Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
naised, kuidas suhtute vanuse küsimisse
 
49 aastane naine 17. aprill 2017, kl 14.16
Kuidas samaealistele meeldib, kui vanust küsitakse? Ei räägi arsti juures käimisest ega ametiasutustest, vaid igapäevaelust.
Mu meelest on küll imelik, kui pea 50 aastase naise käest vanust küsitakse.
See nagu on kohatu, kui muidugi 15 - 20 aastat noorem välja ei paista.
Mis arvate?
 
N49 17. aprill 2017, kl 14.30
Aga kes ja miks seda tegema peaksid???
 
56 a. 17. aprill 2017, kl 14.32
ei häbene, olen normis ja vormis
 
kevadnali... 17. aprill 2017, kl 14.41
Mul tööl küsiz üks hiina turist et kas ma pole mitte 45a ne. Olen 10a vanem aga siis vastas tema et ta on 50a::))))kunaolen huumorimeelne inimene, vastasin, et arvasin, et te 85a ;;;DDDDDDD
 
Aus inimene 17. aprill 2017, kl 15.30
Otse ütlen ja siis naudin komplimente, mis teha, head geenid ja tervislik eluviis ;)
-10 on miinimum, mis öeldakse, aga sealt edasi ei usu enam mina.
 
mida põdeda? 17. aprill 2017, kl 15.31
vanuse nr on ju kahekohaline. nii mõnigi naine hakkab pesumodelliks nõks enne sada!
 
Aus inimene 17. aprill 2017, kl 15.47
Minu vanaema vanusenumber näiteks oli 3-kohaline :)
 
yks naine 17. aprill 2017, kl 16.36
Ei meeldi, sest ei meeldi näha reaktsiooni. Peaksin olema õnnelik, et mind peetakse palju nooremaks, aga reaktsioon näitab, et minu vanune ei tohiks vist välja näha selline, nagu näen. Milleks on vaja teada täpset vanust? Kas iga küsija kavatseb minuga abielluda? ei kavatse ju, järelikult pole vanus tähtis, vaid pakend ja selle sisu.
 
ege 17. aprill 2017, kl 16.41
Ei meeldi vanuse küsimine! Ja ei vasta sellele!
 
eks see vanusest ikka ole knni 17. aprill 2017, kl 17.16
Minu tütrele küll meeldib vastata, et ta on 12 aastane. Emale aga ei meeldi öelda, et ta on 55. Seega on naistel knni kõik vanuses endas. Peale 40 tahaks kõik vähem olla. Neil , kel nagunii mingit lootust meeste löögile pole, võib ükskõik olla, kui vanad või noored on:)
 
naine 17. aprill 2017, kl 17.35
12 aastased paistavad enamvähem eale vastavad välja, aga alates 40 näevad naised (ka mehed) väga erinevad välja. Mõni 50 a naine näeb välja nagu 40, teine aga nagu 60, st et kahe kõrvutiseisva 50 a naise visuaalne vanusevahe võib olla 20 aastat. Partnerit valitakse reeglina visuaalse, mitte passis oleva vanuse järgi. Eks sellepärast peavad nooremana paistvad naised oma vanust ka varjama, aga vanemana paistvad naised vehivad ilmselt oma passiga.
 
?? 17. aprill 2017, kl 18.38
mind ka tõesti huvitab, kes ja kus niimoodi vanust küsib, peale ametiasutuste? Sel peab siis küll mingi väga imelik põhjus olema. Ise küll ei mäletagi, et keegi suvaliselt niimoodi vanust küsima oleks tulnud. Milleks ometi?
 
Sedasi 17. aprill 2017, kl 19.02
No ilmselt matslikud mehed küsivad.Haritud mees naiselt vanust ei küsi, mis vanuses ta ka poleks.
 
mitte ainult 17. aprill 2017, kl 19.44
Vanust ei peagi küsima. Piisab vaid nime ütlemisest, nt arsti juures, massaažis ja igal pool, kus on vaja nimi öelda, kui iga suvaline klienditeenindaja kohe nime googeldab ning vanuse teada saades siis imestusest silmi pööritab.
 
mingipärast 17. aprill 2017, kl 20.23
meil häbenetakse vanust, häbenetakse iseennast seega.
miks?
igaüks peaks aru saama, et keegi meist ei jää ajas ja vanuses seisma, et ikka kord tulevad vaod näkku ja hääl pole enam see, mis noorena, et hormoonide töö muutub ja seega ka välimus.
miks häbenetakse vanemaks saamist, kui hoopis võiks selle üle uhke olla. vanemaks saamine ei pea tähendama, et sind enam keegi ei taha, et sa pole enam võrdne noortega koos särama.

aastad peaks tooma esile elutarkuse sära, vaimsuse kasvu sära, mis tegelikult maksab palju enam, kui klantsima löödud pakend vaid. see on elu vili, see on saak, see on tarkus, see on sügavus, suur arusaamine, mõistmine ja nägemine kaugemale, kui kunagi varem.
aga jah, ühiskondades, kus vanad maha kantakse ja neid ei vajata, polegi muud, kui häbeneda oma aastaid, valetada vanust, sest kes tahakski olla see mahakantud, mitte vajalik kuluartikkel.
see on sinu elu, seda ei pea salgama, seda ei pea häbenema ja seda ei saa mitte kellegi teisega võrrelda, sest see kuulub ainukordsena vaid sulle ja on sinu oma, ainsana siin maailmas. olge uhked oma elu, välimuse, aastate, ka oma kortsude üle.
 
49 aastane naine 17. aprill 2017, kl 22.22
Ma tavaliselt ei vastagi, aga näiteks välismaalastel on tobe komme hakata vanust pakkuma.
Üleüldse on väljamaainimestel vanuse küsimise vajadus. Ei saa aru, miks.
Hiljuti küsitigi ja siis pakuti 50. Kas neil endil ei ole imelik 50 aastase naise käest vanust küsida?
 
Sapiens 17. aprill 2017, kl 22.57
Ma millegipärast paistan üllatunud naiste jutu järgi 10-15 aastat noorem välja ja teinekord on tarvis küsida kui pilt liiga nooreks läheb.
 
49 aastane naine 18. aprill 2017, kl 00.27
Ütlesingi, miks vanust küsid, ega me abielluma ei hakka, et vaja teada. Ikka hakkas pakkuma.
Mingi kiiks välismaalastel naiste vanusega?
Kas nad ei saa aru, et vanust küsides asetavad pea 50 aastase naise ebamugavasse olukorda?
Eriti kui naisterahvas neile pool sajandit vana välja paistab.
 
to mitte ainult 18. aprill 2017, kl 01.40
Minu käest on küll arsti juures vanust küsitud. Kuigi saavad ise sünniaasta järgi arvutada, aga ju mugavam küsida.
 
äkki 18. aprill 2017, kl 03.53
väljamaalased seepärast küsisid, et neil vanuritest turistidele mingid erisoodustused veeatraktsioonidel või vaibapoes? no et vanainimesele veesuuskade asemel pigem banaan ja kellelegi peab ju need ilged pärsia vaiba imitatsioonid ka maha parseldama.
 
:DD 18. aprill 2017, kl 09.46
______________________________________________________
 
oooo 18. aprill 2017, kl 11.07
Pee on hiljuti välismaal käinud :D Kas käisid jälle araablasi rahuldamas?
 
ogaraks läinud või? 18. aprill 2017, kl 11.13
Sa oled nii vana, kui oled. Kui 50, siis 50. Seega - milles üleüldse on probleem? Kui küsitakse ja küsimus on asjalik ja põhjendatud, siis vastadki, et 50. Pole oluline, kui vana sa küsija arvates välja näed. Ja vanus pole riiklik saladus:) Kui ütled 10 aastat vähem, ei tee see ju sind tegelikult nooremks.

Kas vandusnõtrus hakkab tulema või, et selline teema üldse kõne alla võetakse?
 
ei ole ogaraks läinud 18. aprill 2017, kl 11.50
Vanus ei ole lihtsa suhtlemise, veel vähem juhusuhtlemise juures absoluutselt oluline info. Lihtsalt labane uudishimu rahuldamine. Pealegi, naiste käest ei ole viisakas vanust küsida, samahästi võiks meeste käest küsida palju ta palka saab.
 
loetud 18. aprill 2017, kl 12.50
Kusagilt ilukirjandusest on meeles ütlus, et ainult mats küsib naisterahvalt tema vanust.
 
vanamutt99 18. aprill 2017, kl 13.26
Kui vanus meelde tuleb siis ütlen.
 
49 aastane naine 18. aprill 2017, kl 13.52
Küsimine toimus Eestis. Ei ole pee kahjuks. Miks teha ennast 10 aastat nooremaks, kui küsija arust paistad sama vana, kui oled.
Seepeale öeldakse, sa ikka 50 või tundud 50.
Tekib lihtsalt piinlik olukord.
 
to ogaraks läinud või? 18. aprill 2017, kl 13.58
Kus see vanuse küsimine asjalik ja põhjendatud siis on? Ainult meditsiiniasutuses või pensioniametis. Muud kohta küll ei tea.
Äkki tood muid põhjendusi, huvitav oleks kuulda.
Karl Kindermacher 18. aprill 2017, kl 14.13
Milleks ise endale probleeme välja mõelda?
 
49 aastane naine 18. aprill 2017, kl 14.56
Karl, vaata, osadele on probleem, kas 50 aastane naine on ikka 50.
Mina ei taha küll oma vanust kuulutada, ei ole enam 20, et sellest rääkimine rõõmu pakuks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!