Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kes on see P, et ta siin heietamist jätta ei suuda!?p, LÕPETA om
 
????? 04. juuni 2014, kl 14.26
Siin peale selle P loo muud vaat et lugeda polegi! Sest see isik paistab olevat täiega haige kuju! Ainult heietab siin oma lugu ja tototab pidevalt, et ,,P to see ja see,, Ja lõppu sellel ei tulegi! @ Mis egomaniakki või -tibi ta endast ometi kujutab!?
Palun, pALUN, PALUN! Lõpetagu ometi ära see värk! Juba varsti 200 lehekülge ta lugu pikk!
 
muide 04. juuni 2014, kl 14.34
mul oli ükspäev täpselt sama mõte. inimesed, miks te toidate seda jama ???
 
mhmmm 04. juuni 2014, kl 14.42
Kas tähelepanu sai otsa ja 200 lk ei veni enam ka hambad ristis pikemaks? Kahju kui inimese elu siinses keskkonnas möödub. Ise teen endale teema, ise otsin tähelepanu, ise reklaamin ja ise sõimlen. Endaga. Virtuaalsus on võimas relv, mille sõltuvusest rabelevad välja vaid tugrvamad, nõrgemad lasevad sel ennast lõplikult alla neelata.
 
?? 04. juuni 2014, kl 14.52
kesse ja kusse P on? pole märganudki...
 
P. 05. juuni 2014, kl 01.37
????
Kõik inimesed võivad oma murest kirjutada, ka sina või.

Ja igal inimesel on murdepunkt, kus on üle piiri mindud. Õnneks enamus sinna ei jõua.

Mingi sündmus/tragöödia tõukab su üle piiri ja sa oledki murdunud, omadega täiesti läbi ja muuta enam midagi ei saa.

Eks iga inimene elab oma elutraagikat üle erinevalt.
Mõni räägib sellest sõpradele, kui muidugi on sõpru. Teine püüab unustada. Kolmas matab töösse. Neljas kirjutab.

22.49 komm ei ole minu, usun, said isegi aru.
 
kuidas saame aidata? 05. juuni 2014, kl 17.08
no lõpuks küsiks, et kuidas siis saame P-d aidata? ikkagi ju ka inimene? kuigi väljaspool tööaega egomaniakk ja psühhopaat ja ravile minekust keeldunud, kuna ta enda kirjapandu kohaselt seal ju miski nutma ajas.
 
nii ongi, kullaP 05. juuni 2014, kl 20.41
...et paljud inimesed samastavad empaatia ja kaastunde. nii paljud, et empaatia on ka selle sõna vales tähenduses aktsepteeritud. psühhopaat mõistab inimese tundeid(see on empaatia õiges tähenduses) ja teab, kuidas neid enda huvides ära kasutada. see, mis tal puudub, on VASTUTUS ja kaastunne.
------------
 
P. 06. juuni 2014, kl 12.15
Eelmisele
Hämmastas, kui hästi "sõbranna" inimesi tunneb. Ta teadis täpselt, kuidas kellegagi käituda. Nii kuidas talle endale kasulik oli.

Kui kasulik oli, tegi ta ennast hästi haledaks ja mina näiteks läksin õnge.

Täielik shokk oli, kui nägin, et ta NAUTIS mu põdemisi. Ma ei suutnud seda uskuda.
Kohe lausa ütles, et mis sa vanamutt veel tahad, sinu rong on läinud.
Olin keeletu.

Sest päris hiljuti oli tal jutt: jäta see peigmees maha, LEIAD UUE.
Tegelikult teadis ta väga hästi, et ma uut ei leia.

Hea küll, armukadedusest ja kadedusest saan veel aru, aga hilisemast parastamisest ja kahjurõõmust küll ei saa.
 
Küss 06. juuni 2014, kl 12.53
P,
kas suvel oled ujumas ka? Vesi lõõgastab ja tekitab häid mõtteid. Võib ka tutvus tekkida.
 
nagu näha 06. juuni 2014, kl 16.28
kustutati see teema ära, mis eile keegi siin kirjutas pealkirjaga:
,,P to...,, Ka mina lugesin eile seda ja see oli õige asi. Tõesti, muud polegi, kui see tototamine. Parem kui selle asemel oleks kustutatud hoopis see üle 180-se leheküljega värk!
 
puhas näide 06. juuni 2014, kl 16.55
no kogu see kirjatükk siin on puhas näide kahest psühhopaadist, kellel mõlemal ju puudub empaatiavõime. P küll jätkub järjepidevust ja noppida lauseid, mis P-le sobivad, ülejäänu läheb tal kahe kõrva vajelt täpselt läbi..
Nii nagu suhkruhaiget ei saa süüdistada tema haiguses, ei saa ajupuudulikkust ja ajuseoste geneetilist viga süüks panna temale ega sellele sõbrannale. lisaks tundub ka see peigmees vähe pooletoobine. Nii, et selle pusle tükid täiendavad ju üksteist kenasti. Muidu poleks ju siinse mängu "ilu" või inetust.
 
lähisuhte vaimne vagivald 06. juuni 2014, kl 20.45
Kuidas lähisuhtevägivalda ära tunda?

Vägivaldset inimest iseloomustab vajadus partnerit omada ja kontrollida. Selle äratundmiseks on koostatud juhendid, milles on hulk küsimusi. Toon mõne näite. Kas sinu partner kritiseerib sind? Kas ta häbivääristab sind teiste ees? Kas ta hüüab sind inetute sõnadega? Kas ta süüdistab sind tõenditeta pidevalt petmises? Kas ta takistab suhtlemist sõprade ja perega?

Kuidas teha vahet lähisuhtevägivallal ja peretülil?

Tülisid tuleb ette igas suhtes ja need on selle loomulik osa. Tüli iseloomustab selle algus ja lõpp ehk töötatakse ühise eesmärgi, näiteks millegi paremaks muutmise nimel. Tüli lõpeb konsensuse või kompromissiga.

Lähisuhtevägivallal puudub eesmärk ning sisaldab sisutuid ja asjasse puutumatuid süüdistusi. Puuduvad reaalsed lahendid või ei vasta need realistlikele nõudmistele. Samuti tahab ründaja muuta ohvri tähtsusetuks ehk vältida endas võimaliku empaatia teket. Ohvri muutmine «asjaks» annab vägivallatsejale jõudu tegutseda.
 
P. 06. juuni 2014, kl 21.23
Pöördumist "to" ei ole mina siin küll välja mõelnud.
Lihtsalt nii on kombeks siin pöörduda.

Puhas näide
Mina ju püüan "sõbranna" absurdsest käitumisest aru saada, arusaamine leevendaks olukorda.

Kunagi püüdsin temaga telefonis ilusasti rääkida. Ütlesin, räägime nüüd ilusti-kenasti asjad selgeks.
Täitsa lõpp, sellest läks ta nii õhku täis ja ülbeks, hakkas nii ironiseerima.

Mida ilusamini ja viisakamalt mina rääkisin, seda rohkem õhku täis "sõbranna" läks.
Müstika.

Kui keegi hakkab minuga ilusasti rääkima, ma kohe leebun, süda läheb haledaks.
 
sa ikka ei saagi aru saama? 06. juuni 2014, kl 21.36
sa ikka ei saagi aru saama, miks teine inimene sinust aru ei saagi saama.
lepi sellega, see arusaamisvõime tuleneb aju ehitusest ja info vahetusest aju eriosade vahel. need infovahetused toimuvad mõnikord vigaselt.. sul ka..
 
õde 06. juuni 2014, kl 21.43
Miks moded selle vana teema lukku panid? Oleks võinud ju sama joruga edasi minna, mis tähtsust sellel on. Kusjuures pandi lukku, aga et tunduks loomulikum ja "rahva tahe", siis kirjutati lõppu 2 mõttetut kommentaari.

P, ega enam sellest teemast 190 lk välja nagunii ei pigista. Nüüd loe oma teema hoolikalt läbi, mõtle selle üle, tee järeldusi ja tulevikuplaane ning alusta nende teadmiste baasil uut elu.
 
hmh to õde 06. juuni 2014, kl 22.39
Looda sa. Varsti on jälle platsis soigumas
 
huvitav 06. juuni 2014, kl 22.50
??????
kas keegi sunnib sind VÄGISI P heietusi lugema?
äkki vaataksid peeglisse ning tegeleksid OMA psüühilise probleemiga.
siin on KÕIKIDEL õigus sõna võtta. ka P.-l. sinul pole mingit õigust ostsustada, kes võib teemasid teha ja kes mitte, kes võib kommenteerida ja kes mitte. P pole vastupidiselt sinule, kellegagi õiendanud, ega kedagi solvanud. P pole ropendanud.
nii et analüüsi enda käitumist, ole salliv ja arvestav ka teiste suhtes. maailm ei liigu sinu taktikepi järgi.
 
P. abikaasa 06. juuni 2014, kl 22.59
Mind sunnib :S
 
to huvitav 06. juuni 2014, kl 23.08
Hakkas kergem? Peeglisse enam vaadata ei ole vaja? :D
 
kle P 07. juuni 2014, kl 07.11
Ära nüüd siia teemasse 200 lk heietusi kirjuta. Saa aru, et sinu pska ei taha enam keegi lugeda! Ei jõua kohale v!?
 
lucinda 07. juuni 2014, kl 11.40
Moderaator
mis mõttega oli seda P teemat siis nüüd lukustada?
kas moderaatoril on õigus ahistada vaimsete häiretega inimesi? kas vaimsete probleemidega inimesed on teistest halvemad? see on sama, kui moderaator ahistaks näiteks ratastoolis inimest.
imelik poliitika on siin delfis. venelased võivad vene delfis eestlasi kasvõi tapmisega ähvardada, rahvuslikul pinnal solvata, mart ummelas võib lausa fashistlikku jama ajada, aga vaat P ei või oma elu üle kurta.
soovin moderaatorilt vastust!

to huvitav
kas sul on samuti häire?
mis oli huvitava kommentaaris valesti? oled sallimatu? oledki äkki moderaator ise?
 
to lucinda 07. juuni 2014, kl 12.02
aga sa võta P-ga ühendust ning jahuge tema teemal ja heietage seda edasi kasvõi 24/7. Õige ka, et see teema lukustati. Kõik heietused ja ka soovitused on seal mitmekümnekordselt kirjas. P-le piisaks soovitusteks sellest, kui seda teemat kogu aeg uuesti ja uuesti üle lugeda. Energiavampiiri ja manipulaatorit see ilmselt muidugi ei rahulda, seega tegele temaga ise, on P rahul, sinul süda rahul ja teised manipulaatorist vabad.
 
P. 07. juuni 2014, kl 13.21
Vaatasin ka, et eelmine teema oli juba lukus, aga ometi oli peale lukustamist sinna kirjutatud.

To Lucinda
Kordan üle.
Kui ma oleks olnud manipulaator, siis seda teemat ja probleemi ei olekski.

Oleks manipuleerinud "sõbranna" oma kodunt minema ja peigmehega jäänud.

"Sõbranna" ju ainult naerab minu põdemise üle.
Ta isegi ei varjanud oma kahjurõõmu minu põdemise pärast.

Võib-olla olen rumal, aga tõesti ei mõista, mida on naljakat kellegi põdemises.

Manipulaator mõtleb oma heaolu peale. Ükski manipulaator ei käitu oma kahjuks ja teise kasuks.

Kuidas üleüldse sai selline asi tekkida, et ma "sõbranna" ässitusel pereelust loobusin, kui sinu arust manipulaator olen ?

Manipulaator ju käitub ju ainult nii, nagu talle endale kasulik on ja teistele kahjulik.

Mina aga käitusin ju vastupidi.
Endale tegin halba, teisele head.

--------
Tegelikult saan aru küll, et ütled nii sellepärast, et ma vana asja liiga palju kordan.

Praegune kordamine on jah minu viga, peab alla neelama ja sellest mitte rääkima.
Nii oleks muidugi õigem, mitte halbadest asjadest rääkida.

Aga vägisi tuleb meelde, nagu needus kohe.

Täiesti jube, milline võim sellel naisel mu üle on.
 
irw 07. juuni 2014, kl 13.33
meeste meelest on lähisuhtevägivald samuti see,kui naine ei lase tal ringi tõmmata.Jube vägivald,kui peaks oma perega lõbusalt aega veetma.Kahju kohe nendest meestest.kuulge ,elage igaüks oma elu ja täiesti üksi.Siis on kõik kombes ja pole kellegi kallal ilkuda.
 
P. 08. juuni 2014, kl 00.12
Mõtlesin veel, et küll olin lihtsameelne.
Uskusin päris tõsimeeli, et "sõbranna" selgitab ausalt, miks nii absurdselt käituma hakkas.

Olen ikka kohutavalt naiivne olnud.
Igal juhul sain aru, et ma ei tunne seda naist üldse.
Tema tõeline mina oli need 13 aastat varjus, nii oli talle kasulik.
 
Mudilane 08. juuni 2014, kl 10.55
Millal sul suvepuhkus tööl tuleb? Ja mida sel ajal teed?
 
P. 08. juuni 2014, kl 13.10
Augustis, ei ole mingeid plaane.

Ühele eelnevale kommile vastan, et ei oska ujuda. Aga vesi lõdvestab jah.

Kui ma oleks siis teadnud, et "sõbranna" arust on mu hea suhtumine pugemine, siis ma ei oleks iial tema pärast peigmeest ära ajanud.

Aga siis "sõbranna" ju varjas oma tõelisi mõtteid. Ilkumine PUGEMINE ON SINU TÖÖ, SA OLED HALE - see hakkas "sõbrannal" ju hiljem.

Siis kui peigmees oli vaja ära ajada, siis oli "sõbrannal" hoopis teine jutt.

Minu jaoks oli hilisem käitumine shokk, ei saanud üldse aru, mis nüüd lahti. Nagu puuga oleksin vastu pead saanud.
 
ah 08. juuni 2014, kl 23.07
P mine teraapiasse, tegelt ka, mitte et irwitan aga siin sellest ei ole ju sulle mitte mingit abi. Keegi ei aita sind siin saad aru. Sa lähed enne peast segi kui aru saad miks sinuga nii käituti. Kui kõik jääks juurdlema miks inimesed teevad ühte või teist asja siis poleks selge peaga inimesi olemas. Ma ei saa ka paarist oma tuttavast aru, aga ma üritan nendega mitte väga kokku puutuda. Ega raiska oma ajast mitte minutkit ka juurdlemiseks nende inimeste käitumise üle. Oma ajaga on parematki teha. Aga sina P otsi abi. Su elu seisab.
 
P. 09. juuni 2014, kl 01.03
Ah
Olen siin asjalikke vastuseid saanud ka, natuke ikka abi on olnud.

Samuti saan ise asja natukenegi selgemaks, kui sellest kirjutan.

Häda seisnes selles, et see naine ju oma tõelisi mõtteid varjas. Ei öelnud ta ju kordagi, et peab minu vastutulelikku käitumist pugemiseks. Sõnum "pugemine on sinu töö" oli mulle tõeline üllatus.

Kuna ta enda tõelist olemust varjas, siis mul jäi temast täiesti vale mulje.

Samuti ei saanud aru, miks ta nii suure õhinaga mulle edasi rääkis, kui keegi mu kohta nõme või imelik ütles.
Pidevalt imestan, miks ta mulle halba sellise mõnuga edasi räägib.

Ma tõesti ei tahtnud kuulda, et täiesti võõras inimene ütleb, et ma olen tobe.
Kusjuures "sõbranna" võis õelusest mõned ütlemised omast peast välja mõelda.

Alles nüüd taipan, et ta ju nautis mu alandamist.
Nautis, kui sai mulle öelda, et keegi teine mind nõmedaks peab.

-------
Näiteks mu koolivend lausa kirjutas mulle kirja, et kust ma sellise kesksoost peletise leidsin, ta ehmatas ära.

Mulle ei tulnud iial pähe "sõbrannale" seda öelda, et keegi nii pahasti ta kohta ütles.
Elementaarne, et ma ei hakanud ta tuju rikkuma.

Sellepärast ma siis ei mõistnud, miks tal oli vaja mulle halba ette kanda.
 
ah 09. juuni 2014, kl 06.50
Selliseid inimesi on olemas ja sina neid muuta ei saa. Pole ju mõtet oma elu nende peale raisata isegi kui ei suhtle enam. Alati on keegi kellele sa ei meeldi w kes ongi selline ''seljatagasusserdaja''. See ongi sellise olemus, saab mingi rahulolu sellest w siis ei oska suud kinni hoida ja arvab , et on populaarne kui läkutab kõike. Mul on elus igasuguseid old ja on ka hetkel. Kui mulle ei sobi nende käitumine siis ma lõpetan suhtlemise. Üks näitas ka alles hiljaaegu et olen kasulik vaid selleks, et teda kuulata, minu elu teda ei huvita. Mõtlesin jh korraks, et kas see juhtus alles w ongi nii old koguaeg ja ma pole tähelepand. Mõne asja suhtes ollaksegi pime nö, kuni see asi hakkab häirima.
Selle teema postitustele ei saa vastata, sest teema on moderaatori poolt lukustatud.