Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
naised, kuidas suhtute vanuse küsimisse
 
küsimus Karlile 18. aprill 2017, kl 15.26
Kas sulle meeldiks kui sinult küsitakse su palga ja meheau suurust? Samamoodi ei meeldi naistele kui küsitakse nende vanust.
 
to ogaraks läinud või? 18. aprill 2017, kl 15.27
Et siis küsija vaatab 50 aastast ja tekib kange tahtmine mutiga lapsi teha? Kuid tekib kahtlus, kas mutt on veel fertiilne või ei?
Selleks tulebki vanust küsida.
Siis kohe selge, kas mutiga saab veel järeltulevat põlve meisterdada.
See siis ongi sinu asjalik ja põhjendatud küsimus.
Muud põhjust küll ei näe, miks peaks suvaline isik soliidses eas naisterahva vanust uurima.
 
Sapiens 18. aprill 2017, kl 17.15
Äkki tahetakse juubeliks lilli või torti tuua.
 
44n 18. aprill 2017, kl 19.47
Rahulikult suhtun ja annan keerutamata vastuseks õige vanuse.
Karl Kindermacher 18. aprill 2017, kl 21.06
küsimus Karlile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sulle meeldiks kui sinult küsitakse su palga j
> a meheau suurust? Samamoodi ei meeldi naistele kui
> küsitakse nende vanust.

Tulenevalt mu ametist, on mu palk avalik. Kes mind tunnevad, võivad selle hõlpsalt välja selgitada (siin ma enda päris-Mina mõistetavatel põhjustel ei avalikusta). Vanus ja intiimsed kehaosad on siiski mõnevõrra erinevad asjad. No ikka väga erinevad. Nii et kui ma selle küsimuse liigitan ebaviisakate kilda, siis mitte selle pärast, et ma häbenema peaks. Aga siinsetest vastustest jookseb läbi just vanuse häbenemine.
Vanuse muutumine on loomulik ja paratamatu protsess. Miks peaks seda häbenema? Ilmselt oskavad kõige paremini vastata need, kes ise häbenevad, aga ma pakun, et nad tahaks olla mõnes teises eas. Kes veel liiga plikaohtu, tahaks olla "suur". Kellel juba soliidsust kogunenud, tahaks olla ikka veel noor ja pilupüüdev (muide, see need kaks ei pea alati käsikäes käima). Teate, lõpetage põdemine selle pärast, mida niikuinii muuta ei saa ja nautige seda, mis teil olemas on. Ole see, kes sa oled. Ja ärge põdege ka selle pärast, mida muuta saate vaid võtke kätte ja tehke see asi ära. Just seepärast ütlesingi, et oma vanuse pärast põdemine on ise endale probleemide väljamõtlemine.

PS. Mina naudin vananemist ja usun, et see ei muutu ka aastakümnete pärast.
PPS. See aastakümnete jutt oli ikka kuradima optimistlik.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Karl Kindermacher 18.04.2017 21.10.
 
Karlile 18. aprill 2017, kl 22.02
Sa unustad ühe pisiasja! Jutt on naiste vanusest ja sellega seonduvast ühiskonna suhtumisest, mis pole sugugi meeldiv. Et sellest natukenegi aru saada, mida sina ega mehed nagunii ei saa, siis ongi kohane võrrelda sellega, mis meeste ninad reeglina longu ajab.
 
Sõna sekka 18. aprill 2017, kl 22.21
Selgituseks Karlile - kui küsija juba nägi,et tegu on viikümnesega, siis miks oli vaja seda veel küsida?
Kui meeldiv on kui naisega voodis olles küstakse, et kas ongi 12cm või näib nii lühike? Eriti kui kohtumine oligi vaid üheks ööks.
 
hahaa 18. aprill 2017, kl 22.30
Ma ei tea ühiskonna suhtumisest ilmselt midagi. Ja pole ka tähtis, kuidas keegi suhtub (seda enam mingi "ühiskond").
Mina olen nii vana kui ma olen ja seda ma ka ütlen. Kama, kas ma näen välja 10 aastat noorem või vanem, kui keegi teine samaealine. Ilmselt mõnest noorem, mõnest vanem, nagu paljud.
Mingi kompleks neil, kes nooremaks pidamist komplimendiks ja rõhutamist väärivaks peavad?
Meestele ei püüa muljet avaldada ei oma vanuse ega fertiilse eaga, olen täpselt see, kes olen. Ja tunnen sellest lausa rahulolu - nüüd olengi lõpuks nii vana, et et ei pea kellegi ees midagi teesklema.
Ega kellelegi tooli pakkumiseks püsti kargama:)
Karl Kindermacher 18. aprill 2017, kl 22.46
Jah, seda pole autor öelnud, kes ja millises situatsioonis ta vanust küsis. Ise püüdsin algset postitust lugedes ette kujutada, mis situatsioonides on mul tekkinud kiusatus naisterahva vanust teada saada. Reeglina on selle taga ikkagi mingi nö. "konflikt". Kõik me loome omale kaaslasest (vestluskaaslane, reisikaaslane .. mis iganes) mingi ettekujutuse. Alateadlikult loomulikult. Mida kõike see hõlmab ei hakka siin pakkumagi. Aga kui midagi ei klapi... Välimuse järgi oleks nagu üks vanus, jutu järgi teine. Meik ja riietus räägib üht, silmad teist jne. Mitte, et just "kuul kokku jookseb", aga mingi segadus, mingi konflikt tekib küll. Vaat siis tahakski teada, et mis pagana värk on.
Aa.. muidugi: siis veel need juhtumid, kus rääkides oleks vaja saada ettekujutus inimese elukogemusest. Kas ta näiteks talongiaega mäletab. Selliseid olukordi tekib ikka.

Nii et me ei tea, kas küsija nägi, et tegemist oli viiekümnesega. Ja nimetu vastuvaidleja käest tahaks kuulda, milline on see ebameeldiv ühiskondlik suhtumine naistesse. Et me ei räägiks aiast ja aia august, võiks ebamäärased vihjed kõrvale heita.
 
Karlile 18. aprill 2017, kl 23.03
Aga palun, ka siin foorumis kohtab seda suhtumist igal sammul. Sotsiaalmeedia ja tavaline meedia kubiseb arvamustest -hinnangutest, et nii ja naa vana naine on juba eakas, nii ja naa vana ei tohi kanda seda ja teist riiet ega värvust, ei tohiks seksida ega elust rõõmu tunda jne.
Siis tekibki tõrge kui keegi küsib vanust, sest siis pannakse sind kohe kuskile "kasti".
 
hahaa 18. aprill 2017, kl 23.57
Just-just! Kui keegi hakkab siinset foorumit reaalseks eluks pidama, siis lähebki jamaks:) Ja kantaksegi emotsioonid üle, taevas appi!
Palun, ärge elage mingi sotsiaalmeedia arusaamade järgi, katsuge ikka oma peaga mõelda.
"Kasti" lased sa end ise panna, kui oled selline mõjutatav tüüp.
 
hahaa 19. aprill 2017, kl 00.11
Kusjuures, ma ei mäleta, et viimase 2 dekaadi jooksul oleks keegi otse mu vanust küsinud, ilmselt niigi näha, mis sajandist pärit.
Aga ise ütlen küll pidevalt jutu sees täpselt, kui vana ma olen, kui vestlus läheb millegi mäletamise või tegemise peale. Olgu need filmid, hariduse omandamine, abiellumise eripärad, asutused, millega suhelda tuli, trammid või trollid või Žiguliga sõitmise naudingud. Enamasti alustan juttu sellega, et olen xx aastane ja mäletan, et... jne.
Mis selles imelikku?
 
49 aastane naine 19. aprill 2017, kl 01.23
Situatsioon oli täiesti tavaline. Veekeskuse kohvikus kohvitassi taga lauanaaber tegi juttu, siis küsis ka vanust.
Lisan, tegu oli inimesega, keda nägin esimest korda. Ei saanudki aru, mis rahvusest, aga kindlasti mitte põhjamaalane.
Vanuse küsimisele ei vastanud, siis hakkas pakkuma, et 50. Väga ebameeldiv oli.
 
Karlile 19. aprill 2017, kl 02.54
Soliidses eas naise vanus on küsijale probleem, miks muidu sellise küsimuse üldse esitab.
Ei tahagi päris noor olla, ei oskagi enam tahta, kuid mõni aasta noorem võiks ikka olla.
Hakata pakkuma, oled 45. 50, 60 on ikka tobe küll.
Selliseid pakkumismänge on normaalne harrastada noorte naistega.

Pealegi, milleks silmnähtavalt mitte enam noore naise vanust küsida, kui just ei ole kooselu ja ühise lapse tegemise plaani.
Karl Kindermacher 19. aprill 2017, kl 05.57
Karlile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Pealegi, milleks silmnähtavalt mitte enam
> noore naise vanust küsida, kui just ei
> ole kooselu ja ühise lapse tegemise plaani

Ma arvan, et seda tasuks küsijalt küsida.
Muidugi, mis puutub riietusse, siis kui napi seksika riietuse alt peamiselt kortsud paistavad, ei ole just pilkupüüdev. Aga see on pigem see sobib-ei sobi küsimus. Need teemad siin, mis hiljuti olnud, a la "22 ja viimane taks" - noh, neid ei maksa võtta väga tõsiselt. Seal on ikkagi pigem kirjutaja probleem.
 
Karlile 19. aprill 2017, kl 13.55
Siin on öösel kell 2.54 sekundeerinud veel samanimeline ja ma ühinen tema arvamusega. Kui naiste vanus poleks naistele igipõline probleem, siis seda teemat poleks tekkinudki. Veelkord rõhutan, et ka meestel on küsimusi, mis nende harja punaseks ajavad. Mis puutub aga hahaa arvamusse, siis oleks väga vahva olla temasugune tümakas, kellele ei lähe kellegi arvamus korda. Reeglina on need aga sellised inimesed, kellest teised hoiavad heaga kaugemale.
Eelkõige on siin küsimus viisakusest naiste vastu, kodanik Karl!
 
tõepoolest 19. aprill 2017, kl 15.32
KUi inimesel enam midagi teha pole ja pea ka tühi, eks siis mõeldaksegi endale tobedaid probleeme välja.
Ei ole iial mõelnudki, et mida peaksin vastama, kui vanust küsitakse. Ja ei ole ka iial aru saanud, miks peaksin oma vanust häbenema. Kas kardetakse, et inimesed vaatavad, et nii vana ja nii loll?
 
eelmisele 19. aprill 2017, kl 15.55
lepi sellega, et keegi sinu vastu huvi ei tunne.
 
no huvi tunti ju vaid numbri vastu 19. aprill 2017, kl 16.34
see siis 15.55 kirjutajale.
ma ise ütlen naistele 10 aastat julgelt juurde, siis on vahva reaktsioone näha.
 
eelmisele 19. aprill 2017, kl 17.23
oled selle üle uhke?
 
vastus eelmisele 19. aprill 2017, kl 17.25
 
49 aastane naine 19. aprill 2017, kl 22.43
tõepoolest 15.32, kui vana oled? Räägi oma vanusest, kui õigeks pead.
 
Teresa 19. aprill 2017, kl 22.55
Samas situatsioonis oleks mina küsijalt vastu küsinud olles ise üliüllatunud näoga: "Milleks sulle minu vanus? Ei kavatse sinuga lapsi tegema hakata, aga võin sulle öelda, et olen umbes sama vana kui sinu riided (pluus, pintsak, teksad, jne)."
 
49 aastane naine 19. aprill 2017, kl 23.10
Olen öelnud, milleks mu vanust teada vaja, ega me abielluma ei hakka. Ikka hakati pakkuma.
 
ütle mulle, kes on su sõber..... 20. aprill 2017, kl 11.33
Millises seltskonnas te küll liigute, et üksteise vanust arutama hakatakse?
Normaalsed inimesed ometi leiavad teisi vestlusteemasid peale vanuse äraarvamise mängu. Miks te siis sellistega suhtlete?
 
49 aastane naine 20. aprill 2017, kl 13.53
Ei olnud kuskil kellegi seltskonnas. Istusin veekeskuse kohvikus üksinda, täiesti võõras lauanaaber tegi juttu, keda nägin esimest ja viimast korda.
Rahvuselt mitte-eestlane, jutt oli inglise keeles.
Vanust küsis praktiliselt kohe.
 
see näitab sinu ausust 20. aprill 2017, kl 17.51
44n Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Rahulikult suhtun ja annan keerutamata vastuseks õ
> ige vanuse.(
Siis oled tubli -ja hea naine ,Kes ei taha valetamist- ammu veel keerutamist:
Kas naine - enam ei ole abielus? --- Aga õnneks on kevad, veel on võimalus- noorema isaga hullata ! Kevad ja lilled ja loodus ootab oma!
 
naine 36 20. aprill 2017, kl 18.10
ma oleks sellisele vastanud, et olen 75 ja vaadanud kuidas lõug pikaks oleks veninud. ja siis tema vanust pakkuma hakanud. alustades 80 ja liikunud saja poole.
 
G 20. aprill 2017, kl 18.11
Ehk see veekeskuse vanuseküsija otsis endale naist ja oli endale mingid konkreetsed parameetrid paika pannud. Mõni mees harrastab sellist praktilist lähenemist, ju ei ole muudmoodi seda õnne leidnud.
Näiteks nägid noorem välja, aga tema otsib kedagi, kellega veel lapsi saada, vms.
Võib-olla oli see ainus lause, mida ta inglise keeles öelda oskas või mis sinusuguse võluva naise juuresolekul üldse pähe tuli :)
 
vot viidis 20. aprill 2017, kl 19.19
Sa nägid ehk koomiliselt nooruslik välja, blondid juuksed poolde selga, seelik vaevalt üle tagumiku. Tekibki võõral tahtmine teada et kui vanaks end õige pead kas 20 või 25.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!