Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kui palju kulub teil söögiraha kuus?
 
naine 07. august 2009, kl 04.24
meie oleme kolme liikmeline perekond,kaks täiskasvanut ja 4a laps,söögiraha kulub kuus vähemalt 5tuhat.kui palju kulub teil kuus söögiraha ja kui palju teid peres on? lihtsalt huvi pärast uurin kas teistel ka nii palju kulub või kas isegi rohkem?
 
ei viitsi 07. august 2009, kl 08.07
neid gallupeid on siin üle nädala, eks kasuta otsingut halvas kogemuses, feministides ja siingi.

2 inimest+ 2 lemmiklooma koos kodukosmeetikaga vähemalt 5000,-
 
puuk 07. august 2009, kl 08.49
2 täiskasvanut + 3 poeglast (2 neist söövad rohkem, kui mina). Ca 7000.-
 
tibin 07. august 2009, kl 09.43
Mina, mees ja 4 a poeg, kokku poest ostetavad asjad 5000.- aga kui sinna lisada nt väljas söömised, mida tuleb kord-paar nädalas kindlasti ette siis isegi 6000-7000.
Seda on ilmselgelt palju kahjuks.
 
3 07. august 2009, kl 10.20
3 liiget ja kulub vast 12000 väljas söömistega.
 
kessu 07. august 2009, kl 10.36
2täiskasvanut + 2last 10 tuhande ringis ( tõenäoliselt üle). ei saa kedagi peale ise enda süüdistada, sest ega me toidu pealt kokku ei hoia ja ostame seda mille järele isu on. kindlasti saaks hakkama ka poole väiksema summaga, kui käiks poes näiteks üle-päeva, aga see tähendaks suurt avestamist ja ega tavaliset ei tea ka ju mida homme-ülehomme süüa tahad. eriti keeruline on see suvel palavaga kui toidu-isud on hoopis teiseda ( kui üldse on) kui jahedamal ajal.
 
leenu 07. august 2009, kl 10.37
Mehega 2-kesi. Ei ole väga täpselt kokku arvutanud, sest ei viitsi poetšekke alles hoida. Aga paistab et 5000-6000 kr per nägu läheb söögi-joogi peale(jook mahl või vein). Tööpäevadel 3x päevas söök, läheb 100 kr /in, sest õhtusöök kodus. Nädalavahetustel kui rohkem väljas olla, siis kõik 3 söögikorda on väljas, siis võib aiuüksi lõuna peale minna 300 kr/in.
 
realist 07. august 2009, kl 10.44
Sellistel küsitlustel ei ole eriti mõtet, sest oleneb ju:
a)kas tehakse rohkem ise süüa, süüakse pigem väljas või ostetakse poe valmistoite.
Väljas sööjatel läheb kõige rohken.
b)kas süüakse rohkem lihakraami või rohkem taimetoitlased. Puhas lihafilee on kallim kui hakkliha ja viinerisöömine.
c)kas pere tarbib ka alkot või mitte ja kas räägime 50 kr veinist või 300 kr veinist
 
mm 07. august 2009, kl 10.40
ausalt tahad teada? ok. me mehega kahekesi ja üldiselt käime poes korra nädalas, kus kulub tavaliselt toidule u 2-3000 iga nädal.kui turule satume, siis seal ka mingi summa veel otsa. lisaks tellime umbes kord nädalas toitu koju, see on nii 500-700 kr ja käime lisaks korra nädalas väljas söömas, summad erinevad, siiani maksimum kahepeale oli u 8000 (aga see oli ka väga hea restoran), tavaliselt pigem sinna paari tuhande kanti. ni et päris palju.
 
s 07. august 2009, kl 10.46
Hommikusöök väljas kõrvalmaja kohvikus-keskmiselt 30 kr
Lõunasöök töö juures kohvikus-keskmisel 65 kr päevapraad+jook 15 kr
õhtusöögiks karp kodujuustu 12 kr või võileivad-mingi 25 kr
 
kah kahekesi 07. august 2009, kl 10.43
mm,

Kuidas teil korra nädalas poeskäimisest piisab? Me ka 2-kesi aga ülepäeviti poes, mõni päev lausa 2x.. Sest ei tea ju ette, mis toidu isu tuleb näiteks homme või ülehomme. Paljud asjad ei seisa isegi külmkapis nädal aega värskena ju.
 
mia 07. august 2009, kl 11.42
3 last ja emme-issi, mitte kunagi alla 10 000; siia ei arveśta väljaskäimisi, pitsasid; imestan alati, kui kuulen, et keegi pere saab 5000ga söönuks;pole ju võimalik.
 
mm 07. august 2009, kl 12.23
me elame mujal euroopas ja siin pannakse poed nii vara kinni, et pead kas töölt jube kirielt tormama v6i peab peres naine kodune olema..

ausalt mulle oli ka alguses väga harjumatu, eestis käisin pea iga päev poes..aga nüüd vaatan, et pole hullu midagi. paljud asjad säilivad pikalt ja suurem osa peavad nädala ikka vastu. nii et kui laupäeval poes käime, siis planeerime lihtsalt nii, et sööme need vähem säilivad, eelk6ige nt mereannid, siis lähimatel päevadel ära ja kauem säilivad asjad nädala teises pooles. kui t6esti tuleb mingi vastupandamatu isu, eks siis tuleb üritada poodi j6uda, aga üldiselt harjub sellega küll.
 
mm-le 07. august 2009, kl 14.13
teil seal mujal euroopas sügavkülma ilmselt pole?
 
tallinlane 07. august 2009, kl 14.21
Ma ka ei taha uskuda, et lastega pere saab 5000 kr normaalselt söönuks. Lapsed ju vajavad mitmekülgset toitu ja kõigist toitainetegruppidest: liha, piimatooted, juurviljad, puuviljad, tervaviljatooted jne. See kõik maksab. Või sööte ainult kartulit, jahukastet ja viinereid? Meil lapsi pole ja läheb ka 1 in. kohta samapalju.
 
mm 07. august 2009, kl 15.15
suurem osa toite ei ole peale sügavkülmutamist-sulatamist enam sugugi samasugused kui värskelt v6i on? minumeelest mitte.
 
helga 07. august 2009, kl 15.25
ma jälle pole kunagi aru saanud sellest eestlaste stiilist, et kogu kraam tuleb sügavkülma toppida. minul ausalt on tibatilluke sügavkülm, kus ma hoian jääkuubikuid. ja jäätist. muid sügavkülmutamist vajavaid asju ma lihtsalt ei söö.
 
... 07. august 2009, kl 15.32
Elan üksinda ning söögile kulub 2000-2500 kuus.
 
kodune pereema 07. august 2009, kl 16.51
pereliikmeid üle 5 ja kuus todule umbes 5000-6000,
kõik söögid teen ise, hommikuti pudrud,
lõunaks/õhtuks kartul, kaste jms., supid
võileibu sööme väga harva hommikusöögiks,
munast tehtud toidud sageli (keedumuna, praemuna, omlett, pannkooke)
 
ega imestagi 07. august 2009, kl 17.48
et kaaluklubi teemades aina soiutakse, olen ülekaaluline ja paks:DD
Issand, millised õgardid!
Never, ei lähe söögile nii palju pappi, kui ise küpsetada ja vaaritada, tervislikku toitu muidugi.
Näen päevastpäeva seda ilmselget priiskamist poodides, grillkanad, valmis salatid ja pudrud-kastmed, vaadake, mida te näost sisse ajate.
Kui palju on igapäev toidu valikutes soodustusi, toit on odav, kui sa vaid oskad leidlik olla.
 
jajah 07. august 2009, kl 18.01
kopin halvast kogemusest ühe kommentaari viimasele vastajale, loodan, et autor ei pahanda. minu meelest sobib see siia nagu rusikas silmaaku

"sina oled üks rasvane tädi? või päris kindlasti oled olnud rasvane ja pead meeletut võitlust iseendaga, et mitte kaalus juurde võtta. miks ma seda arvan... hm, inimesed, kellel normaalkaalu säilitamisega mingisuguseid probleeme ei ole, ei tule sellise mõtte pealegi, et võõrast inimest foorumis niimoodi ja sellisel teemal materdama hakata. mina nt olen kogu täiskasvanuea samas kaalus püsinud, ükskõik mida ma söön või joon ja minu jaoks on iga kord üllatus, kui keegi foorumis kaaluteemal lahmima hakkab. imelik on lugeda, kummaline. hakkan mõtlema, et osad inimesed on ikka vist väga väga õnnetud oma kaaluga maadeldes. kurb, samas ei oska sellisele lahmijale väga siiralt kaasa tunda, oma probleeme ei ole ilus teiste peal välja elada, eksole. see, et sina pead räigeid dieete pidama, on sinu probleem ja päris kindlasti ei aita see kuidagi sinu probleemi lahendamisele kaasa, et suvalises foorumis suvalisele inimesele käratad, et kõik kes tarbivad taluvõid on rõvedad paksud lehmad. lehm oled ikka sina ise :)"


omalt poolt ütleks, et kvaliteetne toit ongi kallis, sina, kulla ei imestagi, vohmi aga edasi, meie sööme korralikku sisefileed, joome kallist veini peale ja paksuksminemine meid ei ähvarda. ei ole põhjust toidu pealt kokku hoida, meie aeg maksab rohkem, kui see nn kokkuhoid mida iga viimase kui sendi lugemisega saavutaks. kui üldse kodus süüa teeme, niii umbes kolm korda nädalas, siis korralikult ja midagi ekstrahead, muidu käime väljas söömas, kogu perega.
 
jajah 07. august 2009, kl 18.03
teemasse ka, kolmeliikmeline pere, toidu peale kulub kuus 10 000, vinguda pole vaja, sissetulek on ka vastav.
 
h 07. august 2009, kl 18.00
toidu peale raha kulutamine ei pea alati tähendama, et süüakse palju. äkki lihtsalt süüakse kalleid asju? ei näe, et keegi siin oleks öelnud, et toitub vaid suurtes kogustes valmistoidust. värskele ja tervislikule toidule läheb vägagi palju raha, kui "eestlasele sobivast" erinev maitse on ja ei taha vaid keedukartulit hakklihasoustiga (mis muide ei ole märkimisväärselt tervislik).

Meil näiteks eile oli tuunikalafilee (600 kr kilo) lambasalatiga, kastmeks balsamico (300 kr) ja kõrvitsaseemneõli (100 kr) kaste, peotäis kreeka pähkleid ka. olek balsamicot ja õli jätkub kauemaks, aga siiski. ikkagi ei ole just odav.
 
arvaja 07. august 2009, kl 18.43
h-ile vastuseks,
keedukartul hakklihakastmega on üsna tervislik, kui seda süüa mõistlikus koguses ja kõrvale ohtralt nt. punapeedi,-porgandi-,kurgi-, tomati-., vms.salatit.
 
mina 07. august 2009, kl 19.25
mehega kahekesi kulub 4000. seal on sees tööpäeviti väljas lõunastamine (enamasti kuskil odavamas kohas) ja ülejäänud aja teeme ise süüa, väljas ei käi söömas. tahaks odavamalt saada....
 
to h 07. august 2009, kl 19.24
mis asi lambasalat on?

üksi ja lõunasöök on iga päev väljas kuskil 100 kr ringis ja poest ostan vastavalt mida teha sooviks, koos alkoholiga vist üle 6000 kokku ei lähe.
 
jajahh 07. august 2009, kl 19.29
http://seemnemaailm.ee/index.php?GID=6848


väga hea salat, väga maitsev. kellel peenral ei kasva, see peab poest otsima.
 
kodune söögitegija 07. august 2009, kl 19.40
tegelikult oleneb ikka sissetulekust.
olen terve elu kodus süüa teinud, poolfabrikaate püüan täiesti vältida aga kui palk hea oli sõime teismelise lapsega kuus ligi 10 000 eest, nüüd kui ajad väga kehvad sööme 2000 eest.
kõik oleneb suuresti siiski võimalustest...
 
MINUL 07. august 2009, kl 20.13
Kahekesi mehega ja kokku 3 tuhat kuus sealhulgas töölõunad väljas. Oma aiast köögi-,puu- ja juurviljad olemas. Teen ise süüa ja väljas käime ülliharva samuti ei osta valmistoitu. Saaks ka odavamalt kui õhtused veinid, õlled ja näksimisvaagnad ära jätta.
 
mm-le ja helgale 07. august 2009, kl 21.04
mm - No sa pead hull gurmaan ikka olema, kui teed peale kokkamist maitse järgi vahet, kas kanafilee oli külmutatud või värske. Hull, kui nii tundlik olla.

helga - see polegi eestlaslik komme. Suurt kirstkülma kasutavad ikka need, kes nädalaks või kauemaks ette plaanivad, sest pood kaugel ja iga päev üle õue ei lippa. See, et sinul imetilluke sügavkülm ja Maxima kohe maja kõrval, ei tähenda, et sa "mujal-euroopas-jutu" kommentaarile kohe sisse pead sõitma. ;)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!