Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
defineerige edukas naine
 
olen või ei ole? 29. jaanuar 2012, kl 11.54
milline naine on teie mõistes edukas naine? samuti huvitaks, milline on edukas mees, kas sooliselt on erinevusi, et olla edukaks peetud? ilmselt on ka erinevus 25-se ja 45-se vahel? arutame?
 
ah 29. jaanuar 2012, kl 11.57
arutle ise.
 
tibu 29. jaanuar 2012, kl 12.01
 
minna 29. jaanuar 2012, kl 12.17
iga naine,kes on end naisena , emana ,vanaemana, tõestanud ja suhtub hoolivalt oma vanematesse.
 
kah naine 29. jaanuar 2012, kl 12.23
edukus on väga laialdane mõiste, seda on raske määratleda kuna seda polegi defineeritud üheselt. edukus ei ole vaid inimese saavustustega hinnatav vaid ka tema rahakusega.eesti mõistes on kindlasti edukas mees T.Annus ja veel mõni sinna sekka.
edukas saab olla ilmselt igas mõistes aga eesti ühiskonnas liigitakse ikkagi rikkus+tuntud+tema saavutused ja seda pikas perspektiivis, mitte 5 minuti edukus, täna oli , homme olen pankrotis.
 
olen või ei ole? 29. jaanuar 2012, kl 12.31
aitäh kah naine. seepärast see teemagi, et pole üheselt määratletav, huvitabki, kuidas inimsed sellest mõistest aru saavad. ilmselt pole see ju vaid raha, mis edetabeli tippu viiks nagu toodud näide lisaga "ja veel mõni", sest siis meist enamusel ju poleksi edukaid tuttavaid. ometigi kuuled, et räägitakse, et see tuttav mul edukas jne. ise näiteks vanaemana tõestamist ei oska eduks lugeda, muidugi on tore, kui hoiab lapsi ja teeb pannkooke, kuid minu jaoks ei lähe selle mõiste alla. nagu vanematest hooliminegi, see nagu elementaarne, edukas liigitada liig mu meelest. rohkem empaatiavõimeline minu arust.
 
kah naine 29. jaanuar 2012, kl 12.47
jah. eks meie ühiskonna arusaamisi mõjutabki ajakirjandus, kus pealkirjaks: "edukas ärimees" oli seal või tegi seda-teist. alati kui ajakirjandus kedagi kajastab, on selle eduka ärimehe või ärinaise all mõeldud rikkust.
naistest on mainitud T.Mõisa ja veel mõnda :). K.ojuland on minumeelest ka väga edukas oma karjäärilt aga temast ei kirjutata kunagi kui edukas naisest. lihne näide, kas pole.
 
kah naine 29. jaanuar 2012, kl 13.04
teemas mööda aga siiski tahaks ära mainida siinset kaadrit, kes käivad delfi foorumis enda viha või sallimatust välja elamas. ma ei mõista neid inimesi. kui teema ei sobi, pole mõtet kohe halvasti öelda, jäta kommenteerimata. lihtne, kas pole!?
äkki tuleks foorumile teha veel üks nurgake nimega-" pritsime sappi ja mõnitame teisi".
tegelikult on siiski päris õudne lugeda, kui sallimatud ja õeldad on anonüümsed netis istujad, kui oleks võimalik kõik nende nimed ja näod välja tuua, oleks kohe pilt ka foorumites teine. mina pooldaks väga seda,et ükskordki võtakse vastu selline seadus,et ilma identifitseerimata kommentaare jagada ei saaks. jah, see kehtiks ka minu kohta aga mul siiski netis istudes pole kunagi olnud sellist viha ja õelust kellegi kohta kirjutada,sest empaatse inimesena ma tunnetan et ka teiselpool kuvarit on INIMENE.
 
olen või ei ole? 29. jaanuar 2012, kl 13.14
no mina ei pööra neile pooletoobistele tähelepanu, siis väsivad minu teemas ära ja rohkem oma idiootsusi ei kirjuta. aga las kõik lilled õitsevad, ka need äraõitsenud võililletuustid siin.
 
lihsalt naine 29. jaanuar 2012, kl 14.10
Minu meelest on edukas naine see, kes on intelligentne, ambitsioonikas, on tööalaselt üsna asendamatu, saab endaga anno domini 2012 Eesti Vabariigis väga hästi hakkama.
 
olen või ei ole? 29. jaanuar 2012, kl 14.23
lihsalt naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu meelest on edukas naine see, kes on intellige
> ntne, ambitsioonikas, on tööalaselt üsna asendamat
> u, saab endaga anno domini 2012 Eesti Vabariigis v
> äga hästi hakkama.

just: väga hästi. ja nüüd palun defineeri see väga hästi. kõik ju suhteline, mis ühe meelst väha hästi, on teise meelst kuidagimoodi.
 
tiiu 29. jaanuar 2012, kl 14.29
edukus?
kuule, see on ju nii suhteline.
mina olen oma meelest keskmiselt edukas, kuna olen eluga rahul.
muidugi tahaks rohkem raha, rohkem ühte ja teist, aga kes ei tahaks.
nii et see, kes end hästi tunneb, ongi edukas. mis loeb siin teiste arvamus? ega ma teiste jaoks ela. ikka enese jaoks.
 
tiiu 29. jaanuar 2012, kl 14.34
kah naine
mina arvan, et need teistele halvasti ütlejad ja hirmsad õelutsejad näiteks ei ole edukad inimesed. isegi kui nad on materjaalselt kindlustatud, on neil terviseprobleemid. seda just psüühika vallas - alaväärsuskompleks, kindlusetus jne.
edukus ei ole aga üksnes raha või karjäär.
mina näiteks arvan nii.
 
veel üks naine 29. jaanuar 2012, kl 14.41
Edukas on: oma valdkonnas ja/või erialalt tunnustatud inimene.
Edukust ei saa alati rahas mõõta, kuigi Eestis kiputakse neid kokku liitma ,et kui on edukas siis peaks olema ka kohe pururikas.
Arstid, proffessorid, dotsendid,akadeemikud valdavalt ei saa hiilata oma suurte pangakontodega, mõned advokaadid ja ilukirurgid seda on.
 
olen või ei ole? 29. jaanuar 2012, kl 15.54
tiiu Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> edukus?
> kuule, see on ju nii suhteline.
> mina
> olen oma meelest keskmiselt edukas, kuna olen elu
> ga rahul.
> muidugi tahaks rohkem raha, rohkem üh
> te ja teist, aga kes ei tahaks.
> nii et see, kes
> end hästi tunneb, ongi edukas. mis loeb siin teis
> te arvamus? ega ma teiste jaoks ela. ikka enese ja
> oks.

tiiu, mis Su postituse mõte oli? öelda, et see on suhteline? noh, eks seepärast ma selle arutleu ju välja pakkusingi, et suhteline, seepärast ma ju ei paku arutamiseks, et palju on 2+2, sest see on 4 ja pole suhteline, mis siin arutada. just huvitabki, et kuidas keegi aru saab sellest mõistest. ja see, kas keegi elab enda või teiste jaoks, see on antud teemas täiesti ebaoluline ega puutu üldse asjasse. aga kuna teemasse selle juba tõid, siis usu mind, enamus elab ikka teiste jaoks. paraku nii see kipub olema.
 
lihtsalt naine 29. jaanuar 2012, kl 16.09
No edukas naine on haritud, intelligentne, kiire reageerimisvõimega, osav, tööl asendamatu, saab omadega hästi hakkama (st maksab muretult ära korteri ja autoga seotud kulud, omab mõnda hobi, vajadusel täiendab riidekappi, käib reisimas, restoranis, spas, vajadusel toetab lähedasi, ei ela palgapäevast palgapäevani).
 
arutleja 29. jaanuar 2012, kl 16.35
Edukas = edu saavutanud. Mis on edu? Ilmselt soovitu saavutamine. Soovid on erinevad. Mõni soovib rohkem, teine on vähemagagi väga rahul.
Kui teha meelepärast tööd ja teenistusest kenasti ära elada, võiks ju öelda, et ongi edukas. Kuid kui soovid isiklikus plaanis on saavutamata, siis ses mõttes ei ole edukas. Kui eladagi vaid tööle, siis jälle on edukas. Vabalt võib mõnd vanaema puht vanaemaks olemisest edukaks pidada, kui see ongi ta põhiline eesmärk olnud. Kuigi siin endal selle saavutamiseks pole midagi võimalik ette võtta, siis vastupidine olukord nullib kõik muu - võiks elu ja kõigega rahul olla, kui vaid lapselapsed ka olemas oleks.
Edukus on inimese enda otsustada. Lihtsam on mõista - edukas ärimees, edukas õpilane, edukas suhtekorraldaja jne. Edukas naine on selline naine, kes ise on rahul. Kõrvaltvaataja ei pruugi seda mõista.
 
N40+ 29. jaanuar 2012, kl 17.05
Minu arust on edukus esiteks pikaajaline protsess, seega noore inimese kohta seda öelda ei saagi. Teiseks on edukus igaühe jaoks isemoodi asi.
Minu mõistes on edukas naine see, kes saab majanduslikult ja moraalselt endaga ise hakkama ning ei pea elama peost suhu, kes on end tööalaselt realiseerinud, st tegutseb alal, mis talle meeldib ja on oma tööga rahul, kelle arvamustest peetakse lugu nii tööl kui mujal seltskonnas, kes on osanud endale luua sõbraliku ja ühtehoidva perekonna ning kes näeb välja selline, et talle vargsi aupahkliku imetlusega järele vaadatakse.
 
nojaa 29. jaanuar 2012, kl 17.18
Kas Anna Maria Galojan on edukas naine? Tuntud ta ju on. Rikas ilmselt ka isegi siiamaani. Mingid saavutused on tal samuti nagu näiteks kõrgharidus ja mõned kõrgepalgalised ametikohad. Justkui vastaks kriteeriumitele, aga minu arust on rohkem nagu omadega läbikukkunud inimene.

Ja intelligentsus ei käi ka minu arust edukuse juurde. Me ei tea ju, kui kõrge IQ Sõõrumaal ja laadsetel on. Mõni ongi lihtsalt juhtunud õigel ajal õigesse kohta ning suutnud kogemata edu saavutada. Samuti võib vaadelda edukuse määra näiteks ööklubi grillkanade seas, edukas grillkana on see, kes näiteks teeb lapse kõige rikkamale ja lahkemale mehele vms, kes elab kõige suuremas kesklinna korteris (mehe toetuse eest) ja kes on endale kõige rohkem kirurgilisi iluprotseduure lubada saanud. Grillkana, aga edukas ikkagi see-eest.

Ma arvan, et edukas on see, kes on täitnud oma eesmärgid. Mida ambitsioonikam inimene, st mida rohkem või suuremaid eesmärke tal on, seda edukamaks on tal võimalik teiste silmis saada ning läbi selle ka enda silmis (eneseteostus).
 
tiiu 29. jaanuar 2012, kl 17.20
olen või ei ole?
tundub, et sa pole edukas, kui sul nii pikad juhtmed on, puudub arutlusvõime ning kui pisiasjadest ärritud:))
 
mina 29. jaanuar 2012, kl 17.22
minu jaoks on edukas naine isiksus. tal on kindlaks kujunenud tõekspidamised ja väärtsuhinnangud. ta ei raba 24/7 ega rapsi tühja. ta teab, mida tahab ja kuidas seda saada. tal on väga hea haridus, töö, mis talle meeldib ja millest jääb piisavalt aega üle, et ennast oma hobidele ja perekonnale pühendada. tal on suurepärane suhe ja asjalikud lapsed. see on siis 40 pluss mätta otsast :) ja tõepoolest pidev irin virin ja plõksimine ei käi eduka naise igapäevarepertuaari.
 
subjektiiv 29. jaanuar 2012, kl 22.04
See on ilmselt väga vaataja silmades kinni. Minu jaoks on edukas naine keegi, kes on osanud ühendada suurepärase eneseteostuse pereeluga ning suutnud sealjuures jääda väärikaks. Juba siin nimetatud Tiina Mõis. Lisaks Signe Kivi, Liisa Pakosta, Margit Sutrop, Elle Kull, Ellen Niit, Heljo Mänd ja paljud teised. Näiteks Kati Murutar ei ole minu silmis edukas, sest ta on selles viimases tingimuses läbi kukkunud.
 
viimasele 29. jaanuar 2012, kl 22.14
to:subjektiivne
Sinu jutt väääga vastuoluline sest, Liisa Pakosta ei ole ju oma emarolli kuidagi väga hoolikalt täitnud, ka pereelu.Miks? Kui ikka ema, kes alles sünnitas ja paari kuu pärast istub juba riigikogu saalis.No ei ole normaalne. Minu arvamus.
 
naeratus 29. jaanuar 2012, kl 22.19
edukas naine ei pea küla peal keppi kerjama ja oma väärikust müüma, et oma lastele haridust ja kinnisvara ostmist võimaldada

eduka naise lapsed on kõrgete väärtushinnangutega ja armastuse keskel üles kasvanud ning oskavad seda jagada ka teistele

eduka naise lapsed ei pea oma ema häbenema, neil on põhjust tema üle uhked olla
 
vanem eit 29. jaanuar 2012, kl 22.24
töötasin firmas, mille kasum kuus oli väiksem kui töötajate palgad. firma omanik, kes oli naine, käis 10 aastat ühtede ja samade lääpa tallatud jalanõudega, sama mütsi ja sama mantliga. ka ei olnud sel ärinaisel õiget pereelu, pidas armukest ja suurt ei pidanud oma lastest ega lastelastest.(kes olid muideks ka ühiskonna silmis edukad). minu silmis oli ta täiega läbikukkunud naine. igas mõttes. kuid ühiskonna silmis mitte, ühiskonna silmis on ta tubli naine, sest tal ikkagi on oma äri, tal on ka suur kallis auto.

nii et edukust määrab ikkagi ühiskond. ja ühiskonnal on selleks omad normid ja mõõdupuud.
 
Galo Jan 29. jaanuar 2012, kl 22.46
Ja teemaalgatajal on väääga suur alaväärsuskompleks.
 
kui palk 30. jaanuar 2012, kl 03.21
üle 2000eur neto. Seda siis Eestis:)

Soomes see muidugi koristaja palk:)
 
arutleja 30. jaanuar 2012, kl 08.30
Sõltub, kas edukaks pidada inimest, kes juhtumisi on naissoost või mõelda selle all just naisena edukas olemist. See pole päris üks ja sama.
Naisena edukas võib olla keegi, kes tööl ei käigi. Abiellub ta miljonäriga, majandab kodus, loob perele meeldiva keskkonna, tegeleb ühiskondliku tegevusega, ... Ei maksa arvata, et rahakad mehed armastust ei väärigi ning et kaunis naine end neile vaid niiöelda müüb. Armastust leidub kõikjal, nii kuningalossis kui ka hurtsikus. Paraku leidub ka vastupidist.
Mööndustega saab edukaks naiseks pidada ka ühe rikkuri juurest järgmise juurde minejat. Kui taolisele naisele on kõige tähtsam glamuur ning rahakulutamine ning ta suudab võluda järjest rikkamaid mehi, siis on ta ju edukas.
Vahel öeldakse mõne isiku kohta - karjäär on tal suurepärane, kuid naisena on ta täiesti läbikukkunud. Hinnang on vaatajas kinni. Kes mida tähtsaks peab?
Jään seisukohale, et edukaks või mitte saab inimene end ise pidada. Tema teab, kas ta on oma eluga rahul või mitte. Muu on pelgalt oma mätta otsast vaatajate arvamus.
 
to kui palk 30. jaanuar 2012, kl 13.37
ja nii lihtne ongi? säästuka kõrval teenistust pidavad tibid võivad hea ja usina töö korral selle summa kokku lükata küll - et siis ongi sinu arvates edukas naine valmis?
 
subjektiiv 30. jaanuar 2012, kl 14.29
viimasele 22:14. Eks seda, milline ema on Pakosta, saab öelda siis, kui tema lapsed on täiskasvanud. Kui nendest saavad õnnelikud inimesed, kes ei tunne, et neil oli lapsepõlves puudus ema armastusest, siis on ta emana õnnestunud.
Aga kui selgub, et mõni nimetatud inimestest siiski ei kvalifitseeru, siis minu põhipointi see ümber ei lükka.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!