Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
salaaustajannad
 
Tigr 11. veebruar 2002, kl 15.01
njah, Felix, millegipärast jäi Sul mulje, nagu tahaksin Sinu käest saada kommentaari, mis ei ole isegi mitte natukene viisakas.
Kogemuste haiglaslikkus? Ei vaidle, eks me kõik oleme omamoodi kiiksuga..

Ja miks tunned ennast iga meessoo kohta käiva vihje tõttu vastutavana terve soo au kaitsmisel? Kui ma kirjutan oma kommentaari, siis ei mõtle ma kõiki neid miljoneid mehi siin maailmas, vaid ikka neid, kellega suhtlen, elan ning mujal kokku juhtun.

See, et Sina aus poiss oled, ja Su sõbrad ka Sinu normide järgi normaalsed on, ei tähenda, et kõigi teiste veidi erinevusse kalduvad kogemused haiglaslikud on.
ole tolerantsem, Sul ka kergem elada.
 
kiusaja 11. veebruar 2002, kl 15.07
Minu mehele saatis ka sõnumeid üks neiu, kelle kohta väitis, et see on ainult tuttav. Igatahes ükskord viskas mulle see kopa ette ja kui ta mulle järjekordselt helistas lasin meessõbral (kes on tõesti vaid sõber, aga mees ei usu :) )toru vastu võtta ja ta ütles, et ma ei saa toru võtta, sest olen dushi all.
Mehele see igatahes mõjus, tuli töölt koju ja... Igatahes sellest tibist pole enam midagi kuulda ja mees püsib kodus :)Muidugi on oht, et muutub liiga armukadedaks, mis ka paha...
 
Feliks 11. veebruar 2002, kl 15.11
Tigr: a kui Sa räägid meestest...no kuidas seda siis tõlgendada? Kuidas ma saan ennast seada kõrvalseisvaks, kui m akah mees olen ja nendest ebanormaalsetest arusaamadest ennast ja küõmneid oma tuttavaid mehi eraldiseisvaks pean?
Kas ma just maailma parandama pean, aga seletama, et on teistsuguseid inimesi kah olemas kui aint üdini negatiivsed tegelased, seda pean oma rolliks siin küll.
 
Tigr 11. veebruar 2002, kl 15.15
kas võtaksid kokku need ebanormaalsed arusaamad, mida ma siin viljelenud olen? ma rohkem arvasin, et kommenteerin teiste mõtteid, enda omi sekka puistades....

ja üldse mitte paha pärast.

ja Sa ei pea mulle ju midagi seletama, riik Sulle selle eest palka ei maksa, pealegi tean ma enam-vähem, milliseid inimesi ilmas leidub, on mul ka isa ja vend ning perekonnatuttavad, töökaaslased, sõbrannade mehed ja nende sõbrad ning oma mehe sõbrad.....kas nad on kõik Sinu standardite järgi ebanormaalsed?

saan aru: Sina ei peta, ei valeta, ei varasta, Sinu sõbrad samuti mitte......ometi on riigivanglad pätte ja kaabakaid täis (nii meeste-kui naistevanglad) kui äärmustesse laskuda, Sinu ja nende vahele jääb aga väga suur spekter erinevid inimesi, kas sildistad nad kõik ebanormaalseteks??
 
Gita 11. veebruar 2002, kl 15.18
Feliks ja Tigr: ... see suur et... te räägite teineteisest mööda... alustage algusest! milles oli küsimus?! :-)
 
eva 11. veebruar 2002, kl 15.23
vicky:
ära tee neist väljagi. Algul on see veidi raske, kuid mõne aja pärast ei saa sa enam arugi, miks nad kunagi sulle korda läksid. Teise saladuste teadmine ei tee sind õnnelikumaks. "Kes lisab teadmisi, lisab kannatusi," on keegi tark mees öelnud.
 
naiska 11. veebruar 2002, kl 15.25
Bella, sa oled ise oma kaaslase vastu vist veidi ükskõikne. Nii, et kui mehel tekkib äkki mingi suhe, no ütleme suur armastus, siis sa ütled talle lihtsalt, et mine siis, ma austan su valikut. Aga su enda tunded? Surud neid siis kogu aeg alla. Kui mul on ikka mees keda ma austan, armastan ja nii edasi... Ei sa ju temasse suhtuda kui venda, töökaaslasesse.
 
Feliks 11. veebruar 2002, kl 15.25
Tigr: lomulikult..Su näited on õiged..a miks seda nagatiivsust standardi pähe serveerida? J akui Su isavend-kes teab on sellised nagu kirjeldad...kahju Sust tõesti.
 
M 11. veebruar 2002, kl 15.30
kui Sa hoolega loed, Felix, siis näed, et ma ei kirjeldanud oma isa ja venda kui ebanormaalseid, imelik komme hakata kinni mingitest lausejuppidest ning keerata neid nagu endale parem tundub, tegelikult kommentaari mõtet taipamata.

ma austan Sind, et Sul ei ole austajannasid, aga ma ei tagane ka öeldust, et maailmas on vähemalt kaks meest, kes oma naisi petavad....:P
 
Feliks 11. veebruar 2002, kl 15.46
Oot - kas M või Tigr?
kes iganes: ju sa kirjutad om akogemustele tuginedes....panin magi ju iasvend-kes iganes - kelle najal Su kogemus tugineb....et kes keeras ja mida?:)
Ja austajannasid mul vast ikka on..kuigi ma neid nii ei nimeta...ja küllap on neid petvaid mehi enamgi kui 2. Ja jään minagi seisukoha juurde, et negatiivsust ei tohi standardi ja elunormina kujutada.
 
Tigr 11. veebruar 2002, kl 15.49
minu kogemused ei tugine isa-venna tundmaõppimisele ja Sinust oli taktitundetu minu perekonda solvata.

ma ei propageerinud negatiivsust, lihtsalt arvan, et elu ei ole alati roosa ja roosiline, ka mitte must-valge, värve on erinevaid, mis ei tähenda, et mina ainult elu tumedama poolega tutvust oleksin teinud.

on ka minul väga häid kogemusi, ise rumal olnud, et neist kinni pole hoidnud.
 
Feliks 11. veebruar 2002, kl 15.54
Tigr: Kui solvasin - vabandust. Mõtlesin seda väljendit kui üldnimetust.
 
h 11. veebruar 2002, kl 16.22
Naiska: Bellale vastuse peale: kui mehel tekkib suur armastus, ongi ainuvõimalik tee öelda, mine, ma austan sinu valikut. Venna ja sõbraga saad aga rahulikult edasi õde ja sõber olla. Nii, et Bellal on kahjuks jälle õigus.
 
Kertu 11. veebruar 2002, kl 17.04
tjah, minu mehesse suhtuvad ka teised naised sellise flirtiva olekuga ning on isegi suvalistel ettekäänetel öösel helistatud, et minu mehega lobiseda. Mees on öelnud, et ainult sõbrad, kuid nende naiste hoiakust on selgelt näha, et nemad nii ükskõiksed ei ole. Ma pole ise siiani midagi seepeale öelnud, vaid sisendanud endale, et mina ei saa kontrollida kellegi teise elu ja suhteid ning kui mees on minuga ikkagi koos, siis olen ka mina talle väga tähtis. Igal mehel võib ju olla naissoost sõbrannasid, see on samanormaalne, kui et minul on meessoost sõbrad. Paraku on meie peres nii, et hoopis minul on rohkem austajaid kui temal. Eks teda teeb natuke ärevaks küll, kuid ma olen talle ka alati rääkinud ühest või teisest austajast. Sest mul pole nende austajatega mitte midagi enamat ja kuna ma siiski usaldan enda elukaaslast ja pean teda ühtlasi ka enda parimaks sõbraks, siis ma ka räägin talle nendest tähelepanuavaldustest, mida mehed mulle teevad. Endal oleks vist nagu paha varjata austajate käitumist ja minu lävimist nendega, sest miks mul peaks olema oma mehe ees saladusi? Kui ma saan talle rääkida, mida mõni sõbranna nt teeb vms., siis miks ma ei peaks saama rääkida seda ka austajatest?
Varjatakse ju ikka siis, kui ON mida varjata ja kui see peaks elukaaslase kõrvu jõudma, siis teeks haiget.. seega otsustataksegi parem juba varjata, et mitte nö konflikte koju tuua. Eks see on igale inimesele ju ikkagi omamoodi meelitav ja enesehinnangut tõstev, kui on austajad - iseasi, kui palju nende austajate sümpaatiat ära kasutatakse.
 
lihasööja 11. veebruar 2002, kl 21.12
suur osa suhetest sureb augus, mille on armastavad naised kaevanud oma suuga.
kuidas saab väita, et austad oma abikaasat, kui ei austa iseennast niipaljugi, et mitte tuhnida teise inimese mobiilis, taskutes...
vaevalt, et Bella oma kaasa vastu ükskõikne on, ta lihtsalt austab iseennast. on naisi, kes suudavad lahkuda püstipäi ja vaikides.
minu lugupidamine!
 
Liia 11. veebruar 2002, kl 21.33
Jah! Mis teha? Vaevalt,et ykski mees annaks oma numbrit kui ette teaks mis jama tuleb. Ega piigasid huvita kellegi kodurahu kui kiimas ollakse. Vahet pole päev voi öö! Mehe telef.pole motet sobrada,,kui on midagi salata siis ei jäeta ka midagi ripakile,ei numb.ega sonumeid . Mehe käitumine on see mis reedab" kui tavaliselt vedelesid mobiilid laual,siis yhtäkki hakkas mees hoidma seda ,kas taskus voi siis pidevalt enda läheduses.Teate see on naljakas korvalt vaadata kui pinges peab see vaene mees olema,kuigi sobrannaga kokku lepitud,millal helistada voib ei tea ju iial ette,mis teisel poolel meelel! (((())) Aga kui mees suhte lopetanud,siis kulla piigad ärge kyll enam tylitage.... Minu mehe naistuttav pani veel kuid tummasid konesid,enne ei loppend,kui mees yhendust vottis ega siiski kohe päeva pealt,jäid vähemaks tasapidi.....! Saan teist aru,et teeb haiget kui mees puhtsydamlikult naisele yles tunnistab/ kas saab aga sellist meest argpyksiks ja naise seljataha pugejaks nimetada-- jah! teie vist saate! Kui mees on juba tunnistanud ei pea ta enam peitma midagi ,näitab sydamerahuga naisele ex-si sonumeid ,,,,, ! Tegutsege aga edasi! See on isegi lobus,kui te yle ei pinguta! Ja sobrapäevgi tulemas/////// Jouludest juba tykk aega möödas///////!
 
mari1 12. veebruar 2002, kl 01.30
Säilita rahulikku meelt. Ykskord nad lahkuvad ta elust või lahkub ka tema. Pyya kannatada .
 
peep 12. veebruar 2002, kl 08.15
Krt. olen isegi pidanud seda tundma,kuidas yks hull mu kodurahu pool aastat häiris.Lopuks väsis! Haiged jänesed!
 
Feliks 12. veebruar 2002, kl 08.19
Teie, kes te ei tea, kust telefoninumbreid saab - variante palju..osa numbreid on salastatud, osa on kirjutatud visiitkaartidele, osa antakse ise - nt töökaaslastele..ja ülejäänud saab erinevatest andmebaasidest, mida liigu aeg-ajalt ja vaat et igal pool..nii et kui asi telefoninumbri taha jääb....
 
salsa 12. veebruar 2002, kl 08.21
Tahaks teada ,kellel puudub eneseaustus,kas mahajäetud armukesel,kes aastaid terroriseerib voi naisel kes tahab saada selgusele,kellega tegemist ,olgu selleks minupärast kasvoi mehe kontrollimine!
 
Tigr 12. veebruar 2002, kl 08.51
Äkki puudub mehel hoopis midagi?
 
pip 12. veebruar 2002, kl 09.30
Ma olen ikka mõelnud, et need seebisarjade lood on väljamõeldised, tunduvad mõistusevastased, loogikavabad ja lihtsalt inimlikult õelad ning neid pole mõtet vaadata.
Siin aegajalt teemasid lugedes tundub aga, et ka paljude siinkõnelejate põhimõtted sarnanevad seebikangelaste omadele: nuhkimine, kahtlustamine, eriline omamiskihk, uste paugutamine, tagasitegemine jne.
Masendav.

Natuke uudishimu on ka ausalt öelda. Minu heade tuttavate seas pole ainustki niisuguse suhtumisega inimest, aga huvi pärst tahaks kohe näha seda seltskonda, et kus elab ja millega tegeleb.;)
 
eneL 12. veebruar 2002, kl 09.30
to Liia:
Kui mehel on suhe olnud ja pärast selle möödumist näitab südamerahuga exi sõnumeid, siis ega ta mingi eriti tore mees küll pole. Kunagi oli ta sellest naisest sissevõetud ja ise valis tema, nüüd läheb teise inimese privaatsuse rikkumises nii kaugele. Et kui on üles tunnistanud, siis võib südamerahuga naisele ainult endale mõeldud sõnumeid näidata? Kas Sa ei arva, et selline mees näitaks armukesele ka Sinu saadetud teateid ja kommenteeriks Sind?
Ütled, et teine ei lõpetanud enne, kui mees ise ühendust võttis? Mina saan sellest niimoodi aru, et mees polnud naisele öelnud, et suhe on läbi. Lihtsalt lõi araks ja see nüüd küll mehele plusspunkte ei anna. Hilisem tagarääkimine ei näita ka meest heas valguses
 
Laura 12. veebruar 2002, kl 11.33
Pip:
ma ei arva, et siin mingi erilise omamiskihuga inimesed kirjutaksid. Igati loomulik ju, et mind huvitab, mida mu kaaslane teeb, kes on tema sõbrad jne. Pole see midagi omamiskihk. Imelik oleks hoopis see, kui ma tema tegemistest ja soovidest/tahtmistest jms midagi ei teaks. Ja tunneks teda ainult niipalju, kui minuga koos olles. Inimene on ju väga eripalgeline ja erinevad omadused avalduvad erinevates situatsioonides - seega minuga koos olles võib ta olla teistsugune kui teistes olukordades. Ja mis on halba oma kaaslase igakülgses tundmises? Minuarvates on see ainult hea.
 
Bella 12. veebruar 2002, kl 11.41
Laura, ma ei saa päris hästi aru - kas see kui naine sorib läbi oma mehe mobla, märkmikud ja mailboxi, ja siis iga tundmatu naisenime kohta aru pärib - annab talle võimaluse kaasat igakülgselt tundma õppida? Minu meelest õpib mees sel juhul oma naist tundma, põhjalikult ja üldse mitte meeldivast küljest. Kas Sulle pole lapsena õpetatud, et võõraid kirju ei loeta? Mulle küll on... Ja ka abikaasadel peaks mingi privaatsus siiski säilima.
 
Tavaline 12. veebruar 2002, kl 11.43
Te siin ütlete, et inetu mehe asjades sorida. On jah inetu, aga miks on inetu. Kas mitte sellepärast et sealt miskit inetut välja võib tulla. Miks mind ei häiri see võimalus et mees peaks käe mu taskusse pistma. või kotti. või vaatama mis mul moobilis on. Sellepärast ei häiri, et mul ei ole sedalaadi saladusi. Minu arust oleks normaalne see kui kodus ei peaks keegi mõtlema kuhu ta käe pista võib ja kuhu ei või. imelik nagu natuke kui oma kodus privaatsustsoonid tekivad?
 
lihasööja 12. veebruar 2002, kl 11.45
Salsale: mõlemal.
...naisel kes tahab saada selgusele,kellega tegemist ,olgu selleks minupärast kasvoi mehe kontrollimine!
ja mida ta selle selgusega peale hakkab?

jäta mehele pisut hingamisruumi ka, ta ei pruugi seda üldse kurjasti kasutada. see pidev kontrollimine ja peetimine rikub lihtsalt suhted ära. ja kui suhted nagunii rikutud, pole petmise tõttu kaotada suurt midagi.
mõnest hullust ei saagi muidu lahti kui tuleb petmisega vahele jääda, et anda talle võimalus sind "välja visata". kui lähed normaalselt rääkima, et ehk lõpetaks surnud suhte ära, siis ei taha ta sellest kuuldagi, põhjendades:"aga ma ju armastan Sind!". siis on skandaalid, pisarad, veenide lõikumised...
krt, mõistlikum on vist suhteid vältida...
 
eneL 12. veebruar 2002, kl 11.49
to Tavaline:
Privaatsustsoonid tekkivad nii või teisiti. Sa ju ometi ei lähe ja ei loe oma teismelise tütre päevikut?
Ja mind tegelikult vist ikka häiriks, kui mees uuriks mu kirjavahetust. Samas saan aru, et kogemata silma jäänud, väljatulnud asi võib muret või haiget teha. Kui mina sellist asja näeksin, siis küsiksin ilmselt järele, mitte ei varjaks, et ma olen seda näinud
 
Tavaline 12. veebruar 2002, kl 11.55
enel- ma ei räägi ju sellest et keegi kellegi kirju loeb (postkastid on ju paroolide all nagunii). süsteemsel nuhkimisel ja normaalsel ühiselul on vahe sees. ja normaalne ühiselu tähendab , et naine võib võtta mehe taskust välgumihkli ja mees võib naise käekotist võtta postkastivõtme ja see ei tekita mingeid ekstsesse (mis sa sorid mu asjades?) siit jäi nagu mulje et peab ennast kõigist teisele kuuluvatest asjadest eemale hoidma. sellepeale ma küsingi et imelik pole või.
 
eneL 12. veebruar 2002, kl 12.07
to Tavaline:
Ei oska öelda. Tegelikult häiriks mind küll, kui mees minu käekotist midagi võtab, kui ma just pole öelnud, et mine ja võta. Samamoodi ei lähe mehe taskust ilma temapoolse soovituseta midagi võtma. Enamasti. Kui tõesti on vaja mingit asja leida, siis võtan kah. Aga teatan sellest kindlasti. Ja usun, et inimeste privaatsusevajadus on erinev, aga kindlasti on igal mingi tsoon, mida ta peab isiklikuks
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!