Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
teemaväline kapsasupp
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 10.18
to gigil:
ei julge otseselt midagi kosta purgisupi kohta
ise olen ostnud Saleda kaubamärgiga tooteid (supid,salatid, risoto) jms- suhteliselt maitsvad need kõik

supiklubile:
seda supisöömise värki ei suuda mina korraldada küll niimoodi, et nädal järjest ... lapsed tahavad ju ka süüa ja ikka tõhusamat, kui selline lahja supp - niiet valin hoopis teise tee:
kui teen õhtusöögi valmis, siis endale komplekteerin omaette kerge eine
näiteks riis, tatar vms ja kodujuust ning salat (mida lastele prae kõrvale teen niikuinii) hiinakapsa, tomati, kurgi ja paprikaga - maitsestamiseks sobib valmis salatikastme pulber - ma ei tee seda kastet nii nagu pakil kirjas vaid lisan hästi natukene õli ja veidike vett, et pulbrit segada (vahel maitsestamata joguriga)
 
Katja 04. detsember 2001, kl 10.19
Preilid, kui te alla 1200 kcal päevas sööte, läheb ainevahetus säästurežiimile - kaalu langemine lõpeb ja kui pärast uuesti normaalselt sööma hakata, tuleb ka selliste toidu koguste juures kaalu juurde, millega kaal enne püsis. Nii et vaadake ette nende morsi ja vee nädalatega.
 
helen 04. detsember 2001, kl 10.25
katja: mina olen seda ka kuulnud. aga vastupidiselt sellele teooriale ju soovitakase teha veepaaste.
suurem osa mu sõbrannadest on just nii alla võtnud. no jah ega nad pärats ka saiakestega just ei jätka aga..
head näevad nad välja küll- paremad kui mina oma lisakilodega.
ja need paastud on lühiajalised ju.
ikka kahjulik?

to crissu: ma tegin ka seda dieeti ainult 4 päeva ja seda suppi sõin ainult tööl.
kodus sõin ikka võileiba ka ja kui oleks süüa teinud oleks ilmslet ka ise natuke söönud. õõneks mu kallim tahab ka natuke kilosid kaotada- seega on ka kodus kerge.
2 kilo läks 4 päevaga ja tagasi see küll pole tulnud aga isu võttis ka ära!
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 10.41
to helen
no jah mul seda võimalust pole, et tööjuures kodust kaasatoodut soojendada ja õhtul tuleb ikka korralik söök kodus teha

katsun omamoodi läbi ajada
punkte/kaloreid just ei loe aga jälgin ikka mida suhu panen poes käies varun enda jaoks ikka neid helesinise mummuga (kaalujälgijad soovitavad) tooteid

ag ses supidieedi edus ma ei kahtle - jõudu kõigile
proovin vast isegi, kui tuleb ette selline lastevaba periood, et pole vaja vaaritada (mees saab vajaduse järgi siis ise supilisa valmistamisega hakkama, et mitte päris nälga jääda)
 
kadri 04. detsember 2001, kl 11.08
mix te ei kuula teisi inimesi??
NORMAALNE ON KAOTADA KILO NÄDALAS,kui ei taha just oma tervist rikkuda!!
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 11.16
kadri - miks nii et ei kuula teisi inimesi?

tegelikult pole mingi probleem ka ÜHE PÄEVAGA kilo kaotada

peale tõsist treeningut olen isegi kilovõrra kergemana koju lennanud
ja kui selliseid trennipäevi on 2-3 nädalas...

on see siis tervisele ohtlik? kui vahepeal ka toiduga liialdama ei hakka nii, et kilod mitmekordselt tagasi kogunevad - siis pole ju katki midagi - või on?
 
Marie 04. detsember 2001, kl 11.32
Isegi kaalujälgijad kaotavad alguses enam kui kilo nädalas. Vahel isegi 5 kg. Kõik sõltub muidugi kehakaalust, mida rohkem kaalud, seda enam kaotad. Ja täiesti normaalne on 3. ja 4. kaalu langus nädalas 800 g-1,5 kg. Keegi meist ju ei plaani supipäevi pidada kuu aega järjest. Räägitakse ju siin meie veerus juba lahjematest söökidest, mida ka seal kaalujälgijates suuresti kiidetakse. Meie siin lihtsalt ei loe punkte. See et mõningad sportlasedki nädalas 3-4 kg kaotavad ei loe miskit või? Neil on küll kõik kontrolli all, aga sellegipoolest nad ju kaotavad kiiresti kilosid. Muide see jutt ei vasta tõele, et sa nüüd suppi süües kaotasid rohkem kui 1 kilo nädalas ja siis kohe kokku hakkad kukkuma. Siin oligi ju juttu eespool, et rohkem nagu puhastad oma organismi väheke ja siis jätkad edasi lahjemate söökidega. teie kommentaarid?
 
supisööja 04. detsember 2001, kl 12.09
tere ka minu poolt
kõik kes kommenteerivad et 4-5 kilo on palju...vaadake ma eelmises kohas vist kuskil mainisin, et tegelikult läheb keha säästurežiimile siis kui ta on üle nädala liiga madala kalorsusega dieedidl...see dieet on nädalane..ja ei ole soovitatav üle nädala seda teha.. kui siis mõistlikult süüa ei ole midagi et tervisele kahjulik ja et kilod tulevad tagasi..mina olen näide sellest..ma luban omale ka klaasi veini või väikese šokolaadi kui tahan, aga söögi ajal pean kinni sellest, et söön mõõduka portsioni ja lahjasid asju.
 
supisööja 04. detsember 2001, kl 12.16
muide minu mees arvas ka, et naised dieeditavad, et neil tegevust oleks. ta arvab, et meile meeldib kui meil on pidevalt endaga seoses mingi missioon...ma hakkasin vaidlema aga.. tegelt on ka ju nii... aga see ei ole ju negatiivne asi..


helen: ära nüüd päris ilma söömata ja ullult trenni tehes ka ole..nii hakkab pilti eest ära viskama..
 
helen 04. detsember 2001, kl 12.24
marie sa ju tead mida ma arvan.
olen sinuga 100% nõus + veel

mina olen igati poolt, et kaalu alandada.
ja ega ma ei kavatse sellist vähest söömist/ ainult vee joomist kuu aega harrastada.
seni kuni on langenud kaal 5 kg või senikuni enesutuune lubab.
me oleme ju suured inimesed ja tunnetame oma keha ise.
minul pole isugi enam- järelikult organism tahabki puhkust sellest vitsutamisest.
milleks end sundida sööma kui pole just anorektik.
kaalujälgiate tabeli järgi on minu miinimum kaal minu meelest 54 -55 kg.
ja kaalun 63- seega ju ruumi areneda on ja ma ei tahagi kaaluda 54, vaid 57-58, mis on täiesti normaalne kaal minu meelest.

ja kui ikka hakkab pilti taski kiskuma, küll ma siis hakkan seapekki vitsutama.
 
helen 04. detsember 2001, kl 12.25
oi-oi
see viimane rida ei olnud mõeldud irooniaga supisööjale,
ma jõudsin selle kirjutada enne kui su komm. lugesin.
sorry.
 
supisööja 04. detsember 2001, kl 12.29
hehe..muide mõtlesin küll, et oli mulle...a pole ullu..
 
helen 04. detsember 2001, kl 12.35
ma pidin ka krambid saama- et nüüd mõeldakse, et ma olen mingi ülbik!
 
supisööja 04. detsember 2001, kl 12.40
hehe..ei ole hullu ju...saame aru ju :))))
 
Marie 04. detsember 2001, kl 12.45
Muide mul eelmine nädal viskas korra organismi korraks nagu nõrgaks. Nagu jube uimane olin ja pea käis ringi. Olin vist kokku mingi 5-6 tundi söömata, juhtus. Aga sõin siis suppi ja natuke lahjat jogurtit ka. Muide tomatimahl tegi veel olemise eriti heaks. Muidugi oleks pidanud jälgimasupisööja õpetusi: vitamiine. Minu viga. Aga ma olen ju elus. Kaal langeb ja tuju on hea. Ja miskit hullu ju pole. Ise arvestasin, et kui ma nüüd selle eilse söögikorra punktid (kaalujälgijate omad)kokku löön, siis ega väga palju vähem ei ole kui norm minu kehakaalu osas nõuab. Nii et kõik on normis, ka organismile vajalikud toiduained hulka arvestatud. Aga supiga mõjub asi tegelikult ikka kõige paremini...
 
helen 04. detsember 2001, kl 12.58
ma pole täna jälle midagi eriti söönud ja õhtul on trenn- vist enne söön ikka süsivesikute rikast midagi- muidu äkki hakkab ka paha ja organsim saab shoki- et mida see hull nüüd teeb!!!
 
Bella 04. detsember 2001, kl 13.09
ûks päris hea dieet käib kummelitee ja mee peal - et hommikul ja öhtul juua sooja kummeliteed meega ja lõunaks jogurtit ja puuvilju. Ja nii nädal aega. Pilt eest ei lähe ja kummel hoiab, et magu kannatada ei saaks. Ise pole proovinud (kaaluprobleemidest ei tea ega pea) aga sõbranna võttis niimoodi poole aastaga 11 kg alla. Ja nüüd juba 3 aastat püsib selles kaalus. Nii et see jutt, et kilod kohe tagasi tulevad, ei pea paika (kui just kohe shokolaadi ei vitsuta)
 
Tiina 04. detsember 2001, kl 14.37
Bella, kuidas-kuidas see käis? Nädal aega po raspisaniju aga edasi mis? Räägid, et poole aastaga võttis 11kg maha, aga kui tihedalt tal need lahjad nädalad käisid siis?
 
Bella 04. detsember 2001, kl 15.31
Lahjad nädalad käisid vist (ma võin eksida) iga kuu, nii et iga kuu esimene nädal oli lahja. Edasi läks ka "po raspisanju" selles mõttes, et kohupiimane, puuviljane, tailihane ja kalane. Ja palju vett ja rohelist teed. Sõi 4 korda päevas ja mitte üks gramm vahele - laupäeva lõunaks vist lubas magustoitu. Ja trenn sinna juurde muidugi. AGa kui huvitab, ma vöin täpsemalt järgi küsida. (peedimahl ja salat oli ka vist üks väga oluline komponent).

Teiselt poolt, mind huvitaks, kuidas kaalus juurde võtta. Mul nimelt kasupoeg selline, nagu elus riidepuu. Ja väga valiv söögiga.
 
crissu:) 04. detsember 2001, kl 16.19
Bella
minul sama mure vanema pojaga
paneks eraldi teemana üles?
 
Nele 05. detsember 2001, kl 11.56
Olen kapsasupi-temaatikat huviga jälginud ja enda jaoks üht-teist kõrva taha pannud. Võin soovitada ühe suht tervisliku hapukapsa tegemise viisi jõuluks. Keeda paar kilo hapukapsaid võimalikult vähese veega pehmeks. Keedetud hapukapsas pane ahjupotti, lisa paar supilusikatäit õli ja supilusikatäis fariinsuhkrut, sega läbi ning pane ilma kaaneta pott ahju. Küpseta, kuni kenad pruunid on. Tunduvad võrdlemisi rasvased, aga tegelikult ei ole ju. Lihtsalt see vähene õli ei ole sisse imbunud. Keeta võib üldse suurema koguse korraga ja osa kapsast külmutada.
 
supisööja 05. detsember 2001, kl 12.09
to nele:
tänan, ma proovin see aasta siis nii teha..ma ka probleemitsesin alguses, et mida ma teen jõuludel aga nüüd võtan asja kergemalt..ja kui ka võtan juurde 1-2 kilo ei ole see ju katastroof ja jõuludel ei saa ikka nii, et luristada mingid suppi ja kõigest heast loobuda. samas ei ole väga keeruline loobuda ülirasvastest asjadest, sest millegipärast on mul hetkel nii, et olen harjunud lahja toiduga ja õlistele ja rasvastele asjadele ei taha isegi mõelda..veel vähem süüa...siis kui söön siis on kuidagi raske enesetunne, hea on süüa puu-/juurvilja ja nn. kergeid asju...jõuludel proovin ka kalkunit see aasta teha ja siis see kapsas ja magustoiduks on planeeritud ka suht kaloritevaesed toidud..dieetküpsetiste raamatust...kui huvi on siis ma võin neid siia ka trükkida kuni jõuludeni.. :) mitte siis kõike ühel päeval ka loomulikult :)

tegelikult vaatasin, et meie teemades on nii palju kommentaare..me oleme ikka väga tublid olnud :)))
 
Kiipsu 05. detsember 2001, kl 12.29
Reteptid on alati teretulnud!
 
helen 05. detsember 2001, kl 12.59
jõulude ajal pole küll mingit dieeditamist vaja.
ega nii rutuu nüüd ka juurde ei tule, et sööd sealiha tüki ja kohe. põmm- 5 kilo juures.
minul pole endiselt söögiisu , joon vett, söön õuno ja vinegretii ja õhtuks paar võileiba, kakoud ja mandariine.
täna hommikuks oli siis nüüd nädalaga langenud 3 kilo kokku.
nendest 2 kilo läks selle supiga.
nii, et langeb ja olla on jube hea- ernegiat on ka rohkem.
olen rahul ja jätkan.
andke teada kuidas teil läheb.
 
supisööja 05. detsember 2001, kl 13.19
ma ka heleniga nõus, et jõulude ajal pole dieeditamist vaja..AGA..kui on võimalus valida lahjem variant, seejuures peab maitse jääma sama heaks loomulikult, siis ma valin ikka selle mis tervislikum.
nii..tänane koogiretsept
sellest kogusest saab ca 8 tk ja iga tükk annab 100kcal...mida on tegelikult väga vähe ju..
see on ilma põhjata kohupiimatort ja valmistamiseks läks minul kunagi 1,5 tundi.
vaja läheb siis
250g lahjat kohupiima
100g jogurtit
50g fruktoosi
½ sidruni mahl
2-3 spl tärklist
1 munakollane
võid vormi määrimiseks
30g mandlilaaste
2munavalget

Ahi 200ni. segada kohupiim, jogurt, tärklis, fruktoos, sidrunimahl. kui see hästi läbi segatud tuleb lisada munakollane.
lahtikäiv vorm..(ca 18cm läbimõõt) määrida võiga ja puistata sinna mandlilaastud.
munavalged kõvaks vahuks ja segada kohupiimamassiga. valada tainas vormi ja tasandada siledaka. ja küspetada siis umbes 30 minutit..ja see järek kuskil 180kraadi juures veel 15-20 minutut..ja lased koogil jahtuda ja siis vormist välja ja väga hea on
 
juhuslik 05. detsember 2001, kl 13.40
Tere, jälgin hoole ja huviga, mida siia kirjutate. Olen Teist vaimustuses, kuigi pole ise siia midagi erilist kirjutanud. Aga dieeti pean koos Teiega ning püüan ka sammu pidada.
See on küll võib-olla pisi-asi, aga kui kapsasupp ära hakkab tüütama-nii maitse, kui ka optilise pildi poolest, võiks ta vahest peediga boršisupiks muuta. Peet ka kalorivaene ja kasulik. Muuseas ise lisasin ka sinna kaalikat (algul pelgasin, et muudab supi kibedamaks, aga ei, kõik on OK-söödav).
Jõudu!!!!
 
Karia 05. detsember 2001, kl 14.06
Juhuslik, welcome to the club :)) Kaalikas on tõesti mõnna selle supi sees, peale selle on mulle meelde jäänud, et kaalikas on nn negatiivse kalorsusega, supisööja vist rääkis midagi ennist :)) aaga peedi peale ma ei tulnudki, hea trikk.

Ma hakkan reedel uuesti selle supitamisega peale. Kuni reedeni teen kalasuppi, mis on ka lahja, aga hirrrrrrrmus hea :)
 
helen 05. detsember 2001, kl 14.10
karia
palju sul kaal langenud on?
 
supisööja 05. detsember 2001, kl 14.16
tere juhuslik :)
räägi siis meile ka kui kaua sa juba dieeditad meiega ja kuidas sul seni läinud on.. ja et kui palju sul kaotada vaja on jne :) et saame tuttavaks siin siis...
karia: otsustasid reedest hakata, et siis pead vastu nädalavahetuse? :)
 
Karia 05. detsember 2001, kl 14.44
Helen,

no AUSÕNA mu kaal on katki :))) minuarust vähemalt :)) aga kaks-kolm kilo läks küll.

Supisööja, tegelikult oli küll üsna raske just nädalavahetusel, aga mingis mõttes jälle parem, mul tuleb miskipärast niimoodi supidieedil olles hirmus korralikkusehoog peale ja see on hea produktiivselt näiteks koristamisse suunata :))

Ja see ka veel, et mulle meeldib õlu ja nädalavahetusel ikka tavaliselt lubad endale natuke... aga see on ka kohe keha küljes näha :)) Novot, aga ütleme, et dieedi teine-kolmas päev alles - motivatsioon siis vast kõige tugevam ja kerge loobuda kõigest, mis supp pole. Sellised kogemused mul.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!