Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Varia
kadaka kolumn
 
tegelikult on asi lihtne 22. märts 2015, kl 10.54
See ei puuduta ainult juppi, vaid tuhandeid naisi siin Eestis ja mujal, tavaline naine tavalise elusaatusega.
Sügav haav eelmisest purunenud suhtest, täielik pettumumine meestes, sest ta oli ju minu ainus eluarmastus, kellega pidin olema koos elu lõpuni.
Tekkinud arusaamine, et üksinda on isegi lihtsam, pole vaja ennast tuunida nii palju, milleks ka neid piirkondi raseerida, milleks nii palju vaaritada? Milleks seda kõike, kas ainult seksuaalse rahulduse saamise eesmärgil aga seda saan ju ka ise saavutada ilma meheta, seda enam, et eks oli vaid nö. minuti mees ja ma nagunii ei saanud temast mingit füüsilist rahuldust, kas ainult nende sokkihunnikute pesemise pärast?
Kui palju jääb mul praegu vaba aega, võin lugeda selle tekkinud ajajäägi näol kingituseks palju raamatuid, vedeleda tundide kaupa vannis iseendaga kahekesi...Kiiret mul ei ole kuhugi kuna olen lugenud paljudest raamatutest ja kuulnud elulise näiteid sõbrannadelt, et must prints valge lamboriga tuleb siis kui on õige aeg, usun saatust, mitte meeleheitliku otsimise tatkikat!
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 11.45
vau, mõni on profileerimisega kohe vaeva näinud, tubli! :D.

aga paluks veel erinevaid variante, elus pole kunagi nii, et on üks ja ainuke klišee ning kõik peaksid sellesse sobituma.
 
Milleks profileerida? 22. märts 2015, kl 12.43
tegelikult pole mitte mingit suurt saladuseloori, igapäevane juhtum, mõistagi satub kõige suurem kontsentratsioon sarnaseid naisi just tutvumisfoorumitesse. kas midagi on täpselt just millimeetri pikkune või natuke alla või üles pole ju antud juhul tähtis, laias laastus on asi just niimoodi. mina jätaksin kuskil 1 % vaid selliseks võimaluseks, et naine on orientatsiooni sellises hilises eas veel muutnud ja see vääriks minu poolt ühte suurt "vaud"
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 13.04
ainuke su tekstis, mis enam-vähem kvalifitseerub on see, et ma ei viitsi nii sageli vahatamas käia. aga siia sattusin hoopis ühe ürituse tarbeks kaaslast otsides, kuidagi jäin lugejaks ja millalgi hakkasin kirjutajaks.
 
hunt lambanahas 22. märts 2015, kl 14.31
Pühapäev pole kindlasti päev millal sooviksin kellegi personaalküsimusi lahata aga üks mis jääb isegi väga põgusalt siin viibides silma on see, et sa arvad, et tead kõiki vastuseid küsimustele, nendele mis oli, mis on ja mis tuleb. Aeg on kindlasti ka sinu vaenlane.
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 14.37
see on sinu arvamus, mina pole seda öelnud ega arva kaugeltki mitte. kummaline, et enda interpreteeringut peetakse vankumatuks tõeks.
mis aega puudutab, siis tundub seda olevat kahte sorti - üks on arvaja liikumatu aeg ja teine kehtib siis kõigile ülejäänutele ning on erikiirendusega lineaarne liikumine :D.
aga see, et inimesed vananevad, ei ületa nüüd küll uudistekünnist. lapsedki teavad seda, seega jääb arusaamatuks selle meeldetuletamise mõte.
 
su tekst, su häbe. 22. märts 2015, kl 15.52
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ainuke su tekstis, mis enam-vähem kvalifitseerub o
> n see, et ma ei viitsi nii sageli vahatamas käia.

kas tunned sageli, et teised inimesed ei kvalifitseeri?
kas kasutad välgumihklit?
 
Sinu 22. märts 2015, kl 16.11
mõtte piiratus ei ole minu liialdus. füüsiline vananemine on see kõige väiksem probleem, püüad näidata, et tead kõike aga mõtled nii piiritletult - kirju kest punnitamas sisutühjuses
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 16.25
siiski on see sinu arvamus, eks. ja olgu pealegi, võid vabalt mind pidada milleks iganes ja ma võin su meelest ka kõike seda olla. kuidas füüsiline vananemine ja teadmised seotud on selles kontekstis?
 
Tik-tak 22. märts 2015, kl 17.15
Füüsiline vananemine ei ole seotud teadmistega võib olla ehk ainult mälu võimekuse alanemisega, küll aga inimese vaimse kohanemise raskustega, see puudutab nii uusi inimesi kui olukordasid, ühesõnaga kardinaalseid elumuutusi. Mõistagi on see individuaalne aga esineb paratamatult kõigil. Kui suuremad elumuutused on juba kõik seljataga, siis ei ole ajafaktor enam nii määrav.
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 17.21
eakamad inimesed tõepoolest kohanevad halvemini muutustega, eriti veel kardinaalsete muutustega. aga sõltub siiski inimesest - mõni ei ole ka kahekümnendates hea kohanemisvõimega.

aga mida sa suuremateks elumuutusteks pead täpsemalt?
 
Tik-tak 22. märts 2015, kl 18.13
Ma usun siiski, et 20-ndates inimesed kohanevad kiiremini, kuigi jah erandid on alati. 40-50-ndates on inimene juba vaimselt liiga väljakujunenud suuremateks elumuutusteks, olgu selleks siis uus elukorraldus, elukoht või elukaaslane, mingil hetkel hakkab inimene hindama stabiilsust, ei võta enam uusi asju nii hästi omaks jne., võimalik, et siis tehaksegi karm otsus parem üksi jääda. Müts maha, kes suudavad enda dogmadest lahti öelda.
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 18.20
mnjah, ma ei suuda end - olles kolmekümnendates - sundida seepärast suhtesse, et äkki viiekümnesena ei taha või ei saa või ei oska suhtes olla. seega peab leppima teadmisega, et nagu mitmeks päevaks ette süüa ei saa, ei saa ka omi soove ennetada. aga peale teise inimese on väga palju uusi asju avastada ja kogeda, loodetavasti arvan ma sama ka paarikümne aasta pärast ega ole dogmaatiliste arusaamadega prillidega kuivik.
 
Tik-tak 22. märts 2015, kl 19.20
Kas seda võib nimetada sinu puhul hiliseks isiksuse kujunemise perioodiks?
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 19.40
inimene areneb kogu elu, milleks seda kuskile kindlasse perioodi raamistada?
 
Tik-tak 22. märts 2015, kl 19.59
Vaidle vastu kui soovid aga 25.selt võiks nagu isik olla küps igas mõttes. 18.st loetakse siin riigis juba täisealiseks, ma oletan, et mingi vaimne ja füüsiline valmisolek iseseisvaks eluks peaks sellega olema tagatud ja loodetavasti on vastavad ametkonnad ka selle eelnevalt välja selgitanud, mitte huupi mingi piiri lajatanud. Teadmisi kogume me muidugi kuni surmani, selle vastu ei saa keegi aga kui palju 40-50selt veel isik kujuneb, selles ma kahtlen sügavalt.
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 20.05
sõltub isikust siiski, see on juba valikute küsimus. kes millele rõhku paneb - alati võib vegeteerida läbi elu, mõtisklemata iialgi muu üle, kui eluasemelaenu intressi või naabrite auto ning õhtuste seebikate.
 
kadakatupp 22. märts 2015, kl 21.24
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> pole vaja kaasa tunda, ma ei oska seda hetkel küll
> puuduseks pidada.
>
> aga ma sätin ka varsti s
> auna, see on samuti mõnus rituaal. ja annaks jumal
> , et mul enam vanuigi ei tuleks pähe ära armuda :D
>
>
> /ma muutun siis kentsakalt totakaks/

hetkel ehk mitte, aga üksi vananemise perspektiiv pole tegelikult nii roosiline...oma ema näite põhjal olen selles üsna veendunud.

*kentsakalt totakas on üle mitme aasta vahelduseks täitsa äge olla. naeratada võhivõõrastele ja särada nagu segane päike, süda kärssamas. tupest rääkimata. oled kindel, et ei taha seda enam uuesti kogeda?
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 21.32
minu isikuomadustega sobib see küllaltki hästi, ma ei teagi, kas kahjuks või õnneks.

shreku küsis enne sama... vist tahaksin isegi, aga ainult seda - ei mingit argipäeva, seda on mul niigi.
teisalt - meenutades, kuidas ma armununa tööl käkke keerasin, siis no on seda tingimata vaja?
 
kadakatupp 22. märts 2015, kl 22.34
ohh, jupsik. kuni pole kooselu ja kasutatud pamperseid, ei tule hall argipäev niipea. eriti kui seda kõikide vahenditega eemal hoida.
keerasid mis sa keerasid, töölt lahti sind ju ei lastud?
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 22.46
no nii palju ma ka ei keeranud, püüdsin ikka ise siluda oma möödalaskmisi :D.

tupsik, mis vabas vormis suhetesse puutub, siis need kõik katsetatud. ma ei tea, miks, aga ammendusid sedasorti suhted ning muutusid kohustusteks.
 
kellamees 22. märts 2015, kl 22.59
kadakajupp: see on puhtalt sinu sisetunde asi, mida sa teed ja pole kellegi asi. krt, kui ikka pole normaalsete otsa kobistanud, siis ei saagi tunnet ja isu tulla aga see aeg on ka juba põhimõtteliselt möödas kus sa ennast mõjutada oluliselt kellelgi laseksid.
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 23.04
kellamees - tegelikult ei olegi, aga laotades end siin, siis paratamatult tuleb pisut seletada. tegelikult pole mul selle vastu ka mitte midagi.

aga defineeri normaalsus ja ma vastan su väitele terve esseega.
 
kellamees 22. märts 2015, kl 23.10
normaalse mehe defineerimine paistaks välja klišeena, kõik on juba ära öeldud kellegi poolt.
lühidalt peaks normaalne mees olema oma naisele eelkõige mõistev ja võrdväärne sõber, ära tee midagi, mida sa ei sooviks, et sulle tehtaks ja nii ongi.
 
kadakajupp 22. märts 2015, kl 23.16
nõus, aga see ei defineeri veel kogu normaalsust ega seda, mis selleks enamasti peetakse.
 
kellamees 22. märts 2015, kl 23.22
vot, sellega minu ajuvõimekus piirdub. ma ei oskaks muud mõeldagi, kes otsib sümpaatset orjatari peaks tõesti ajamasinat kasutama.
 
gõust filosofeerib 23. märts 2015, kl 01.59
see kelladega mees on gõust siin pihku , oh klahve löömas.
 
deförmtion 23. märts 2015, kl 07.36
kadakajupp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> nõus, aga see ei defineeri veel kogu normaalsust e
> ga seda, mis selleks enamasti peetakse.


kas defineerid oma tutti sageli?
 
,. 23. märts 2015, kl 20.10
 
', 24. märts 2015, kl 08.38
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!