Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Ebaõiglane justkui.
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 18.41
Töötan ühes firmas, töö on graafikuga ja palk üsna kesine. Töö on pingeline, aga siiski talutav, sest raha peab ju kuskilt saama.
Samas töötab meil ka üks töövõimetust saav inimene, kes töötab täpselt samas mahus nagu teisedki. Pole märganud, et talle see töö kuidagimoodi ülejõu käiks rohkem kui teistele.
Samas saab tema lisaks palgale invaliidsusrahasid, aga teised, sama töö tegijad ainult palka.
Mu arust on see ebaõiglane. Kui inimene suudab täis päevaga töötada, siis ta pole invaliid ju. Aga kui ta ongi invaliid, siis ei peaks ta töötama täiskoormusega.
Praegu tundub nii, et riik kompenseerib talle meie ühistest ressurssidest tema puudelisust, et invaliidsus on justkui boonuseks.
Võib olla peaksime kõik mingi invaliidsuse saama, sest päriselt terveid - kui palju neid siis ikka on. Oleks pisikegi lisatasu vähemalt, lisaks väiksele palgale.
Lihtsalt mõtlesin sellele.
 
TEADMISEKS 15. detsember 2016, kl 18.58
PENSION ON KOMPENSATSIOON MITTE BOONUS.

SEE ON KOMPENSATSIOON 5 AASTAT KESTNUD TERRORI ,ROPPUSTE, JÄLKUSTE, MÕNITUSTE, KUULUJUTTUDE, IRVLÕUSTADE, JÄLITAMISTE TALUMISE EEST.

SEE ON VALURAHA MITTE BOONUS.
VÄLJATEENITUD VALURAHA.
 
Zorro 15. detsember 2016, kl 19.03
Mina ja kaeba ja tunne ennast õnnelikult, tross
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 19.07
Ei kaeba ma midagi. Lihtsalt arutlesin. Miks peaks keegi valuraha saama sama tööhulga eest ja teine üksnes palka. Kas riik on süüdi kellegi invaliidsuses, või teised inimesed, et nende arvelt üks saab valuraha, teine aga mitte.
Ei pea silmas päriselt invaliide, kes tööd teha ei saagi. Olgu siis põhjus mis tahes milles.
 
aga kus tead 15. detsember 2016, kl 19.19
kuidas ja miks on? võibolla läheb pärast koju, neelab kamaluga tblette ja oigsb valust. kui sinule sinu sussetulek ei sobi, siis otsi tasuvam töö. nii imelik teiste rahakotis sobrada.
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 19.43
Kus te võtate, et ma sobran teiste rahakotis?
Ma lihtsalt mõtlen, et kuidas täisinvaliid suudab töötada võrdselt teistega. Ja kui ta suudab, siis ta ju pole invaliid niivõrd kuivõrd. Ja üldse, miks ta peab töötama, kui ta nii haige on.
Vaat seda ma mõtlesin.
Lisaks veel niipalju, et see suurtähtedega kirjutaja justkui süüdistab kogu maailma, kes nagu invaliidide invaliidsuses süüdi oleks. Millest küll selline süüdistus?
Ja veel seda, et need teisedki, kes pole invaliidina invaliidsusrahasid saamas, kah lähevad teinekord koju ja neelavad tablette, et jaksaks järgmine päev jälle tööle minna.
Mis määrab siis selle, et üks tabletineelaja saab invaliidsust, aga teine neelaja ei saa seda valuraha lisaks/no mis valuraha, ma aru ei saa/.
 
töötajale 15. detsember 2016, kl 19.43
Kas sa tõesti tahaksid olla puudega mingi 200 euri nimel ?
Kas oled kade haige inimese peale.
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 19.58
Ma juba ütlesin, et ma ei sobra nende rahakotis, ma muretsen, et kuidas nad suudavad täie koormusega töötada teiste mittepuudelistega samas tempos. Et kas siis need teised, kes pole invaliidsust hankinud pole nagu ebavõrdses olukorras. Neist ju ka paljud mingitmoodi tõbised, neelavad tablette ja pingutavad, et eluga toime tulla.
Ma saan aru, et puuderaha on elamiseks neile, kes ei suuda teistmoodi raha hankida. Muidugi on see raha väike. Aga samas, kui inimene saab täiskoormusega töötada, siis ta pole invaliid ju. Selliselt võiks kõik invaliidid siis olla.

Palun ärge saage valesti aru, ma ei ole kade, aga miski on mäda kogu selle värgi juures.
Saan hästi aru, et invaliidide elu on kehv ja keegi ei tahaks seda. Ja ongi ikka väga invaliide, kes ei saagi töötada.
 
MM 15. detsember 2016, kl 19.59
See polegi valuraha vaid mõeldud ravikulude, taastusravi jms hüvitiseks.
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 20.02
Hästi, pole valuraha nagu keegi siin eelpool püüdis väita.
Aint et millal see invaliid seda taastusravi saab, kui ta täie graafikuga töötab.Kodus vannis või?
 
võeh 15. detsember 2016, kl 20.06
Kuule, ela oma elu ja ära urgitse! Õudne lugeda, mis paarsada eurot inimestega teha võib... Eks sa räägi temaga ja küsi, milleks siin risemas käia.
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 20.13
Tore, aint ühtpidi suudetaksegi asju näha. Mina raha pärast ei teinud seda teemat, aga näe, tõlgendajad juba teavad, et olen koledasti kade ja tahaksin need paarsada eurikut endale saada.
Ma tahtsin lihtsalt teada, kuidas invaliid suudab võrdselt mitteinvaliidiga teha üsnakesti rasket tööd. Olgu, neelab tablette. Aga mõni teine neelab samamoodi tablette või on surmväsinud muudel põhjustel.
Ja miks invaliid peaks üldse täiskohaga töötama. Ta võiks äraelamiseks saada sobiva rahasumma ja end ravida ja tegelda muude asjadega, mitte rabeleda nagu hullumeelne mingit rasket tööd tehes.
 
pähh 15. detsember 2016, kl 20.18
aga praegu ongi asi selles, et sul on koledasti kade, et keegi saab paarsada euri rohkem, kui sina. Ja justnimelt tegeled sa praegu teise rahakotis urgitsemisega. Väga vastik lugeda sellist õelutsemist. Sest seda see just on, pahatahtlik õelutsemine. Haisev kadedus on see, mis sind siin praegu siin kiibitsema sunnib.

Sina oled terve inimene, mine ja otsi omale tasuvam töö, mitte ära inise siin.
 
mul oli tuttav nägemisinvaliid 15. detsember 2016, kl 20.27
(aastaid tagasi),kes nägi ise nii omapead tööle minna ja ka tööd teha,aga tutvuse kaudu oli saanud 1.grupi . . .ka mul vedas seetõttu,sest tollal sai ta invaliidide eripoest osta igasugu nn.letialust kaupa,mida tavapoes üldse polnudki ja veel soodsa hinnaga . . . :))
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 20.29
Üllatus, aga mina olegi see invaliid. Niiet, kus on kadedus.
Ma aga näen pidevalt, kuidas mu üks töökaaslane vaevu suudab päeva õhtusse saada, kuidas ta tablette neelab ja ikka jälle tuleb, et teha seda rasket tööd. Ma ka teen, neelan tablette ka, aga teen, sest sellest paarisajast eurikust ei tule välja, pinguta palju tahad. Parema meelega hoolitseksin oma tervise eest ja saaksin inimväärset toetusraha.
Tunnengi, et asjad on vildakad, sest need teised tablettide neelajad ei saa invaliidsusrahasid lisaks nagu mina.
Miski on ülimalt mäda ses süsteemis, selle mõtte juurest ma ei tagane.
 
järelikult 15. detsember 2016, kl 22.35
ei ole nad tahtnud või viitsinyd asja lõpuni ajada.
 
pähh 15. detsember 2016, kl 22.37
et nüüd oled juba ise invaliid. Et kui sinu ussitamine sai kõigi poolt halvaksoanu osaliseks, siis keerasid kohe hoobilt uue lehekülje ja nüüd oled juba ise invaliid. Mäda oled ainult sina oma teiste rahades sonkimisega, ei muud.
 
kle üllatus 15. detsember 2016, kl 22.44
siis peksid ju hästi teadma, kuidas sa suudad täiskohaga töötada tablette neelates. aga sina tuled lihtsalt siia saasta üles keerutama.
 
töötaja 15. detsember 2016, kl 23.33
Aga ma olengi ju invaliid, miks te nüüd minuga nii räägite.
Et ole kuspidi tahes, sõimata saad niiehknaa. Jubedad silmakirjateenrid, põhiline, et saaks aga anda, valimatult igasse kanti.
Tean jah, kuidas ma suudan töötada, ainult, et ma paar nädalat olengi seal vastu pidanud ja nüüd pean lõpetama. Seepärast see teemagi, et invaliidide elu pole miski asi. Visatakse sulle paarsada eurikut näkku ja ela või sure või otsi tööd lisaks, kui suudad.
Ja seda tahtsingi öelda, et mina näe ei suudagi tööd teha. Aga samas tean inimest, kes töötab rõõmsalt, teeb pikki kaubasõite rekkaga üle euroopa, ja seda aastaid juba. vaat sellisest invaliidsusest ei saa tõesti aru.
 
Nooh 15. detsember 2016, kl 23.39
Too invaliid suudab täiskohaga tööl käia hetkel, aga mis ootab teda järgmisel aastal - me ei tea. Niiet lubage tal pisut lisa teenida, kuni veel suudab. Kõik me tahame inimväärset elu, aga 200eurikut kuus seda ei võimalda.
Rohkem mõistmist, vähem hukkamõistu!
 
Tean 16. detsember 2016, kl 00.21
millest teemaalgataja räägib, kuna olen mitme riigi ülalpeetavaga lähemalt tuttav olnud ja näinud aastaid nende elu, rõhutan aastaid.
Kõigil viiel, keda mina tean on vaimupuue. Saavad töövõimetuspensioni 80% eest, ligi 300 euri. Käed jalad terved ja teevad igasugu igapäeva toimetusi. 2 neist on ülilaisad, ei viitsi midagi teha, vahivad päevad läbi arvutis, sots.pinnal. 3 neist siis on tegusamad ja liiguvad igasugu huviringides ja 1 neist ka täiskohaga tööl. Nemad elavad oma üüripindadel. See töölkäiv noormees ei näe kuskilt otsast, et tal midagi viga oleks, kuid saab iga kuu riigilt toetust. Kahjuks tal ka alkoholiga probleeme ja seeläbi muidki konflikte temaga tekkinud, kuid tööl käib ja palka saab päris korralikult.
Konkreetselt tema irvitab selle süsteemi peale, et seaduses justkui auk sees, kus temasugused saavad kerget tulu ja mängi vaid lolli. Jah poisil algharidus, kuid teab väga hästi kuidas sotsiaaltöötajad ära manipuleerida.
Kusjuures nad peavad iga aasta käima oma gruppi pikendamas, et raha saada.
Mingeid tablette nad ei neela, kui ei taha, kuna nendel puudub järelvalve. Jah ravimite raha on ka seal hulgas ja saavad ülisoodsalt kätte oma tabletid, kuid tihti nad ei kasuta neid, kuna tunnevad end hästi.

Pigem ütleksin, et teavad väga hästi oma õigusi ja kui neilt midagi rohkemat nõutakse, siis toovad enda kaitseks alati grupi, et ei saa ja ei suuda, kuid muul ajal elavad, kui täiesti tavalised ja terved inimesed.
Üks neist laiskadest kardab, et tuleb Eestis varsti seadus, mis kohustab neid kasvõi osalise ajagagi tööl käima ja grupi rahasid seeläbi vähendatakse, kuna sotstöötajad ja nendele mõeldud tugiisikud näevad väga hästi, kuidas nende elu tegelikult kulgeb ja see ei ole midagi nii hall ja rusutud ja õnnetu elu. Kordan, et elavad kui tavalised normaalsed noored, oma hobide ja pahedega.

Pole minu asi öelda, kellele anda grupirahasid ja kellele mitte, kuid isiklikult nendele viiele ei annaks kohe mitte, kuna saavad väga hästi oma eludega hakkama ja keegi neist ei kurda, kui siis ainult suhete teemal, aga see puudutab ka terveid inimesi. Ja laiskus ei ole haigus, leian mina.
 
hgy 16. detsember 2016, kl 02.26
Ma ei lugenud lõpuni teemat. Aga su mõtted on õiged, minu jaoks.

Miks peaks keegi valuraha saama sama tööhulga eest ja teine üksnes palka. Kas riik on süüdi kellegi invaliidsuses, või teised inimesed, et nende arvelt üks saab valuraha, teine aga mitte.

See on tore ja eetiline, et nad saavad tööl käia, inimeste hulgas, aga minu jaoks on kummastav sellised mõtted Töötukassa seminarist, et : Kui vähenenud töövõimega inimene tööle võtta, et siis tuleks talle maksta ka inimväärset palka, mitte sandikopikaid (mõte oli selline, et mitte min vaid kõrgemat). Ma tahtsin püsti tõusta ja küsida, et vabandage, kas teie arvates saab Maxima kassapidaja või kooli kolistaja inimväärset palka? Kas te tahate väita, et kui meie firmasse võetakse vähenenud töövõimega inimene tööle nt koristajaks siis tema peab saama suuremat palka kui see koristaja, kes on 100% töövõimeline. See on ju selge, et vabariigis ei ole madalapalgaliste töötasud inimväärsed. Jah kuskil saab mõni vähenenud töövõimega raamatupidaja inimväärset palka, aga mitte koristaja. Ja nende madalapalgaliste suhtes on see ebaaus. Invaliid peab jah rohtusid asju ostma, taastusravis käima, aga sama peab tegema ka madalapalgaline töötaja, taastama tervist, hoidma seda.
 
Puue 16. detsember 2016, kl 03.56
"Kõigil viiel, keda mina tean on vaimupuue. Saavad töövõimetuspensioni 80% eest, ligi 300 euri."

Tase!
Terve inimene "ihub nuga" vaimupuudega inimese vastu.
Teisisõnu, su elu oleks täiuslikum, kui oleksid segane? Kadestad, et pole? Vinge!
80% ja 300€. Rootsis või?

Osa meie inimestest on kaotanud TEGELIKULT mõistuse tõesti, pole turris varaste, narkodiilerite, petturite, korruptantide suhtes, kes ujuvad 5-kohalistes summades, nad kadetsevad puudega inimesi, tõepoolest - tase!
 
no on ikka 16. detsember 2016, kl 06.24
Sul pole aimugi, mis invaliidi elu raskemaks teeb ja mida tal on seetõttu vaja osta või kuidas oma aega planeerida. Invaliididel on palju ootamatuid kulusid, näiteks peab takso tellima, kui midagi viga peaks olema. Kiirabi ei telli, kui tead oma puuet ja see oleks ju riigile veelgi koormavam. Igasugused abivahendid autos, arvuti kasutamisel, magamiseks, duši all käimiseks jms. Teraapia ja tabletid.
Kõige suurem vahe on aga selles, et mitteinvaliidil on hea tahtmise korral võimalus väga paljudel aladel karjääri teha, invaliid on piiratud miinimumpalgaga tööga või mõne üksiku alaga. Kui on ka vaimne invaliidsus, siis loodabki riigi peale. Teiseks, miinimumpalk ei võimalda Eestis üksi elamist, aga invaliidid on vähema tõenäosusega suhtes või abielus. Tegelikult peaks nii miinimum kui ka invaliidi toetus arvestama sellega, et inimene elab üksi.
Ma võin ka öelda, et lapsed on elustiilivalik ja vaadake ise, kuidas neid kasvatate, mina ei pea teie laste koole, emapalka jms kinni maksma. Ise tegid, ise maksa.
Pensionärid oleks ka omal ajal pidanud investeerima, mina neile pensionit maksta ei taha ja ise kogun endale oma palgast.
Töötuskindlustust ma ei taha, ainult luuserid jäävad töötuteks.
Kohustuslikku haigekassat ka ei taha, sest lollid söövad end paksuks, trenni ei tee, joovad, suitsetavad, ja käivad arsti juures minu raha kulutamas. Kohustuslik peaks olema ainult hädaabi, kui surema ei hakka, pleki ise kinni.
Politseid võiks poole võrra vähendada ja igale inimesele lubada relva omamine, ainult nõrgad ei suuda end ise kaitsta.
Jne, jne.
Lõpuks elamegi kuskil postapokalüptilises fantaasias.
 
torisejatele 16. detsember 2016, kl 07.45
Ega tegelikult terve inimesega samas mahus töötamine n-ö vaimupuudega invaliididele hästi mõju. Aga mõelge nüüd, mida peaks ta tegema ainult selle 300 euroga või kas see tuleks ühiskonnale odavam, kui sellised inimesed ei töötaks ja elaks puhtalt sotspinnal?

Hea lahendus oleks mingid kergemad, vähem pingelised töökohad, mitte täiskoormusega sellistele inimestele. Kindlasti on ka süsteemi ära kasutavaid, aga seni kuni te diagnoose pole näinud ja ei tea, pole ka väga õigust karmilt hukka mõista. Kõiki ühte patta panna ei saa. Ja ilma rohtudeta vaevalt kõik ka on, kui teaks millest räägite mõned eelkirjutajad, siis te nii ei arvaks. Mõnel läheb mõistus ikka väga segi rohtudeta pingelises olukorras. Kodus koti peal lamajatel vast küll mitte tõesti.

Niisama raha andmise asemel võiks muidugi kaaluda vastavalt igale juhtumile eraldi väiksema koormusega töökohta.

Midagi ei ole teha, et on nii palju puudega ja erinevate vaimsete probleemidega inimesi ühiskonnas. Tõsisemad vaimsed probleemid on siiski sündides kaasa tulnud. See ei ole seega nende inimeste endi süü. Ka ei ole kõik nii kõva natuuriga, et raskest lapsepõlvest ja pereprobleemidest paksu nahaga oleks läbi tulnud.

Meile ei pruugi meeldida praegune süsteem ja olukord, kuid ega need inimesed kusagile kao ja tihtilugu võtavad nad ravimeid elu lõpuni.
 
robi 16. detsember 2016, kl 10.26
kuule, munapea, see on sinu probleem, et nigela palgaga nõus oled. sa keskendu oma probleemidele, mitte ära sobra töökaaslase rahakotis.
 
Eino H 16. detsember 2016, kl 10.28
Ei viitsi neid eeposeid lugeda.
Teemaalgatajale - töötan ka koos siukse tegelasega kes saab osalist töövõimetuspensioni. On võimeline töötama nagu loom , kasvõi 1,5 mehe eest , 5 päeva järjest.
Olen ise ka hämmingus , aga selliseid on ilmselt tuhandeid , kuidagi on puudetoetus välja petetud riigilt ja nii ongi.
 
OLEN ka täis--kohaga-sandina töötanud , 16. detsember 2016, kl 12.08
töötaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Töötan ühes firmas, töö on graafikuga ja palk üsna
> kesine. Töö on pingeline, aga siiski talutav, ses
> t raha peab ju kuskilt saama.
> Samas töötab mei
> l ka üks töövõimetust saav inimene, kes töötab täp
> selt samas mahus nagu teisedki. Pole märganud, et
> talle see töö kuidagimoodi ülejõu käiks rohkem kui
> teistele.
> Samas saab tema lisaks palgale inva
> liidsusrahasid, aga teised, sama töö tegijad ainul
> t palka.
> Mu arust on see ebaõiglane. Kui inimen
> e suudab täis päevaga töötada, siis ta pole invali
> id ju. Aga kui ta ongi invaliid, siis ei peaks ta
> töötama täiskoormusega.
> Praegu tundub nii, et
> riik kompenseerib talle meie ühistest ressurssides
> t tema puudelisust, et invaliidsus on justkui boon
> useks.
> Võib olla peaksime kõik mingi invaliids
> use saama, sest päriselt terveid - kui palju neid
> siis ikka on. Oleks pisikegi lisatasu vähemalt, li
> saks väiksele palgale.
> Lihtsalt mõtlesin sellel
> e. TÖÖTAJATELE :
ENNE--- LOE LÄBI SEADUSED ==!
JA Täiskohaga töö on siiski Tööandja otsustada! Tööandajal on isegi kasulik ,seda haigestunud inimest tööle võtta!::
TÖÖTAJA:: Aga kui invaliid järsku haigestub ja töökoht on ka HOMME järsku ära VÕETUD ----SIIS JÄÄBKI TEMALE VÕIMALUS TÖÖ--VÕIMETUS PENSION,,
2, TEAD TÖÖTAJA ;;; MINE JA AJA NEED INVALIIDI DOKUMENDID KORDA -- SIIS NÄED KUI KAUA AEGA --POLE LEIVATÜKKI SINU LAUAL ?
 
KUULE ,, Eino H 16. detsember 2016, kl 13.03
Eino H Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei viitsi neid eeposeid lugeda.
> Teemaalgatajal
> e - töötan ka koos siukse tegelasega kes saab osal
> ist töövõimetuspensioni. On võimeline töötama nagu
> loom , kasvõi 1,5 mehe eest , 5 päeva järjest.
>
> Olen ise ka hämmingus , aga selliseid on ilmselt
> tuhandeid , kuidagi on puudetoetus välja petetud r
> iigilt ja nii ongi.
Mine mees ka põrgu:
Mine haige tegelase juurde -- küsi siis otse ,
mis haigusega on see keskmine puue antud ! Küll siis saad teada! : Kaua see mees-- 1,5 või täiskohaga Haige--aga tugev töömees vastu peab! Siin peab olema 40%puude määramine:
 
" Raske puue ;;; 16. detsember 2016, kl 13.13
töötaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Hästi, pole valuraha nagu keegi siin eelpool püüdi
> s väita.
> Aint et millal see invaliid seda taast
> usravi saab, kui ta täie graafikuga töötab.Kodus v
> annis või?
TEAD Tige TÖÖTAJA ??? :::
Mina oma trauma haigusega -- võtsin täpselt PUHKUSE JA Sõitsime koos Taastus--ravile oma raske nägemis--puudega naisega! sõita: Ära tule sante küll õpetama--kuna keegi RAVIB! ,,
VÕI Kuna keegi vannis ravib! ,, paljudel on ka sellisteks protseduurideks vastav saun olemas !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!