Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
kogemata kanti raha
 
S. 26. aprill 2006, kl 11.12
see ei puutu üldse asjasse, kas teie olete vaadanud enne kulutamist, kust raha tulnud on. kui kulutate võõrast raha, siis tuleb see tagasi maksta.

kogu lugu.
 
vovka markovka 26. aprill 2006, kl 11.16
ma soovitan see raha mingile suvalisele kontole edasi kanda. nii kaua põrkleb see summa pankades kuni koju tagasi jõuab.
 
Kogemused 26. aprill 2006, kl 11.20
Üsna krooniaja alguses andsin kassast valesti välja summa, mis oli pea pool minu aastapalgast. Raha saaja seda kohapeal üle ei lugenud. Hiljem luges ja tõi tagasi.
Ükskord maksti mulle ühes kuus lisatasu, raamatupidaja kandis mulle järgmisel kuul kogemata uuesti sama summa. Võtsin telefoni ja küsisin, milles asi. Kõik sai korda.
Vaadake, inimeste vahel peaks kehtima ikka veel see vana tarkus, et mida te iganes tahate, et teised teile teevad, nõnda tehke teie neile.
 
jama 26. aprill 2006, kl 11.28
Sain ka kunagi umbes 5000.-, mis pärast ilma ette teatamata arvelt kinni peeti, äkki vaatasin, et arve seis on miinustes ja kõik, mis peale tuli läks järjest maha, kuni summa täis sai.
Arvasin ka, et see raha peabki mulle olema kuna pidin saama pankrotihüvitist, pärast tuli välja, et kandsid valele inimesele.
 
asja 26. aprill 2006, kl 11.55
Valesti või rohkem kantud tasusid on õigus tagasi nõuda kuni kolm kuud päerast valede maksete tegemist.
See on Epule mõeldud.Järgmine kuu oleksid sa pidanud täie õigusega talle vähem kandma ja saldeerima vastavaid kontosid.
 
ohatis 26. aprill 2006, kl 11.56
rahunege maha..see liba..no nii idi ei saa olla, 10kas siia sinna..kui nii on, siis maksa tagasi!
 
kas 26. aprill 2006, kl 11.56
ära ei tüüta juba või?
 
Nurr 26. aprill 2006, kl 11.58
no ma olen ka valele arvele ise raha kandnud (firmale).
helistasin panka ja nad ütlesid, et kirjutagu ma neile (firmasse) avaldus, et las nemad saadavad selle raha tagasi. saatsidki.
aga tõesti, kui see firma sinuga ühendust ei võta, siis keegi seda raha nõudma ei hakka, eks asi jääb lihtsalt sinu südametunnistusele. kui sa lihtsalt keeldud seda tagasi andmast, siis võetakse see raha sinult ära nii või naa.
 
S. 26. aprill 2006, kl 12.04
tuleb silmas pidada, et nõuete aegumise tähtaeg on 3a. selle aja jooksul saab firma oma raha tagasi nõuda.
 
grigori 26. aprill 2006, kl 12.13
Kui mina kannan kogemata raha mingile "jaanile" kuigi tegelikult tahtsin kanda tuttavale jürile ... Ütleme , et summa on nii 6000eeki piires . Helistab jüri ja ütleb raha pole , uurin asja ja selgub ,et paningi miskit valesti . No ja ei mina usu , et see ´"jaan" mulle selle raha tagasi kannab . Mis muud kui olen järgmine kord tähelepanelikum ja kannan ikka sellele kellele on vaja kanda .
 
M 26. aprill 2006, kl 12.21
Aga ikkagi ei saa aru, kuidas saab mingi (suvaline, tundmatu siis) firma raha kellelegi lihtsalt kanda raha. Kust ta sai teemaalgataja a/a ja nime???? Mingi seos pidi teil ju olema eelnevalt?
Ah, ma natuke rumal ka.
 
püha taevas 26. aprill 2006, kl 12.31
Tõepoolest naljakas. Ühest küljest toimub sel kontol nii hoogne rahavoogude liikumine, et mingi näruse 10 tonni tulekut-minekut ei panda tähelegi. Aga teisest küljest: kui vaja tagasi maksta, siis jäädakse järsku nii armetult vaeseks, et on vaja seda summat jupitada ja ajatada ja neid tavapäraseid suuri voogusid pole enam kuskil. Kummaline vastuolu, kas pole?

Tunnista parem, et said kohe aru, et see on võõras raha. Ja just nimelt sellepärast lõidki selle sirgeks, et pärast oleks hea käsi laiutada - näete, teie raha ei ole enam.
 
imelik suhtumine 26. aprill 2006, kl 12.59
Pole sugugi sovetlik suhtumine, pigem tänapäevane. Vanasti ei tulnud mõttessegi raha endale jätta. Imelik mõtlemine. See ju võõras raha.
 
viki 26. aprill 2006, kl 13.17
alla 500,- summasid kontrollitakse ikka väga harva. ülekanne läheb arve nr järgi ja neid numbreid on seal reas nii palju, et pole üldse keeruline veidi kätt väristada.
 
inimene 26. aprill 2006, kl 13.27
neile, kes pasundavad siin, et ei pea tagasi maksma:

mina maksaks selle raha tagasi. esiteks teaksin ma väga hästi, et see raha ei ole mulle mõeldud, st see ei ole minu raha, ja teiseks, kui kunagi peaks juhtuma, et ma ise taolise apsaka teen, siis äkki kantakse mulle ka raha tagasi.

imestama paneb, et nii palju on neid, kes arvavad, et neil on täielik õigus see raha endale jätta. huvitav, mida juttu te siis räägiksite, kui ise 10 tuhat valele arvele kannaksite?
 
u 26. aprill 2006, kl 13.31
Selliseid inimesi ,nagu Epp ei ole olemas.
 
kop ees juba 26. aprill 2006, kl 13.40
mina küll aru ei saa,kuidas raha nii valele kontole saab minna.ise maksin netis ühte raha ja kirjutasin inimese nime mitte ühe vaid kahe t-ga ,aga raha ei läinud ära.ja summa oli ka väike.
 
epp 26. aprill 2006, kl 13.40
loomulikult poel mind olemas.mis siis teie arvasite.
 
kukkel 26. aprill 2006, kl 13.44
on 2 eri asja, kas kantakse palgasaajale suurem summa või siis täiesti võõrale inimesele mingi raha.

ma arvan, et epp on selline si*anäpp, et meelega lasti tal oma vea eest maksta, äkki õpib midagi. kuigi oleks olnud õigus ka saajalt järgmisest palgast kinni pidada.


hakka nüüd harjuma mõttega, et pead selle raha tagasi maksma. firma teeb pangale avalduse, kus seletab täpselt ära, miks, kuidas ja kellele makse oli ette nähtud ja sinu kontolt läheb MÄRKAMATULT 10 tonni maha.
 
M 26. aprill 2006, kl 13.45
Panganduses olen ma loll. Seepärast küsingi ikak edasi. Kuidas saab 10tuhat kanda suvalisele isikule? Nimi ja a/a peavad ju klappima, vastasel juhul ei lähe toiming läbigi? Mul on küllalt tagasi tulnud asju (eksitud küll tavaliselt viitenumbriga) .
Vb nei ikka oli mingi seos, aga aeti kuidagi sassi. Näit et raamatupidaja pidi kandma raha Mallele töötasuna, aga kandis hoopis Anu kontole.
Raha tuleb alati tagastada, aga eks süüdimatuid on olemas.
 
kukkel 26. aprill 2006, kl 13.45
minu teada ainult pangasiseste ülekannete puhul kontrollitakse nimesid.
 
puupea 26. aprill 2006, kl 13.48
hansapank näiteks ei kontrolli nime ja a/a kokkulangevust
pead ise neid seal taga ajama.
 
M 26. aprill 2006, kl 13.54
Vot see on uudis. (mul on HP-s konta ka, aga tehingud teen mujalt).
 
inimene 26. aprill 2006, kl 14.16
ma arvan, et siin oli pigem nii, et taheti kanda jürile, aga pandi kogemata peetri nimi ja kontonumber, mis firmal ilmselgelt olid mingitel põhjustel olemas (klient, endine töötaja vms). ühesõnaga, aeti lihtsalt inimesed inimliku eksituse tõttu sassi.

ja see pole mingi vabandus, et ei pannud tähele, et raha tuli. kui ei pane tähele, siis järelikult ei pane tähele ka seda, et see raha jälle ära kaob. võõrast rahast võiks ikka näpud eemale hoida. sama loogika järgi võiks ma endale võtta ka nt maas vedeleva rahakoti koos raha ja dokumentidega, väites, et ju siis see, kes need siia maha pani, ei tahtnud neid enam.
 
püha taevas 26. aprill 2006, kl 14.37
Sellised eksitused pole nii väga võimatud midagi. Võib-olla on teemaalagataja kunagi sellelt firmalt raha saanud - no näiteks tagastanud mõne kataloogikauba vms - ja tema nimi ja kontonumber on jäänud kuhugi andmebaasi alles. Ja nüüd kellelgi sõrm vääratas, klikkis nimekirjas vale rea peale. Võib-olla pidi raha minema tema nimekaimule?

Mis inimene sa küll oled, et sa pead õiglaseks, et nii pisikese vääratuse pärast peab keegi rängalt kannatama? Aasta otsa oma närusest palgast võlga plekkima või töökohast ilma jääma või tont teab, mida ülemused selle eksijaga teevad. Sa ei tea, miks ta selle vea tegi. Võib-olla oli öö otsa magamata olnud, sest laps oli haige või kallim jättis maha või ema suri ära?
 
cocci 26. aprill 2006, kl 14.48
Lugesin mõned esimesed kommentaarid läbi ja villand sai. Kuulun ka nende inimeste ridadesse, kes ei mõista, kuidas saab ekslikult üle kantud raha enda omaks pidada ja siin nii pikalt selle teema (tagastada või mitte tagastada) ümber seletada. Kui oled tõesti jõudnud summa osaliselt ära kulutada, siis tagasimaksegraafikut paluda on kõige valutum tee. Ei märganud, et kuskilt oleks läbi käinud summa, kuigi see ei olegi oluline, aga ei saa aru, kuidas ei märgata oma arvele ootamatute rahade laekumist, isegi kui tegu on paarisaja krooniga.
 
Reelika 26. aprill 2006, kl 14.49
Just nimelt, püha taevaga nõus - ühest küljest kaagutatakse siin vahvasti, kui suured on rahavood, ja teisest küljest ollakse süüdimatud ja isegi kahjurõõmsad teise inimese näpuka suhtes. Ja kolmandast küljest tehakse 10 000-kroonisest summast ikkagi number. Libateema või mitte, aga see näitab inimese sisemise määrdumise astet ikka üsna selgesti, kuidas tal siis äkki rahavood määratuks lähevad ja igasugune ülevaade kontodest kaob, kui teenimatult midagi saadakse. Mis pole enda oma ka veel.
 
kad 26. aprill 2006, kl 15.48
meie raamatupidaja, kes ekslikult kandis töölt lahkunud töötajale arveldusarvele suurema summa, palkas inkassofirma, kes raha tagasi nõudis.
Töötaja maksis graafiku alusel - teadis küll, et raha oli valesti kantud, kuid vabatahtlikult polnud nõus tagastama.
 
mai 26. aprill 2006, kl 16.46
südamerahu ja hea enesetunne on hindamatu.
 
blue 26. aprill 2006, kl 17.13
Mina soovin täiest südamest teemaalgatajale ristivastupidist "keissi"!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!