ma ei näe põhjust, et ühel ilusal päeval pean olema koristaja. Ja seda kõrgemat haridust omandanuna. Ma ei mõista neid kommenteerijaid, kes arvavad, et latt tuleb alla lasta. Olen kandideerinud mitmele pakkumisele, vestlusele on kutsunud vaid üks tööpakkuja. Äraütlemised on lakoonilised. Vahel oleks hea, kui paari sõnaga oleks ka mittesobimise põhjendus, et tulevikus see likvideerida.
 
tähtede närija 21. juuni 2012, kl 18.43
Jäi silma täpiku lause et ei saa koristajaks minna sest tahaks ametialaseid oskusi säilitada. Kuidas aasta otsa kodus istudes need ametialased oskused paremini säilivad kui mingit tööd tehes. On selge et sind ei vajata, praegu vähemalt, lõpeta oma koolid ja ära istu töötukassas. Töötukassas istuvat need keda mujale pole võetud, sind pole üldse kusagile võetud, nii et ole viisakas. Ei oleks tahtnud ilkuda, kuigi nii see vist välja kukkus, vabandust.
 
Anna kannatust 21. juuni 2012, kl 19.15
kui aus olla Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ... siis on meie tööturg paras pudru ja kapsad. Om
> ad sõbrad, semud, tuttavad, pereliikmed, sugulased
> pannakse headele soojadele kohtadele, sõltumatta
> nende haridusest või tööoskusest. Ülejäänud vaadak
> u ise kuidas toime tulevad. Mis sellest et on targ
> emad ja töökamad. Kui oled olnud tubli ja asjalik
> töötaja ning ühel päeval lihtsalt tööst ilma, siis
> uut tööd on ikka väga raske saada. Olen koondatud
> ja ka töötukassas arvel. Praktiliselt võimatu mid
> agi leida. Täpikuga nõus, et kui oled juba vaeva
> näinud ja oma erialal täiendanud ja edasi liikunud
> , siis ma ei näe põhjust, et ühel ilusal päeval pe
> an olema koristaja. Ja seda kõrgemat haridust oman
> danuna. Ma ei mõista neid kommenteerijaid, kes arv
> avad, et latt tuleb alla lasta. Olen kandideerinud
> mitmele pakkumisele, vestlusele on kutsunud vaid
> üks tööpakkuja. Äraütlemised on lakoonilised. Vahe
> l oleks hea, kui paari sõnaga oleks ka mittesobimi
> se põhjendus, et tulevikus see likvideerida.

kui inimene kirjutab sõltumaTTa kahe t-ga, siis mujale, kui lihttööle ta ei sobi. aju ei luba.
 
Andrea 25. juuni 2012, kl 12.03
Ka mina olen olnud Tallinnas üle aasta töötu.Alguses raha ei saanud.
Pidin iga kuu seal nägu näitama. Sain isegi ühe cv koolituse. Pidin olema aktiivne ja iga kord ette näitama oma kanditeerimised(kontrolliti ikka üle kas minu esitatud kanditeerimise arv on sama mis nende programm näitab). Ajuvaba.
Tööd mulle ei pakutud, otsisin ise aga kes mind tahtis, mul ei olnud kaubanduses piisavalt kogemusi. Tehti viga seoses sellega, et olin kevadel lõpetanud keskkooli/ see läheb ka arvesse, et saada suurem abiraha. Lõpuks sain korraga kätte üle 8 tuhande eesti krooni ma mäletan. Lõpetasin kohe töötukassaga tegemise. Olin siis veel ma mäletan mingi 5 kuud töötu ja läksin kooli õppima. Koolis sain keelelist vilumust ja sain osaleda praktikatel.Siis lõpuks sain tuttava kaudu tööle, käisin tööl ja koolis. Kokkuvõtteks tänaseks on mul kutsetunnistus, kindel hea töökoht, palk 450 e. Ja ma ei kurda. Elan ära. Raha mõtetult ei raiska( ei joo ja suitseta). Kuna töötan graafiku alusel kulub bussipiletite peale ka vähem raha. Ja nii ma elangi. Midagi ei ole teha.
 
jama 28. juuni 2012, kl 18.49
sa mainisid,et õpid ka,siin see konks ju ongi.sa pead järelikult vahetustega töötama-müüjana näiteks,niikaua kui õpid.
 
D 02. juuli 2012, kl 23.05
kes tööd teha tahab, see ka tööd teeb, mitte ei vingu. täpikul on pooleliolev baka, see nüüd küll mingi imeharidus ei ole - mis spetsialistist me üldse räägime? isegi lõpetatud bakaga on raske erialast tööd leida.

ja erinõudmised tööaja suhtes, kärss kärnas suhtumine..

mina lõpetasin kuu aega tagasi magistriõppe. alles selle aasta alguses sain normaalse palgaga erialase töö. enne tegin cv täiendamise mõttes tasuta praktikaid, raha kõlbas muide ka kassapidaja ja ettekandajana teenida. minu arstiks õppivad sõbrad on kõik alustanud põetajatena töötades. aga sellise suhtumisega, et elu on mulle midagi võlgu, kaugele ei jõua. erialane huvitav töö on privileeg, mis tuleb välja võidelda, selle võitluse pidamiseks peab aga ka vahepealsel ajal leib laual olema. muidugi võib ka valida mitte võidelda, nina vingu tõmmata ja kogu ülejäänud elu enesehaletsuses püherdada ja mingit abstraktset riiki kiruda.
 
töötu naine 03. juuli 2012, kl 05.27
Olen ka töötukassas arvel juba pool aastat.Eriala ja ka mitte esimene noorus on põhjuseks, miks uut tööd on tõesti raske saada.
Töötukassa ametnike suhtumine on olnud ainult väga positiivne ja toetav : Ma tõsiselt tegelen tööotsingutega,aga töötukassas minu eriala ja taseme pakkumisi pole,mistõttu teen seda muude kanalite kaudu. Ning samal ajal täiendan end (võtan internetis kursusi) ja valmistun oma firma loomist ette, sest võib-olla ma ei saa niipeagi palgatööd ja kuidagi tuleb edasi elada.Proovin siis niimoodi.
Jahmatamapanev on hoopis tööandjate suhtumine kandideerijatesse: konkurss kuulutatakse välja, inimesed ilmselt saadavad oma andmeid ja ootavad vastuseid, kuid firmad ei vaevu isegi teatama, kas nad said CV ja muu kätte,rääkimata sellest, et teatada:sorry, te ei osutunud valituks....
Täpik, kes ei taha minna koristajaks - sellest saab aru ainult see, kes on tööturollis olnud. Kui Sind KEEGI ei taha,sa peadki minema koristajaks. Aga mõne inimese jaoks on see hane selga vesi, ja teist ei kanna maa ka sel hetkel kui ta seda peab tegema eriti, kui töö on ainus, mis teda teistest eristab.
Palun, püüdke näha ja mõista teist inimest!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!