Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Rassism
 
lihasööja lilleke 20. november 2006, kl 13.50
irma on vant ja mina olen neeger.
ja mõlemal meil on pilusilmad.
Loodan, et see teeb teile rõõmu ja annab piisavalt põhjust meid virtuaalselt kõrvuti ülesse puua. muig.
Teie poolt poodud saada on au.
 
Aadu 20. november 2006, kl 13.51
Venelasi nüüd siiski sisse ei tooks, tsurkadest puutumata venelased on läbinisti valged ja vägagi normaalsed inimesed.
Ülejäänud siiski Madagaskarile nagu mu nimekaimgi 30ndate lõpus välja käis!
 
lugeja 20. november 2006, kl 13.51
no sina lihasööja pood ennast ise vabatahtlikult. irma ka. omaenda keelega poote.
 
veel üks tark juures 20. november 2006, kl 13.52
irma on lihtsalt rumal või mis ikka ilustada- täielik põmmpea.
 
irma 20. november 2006, kl 13.54
Häh, sõjaka "vandina" mina küll end mingil rasstistinässil puua ei lase. Lähemale tuled, saad kuuli kerre, ja mitte ühe, vaid ikka vene tava kohaselt, kuhu kuuluvad haavleid täis rind ja kontrolnõi võstrel.
 
mh the second 20. november 2006, kl 13.54
Kuidagi haruldaselt lühinägelik, võiks lausa öelda, loll, on visata mingeid lausejuppe, et eestlased võiks välja surra jne toetudes vaid vähesele (jah, elanikkonna suhtes väga väikesele) protsendile labastest kommentaaridest.

Ilmselt võiks kas suureks kasvada, veidi maailmapilti avardada või lihtsalt närvide rahustust soovitada.

Iseenesest lihatoidulise lille kommentaarid varem ei ole nii kardinaalsed olnud, kas tegemist lihtsalt kehva päevaga?
 
mann 20. november 2006, kl 13.54
aga mulle ei meeldinud marta vaarik.ise pole ta üldse mitte keegi,aga nii solvavalt ütles juhan partsi kohta.pole ka mina partsi fänn ,aga solvav oli kuulata kommentaari teise inimese kohta,eriti,kui välimus pole meie kellegi enda teha.ega see marta ise ka teab,mis iludus pole,pigem mõttevaba pläma ajav plika.naistelehes,kus ta kirjutab,pean ma alati mitu korda tema kirjutisi üle lugema,et ligilähedaseltki mõista,mida ta siis tegelikult öelda tahtis.tahab enda meelest jube hästi panna,aga ei kuku see tal sugugi hästi välja.ta pole muud,kui väga toreda näitleja laps ja nii ta arvabki,et on keegi.täiesti tühi koht.ja naistelehte ka enam ei telli,just marta tühise möla pärast-
 
ma ütleks ;) 20. november 2006, kl 13.57
ära anda koerakutsikad
 
Kessu to muinasjulle 20. november 2006, kl 13.57
Me räägime rassismist ja see on mõlemapoolne. Rassiste on ka neegrite ja latiinode jne seas. Igasugune rassism on halb. Immigratsiooni poliitika ja rassism on kaks ise asja. Nahavärv ei tee kedagi halvemaks ega paremaks. Eestlasi elab palju mujal maailmas. Miks ei või eesti teisi rahvusi olla. Inimene on ühtviisi inimene , oma heade ja pahedega sõltumata nahavärvist. Sellest ei käi ju jutt, et peaks massiliselt muid rahvusi eestisse tooma (kuigi kui seda mingil põhjusel kunagi tehaks poleks vahet, mis rahvuse või rassiga on tegemist) Jutt käib teise nahavärvi vihkamisest.
Mis näoga see sama Riisalu näiteks Bentonile otsa vaataks. Erinevalt Riisalus on Benton tõeliselt hea muusik, tubli pereisa, tegeleb eestis heategevusega. Mida on Riisalu vastu panna (süldimaailma kuningas :D), kust võtab ta õiguse sõimata inimest tema nahavärvi alusel.
 
Hing 20. november 2006, kl 14.00
Riisalu iseloomustab see enne ütlemine ja siis mõtlemine ning suur üldistusvõime, kui kahe narkokaubitseja pealt teha järeldused kõigi mustanahaliste kohta. Lapsesuu.
 
muinasjulle 20. november 2006, kl 14.01
ma tõesti ei näinud saadet, kus riisalu sõimas bentonit. ei oska sel teemal kaasa rääkida.
 
irma 20. november 2006, kl 14.01
Ka mulle ei meeldinud Marta Vaarik, aga see ei ole teemaks nagu.

Samas, see, mis ta Partsi kohta ütles, seda ma talle pahaks ei pane, kogu aeg ju näritakse Eestis teiste välimuse kallal, see on ju meie "hea tava". See tava ei meeldi mulle üldse, aga kui ta juba kehtib, siis mis püha lehm on Partsi Juhan, et temale erand teha.

MV näis üks tühi kõlupää olema lihtsalt. Kahjuks.
 
3in1 20. november 2006, kl 14.02
aga enamus (irw) mustanahalistest siin on olnud jah narkokaubitsejad ja muidu pätid.
 
lihasööja lilleke 20. november 2006, kl 14.02
Tänan, mh the second..muig.

Tegelikult on see lihtsalt ajalooline paratamatus.
Eh, lugege veidi näiteks armeenlaste kohta.

Ja ju ma siis hoolin rahvuslikkusest liiga palju, et rahvuslikku mandumist (ka siin, delfis) rahulikult võtta.
 
hääletoru 20. november 2006, kl 14.05
Riisalu ja Kojamees on kenad poisid, kes annavad tööd ja leiba delfi kanakestele, ikka kaaa, kaaa, kaaaaa ja kaaa, kaaa, kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Aadu 20. november 2006, kl 14.05
Ega sel polegi väga viga, kui eestlased hääbuvad, sest alles jääb vaid eliit, kes pole hakanud tsurkadega kokku n.ikkuma ja selle vastu nagu pole tõesti midagi.
 
kadri 20. november 2006, kl 14.06
irma valdab vabalt venekeelseid väljendeid, järelikult on ise ka venelane, ja sellepärast nii tuliselt kõiki okupante ja sissetungijaid kaitsebki! keriksid kodumaale, saaks eestimaa õhk jälle tükk maad puhtam!
 
cocci kadrile 20. november 2006, kl 14.08
Milline suurepärane järeldusoskus, mina valdan soome keelt, järsku olen ma soomlane. Hiilgav!
 
aaa 20. november 2006, kl 14.10
mu meelest see irma on siin ise kelkinud, et ta suuremalt jaolt venelane
 
2in1 ti 3in1 20. november 2006, kl 14.12
Kaks tükki on enamus tõesti.
 
To Aadu 20. november 2006, kl 14.12
Vaatan su postitusi ja üean tunnistama, et pole tükk aega midagi nii (hale)naljakat lugenud. Viimase postituse kohta tahaks küsida, et kas Sa ise ka ennast tõsiselt võtad? (See on vist üsna raske?)
 
a 20. november 2006, kl 14.12
mu meelest meil siin neid 3 tükki oligi
 
kadri 20. november 2006, kl 14.12
cocci
irma ütleb siin eespool, et ta puutub väga palju venelastega kokku. No kuidas saab üks eestlane "väga palju venelastega kokku puutuda" kui ta ise pole venelane? Missugune eestlane valib töö, kus on "palju venelasi" - ei vali ju!
Ja mis need soomalsed siia puutuvad, ja pealegi pole ma üldse kindel, et sa oskad nn. soome slängi, aga irma näib veneslängi vabalt valdavat, mis annab tunnistust pidevast viibimisest nimetatud rahva keskel
 
/ 20. november 2006, kl 14.13
Aadu
Aplaus sulle, enam paremini ei saagi öelda.
 
irma 20. november 2006, kl 14.13
"irma valdab vabalt venekeelseid väljendeid, järelikult on ise ka venelane,"

Ma olen sõnatu, ma olen pimestatud! Milline geniaalsus, lausa kenjaalsus, võiks öelda. Siit tuleb jälle Nobel Eestisse.

Teeks veel mõne süllogismi. Nt, on teada, et Angela Merkel räägib Ida-Saksa päritolu tõttu vabalt vene keelt. Siis nii:

Igaüks, kes valdab mistahes venekeelseid väljendeid, on venelane.
Angela Merkel valdab teatud venekeelseid väljendeid.
______________________________
Järelikult on Angela Merkel venelane.

Äkki sa, kadri, tõmbad ise oma kodumaale, ehk siis Lollidemaale, jeehat? Saaks jälle üks idioot vähemaks, ja loomulikult ka õhk puhtam.
 
Kessu 20. november 2006, kl 14.15
Ja kui irma olekski venelane siis õigus arvamust avaldada oleks tal ikka. Täiesti mõttetu aasida selle kallal, mis rahvusest irma on.
Eestlane pole enam ammu tõupuhas, kõigis meis voolab võõrast verd. Hakkame aga hoopis nüüd üksteist nottima. Rassism eesti moodi :D
 
maris 20. november 2006, kl 14.16
minumeelest irma alles eelmine nädal - või üleeelmine - ülistas siin venelasi taevani, oli mingi teema, ei mäleta
 
pole sugugi 20. november 2006, kl 14.18
Ei ole eestlased rohkem rassistlikud teistest rahvustest. Ainult seda ei öelda alati väljs, aga mõeldakse küll.
 
irma 20. november 2006, kl 14.19
Tõepoolest, ma võin vabalt ka tutsi olla, ütleme, et olengi.

Kas see teeb mind a priori kojamehest halvemaks? Loomulikult mitte, loevad meie mõtted ja teod, mitte nahavärv.
 
Kessu 20. november 2006, kl 14.21
"irma valdab vabalt venekeelseid väljendeid, järelikult on ise ka venelane,"
Iga veidgi intelligentsem inimene osakab teisi keeli. Eks siinsetele "vändaimejatel" on seda raske mõista.


Irma ma olen vist ka venelane siinse loogika järgi. Ja vahel olen inglane ja vahel rootslane ja harva ka hispaanlane. Lollidemaa ongi vist siin.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!