Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Valus tõde.
 
vovik 29. jaanuar 2002, kl 08.04
tundmatuke: kolmkümmend kopikatega, aga see ei tähenda midagi, kuna minu areng pidurdus juba aastaid tagasi. Sõbrad, muide, ütlevad, et olen tegelikult päris lahe sell, aga see ei tähenda samuti midagi, sest kaine peaga pole nad seda kunagi öelnud.
 
Renate 29. jaanuar 2002, kl 08.27
Oh Te rohelised...Votaks oma asjad ja laheks.....
 
### 29. jaanuar 2002, kl 08.40
vabandust,ags millal hullumajakanditaat aru on saanud,et ta segane on .kuhu see nn.laiem maailmavaade kadus?


mis see kombeks ei sobi.......ja ma
ei näe korralike argumente...
tänapäeval on veel jõus sõnavabadus,ning mis siin nii hirmsat öeldud öli-vaat kus tlid nüüd pipsid ja õnnetud välja.
 
hukatus 29. jaanuar 2002, kl 09.03


See on siiski tõsi, kui ollakse abielus tuleks teist osapoolt austada.Kõigest võib aru saada ja ka andstada,
kuid tark inimene võtab tehtud vigadest õppust,aga mitte ei lähe ja tee seda uuesti... olgu see mis tahes.
Ilmas liigub palju kõntsa ringi ja
selliseid kes andeksandmist ära kasutavad on väga paljusid ja mis kõige hirmsam nad ei saa sellest aru.,aga elu on selline,kahju muidugi,kuid mis parata.
 
mair 29. jaanuar 2002, kl 09.35

Kadestan pipi meest, nii lihtne on tal elada, kepib teisi ja naine arvab ikka, et mees on nii tore ja andestab ja andestab.

Mina arvan ka, et need, kes siin vaimsest truudusest jahuvad, panevad mööda, mismoodi see siis välja nägema peaks - mees või naine trikitab vastavalt teise naisega või mehega voodis aga vaimus on oma mehe või naise kaisus. Pip proovib end lihtsalt lohutada, et tal nii jobu mees on, arvan ma.
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 09.44
Mair: ...ja mina proovin lohutada, et mul jobu naine on...või lohutan enda jobudust?? :)))
MIks arvad, et maailm alati hukas on, et on kas üks või teine äärmus? Et kõik maailmas elavad nii, nagu Sinu ettekujutus seda arvab? Et miks ei tohiks olla ka Sinu ettekujutusest pisut erinevat arusaamist ja suhtumist, mis kokkuvõttes kah normaalne on?
 
arene 29. jaanuar 2002, kl 10.07



Kuulge te feliksid,pip ja temasugused. Tuleb nii
välja, et te pole õigemini midagi väärt,sellepärast
te nii andestavad ja mõistvad oletegi.
hoiate kümne küünega omast kinni(poete andestamiste taha),kuna teiesuguse
laia lennuga inimesega mitte ükski normaalne mees või naine ei elaks päevagi koos,rääkimata pikemast ajast.
 
ehee 29. jaanuar 2002, kl 10.21
normaalsus on täpselt sama suhteline mõiste nagu truudus ja sama seletamatu nagu armastus või hea ilm
 
pip 29. jaanuar 2002, kl 10.44
mõtlesin küll, et räägi enam kaasa, aga siiski ütleks veel korra

et ei mina ega mu mees ja meie sõbrad EI KÄI RINGI EGA K... ETTEJUHTUVATEGA KES AGA VÄHEKE MEELDIB.
asi on lihtsalt selles, et elu jooksul võib mõned korrad sellist asja ette tulla, et sulle on keegi täiesti vastupandamatu, pikkade aastate(arvan, et 15 aastat kooselu pole just lühike) jooksul on seda paar korda ette tulnud, ei pea end ega meest seepärast ringiaelejaks nagu te siin nimetate.

teie põhimõtete järgi peaksime üksteist passima, umbusaldama, käima taskuid jne kontrollimas ;). tule taevas appi.
me armastame ja andestame ja meie kooselu on väga meeldiv, täis usaldust ja tõepoolest oleme oma kõravaleastumised teineteisele siiski üles tunnistanud. ja ei maksa ervata, et siis kohe hommikul rõõmsasti arutasime oma voodis, ka see oli raske, kuid kuna usaldame ja armastame teineteist, siis ei pidanud kabuhirmu tundma, et mis põrgu nüüd lahti läheb.

aga teist on ikkagi kahju, et ei suuda mõistvamad olla

ja harituse koha pealt rääkisin pigem sellest suunast, et hingeharitus, ega diplom tee kellegist veel meeldivat inimest

:)) rohkem naeratust, vihkamine teeb vanaks, armsad inimesed
 
ehee 29. jaanuar 2002, kl 11.03
pip
targem annab järele, need kes ei suuda mõista ja EI OSKA lugeda, ei saagi aru saama sinu elust (mina sain...)
 
Kaisa 29. jaanuar 2002, kl 11.03
Mul on j""nud mulje,et need,kes kirjutavad oma silmakinnipigistamisest partneri truudusetuse puhul v6i sellest,et partner pole nende isiklik omand ja v6ib k6ikke teha mis soovib,ning nad ei soovigi kuulda mingeid seletusi>need inimesed tegelikult on arad ja ei julge t6ele n"kku vaadata!nad ei oskagi olukorda lahendada ja lasevad asjadel minna omasoodu,teistele selgitades,et nende peres on vabadus igalyhel panna keda tahavad.Tegelikult tahaks nad ise ka oma suhetes selgust ja ausust ning k6ige rohkem vist seesmist rahu.Ma ei taha mitte uskuda,et tegelikult nende hing rahul on.Nad ei ole saand ja ei oska tahtagi vist seda 6iget hingesugulust ja truudust.
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 11.33
Kaisa: vaat kuna mul on see osa eluteest juba läbitud, arvan ma Sinule vastupidiselt, et ma olen selle koha juba üle elanud, vastupidi -oskan juba endale otsa vaadata ja olen oma suhtes juba selguse saanud. Mu hing on erilise rahuolu saavutanud koos uuel tasemel hingesuguluse ja truudusega. Et ma ei pea enam füüsise pärast muretsema. A mulle näib samuti, et pole mõtet asja seletada neile, kes seda kogenud pole.
 
oooooo 29. jaanuar 2002, kl 11.38





Kaisa jt.temamoodi arvajatele 5+!!!!!1

Olen teiega täiesti ühel meelel,mida ei ole saanud, seda ei oska tahtagi!
 
Krista 29. jaanuar 2002, kl 12.14
Sinu mõttepiiratus truuduse seisukohast on hämmastav. Sa samastad kehalise monogaamia teineteise passimise, umbusaldamise ja taskutes sobramisega. Tule jumal appi. See näitabki, et sinu arvates pole sul oma meest võimalik usaldada muidu kui tema kõrvalhüpetele läbi sõrmede vaadates...
Mina ja minu mees ei sobra teineteise taskutes, ei passi, ei kuula teineteise telefonijutte pealt...Ja kujutad ette, magame ainult teineteisega. Kas pole hirmus???
Äkki suudaksid täiesti ausalt vastata ühele sõbralikule küsimusele (mõtlen seda siiralt ja küsin heatahtlikult, mitte irooniaga): kui sul oleks nüüd kohe valida, kumma valiksid: 1)mees pole sind teie kooselu jooksul füüsiliselt petnud ja sina teda ka mitte ja kõik muu on ka OK; 2)kõik on nii, nagu on praegu.
Paratamatult tean sisimas seda, et sinu viinamarjad on hapud...Kuid tuleb elada edasi.
 
Anna 29. jaanuar 2002, kl 12.21
Kulla Kaisa ja samuti mõtlejad

Mõtlesin ka juba, et mis siin ikka seletada, aga siiski:

keegi ei väida, et peab petma ja et see normaalne ja mida iganes veel. Olles ja elades inimesega koos, on perekond jne. kindlasti teada partneri head ja vead, üle elatud halvemaid ja paremaid aegu st. mida iganes toetades partnerit mures ja rõõmustatud koos ehk siis ühte kasvatud ja kindlasti väga kallid üksteisele.

ja kui siis selgub, et partneril on olnud kõrvalhüpe. Mida see siis peaks tähendama? Automaatselt seda, et inimene keda aastakümneid armastatud, pere loodud, ei ole enam päevapealt kallis, kuna seksis kellegi teisega ja see tegu nullib ära absoluutselt kõik mis olnud!

Kas ei ole natuke absurdne.

Me kunagi ei tea kuhu elu meid viib. Võib-olla ei ole me tänase partneriga homme koos, võib-olla et ka meie teeme vea ja kahetseme, aga võib-olla, et ei kahetse jne. jne.

Kui ei suuda andestada mis iganes tegu siis partneri poolt keda ju armastatud ja armastuse tunne asendub mingi ebameeldiva tundega - viha, vastikus jne. siis muidugu head-aega.

Aga kui seda ei juhtu, on valus aga partner ikka kallis, aga vot mul on põhimõte ja jätan ta maha ja ei andesta.

Kes siis kannatab???????? Kannatad ju ise, kui mingi tobeda uhkuse pärast kõigest loobud!
 
gunn 29. jaanuar 2002, kl 12.48
Anna: pip ei raatsinud vastata, ehk sina vastad. Aga kui selgub, et partneril on olnud juba aasta jagu armuke? 'Oh, pole midagi, kallis, las ta olla sul edasi.'?
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 13.11
To Gunn: et ju Sa mõtled sekspartner? ega iga sekspartener pruugi olla kohe armuke? Kas too piiga, kellega ma nt 10 aastat tagasi magasin...on mu armuke praegu või mitte?
 
Anna 29. jaanuar 2002, kl 13.16
Ma üritan vastata

Pean spekuleerima kuna ei ole midagi sellist selgunud.

Nii nagu ei ole võimalik inimesele keda armastad jne (mu eelmine jutt) kohe ust näidata, siis ei ole ka võimalik öelda: oi kui tore, las olla edasi.

Aasta jagu - see tähendab tundeid. Ei ole võimalik kellegiga suhelda aasta jagu ja seda inimest mitte kalliks pidada.

See on keeruline.

Eks siis tuleb rääkida mis edasi saab. Ja kaasa peab otsustama, kumma naisega ta oma elu jagada soovib. See on raske. Ja arvatavasti valib perekonna ja ees ootab raske aeg mõlemale. Minule ta kallis samas hinges kindlasti ju teadmine et pole ainus, see ju lolluse tipp oodata et asja ilmsiks tulekuga nagu võluväel need tunded tolle teise vastu kaovad. Raske ka talle, kuna kindlasti koht selle naise jaoks ta südames jne. jne.

Ja kuidas see aeg üle elada ja kas seda üldse võimalik on üle elada ja kokku jääda seda ma ei tea, tean vaid et minu kaasa on mulle kallis ja meil on pere ja ma tahan et see nii jääks ja kindlasti üritaks ja püüaks.

Ja siis aeg näitab mis saab: kas lähme lahku või ei, kas unustame või ei, kas meievahelised soojad tunded jäävad või ei.

Päevapealt lõhkuma ei hakkaks kindlasti midagi.

Kui ta valib teise naise, siis ei olegi enam midagi rääkida. Suur kurbus ja valu, aga ju siis nii olema peab.

Ja arvan, et tema käituks minu puhul samuti.

Valu on paratamatu. Aga kordan veelkord: ma ei pea õigeks kohest allaandmist. Loomulikult see iga inimese oma otsus. Nii arvan mina.
 
stella 29. jaanuar 2002, kl 14.13
Tänan kõiki,kes võtsid vaevaks minule vastata ja
nõu anda.

Neid kommentaare lugedes ei arvanud,et nii vastakaid
ja kohati väga krõbedaid sõnavõtmisi tuleb.
Tahan omalt poolt niipalju öelda.
Fakt on see, et inimene käitub hoopis teisiti,siis kui ta ise taolise supi sisse satub ja otse loomulikult me inimesed oleme väga erinevad.
Olen ise üliemotsaalne,võtan kõike väga sügavalt hinge(see ei ole teadagi tänapäeval eriti kasulik),mulle on väga tähtis oma lähedaste käekäik,sinna kuuluvad ka sõbrad,muidugi eks olen ka mingil määral egoist,tujukas,võimukas nagu me enamus ja seda armukadedust ka rohkem kui tarvis.
Ütlen seda sellepärast,et olen tugevalt oma sõnu söönud.
Umbes 5a. tagasi juhtus minu parima sõbrannaga sama lugu mis minuga nüüd läinud suvel.
Mäletan väga hästi kuidas ma teda totsutasin ja ta enesetapu mõtetelt ära aitasin,kuid aega edasi imestasin ja kaagutasin tema kõrval,oma arvamust avaldasin, et mina lööks kohe ta majast välja,ei suudaks enam seksida,lõhuks auto istme ära kui teada saaks,et mõni litu seal istunud on ja teab mida kõike veel.
Kuid teada saanud mehe armusuhtest olin kohutavalt rahulik ei teinud midagi sellist mida tookord oma sõbrannale teha lubasin.
Isegi mees oli tookord imestanud et nii rahulik olin olnud, nagu ta hiljem seda mulle ütles.Tahangi mainida seda ,et tegelikult me inimesed oleme väga ettearvamatud ja avastada hiljem,et oi see pole nagu ültse minu moodi.Pole mõtet vaielda,aga loomulikult olen ise väga,väga selle poolt,et kui sul on armastatu või kes tahes kallis inimene ei tohiks talle sellisel viisil haiget teha.Ei tea võibolla olen kellegi arvates imelik,sest olen hakanud tõesti veidi teisiti mõtlema.
EI mäleta kes see inimene oli kes seda soovitas,aga arvan,et võtan tõesti mõned sõbrannad käsile ja teeme pulli.

Olge tublid KÕIK!
 
pip 29. jaanuar 2002, kl 14.57
ei tea, et kas siin sobib veel sõna võtta, aga tahan öelda, et ka siinkirjutajate seas on neid kes SUUDAVAD MÕISTA ja OSKAVAD LUGEDA, paljud peavad aga veel õppima,
EDU TEILE:))
 
ninnu 29. jaanuar 2002, kl 15.03
´Pip - kallis õnnetu Pip. Sul ei olegi ju midagi muud öelda, kui sul pole olnud õnne elada sulle truu mehega.
Jõudu sulle. Sidrun on tegelikult tervisele kasulik.
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 15.12
Ninnu: Kallis õnnetu Ninnu: Sa ei oska vist lugeda:(
 
mair 29. jaanuar 2002, kl 15.17

Kuulge teie keelatud seksi sõbrad (pip ja feeliks jne.).Kui nii lõbusalt kõrvale hüppate, mis häda teil siis seda oma kaaslasele rääkida ja oma südametunnistust kergendada on? Võiks siis vähmalt nii palju teise tunnetest hoolida, et asjad oma teada hoiate. Ausalt öeldes olen ise ka kunagi paralleelsuhteid pidanud, aga need enda teada jätnud. Ja samamoodi ei ole ma huvitatud, et minu boyfriend oma libastumisi mulle kurtma tuleb, oma viga, et nii nõrk on. Lõpuks tuleb kõik bumerangina tagasi niikuinii- nagu öeldakse: Karma on karm, aga õiglane.
 
Feliks 29. jaanuar 2002, kl 15.27
Mair: kelle eest varjata? Mida? eriti taipamatutele kordan veelkord - et see et me aktsepteerime kõrvalsuhteid ei tähenda seda, et me neid teeme! (Kui ma nüd Pip-ist ja Annast aru sain õieti) Ma pean lihtsalt kehalist (füüsilist) suhet niivõrd vähe oluliseks, et ei tee sellest ekstra numbrit! Krt ons sellest nii raske aru saada? Et meile onolulisemad vaimsed väärtused..ka suhetes!
 
fille 29. jaanuar 2002, kl 15.27
keppige ringi nagu märtsijänesed, aga ärge olge ometigi nii UHKED sellise eluviisi üle, jätate mittetõsiseltvõetavate inimeste mulje...
areneda ja õppida tuleks pigem neil, kes oma 'vabameelset' eluviisi suure suuga kuulutada tavatsevad, ülejäävat energiat võib ka palju nutikamalt kulutada.
 
kiis 29. jaanuar 2002, kl 15.46
Täitsa nõus mairiga. Ei taha teada sest teadmine teeb haiget,rikub edasised suhted ja ei tee õnnelikuks et ta usaldab. Loodan et kõlvalsuhetetest ei räägita ka sõpradele, et need siis omakorda petetavale valetaksid või haletseksid-see on kõige alandavam kui ainus mitteteadja oled. Kui on vaja kõrvalt, ei saa seda takistada, aga ei tohi ka kogemata vahele jääda või end valedega sisse rääkida, sest suhe on rikutud ja kokku lappimine raske-kuid mitte võimatu. Kõik oleneb ...
 
pip 29. jaanuar 2002, kl 16.22
erinevates keeltes räägime ;)

Feliks, sind ilmselt oleks kena ka tunda :))

ja teistele, ei hakkaks ma temaga kohe k...

ah, igaüks elagu nagu tahab

mina elan hästi ja ilmselt ka feliks, aga vat paljud siin niiii õnnetud
 
mair Ai 29. jaanuar 2002, kl 16.47

Feeliks, ma ei rääkinud varjamisest, vaid lihtsalt rääkimata jätmisest. No aga kui sind kangesti huvitab,kellega su naine peale sinu kepib, siis võite sellest rääkida kah, ega ma kade pole-erivariant teil vist.
 
Kaisa 29. jaanuar 2002, kl 18.15
Siin oleks palju vaidlusi olemata,kui m6ned kirjutaks ikka oma tegelikust elust,mitte a la ...ma teeks,ma oleks,ta ka vist teeks v6i k"ituks samamoodi,ma arvan....

Stella kirjutas 6ieti,et ise mitte samas olukorras olles r""gid oma tegelikele tegudele t"iesti risti vastu.Kui vastav situatsioon k'es,siis ei tunne ennast ise ka "ra,poleks iial osanud teatud k"itumist ette n"ha.

Armastage,andestage,tudke r66mu ja elage t"ie rinnaga!Ja olge julged t6ele n"kku vaatama.Keegi ei sunni kedagi rohkemaks,kui te ise kanda kannatada suudate.L6putut andestust pole ju olemas.Eksime ju k6ik,ning soovime ka siis m6istmist ja andestust.
 
Bette 29. jaanuar 2002, kl 19.43
Pip,
Sul on kõiges õigus. Inimeed on erinevad, nende arusaamad ja suhtumised niisamuti. Aga nii nagu teised peavad enda suhtumisi ainuõigeteks, pead Sina ennast lisaks ainuõigsusele ka kõrgemalseisvaks ja see häirib. Igaühel on oma tõekspidamistele õigus. Ka nendel, kes mõtlevad ja tunnevad Sinust erinevalt. Ega nad sellepärast veel Sinust klass madalamad ole. Ära roni oma mätta otsa teisi halvustama ja oledki sümpaatne inimene valmis:))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!