Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
miks eestis ei ole inimesed õnnelikud
 
just 19. aprill 2013, kl 22.46
Ei ole seal välismaal mingit taevamannat ootamas. Kurb, aga tõsi.
 
soomes juba 3 a 19. aprill 2013, kl 23.44
Tunduvalt parem siiski kui Eestis. Palk hulga suurem, iniemsed toredamad. Pidevalt köin ka Eestis, seega hea võrrelda.
Eestlane on külm, kalk inimene.
 
Õnnelik eestlane 20. aprill 2013, kl 08.52
soomes juba 3 a Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tunduvalt parem siiski kui Eestis. Palk hulga suur
> em, iniemsed toredamad. Pidevalt köin ka Eestis, s
> eega hea võrrelda.
> Eestlane on külm, kalk inime
> ne.

Kui inimesed Soomes nii toredad on, miks sa siis siin Delfis eestlastega suhtled?
 
to tototajale 20. aprill 2013, kl 10.40
tototajale Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mitte mina ei oota sotsialismi, vaid sina kardad p
> aaniliselt olukorda, kus peaks oma hüvedest loobum
> a, et ka teistel pisut kergem elada oleks. Sotsial
> ismiga ära mind hirmuta, ma tean väga hästi, mida
> selline ühiskonnakord tähendab. Minu jaoks ei võrd
> u sotsialism sõimusõnaga.

kle tropp, san aru küll, et sina unistaksid sellest, et kuigi mina olen andekam ja arukam ja seetõttu mul on ka rohkem raha, siis võtame selle nüüd minult ära ja ajagame sinusugustele hädapätakatele, kes ei suuda eluga toime tulla :D kust krt inimesele saab selline idee üldse tulla, et keegi peaks midagi andma sulle? mille eest küll? eladki just nii kehvalt, kui suudad ja ongi. oma viga. just sinusugused olidki need, kes teisi siberisse saatsid ja nende vara riigile omastasid ja siis riigilt täie õigusega endale varastasid. väike ja mannetu värdjas on selline inimene. häbi sul olgu, keskerakonna tallalakkuja.
 
ups 20. aprill 2013, kl 16.40
Issver kus mõni läheb närvi ja kukub sõimama. See on ju kõigest üks interneti foorum.
 
JAJAH 20. aprill 2013, kl 18.17
palju on siin tegemist igapäevase seksismiga, naistega rääkides mainitakse kogu aeg nende meest, selle olemasolu või puudust, suhtutakse, nagu mehe olemasolust sõltub nende õnn. Teine seksim on tööl, kui välismaal töötavad lihttöölistena nii mehed kui ka naised igasugustel erialadel ja saavad võrdselt palka, siis Eestis on nn meeste ametite (nt laotööline) tasud 2-3 suuremad, kui naiste omad (nt müüja). Välismaal on isegi vastupidi, sest need "naiste" ametid nõuavad head suhtlusoskust, mis on kõrgemalt tasustatud, kui füüsiline jõud. Ja siis ongi ka hea suhtlusoskusega mehed müüjad ja teenindajad.
 
Tiinaga nõus 21. aprill 2013, kl 01.13
Ei ole samuti aru saanud neist, kes ütlevad " pole Eesti patrioodid " . Eestlased need küll ei ole. Alati mõtlen, mis inimesed need küll ometi on, kes nii kirjutavad.

On täiesti elementaarne, et armastad oma kodumaad, kus on su juured, kus oled sündinud jne. Teisiti ei saagi olla.
 
antropoloog 24. mai 2014, kl 09.18
No siit foorumist tuli ilusti välja miks eestlased õnnelikud pole. Kui sa seda ka oled siis ei tohi seda mitte välja näidata, sest kadedaid on meie hulgas oi kui palju. Palju targem on teeselda õnnetukest teistega koos! Mul on isegi sõbrannade hulgas selliseid kellele ma oma häid uudiseid ei räägi, sest neil kohe sees kähvatab, mis siis veel võõrastest rääkida. Kõige targem om on mitte endale tähelepanu tõmmata - selle on eestlane endale vene ajaga väga hästi ära õppinud. Ja seda kadedust või sisemist vajadust kellegile kohe halba soovida kui meile tundub, et tal läheb paremini kui mul, isegi kui tegemist täiesti võõra inimesega, pean kah vene aja jäänukiks. Seda ravime oma rahva seast veel mitu põlvkonda välja. Loodetavasti annab igaüks siin omapoolse panuse.
 
*** 24. mai 2014, kl 11.31
Delfi eesmärk on tekitada provotseerivaid teemasid. Küllap seal toimetuses nii mõnigi mõtleb neid teemasid ise välja ja siis jooksevad kõik kommenteerima.Te ju näete ise, et Delfi on negatiivsuse musternäidis. Soovitakse iga artiklijupiga näidata, kuivõrd halb on Eesti, jookske siit minema, maa saab tühjaks ja sisserändajatele tuleb rohkem ruumi. Pole vaja kahuripauke teha. "Lodila" armee töötab täiega. Ning keda on kergem suunata ja juhtida: loomulikult massi.
 
eelmisele 24. mai 2014, kl 12.56
irw, delfi mõtleb ise teemasid välja :D kui see ka nii oleks, siis ei tea miks delfi inimene ei või teemat välja mõelda, aga suvaline muu inimene võib? et siis on nagu "õige" teema? kui keegi on teema teinud, ju on selline mõte tulnud ja vahet pole, kes tegi, nagu näha kommenteerijaid on murdu.
 
ma ei ole õnnetu 24. mai 2014, kl 13.52
Ma ei teagi kas ma olen nüüd solvunud või vihane aga ärritunud igatahes. Miks keegi võtab niimoodi sõna et eesti inimesed ei ole õnnelikud. Üldse sellised kindlad ütlemised et eestlased on sellised ja sellised, niisugused ja naasugused. Mitut eesti inimest sa üldse tunned, niipalju tunned et tead kas ta on õnnelik või õnnetu. Pane käsi südamele ja loe mõttes üle oma tuttavad, mitu inimest saad. Hea kui kümme kokku saad, ja sellest teed suuri järeldusi, lihtsalt rumal.
 
ohjah 24. mai 2014, kl 19.25
eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> irw, delfi mõtleb ise teemasid välja :D kui see ka
> nii oleks, siis ei tea miks delfi inimene ei või
> teemat välja mõelda, aga suvaline muu inimene võib
> ? et siis on nagu "õige" teema? kui keegi on teema
> teinud, ju on selline mõte tulnud ja vahet pole,
> kes tegi, nagu näha kommenteerijaid on murdu.



Vaata delfi artikleid. Kas normaalse ajakirjanduse toimetuse töötajad suudaksid päev läbi vorpida negatiivseid artikleid a la eestlased on sellised ja sellised. Seda suudab vist ainult delfi lapstöötajad. Lapstoimetajad annavad lugejatele nõu alates noku pikkusest kuni õnne valemiteni. Eesmärk on tekitada inimestes negatiivseid emotsioone ja kümmelda nendes ja saada klikke. Näete ju ise, et kui vestlus jääb soiku, siis aegajalt tõstetakse üles vanad artiklid ja vanad teemad.
 
nii on 24. mai 2014, kl 20.32
sest eesti inimesed on mammoona peale väljas ainult. koguaeg tahetakse kuskile jõuda ja naabrist parem olla. aga kõigil pole selleks piisavalt õnne, nuppu, viitsimist. kui inimene oskab rõõmu tunda ka pisiasjadest, siis ta on õnnelik ka ilma uhke auto ja suure majata. ja inimene, kes tahab koguaeg midagi enamat, suuremat ja rohkemat pole rahul ka oma porschega ja suure majaga.
 
njahh 25. mai 2014, kl 00.05
sest eestlane ei oska hinnata seda, mis tal olemas on. Talle tundub kogu aeg, et ikka on vähe...

Teisalt on pidev rahulolematus arengu eelduseks. Kahjuks aga kurnab see pikapeale ära.

Aga need võõramaa kiitjad on need, kes tegelikult on aru saanud, et ka seal välismaal peab tööd tegema ja isegi seal ei saa kolme kuuga miljonäriks.
 
to ohjah 25. mai 2014, kl 02.19
ohjah Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> eelmisele Kirjutas:
> ---------------------------
> ----------------------------
> > irw, delfi mõtle
> b ise teemasid välja :D kui see ka
> > nii oleks
> , siis ei tea miks delfi inimene ei või
> > teem
> at välja mõelda, aga suvaline muu inimene võib
>
> > ? et siis on nagu "õige" teema? kui keegi on tee
> ma
> > teinud, ju on selline mõte tulnud ja vahe
> t pole,
> > kes tegi, nagu näha kommenteerijaid
> on murdu.
>
>
>
> Vaata delfi artikleid. Ka
> s normaalse ajakirjanduse toimetuse töötajad suu
> daksid päev läbi vorpida negatiivseid artikleid a
> la eestlased on sellised ja sellised. Seda suuda
> b vist ainult delfi lapstöötajad. Lapstoimetajad
> annavad lugejatele nõu alates noku pikkusest ku
> ni õnne valemiteni. Eesmärk on tekitada inimestes
> negatiivseid emotsioone ja kümmelda nendes ja sa
> ada klikke. Näete ju ise, et kui vestlus jääb soik
> u, siis aegajalt tõstetakse üles vanad artiklid ja
> vanad teemad.


mis sa sonid? räägid endale ju vastu, kui need asjad ei pakuks inimestele huvi, siis ei tuleks ju klikke? aga näe, tuleb. mis sellest järeldada? et kirjutatakse õigeid artikleid, muud ei saa ju järeldada, kui nii palju loetakse ja kommitakse? ja mis vahe sel on, kas mõni teema on juba enne ka jutuks olnud, no on nüüd ka ja on uusi lugejaid, kui ei meeldi, ära loe. aga ometigi ise passid siin samuti ju, kuigi väidad, et saab justkui neg. emotsioone? mis tuled siis neid saama? mine mujale, kus positiivsed? arusaamutu, kui rumalad on ikka inimesed, kogu aeg on vaja hädaldada.
 
küsiks vastu 25. mai 2014, kl 06.02
Miks peaks Euroopa üks enim töötav odavtööjõud õnnelik olema? Istugu näljas ja külmas ja tehku tööd, see on ju peavoolu poliitika sisu, riigikohus on kinnitanud, et ei toimetulekutoetuse tasemel sissetulek (sageli saavad seda ka täis koormusega töötavad inimesed!) ei kata isegi minimaalse toidukorvi hinda. Peremehed on õnnelikud ja sellest piisab. Isegi lapsed on Eestis õnnetud, sest vaesus, kuisamine, agressiivne konkurents ja tõrjutus rikub iga inimese enesetunnet. Selline pikaajaline negatiivne stress teeb inimese haigeks ja masendunuks, inimesed kaotavad varakult töövõime ja kukuvad lootusetusse ja järjest tervist hävitavasse vaesusse. Ega niisama 42% inimesstest Eestist lahkumist ei planeeri, see on halb ühiskond elamiseks paljude näitajate poolest, nüüd siis lisandub järjekordne majanduslangus, töötuse kasv,vaesuse kasv, no ei ole need põhjused õnnelik olla sellises lõhestunud riigis, see ei ole normaalsele sotsiaalsele inimesele hea keskkond, normaalne inimene vajab inimesi enda ümber, kes teda toetavad ja vajadusel aitavad, selline on ka Põhjamaade ühiskonna mudel ja see kompenseerib hästi kliimast tulenevate raskustega toimetulekut.
Küsimus ei ole neis ühiskondades selles, et rikkaid niisama koorida vaid selles, et võimalikult suur hulk inimesi elaks halvad ajad üle nii, et säiluks nende elujõulisus ja töövõime. Eestis ei ole seda printsiipi oluliseks peetud. Tulemus ongi see mis on ja majanduse prognoosid midagi head ei tõota.
 
Ants 25. mai 2014, kl 08.21
Mul on Hummer maja põllu peal palk10000 € libusid lademetes. Mis on õnn ei tea, kes teab?
 
Kõik on korras 25. mai 2014, kl 08.53
Ants Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul on Hummer maja põllu peal palk10000 € libusi
> d lademetes. Mis on õnn ei tea, kes teab?

See ongi õnn.

Kui sul on nii palju pappi, et ei pea kohustusi võtma ja võid rahus panna ükskõik missugust naist. See on õnn.
 
kõige õnne alus 25. mai 2014, kl 14.50
on elada üksinda ja isegi siin Eestis.Milline rahu ja vaikus,teed ,mida iganes ja oled õnnelik.
 
lihtne lahendus 25. mai 2014, kl 17.02
Kui Eestimaal ei saa keegi õnnelik olla, aga mujal on lausa taevamanna, siis on ju väga lihtne kõiki eestlasi õnnelikuks teha! Ületage riigipiir ja tunnete kohemaid ülevoolavat õnne! Ja raha voolab teie poole! Mujal on ju kõik parem ja inimesed rõõmsad ja õnnelikud. Ei ole mujal riigis vaeseid, joodikuid ega poolikuid peresid..... Ega siis inimesest endast miski sõltu - ikka riigist, kus ta elab!
 
Teofil Kurb 25. mai 2014, kl 17.28
õnn on kahe otsaga asi
 
rahulik eestlan 25. mai 2014, kl 19.41
ma ei saa just öelda, et olen õnnelik eestlane. Aga ma olen rahul. Töö on vaid elatusvahend, mitte mingi unelmate töö. Lihtsalt unelmate töö ei toida ära. Mu perel on võimalik olla koos, vaatmata sellele, et noorpere elab tõepoolest ülelahe. Ja nad on oma eluga rahul, sest nad on terved ja neil on oma kodu olemas. See, mida nad Eestis ei oleks suutnud endale lubada. Praegu aga jääb eluasemekulutusteks,auto kütuseks, toiduks,lapse kasvatamise jaoks ja iseendale mõnikord lubamaks ihaldatut. Kõlas käivad ka Eestis kaks korda aastas. Mina olen end välja lülitanud poliitikute kraaklustest, pidevast riigiraha varastamisest ja raiskamisest ning üksteise sopaga pildumisest ja õelast inimkadedusest...suhtlen vaid toredate inimestega. Ja elu on ilus ka eestis
 
eelmisele 25. mai 2014, kl 21.18
no ja siis, et sinu pere elab nii? minu pere näiteks elab eestis, minul on hea töökoht, lapsel on hea töökoht, lapse elukaaslasel on hea töökoht, saavad omale lubada südalinnas suurepärast elamist ja reisida mitte kaks korda aastas soome (nagu sinu omad soomest eestisse 2 korda aastas ju lausa), vaid üle maailma. ameerikas, aasias jne. on õnnelikud ja pole neil ka mingit soovi kuskile kolida, kuigi keeled suus ja võimalusi oleks. milleks, kui aju võimaldab siingi hakkama saada ja veel väga hästigi.
 
kah rahulikule eestasele 26. mai 2014, kl 00.05
... Mina olen end välja lülitanud poliitikute kraaklustest, pidevast riigiraha varastamisest ja raiskamisest ning üksteise sopaga pildumisest ja õelast inimkadedusest...

Ja see sinu poolt nimetatu leiab aset ikka ja ainult Eestis? Ei ole mujal riigis ei kraaklusi ega riigiraha varastamisi, ei pilluta seal üksteist sopaga, ei ole seal õelutsemist ega kadedust? Ja ainult välisriigis saab endale lubada eluaset, autot, lapse kasvatamist jne? Eestis elatakse üldreeglina koopas ja käiakse paljajalu ja loomulikult jalgsi? Ning lapsi ei saa muidugi sellistes tingimustes endale lubada.
 
esta 28. mai 2014, kl 14.34
Mul on tunne, et päris paljud on igaks juhuks mureliku olemisega, et siis, kui midagi halvasti läheb, poleks nii suurt pettumust, aga no kui vahest hästi läheb, siis on see nagu meeldiv üllatus. Ja ei anta endale aru sellest, et inimene ise tõmbab oma suhtumisega ligi asju ja olukordasid, mida tegelikult ei tahakski.
Veel paarkümmend aastat tagasi olin ise ka selline, aga pikapeale on ennast õnnestunud positiivsemaks muuta ja kui imelik see ka poleks, elu ongi paremaks ja lõbusamaks läinud.
 
ohh, rääkida ju võib 28. mai 2014, kl 17.19
pole midagi nii, et ole aga rahul ja õnnelik.
Kui ikka ennast inimväärsena ei tunne, siis kauaks seda elamise rõõmu ikka jagub.
Kui ikka oled kõigest ära lõigatud, kõigest ilma ja nurka surutud, siis, kust peaks elamiseks jaks tulema.

**küsiks vastu 25, mai 2014 kl 06:02
kirjutab siin kenasti lahti, mis inimesed õnnetuks teeb ja kuidas toimub hingeline langus ja kaob viimnegi piisk elujaksu.
 
õnnelik eestis eelmisele 28. mai 2014, kl 17.56
kle, räägi nüüd ära, mis jama on? kes sind nurka surus ja kõigest ära lõikas? kes peab vastutama, et tunneksid end inimväärselt? saa aru, et ka soomes on soomlasi, kes ei tunne end inimväärsena, seega riik pole süüdi ega puutu asjasse. ISE on vaja midagi teha oma peaga ja kätega, mitte oodata, mis sülle kukub. mis sul siis häda on ikkagi? kus nurgas oled? mina olen ka joodikute perest, kodust pole midagi kaasa saanud, olen ise hariduse hankinud töö kõrvalt ja oskused tööd teha. ja nüüd on mul ausalt öeldes kõik ikka väga hästi. miks sul ei ole? mis sa valesti tegid? analüüsi äkki? passid madala palga peal, sest muud ei oska? õigemini üldse midagi ei oska. aga õpi siis ja hakka rohkem teenima. mida hädaldada, et riik on süüdi, aru ma ei mõista.
 
kass ise 29. mai 2014, kl 10.15
Must lagi on meie toal

Must lagi on meie toal,
on must ja suitsuga,
sääl ämblikuvõrku, sääl nõge,
on ritsikaid, prussakaid ka.


Mis tema kõik kuulnud, näinud,
ei suuda ütelda, -
kuis valu viskab varju,
kuis muudab näo ta!


Näind palju pisaraid, nuttu,
ja palju riidu ka,
nii palju, palju valu, -
oh issand, halasta!


Must lagi on meie toal
ja meie ajal ka:
ta nagu ahelais väänleb,
kui tema saaks kõnelda!
 
suurim põhjus 29. mai 2014, kl 15.16
mure homse pärast kuidas ots otsaga välja tulla
 
eelmisele 29. mai 2014, kl 15.33
aga mure võiks olla, kuidas end harida ja arendada, et poleks vaja homse pärast muret tunda. aga ei, seda ei tehta, lollid istuvad ja muretsevad, kuidas väikese palgaga hakkama saada. selle asemel, et leida võimalus rohkem teenida. absurd ikka. aga tõsi. ja nii pole vaid eestis, maailmas on selliseid lolle küll ja rohkem.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!