Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Valus tõde.
 
ehee 28. jaanuar 2002, kl 14.17
tsinna:
see on seesama loogika, et naine petab, kui mees talle kodus enam õrnusi ja tähelepanu ei jaga ning ei pane muud kui oma töömuresid ja isiklikku arengut ning edu tähele

ei saa aga vastandada niimoodi nagu su viimane karjatus kõlas

Loomulikult on
naisi, kes andestavad ning nende mehed on andestamist väärt
samuti leidub mehi, kes andestavad ja kelle naised on andestamise väärilised kõik sõltub inimestest ja nende suhetest,
seda muidugi iga kõrvalseisja ei pruugi näha ega mõista miks ja kuidas on võimalik...
 
pip 28. jaanuar 2002, kl 14.18
Mul on alati kahju olnud, et ilmas on nii palju piiratud inimesi ja seda loen ka jälle siit.
Ei tahaks küll paljudega teist siin mingisugust suhet.
Väikesed inimesed - minu kaastunne küll teile.

Olen ka juba 14 aastat abielus ja selle aja jooksul on nii mõndagi ette tulnud, ja seda mõlemalt poolt. Muidugi on valus, kui mees on mingil hetkel teisega olnud, kuid kui me teineteist tõeliselt armastame, siis saab ju andestada. Ilmaski pole mul olnud soovi nö tagasi teha, see on mu meelest kohutavalt väiklane, väk.
Samas on mul olnud mõni juhtum, kus armun meeletult ja korra jõudsin isegi seksini, kuid loomulikult mu mees andestas ka mulle.
Samas ei maksa arvata, et me lihtsalt muudkui otsimegi endale vaheldust, kaugel sellest, need korrad on siiski harvad.
Pole ju nii, et vaid üks inimene on siin ilmas meile sobiv ja kui paljude asjade kokkulangemisel suhe ka voodisse jõuab, siis kohe oleks nagu abikaasa reetmine. Kas teie arust siis oma mõttes petmine on parem, vat mina vahet ei näe.

Õnneks on siin mõni ka muidugi oluliselt mõistvam inimene, merle jvm näiteks, tore :))

Kahju veelkord, et selliseid vihapunne nii palju on ja ega nad ise end eriti ümber ka teha saa:(
Õnneks ei pea ma sellistege suhtlema:))
 
vovik 28. jaanuar 2002, kl 14.36
pip: kas ka sinu meelest on abikaasa (või moodsas ühiskonnas lihtsalt partneri) reetmine ainult see, kui ta jäädavalt maha jäetakse? Noh, nagu ennemuiste oli "kodumaa reetmine".
 
Moor 28. jaanuar 2002, kl 14.37
Nojah, kui on juba aastaid koos oldud ja lapsed-korterid jne olemas, siis on jäämine-minemine muidugi osalt praktilistes asjades kinni (pluss "laste pärast" jne)
AGA: paluks mitte unustada, et mehe-naise suhetes on siiski olemas see X-faktor, mida ei näe, kuule ega haista... ta lihtsalt kas on või ei ole!
Võib ju jäädagi arvutama, mitu protsenti on konkreetne mees andestamist väärt... Tea midagi, ameerika teadlased on kindlasti selleks valemi leiutanud.
Aga minu point on, et kui naine juba TUNNEB, et ei suuda andestada, siis ei pea teda selle eest hukka mõistma. Sest ega andestus ega armastus ei tule nii, et nüüd ma võtan kätte ja homme olen hea ja armas ja andestan ja siis kõik armastavad mind ja mees külvab lilledega üle. Kõik sõltub ikkagi sellest, mida inimene TUNNEB, ja kui see tunne on viha - ju see on millekski hea!
Nojah, mul hea rääkida, ise noor ja lasteta... aga selle olen küll selgeks saanud, et kui tunne on surnud, siis on suurim kuritegu ainult harjumusest edasi lasta. Vabatahtlik enesetapp. Ühest küljest pole ükski naine sellist elu ära teeninud, teiseks on see vale ka mehe suhtes.
Mina rabelesin end nelja-aastasest suhtest vabaks, kui avastasin, et tunne on kuskile kadunud, aga kogu aeg tundsin, KUI meeletult lihtne oleks vana rada edasi käia. Jube mõeldagi, mis siis oleks saanud.
 
pip 28. jaanuar 2002, kl 14.46
vovik!
Oh ei, reetmine on vaimne ja mitte niivõrd füüsiline. Kui ma tunnen, et mind on vaimselt petetud, siis on lugu hoopis hullem, minu suhtes seda pole olnud. Ja kui vaimsel tasandil klappi pole, siis tõesti ei makas hambad risti koos elada.

Kahjuks tähtsustavad inimesed üle seda konkreetset kehalist akti.
Samas no mis sa teed, selliseid inimesi lihtsalt on ja sellega tuleb arvestada.
Samas ei jäta veelkord mainimata, et ise sellise inimesega väga lähedalt ei suhtleks.:))
 
punn 28. jaanuar 2002, kl 14.57
Nõustun pipiga, vaimne reetmine on palju hullem, veelgi hullem on rääkimata jätmine, kui ainult aimad, et midagi on mööda.
Aga üldse, kallis Stella ära kuula mitte kedagi, siis räägib väga palju inimesi, kes arvavad, kuidas nad käituks sinu probleemi korral, aga tegelikult seda ise läbi teha on midagi muud.
Kuula ainult oma südant.
Liiga palju räägivad siin kõik oma suhetest, usaldavad võõraid,
kodus oma asjadest nii küll ei räägita.Enamus siinolijaist on ikka kummalised.Mõne kommenteerija puhul jookseks tõesti vastassuunas.
 
vovik 28. jaanuar 2002, kl 15.01
pip: Väga lähedalt pole vajagi. :) Vaimne petmine on siis unistamine kooselust kellegi teisega, seksi ajal kellegi teise ette kujutamine, äkki armuminegi kellessegi teise? Ettevaatlikult mainiks sedagi, et vaimne ja füüsiline petmine ei olevat erinevatel sugudel sama kaaluga. Meeste arust ole või sajasse mehesse armunud, peaasi, et voodisse ei minda. Naiste puhul vastupidi. Niimoodi sahistatakse.
 
tsinna 28. jaanuar 2002, kl 15.21
Küsiks veel, kes siin oma tolerantsiga hiilgavad ja andestamist propageerivad: kust maalt läheb piir andestamise ja leppimise vahelt? Noh näiteks, et kui mees kümne aastase abielu vältel kaks korda petab, et siis naine andestab. Aga kui sama pika aja jooksul saab naine igal aastal teada mehe erinevatest armukestest, ja need on need, millest naine saab teada, kas siis on tegemist andestamisega või olukorraga leppimisega? Kes siin oma suuremeelsusega eputavad, paljud teist tõepoolest andestavad, ja paljud lihtsalt muganduvad olukorraga, sest mees saab head palka ja kardetakse üksi jääda?
 
pip 28. jaanuar 2002, kl 15.27
oh vovik, oled sa mees või?
Ja sahinad mind ei huvita, olen selline isepäine ;).
Ära aja segi fantaasiaid ja petmist. Ma ikka tunnen need ära, enda puhul.
Kerge fantaseerimine teisest partnerit pole ju patt;), või mis ja flirt samuti?
Kui ma elan aga koos inimesega kelle suhtes mul enam armastuse tunnet pole, vaat see on petmine, teise ärakasutamine jne
 
Feliks 28. jaanuar 2002, kl 15.32
Tsina: küsid ju retootrilise küsimuse..igaühe jaoks on kuskil sees piir ja see piir on seotud tuhande detailse ja aint selle olukorra juurde sobiva pisiasjaga...
...ja kas armuke ongi siis kohe see, kellega kord(kaks, kolm korda) magati....arusaam, et seks on alati armukeseks olemine, on naiivne..see on ikkagi eelkõige seksusaalsuhe ja kui selle üle pahandatakse, siis seepärast, et mul on kade meel, et keegi magas minu püsipartneriga ja mitte enamat. Armuke on juba siis, kui ta rivaalitseb minuga mu kaasa tunnetes, et mu kaasa enam ei tea (või juba teab) kes on tema prioriteetide reas esimene ja sellisel juhul ei ole es enam sugugi hädavajalik sellise suhte illustreerimiseks...see on kaasaulev nähtus.....
...ja millist vastust loodad küsides, et kas tõesti andestatakse...igaüks, kes on elanud oma kaasaga vähemalt ühe päeva koos on midagi andestanud..see kuulub paaride igapäevaellu, ku isa seda ei tea...me andestame pidevalt tohutult pisiasju...aga arusaam, et seksuaalsuhe teise inimesega on midagi niiii erilist, et see enam andestamisele ei kuulu....mina sedasi ei arva. Või sa pole andestanud......kahju küll:(
 
vovik 28. jaanuar 2002, kl 15.47
pip: mees jah. Aga mida sa andestad või miks sul valus on, kui mingit pattu tehtud pole?

Vaimne petmine on siis see, kui sind lakatakse armastamast, tegin oma arunatukesega kokkuvõtte. Aga see on ju väga mõistlik: kuni sind armastatakse, on savi, mida teine teeb või tegemata jätab.

Aga valus on ikkagi... Mõnel on püsisuhteks liiga väike valulävi?

Stella: kui ta sind ikka tõesti armastab, nagu ta väidab, siis ära põe. Nagu ma juba ütlesin, otsi sõbrannad välja ja tehke koos mingit pulli.
 
Anna 28. jaanuar 2002, kl 15.50
paljuski nõus Feliksiga

miks just see füüsiline petmine nüüd see ainuke täiesti andestamatu patt on. Kui mees ei hooli, on joodik, peksab naist või lapsi, varastab jne., aga ei maga kellegiga peale oma naise siis on ta kuldaväärt?

Ja andestamine - mis iganes patu siis - on ju iga inimese puhul erinev. Arvan, et ei tohi ennast sundida ja tuleb käituda südame järgi.

Kui armastad, siis ka andestad. Kui andestada ei suuda ja piinled, siis tuleb järelikult lahku minna.
 
. 28. jaanuar 2002, kl 15.50
 
Valeria 28. jaanuar 2002, kl 15.55
to: vovik

"Ettevaatlikult mainiks sedagi, et vaimne ja füüsiline petmine ei olevat erinevatel sugudel sama kaaluga. Meeste arust ole või sajasse mehesse armunud, peaasi, et voodisse ei minda. Naiste puhul vastupidi. Niimoodi sahistatakse."

ei maksa üldistada-mina kui naine ei suudaks iial taluda mehepoolset füüsilist petmist,vaimse petmise mõistest ei saa aga üldse aru.Mulle on primaarne,et mees jagab oma füüsilist lähedust minuga ja ei kellegi teisega ning hoolib minust.
Kui tal kellegi teisega vaimne lähedus-so what? Ka mul on vaimselt lähedasi inimesi vastassoo hulgast,ometi ei lähe ma iial nendega voodisse.
 
tsinna 28. jaanuar 2002, kl 15.55
Felix, me oleme sel teemal sinuga varemgi diskuteerinud. Kõigepealt on meil erinevad põhimetted ses asjas: sinu arvates pole probleemi, kui mees ja naine teisi kepivad, minule ja õnneks ka minu mehele on see vastuvõetamatu. Aga nagu ma kord varem juba ütlesin, peaasi, et abielu mõlemad osapooled on ses suhtes üht meelt. Mitte et üks kepib mujal ja teine istub kodus ja on õnnetu.
Siin kommib palju väga arusaajaid ja andestajaid naisi. Kõik oleks korras, kui ka nende mehed oleks sama arusaajad ja andestajad. Paraku ma arvan, et see nii ei ole, ja abielu/kooselu väliseid suhteid peetakse lubatuks meestele, aga mitte naistele, nii meeste kui naiste poolt. Vat see on see, mis mul kopsu üle maksa ajab.
Kust läheb piir andestamise ja olukorraga leppimise vahel, on muidugi igaühe sisetunde küsimus, aga kas saab juttu olla andestamisest, kui ikka mees juba mitmendat-setmendat korda vahele jääb?
P.S. Feliks, katsu oma õigekirja natuke jälgida, ja milleks need "sügavamõttelised" mõttepunktid sinu lausetes?
 
pip 28. jaanuar 2002, kl 15.59


vovik
Aga mida sa andestad või miks sul valus on, kui mingit pattu tehtud pole? - egas ainult patu pärast pea valus olema

Vaimne petmine on siis see, kui sind lakatakse armastamast, tegin oma arunatukesega kokkuvõtte - jah, ja peaks veel lisama, et ikka koos ollakse ja tehakse nägu, et kõik on korras, just see viimane. Seda ma ei suudaks andestada kui mu mees elaks koos minuga, aga armastaks teist naist, siis oleks küll vaja lahku minna ja ei maksa imet oodata.
 
vovik 28. jaanuar 2002, kl 16.10
tsinna: Ega ma üldistanudki, vähemalt meelega mitte. Mul on tegelikult hea meel, et see 100% tõsi pole, nagu sinu jutust paistab.

pip: aga kui ta armastab nii sind kui teist naist, armukest näiteks?
 
Feliks 28. jaanuar 2002, kl 16.14
Tsinna: Oleme jah diskuteerinud..pole hullu miskit, et erineval arusaamal oleme..ja eelmises kommis ütlesin kah, mispärast arvan Sind olevat just sellisel arusaamal....ole pealegi, ega seda saa Sulle pahaks panna:)
a mis puutub meeste suhtumisse, siis neist ei tea ma midagi..tean mida ma ise asjast arvan ja seda välja ütlesingi. Ja kuna ma olen ka juhuslikult üks meestest, siis julgen vastu vaielda ...ja mul on raske uskuda, et ma niiiiii erinev ja ainulaadne olen
Aga sügavamõttelised punktiread ongi seal, kus pidasin vajalikuks mõtlemise kohta märkida..et oleks rohkem vestlus ja ilmestaks juttu paremini....ja kirjavead ongi mu eripära...katsu nendega leppida:)
 
gunn 28. jaanuar 2002, kl 16.36
Kuulge tolerandid ja vaimsed truud! Kui teie partner teile ütleb et ta küll teid armastab aga naabrimees on voodis palju parem ja ma hakkan ööbima tema juures kui seksida tahad siis ütle õhtul aegsasti või kolgi öösel vasta seina. See on igati OK teie arust. Vaimset petmist pole ju. Elate koos kah mis sest et mitte öösiti. Ta armastab tegelikult ju teid. Te natuke üle ei pinguta?????
 
jossi 28. jaanuar 2002, kl 17.11
Kuule pip:

Mis tähendab, et inimesed tähtsustavad üle seda konkreetset kehalist akti.
No anna andeks, sa oled ikka üks s..... küll!
Pip sinu arvates on normaalne, et las mees paneb kõrvalt ja sina ise samuti,peaasi,et vaimselt oleks sinuga.
Kas see on sinuarvates terve suhe või perekond.

Huvitav oleks teada üleültse kui palju on teil vanust,kes siin
klõpsutavad.
Siin üks isik ütles tõesti õieti, et mõne jutu peale võiks vastu seina joosta,jumala tõsi.
 
tundmatuke 28. jaanuar 2002, kl 17.24
VOVIK olen uudisimulik,tahaks teada kui vana sa oled!!!!!!!!!
 
pip 28. jaanuar 2002, kl 17.39
Jossi, ma olen üsan vana, abielus 14 aastat, meil on 3 toredat ja tublit, hästi hakkamasaavat last jne.
Ei ole see nii, et paneme aga kõrvalt, nagu sa ütled.
me oleme mõlemad haritud, samuti meie sõbrad, meil on laiem maailmavaade ja ei tee nii üheseid järeldusi.
Nagu juba eelpool mainisin, on ka meil valus kui teine on kellegiga olnud(see pole siiski sage, kuid on ette tulnud), kuid lihtsalt ei hakka mingi põhimõtte pärast ust kinni lööma ja minema marssima.

Ja ma ei saanud aru, et mida tähendab see s..., mida sa mu kohta ütlesid, olen kahjuks igasugi taolistes väljendite tundmises nõrk ;)

See mis mind siin häirib, on see, et ollakse piiratud ja kinni mingites põhimõtetes, paljudes pole andestamist jne., kahju, hirmus kahju, kuigi tean, et siin pole miskit teha, maailm lihtsalt on nii

Minu vähe lopsakam, mitte rõve, sõnavõtt kahjuks läbi ei läinud, aga no ...

Madistage aga edasi ;))
 
Krista 28. jaanuar 2002, kl 17.40
Mina olen tsinna ja valeria väljaöeldud seisukohtade pooldaja ja ei tahaks hakata vaidlema kellegagi, kes siin kommentides lõtva püksikummi ülistavad/õigustavad. See selleks.
Pip: ütled, et vaimne petmine on sulle vastuvõetamatu, mitte aga sinu mehe "kehaline akt" teise naisega. Kas sellest saan aru nii, et sinu mees kepib võõrast blondiini ja on samal ajal OMA VAIMUS SINUGA? Kui jabur loogika. See on küll võimalik sel juhul, kui sinu mees (ja ka sa ise) on näiteks küülik või lõvi, kes kepib ilma ühegi seksivälise emotsioonita...Kas pead seda tõesti võimalikuks? Mis elukad te küll ometi olete, et suudate seksi ja vaimu (või hinge?) NII JÄÄGITULT üksteisest lahutada?
 
pip 28. jaanuar 2002, kl 17.53
armas krista jt
ilselt läheks liiga palju aega, enne kui suudaksin sulle selgitada oma põhimõtteid ja ei pea seda lõputult ka vajalikuks, selliseid inimesi nagi mina on raudselt vähemuses, kahjuks

ja mu mees ei k... blondiini, pole seda iial teinud ja sinu järeldused on sinu loogika, mitte minu.
vahest on mõni vastassoost inimene lihtsalt igakülgselt nii meeldiv ja vastupandamatu, et jagad temaga ka, ütleme nii, ihu ja ega te ei pea ju aru saama hakkama, see on minu ja mu sõprade tõekspidamine ning uskuge, me oleme õnnelikes abieludes
:))
 
Kaisa 28. jaanuar 2002, kl 20.41
Nii palju kui on inimesi,niipalju on ka arvamusi.Sellest vaimsest truudusest v6ib ju jahuda,kuid kuidas te teise p'he n'ete mis ta tegelikult m6tleb?Nagu siin keegi kysis,et kui kepib teisi naisi aga teile on armastust vandunud,siis ju vaimset petmist pole ja k6ik on OK!See on aind enesepetmine,ning kes tahab tunnistada,et on loll ja saanud petta.K6ik tahavad n"ida tarkade ja m6istvatena.
Isiklilkult olen nende poolel,kes ei poolda mingisuguseid k6rvalehyppeid ega partnerite poolseid reetmisi(salajasi suhteid,mis avalikuks tulevad).Ning selle harmoonilise abieluga on minuarust nii,et niikaua kui NAINE suudab andestada ja seda perev"rki koos hoida ning edasi viia,niikaua ongi abielu harmooniline.K6ik s6ltub sellest,KUI palju suudavad naised neid k6rvalhyppeid taluda.Mehed nagu ei muretse harmoonia p"rast nii palju,kahjuks.
 
jossi 28. jaanuar 2002, kl 22.22
Pip:
Sa meeletult rõhud haritusele,kuid kas pole nii, et haritus ei tähenda veel seda,et sa oleksid vaimselt haritud.
Kas sa ei ole kuulnud jutte,et kõrgharidusega tegelased ongi nii öelda eriskummalised.
Sa ütled,et teil on valus kui teine on kellegiga olnud ja mitte üks kord, nagu ma aru sain .Tahan küsida kas olete masod,kogu se teie haritud punt.
Aga kui teil mehega nii klapib,pole minu mure.

Kes siin rõvetses,nüüd on siis rõve,aga kui .........,siis ei ole rõve ja vale.
 
jossi 29. jaanuar 2002, kl 00.58
merle ,iir urus!

Paistab, et teil pole kunagi õnne olnud, et tunda seda õiget armastust ja ühtlasi ise kedagi armastada(aga noh, ega igaühele pole antudki seda geeni, osata kedagi armastada,olla truu ja olla teise poolt armastatud)
Kui seda ühelkorral tõeliselt tunda saate, siis,LAULATE teist laulu.
Selliseid laulumehi on ennegi nähtud ja veel oh kui palju!
 
Bette 29. jaanuar 2002, kl 01.15
Moor 01-28-02 14:37
Kirjutad väga läbimõeldult, kuid viha suhtes on asi pisut teisiti. Kui on viha, ei pruugi kõik veel kadunud olla. Viha on tugev tunne, selle taga võib varjata end armastus. Kui tekib ükskõiksus, siis pole enam millelegi loota. Üksküiksusest ei saa enam armastust.

Stella, teise inimesega tuleb rääkida. Kõik tuleb hingelt ära rääkida, alles siis on näha, mis edasi saab.
 
tulijaantsin 29. jaanuar 2002, kl 01.50
pip...

olen täiesti nõus jossi ja kristaga:


andestust kui solvan,aga sinusugusel inimesel ikka mõistus tugevalt logiseb.

ühes sinu kommentaaris väidad,et sa tead,sinu mees ei pane blondiine-kas ta kannab sulle kõigest üksipulki ette,
no siis olete küll ikka üks haruldane paar.käite panete ringi ja siis õhtul voodis arutate kes kellele,mismoodi ära tegi.
no tule taevas appi!!!!!!ja oh kui toredad ja andestavad te teineteisele olete ja veel haritud pealekauba.

mis teha issanda loomaaed on suur ja lai.
jätkake samas vaimus!!!!!!
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 07.54
Kus nüüd läks lahti Pipi kallal!

Ja kuule Gunn:...kui nii ja kui naa,..ei ole mingit kuid! Üks kriteeriumitest, mille järgi nt mina oma partnerit valin on ka viisakus ja taktitunne..nii nagu mina ei lähe talle nina alla hõõruma ebaõnnestunud riietevalikut, sassi läinud soengut ei lähe ma ka tema voodisosavust nina alla määrima...või Sa läheksid? Ja sama loodan mina ka temast, et ta ka minuga käitub normaalselt ja ütleb oma soovid kuidagi mõistlikumal moel välja.

Ja teie Pipi materdajad. orrutate küll, et olgu igalühel oma arvamus...aga ma ei näe korralike argumente erinevalt Pipist ja endast! Faktiks ja tõestuseks see, et nii on kombeks ei sobi..argumenteerige!

Et meie suhtumine suguelusse pole ületähtsustatud ei tähenda seda, et me käime mööda tänavat ja kepime.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!