Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Rassism
 
leena 20. november 2006, kl 15.09
 
uuuuu? 20. november 2006, kl 15.09
irma, sa ikka näed, et siin üksi seletad? kõigil viskas su idioodilobast üle.
 
Kessu to lihtne 20. november 2006, kl 15.10
"irma, sa ütled, et pole rassist, aga see, kui sind venelaseks peetakse, on sulle nagu häbiasi. Vahet ju pole? Või siiski on?"

Iga inimest solvab kui teda vale nimega kutsutakse või naise asemel meheks peetakse jne. Sa ei oleks solvunud või, kui keegi sulle härra ütleks(eeldan et oled naine). Sama on rahvusega. Sa ise oleks ka solvunud või vähemalt tunneks end puudutatuna kui sind näiteks soomlaseks või kasahhiks peetaks. See ei ole rassism.
Kulla siinsd rassistid tehke enestele selgeks, mis on rassism.
 
irma 20. november 2006, kl 15.11
Idioot oled siin sina, uuuu.
 
Rud 20. november 2006, kl 15.11
irma, miks sa niimoodi leili lähed?
Miks sa arvad, et ma olen venelane? Sellepärast, et ma esinen praegu Russkaja nime all? Aga sinu õige nimi on siis Irma?
Nii rumal ei tohi olla.
 
Rud 20. november 2006, kl 15.11
irma, miks sa niimoodi leili lähed?
Miks sa arvad, et ma olen venelane? Sellepärast, et ma esinen praegu Russkaja nime all? Aga sinu õige nimi on siis Irma?
Nii rumal ei tohi olla.
 
Russkaja 20. november 2006, kl 15.11
irma, miks sa niimoodi leili lähed?
Miks sa arvad, et ma olen venelane? Sellepärast, et ma esinen praegu Russkaja nime all? Aga sinu õige nimi on siis Irma?
Nii rumal ei tohi olla.
 
irma 20. november 2006, kl 15.15
No näed, ei tohi muidugi, aga mina olen.

Irw.
 
irw. 20. november 2006, kl 15.18
irma, sä olet vaan yks vitun saatanan pelle.
Ryssän perseennuolija.
 
T. 20. november 2006, kl 15.24
Mulle käivad ka rassistid pinda. Mulle ei mahu pähe, kuidas saab kedagi tema nahavärvi (välimuse) pärast vihata. Pealegi on see rassistide lootus rassi puhtana hoida täiesti mõttetu. Nad ei saa otsustada, kes kellega kepib, kes siia tuleb elama, sest piirid on vabad ja kõigil inimestel on võrdsed õigused. Piirid on lahti ja inimesed saavad vabalt liikuda ringi ja seda nad ka teevad. Rassi polegi võimalik puhtana hoida, kõik segunevad ja nii see on.
 
t 20. november 2006, kl 15.24
riisalu ja see teine ütlesid õigust.
 
aadu T.-le 20. november 2006, kl 15.32
kõtt Iraaki, vutt-vutt-vutt.
 
naine 20. november 2006, kl 15.35
Mis see Riisalu sellest narkoärikast parem on. Üks müüs narkotsi ja Riisalu laulu saatel tõmmati see ninna. Riisalu muusika ongi ju enda täisjoomise või pilve tõmbamise taustamusa. Tema laulukesd pole mõeldud kodus nautimiseks vaid ikka pirille peal maani täis joomiseks, võõraste naiste k..imse taustamuusikaks. "Annab kätte väikse pappi eest kui ei saa siis tableti eest" ja eesti rahvas möllas nii kuis jaksas selle laulu saatel. Selline on siis eesti inimese arvamusliider.
Tabav oli võrdlus Bentoni ja Riisalu kohta. Mõlemad tuntud muusikuna, kes teevad ka bisnissit, millest keegi eriti ei tea midagi. Vahe on ainult selles, et üks laulab kirikutes ja heategevuskontsertitel, teine läbupidudel. Ühel on pere, teine ameleb iga pidu uue tibiga ringi.
Kojamees on lihtsalt narr ja jääb selleks alatiseks.
 
mina 20. november 2006, kl 16.34
Uskumatu kui rassistlikult on meelestatud eestlased. Sellise jutu eest nagu Riisalu ja Kojamees TOP 10. ajasid, pannaks nad tsiviliseeritud ühiskonnas nad istuma. Siin Delfis aga õigustatakse sellist räiget rassismi ja nahavärvi järgi inimese määratlemist. Veel hullem, soositakse vägivalda.


NÕUSTUN 100%, EGA 60% EESTLÖASI EI OLEGI TSIVILISEERITUD INIMESED, KES VÄÄRIKSID EUROOPLASE NIME. MINGE VAADAKE, MIS INIMÕIGUS INGLISMAAL, SAKSAMAAL TÄHENDAB! NEED INIMESED ON VASTIKUD JA ELUS SELLISTEGA EI SUHTLE, NÄITAN JULGELT VÄLJA, ET OLEN PAREM JA INIMLIKUM. NAD VÄÄRIVAD KARISTUST JA SELLE NAD SAAVAD NIIKUINII NII ET MINA OMA NÄRVE KÕNTSAGA EI RIKU.
 
inimene eestlastele 20. november 2006, kl 16.38
(eestlased on sõimusõna)

nad ei ole neegrid vaid mustanahalised, te vastikud inimesed.
 
malbe 20. november 2006, kl 16.41
musta?nahalised?
milline räige solvang.
must=räpane. ja isegi kui see tumedanahaline rass tõesti haiseb vängelt, vängemalt kui valged, siis ei tohiks neid siiski nii otse näkku solvata.
 
mhm 20. november 2006, kl 16.45
Mingis saates räägiti, et poliitiliselt kõige korrektsem oleks neid nimetada afroameeriklasteks.
 
miks 20. november 2006, kl 18.04
Miks afroAMEERIKLASTEKS? Aga kui see neeger on sündinud näiteks Senegalis ja pole elu sees Ameerikasse jalga saanud? Või on sündinud ja kasvanud näiteks Prantsusmaal või Rootsis ja pole kunagi käinud ei Aafrikas ega Ameerikas? Miks ma peaksin teda siis ameeriklaseks nimetama? Afroprantslaseks või afrorootslaseks ka ei saa kutsuda, tal pole ju otsaette kirjutatud, et ta just Prantsusmaalt või Rootsist pärit, äkki on hoopis Hollandist. Must tähendab eesti keeles ka "räpane" või "kasimata". Järelikult ongi neeger kõige neutraalsem sõna.
 
vaadake 20. november 2006, kl 20.10
eestikeeles neegril ei ole paha maiku... aga nende jaoks sõna neeger, nigga = solvang. Sellepärast MINA austan neid isegi mitte nendega näost näkku suheldes ja kutsun neid nii nagu neile meeldib ehk tumeda/mustanahalised või afro-ameeriklased(ameeriklaste kohta). mu postitusest on kasu, kui see kasvõi 1 inimese mõtlema paneb
 
eneL 20. november 2006, kl 20.31
Neeger on eestikeelne sõna ja ei tohiks üldse solvav olla. Loomulikult on inglise keeles korrektne öelda "black", aga miks peaks eesti keeles "must" olema viisakam kui "neeger"? Inglise keelsest keskkonnast pärinevad teise rassi inimesed ei saa enamasti eesti keelest aru ja kui nad saavad eesti keelest aru, siis peaksid nad ka eestikeelseid sõnu teadma ja teadma, mis värvinguga on mingi sõna.
Muidu hakka veel lastelaulude sõnu ümber tegema ja kunagi kirjutatud raamatuid põletama. Keel võiks meile ju ikkagi alles jääda.

vaadake,
võib olla tõesti kuuleb üks inglisekeelsest keskkonnast pärit kodanik ära sarnasuse neeger ja nigga vahel. Raske tegelikult uskuda. Mõni teine sõna kõlab palju sarnasemalt. Hääldus jms. Pigem on siis juba nii, et MEIE oleme neile öelnud, et neeger=nigga. Sõnade värvingu teeme ikkagi me ise ja see on natuke jama, kui me ise lörtsime mõne sõna tähenduse ära ja siis hakkame otsima uut asemele
 
;) 20. november 2006, kl 20.35
niigrou on ju neeger. mitte nigga. nigga on jah halva maiguga, mis sest, et neegrid seal üksteist isegi nii kutsuvad ;)
 
Tiia 21. november 2006, kl 09.07
Muide, ÕS-is on ka öeldud, et afroameeriklase kohta on parem öelda neegerameeriklane :)
 
Aadu 21. november 2006, kl 11.16
Pole vaja ilustada- s.itakäkk on ja jääb s.itakäkiks!
 
to aadu 21. november 2006, kl 11.32
jääd jah;)
 
N. 21. november 2006, kl 12.31
Sa Aadu räägid ju endast. Eestlastel on kohe sinu kohta ilus ütlus- S.I.T.A Aadu.
 
Aadu 21. november 2006, kl 13.01
kes viimasena irvitab, irvitab ilma hammasteta.
 
Rasistlik Raev 03. aprill 2020, kl 23.17
Ärge ärrituge propagandat eestluse vihkamist väikerahvuste äralahustamist multikultuurses rahvuste ja isegi rasside segamise katlas on ikka ja jälle ette tulnud ning tuleb ka tulevikus. Oluline on mis tegelikult nö maismaal toimub kui suudame rahvusena käimasoleva migratsiooniralli peatada siis on meil õnne kui migratsioonipumbad samamoodi edasi pumpavad siis on paarikümne aasta pärast meiega lõpp oleme vähemus omaenda endisel kodumaal loodetavasti meile halastatakse ja saame vähemalt kultuuriautonoomia kuskil Munamäe taga ja Kihnu saarel
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!