Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Saame tuttavaks
Nunna periood
 
Sid 19. jaanuar 2015, kl 10.15
küsimus tarkadele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sid sa pead ennast targaks?


Ei. Miks?
Lihtsalt mul on oma arvamus ja ma ei häbene seda välja öelda. Mind samas ei sega ka teiste arvamused, vahel lihtsalt kipun polemiseerima, kui aega rohkem käes on. ;)
 
kadakajupp 19. jaanuar 2015, kl 10.22
castaneda on terve hulga raamatuid kirjutanud, mitte ainult ühe - mõned neist isegi läbi sirvitud. mehe-naise vahelist energeetikat on ta liigagi palju käsitlenud, aga mitte päris tõepäraselt minu jaoks.

mis tsölibaati puutub, jätame CC siit välja hetkel - siis on see sisetunde küsimus, ei saa ju elada kellegi normatiivide kohaselt, kui need ei sobi.
 
tubakakapp 19. jaanuar 2015, kl 10.27
harakas oma tühja targutusega jälle kohal, no mida sa esined kui midagi tarka pole öelda, igas teemas. loe mõnda lihtsalt ja las räägivad need kes on rohkem kui sirvinud, mis tõeekspert sa oled kui pealiskaudselt sirvid, aga igal nurgal kädistad. mõnegi teema võiks jätta sisukaks lugemiseks ju
 
küsimus tarkadele 19. jaanuar 2015, kl 10.31
kuidas see tark mees Castaneda seda energeetikas kinniolekut mõõtis, et sai tulemuseks naise puhul 7 aastat ja mehe puhul 1 kuu?
 
kadakajupp 19. jaanuar 2015, kl 10.36
tubakakapp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> harakas oma tühja targutusega jälle kohal, no mida
> sa esined kui midagi tarka pole öelda, igas teema
> s. loe mõnda lihtsalt ja las räägivad need kes on
> rohkem kui sirvinud, mis tõeekspert sa oled kui pe
> aliskaudselt sirvid, aga igal nurgal kädistad. mõn
> egi teema võiks jätta sisukaks lugemiseks ju


millisele sihtgrupile sinu postitus määratud on ja kuidas ise selle sisukust hindad?

ja paluks viidet reeglistikule, mis määrab lubatud postituste sisu.
 
triibik 19. jaanuar 2015, kl 10.40
Mehed on enda meelest niivõrd pühad olendid, et saavad puhtaks 1 kuuga, naised va patukotid heal juhul 7 aastaga ;) Mees võib 1 kuu pärast uut naist lörtsima minna... siis istub kuu kuival ja on jälle puhas poiss... kavalad on krdi nässakad.
 
.. 19. jaanuar 2015, kl 10.44
Kõige tähtsam on, et inimesed saaksid olla rahul sellega, mida teevad. Et hinges ei oleks kripeldusi ega kahetsusi jne. Võib-olla tõesti on rahulolutundeskaala igaühe jaoks erinev.
 
küsimus tarkadele 19. jaanuar 2015, kl 10.44
kui mees ja naine on osapoolte ühise sooviga voodis, siis mees lörtsib naist?
 
Sid 19. jaanuar 2015, kl 10.45
tubakakapp Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> harakas oma tühja targutusega jälle kohal, no mida
> sa esined kui midagi tarka pole öelda, igas teema
> s. loe mõnda lihtsalt ja las räägivad need kes on
> rohkem kui sirvinud, mis tõeekspert sa oled kui pe
> aliskaudselt sirvid, aga igal nurgal kädistad. mõn
> egi teema võiks jätta sisukaks lugemiseks ju

No kes sina oled, et tuled siin ütlema, mis on sisukas, mis mitte?
Minu jaoks näiteks on nõiatar vastuvõetamatu, sest ta surub peale oma (või kuskilt loetud) tarkust. Mina nii ei arva, nagu tema, aga kuna ma elan enda tarkuse järgi, siis tsiteerima kedagi ei hakka. Nõiaks (= targaks) ma end samuti ei pea ega nimeta, kuigi vahel on tulnud ka alternatiivse raviga tegeleda. Lihtsalt elan oma elu nii, nagu paremaks arvan ja ei keela teistel nende elu elamast. Lihtsalt tögan, kui see teiste elu mulle naljakas tundub. ;)
 
.. 19. jaanuar 2015, kl 10.46
Ausalt öeldes ma ei tahaks küll meest, kes on alles kuu olnud naisest lahus.
 
Kassisõber 19. jaanuar 2015, kl 10.48
Piripiiiga,tegelikult ei leidnud ma VM avaldustes,seda
mida Sina sealt välja lugesid, kui nüüd ainult blondi väärtusetuks nimetamist mitte arvestada.
Armastust ja õiget(ainukest) kaaslast saab minu meelest otsida ka ilma,et suhtest suhtesse ja voodist voodisse tormama peaks.
Loomulikult olen ma meeleparandusse uskuja,kuidas siis muidu, iga inimene võib iga hetk teha oma elus kardinaalse kannapöörde ja hakata väärtustama hoopis muid tõekspidamisi.
 
piripiiiga 19. jaanuar 2015, kl 11.05
tsitaat väärt mehe postitusest:

"Üks on väga hea!

Rohkem, kui kaks meest elus?

On juba palju!"

mul on hea meel nende üle, kes on selle ühe ja ainsa osanud leida, ning äraoodata. kurb oleks see, kui keegi end väärtusetuks pidama hakkaks, sest nii pole elus läinud.

mõni oskab ka nii voodist voodisse käia, et oma energiat kuhugi tükikestki maha ei jäta, ega kellegi teise oma kaasa ei võta. aus peaks sealjuures küll olema. kui plaanitakse ainult sekssuhet, siis nii peaks sellest algusest peale ka räägitama. jama ei tule minu arvates mitte oma energia laiapillutamisest vaid sellest kui erinevaid energiaid püütakse kokkusiduda.
 
Kassisõber 19. jaanuar 2015, kl 11.34
Radikaalne tsitaat kahtlemata,pole arvestatud isegi leseks jäämise võimalust.
Kui nüüd muidugi teoretiseerida võttes aluseks katoliikluse,kus lahutus on välistatud,siis minu arust
muudab taoline keeld inimsuhted oluliselt vähem pinnapealseks ja ainult endast lähtuvaks,lõppude lõpuks
muudab see ka inimese enda elu eest palju rohkem vastutavaks,kui lõputu suhteruleti mängimine-kas näkkab või mitte.
Arusaamatuste vältimiseks ütlen ,et mina pole katoliiklane,aga see põhimõte,et oma ainust elu väärtustada mulle meeldib küll.
Sekssuhe ja selle planeerimine on mulle üdini võõras teema,et nagu teineteise ärakasutamine füsioloogiselt
ilma,et muidu miski seoks??
Sel juhul on oluliselt ausam kasutada elukutselisi.
 
wtf 19. jaanuar 2015, kl 11.42
Olete ikka naiivitarid küll, kui arvate, et katoliiklikus kultuuriruumis on püsivad ja sügavad suhted, kuna seal lahutus välistatud:D Ollakse küll pealtnäha perekond, aga tihtilugu elatakse ja armastatakse kodust väljaspool.
 
Sid 19. jaanuar 2015, kl 11.54
wtf-ga sama meelt, inimesed on igal pool põhimõtteliselt sarnased. Lihtsalt vastavalt usulistele tõekspidamistele ja majanduslikele võimalustele käitutakse kas siis varjatumalt või avalikumalt.
 
O_o 19. jaanuar 2015, kl 12.11
Nii ääremärkuse korras..
Katoliiklased ei astu nii kergekäeliselt abiellu kui ilmalik või kasvõi luterlik seltskond. Enne õpitakse teineteist põhjalikult tundma ja saadakse kiriku toel teadmisi võimalikest abielus ette tulevatest raskustest ja kriisidest. Selle õppimise käigus on mitmed paarid abiellumisest loobunud, sest saavad aru vastutusekoormast, mis abieluga kaasneb.
 
wtf 19. jaanuar 2015, kl 12.15
Mis riigi katoliiklastest sa räägid?
 
O_o 19. jaanuar 2015, kl 12.43
Räägin siinsetest katoliiklastest.
 
eh 19. jaanuar 2015, kl 12.48
õppige vahet tegema moraalil ja eetikal. moraali kirjutavad kokku usumehed õpetajad jne, see on koodeks mida sinna kuuluv seltskond peab järgima. reegel, käsk. igal sektil on see isesugune. mõni lubab ka tappa usu nimel.

aga eetika on inimese enda sisemine tõetunnetus ja vahet tegemine heal ja halval. kas ta siismingit moraali järgib, see oleneb. mõni moraal nagu näha väärastab sisemise eetika ära ja mõni moraal jääle kõlab kaunilt kuid kui selle kirikut veavad eetikavabad pedofiilid siis on moraal väline ja petlik.
 
piripiiiga 19. jaanuar 2015, kl 12.56
kallis Kassisõber! kas abielu ei ole teineteise ärakasutamine? kui ei ole, siis miks peaks seda olema kokkuleppeline sekssuhe? sekssuhe võib olla väga ilus andmise-saamise kooslus. kõik sõltub nendest kahest inimesest, kes selles suhtes on. kellegi kolmanda arvamus asjast ei muuda seda ju labaseks, kui see osalejate enda arvates labane pole.
 
ahzooloog 19. jaanuar 2015, kl 12.57
Mittekatoliiklikku maa katoliiklased vbl järgivad veel neid vanu kombeid, kultuuriliselt katoliiklikes maades pole lahutus midagi erakordset enam ammu. Armukeste pidamine on sealgi sama levinud, kui meil. Nagu ka kõik muu.
 
ahzooloog 19. jaanuar 2015, kl 12.59
ma olen Piripiigaga absoluutselt nõus.
 
O_o 19. jaanuar 2015, kl 13.06
eh, kirik ei võrdu sektiga, need on täiesti erinevad institutsioonid.
Kirik ei võta (moraali-) reegleid laest, need teenivad üksikindiviidi ja inimsuhete väärtustamist ja kaitset.
Muidugi kahetsusväärne, et kirik on oma nime kahjustanud ebaväärikate tegudega ja nende mahasalgamisega. Sellele pole mingit õigustust, kuid tuleb aru saada, et kirikus on needsamad inimesed oma puuduste ja nõrkustega, kes igal pool mujal maailmas.
 
tegelikult 19. jaanuar 2015, kl 13.36
.. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma loen siin harva, lihtsalt esilehelt minnes satt
> usin lugema selle teema kommentaare ja mõned (nt v
> äärt mees või kes ta oli) meeldisid.


see väärt mees on õel, labane ja silmakirjalik.
 
nägija 19. jaanuar 2015, kl 13.44
Inimene,kes peab ennast väärt meheks, on üks tavaline egomaniakk. Väärtust hindavad teised ja neid hindajaid on seinast seina. Mees, kes on õnnelikus suhtes, ei tule kedagi siia vihaga sildistama, vaid naudib oma õnne. Sama kehtib ka teiste õelutsejate kohta.
 
Kassisõber 19. jaanuar 2015, kl 14.51
Piripiiiga,ausalt arvan siiamaani,et abielu on teineteise täiendamine(ise juba vana mees,aga kõlan nagu gümnaasiumiplika :))üheks tervikuks ja nagu ma ütlesin,et suhtest,mis on üles ehitatud ainult seksile puudub mul ettekujutus ehk siis ei oska ma ka ennast sellisesse suhtesse sisse kujutada,siis kas ta on labane või mitte polegi minu öelda ,kui osapooled ise seda õigeks peavad siis seda enam.
 
Kassisõber 19. jaanuar 2015, kl 15.07
Väärt mees Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Minu järgi ei pea keegi elama!
>
> Meeldis enda
> le Kerdi mõte, et naine võetakse terveks eluks. Te
> isiti pole mõeldav, kes on iga naise unistus!
>
>
> Kes on kokku loodud, seda ärgu teised lahutagu!
>
>
> Väärt mees on piisavalt kaua ilma, kuni le
> iab armastuse. Sõna, mis ütleb KÕIK!

Lisasin selle tsitaadi põhjusel,et see oli avaldus mille seisukohtadega ma peaaegu 100'ga nõus olen.

Muidu võib teistele minu kirjutatust väga vale mulje jääda nagu ma kiidaks heaks jaoleks 100% nõus kellegi väärtusetuks või väärituks sildistamisega.
 
Nii kirju maailm... 19. jaanuar 2015, kl 15.27
Nõiatari selgitused ja seisukohad panid vähemalt mind aru saama, et kõik on just nii, nagu ta olema peab.
Just see õige MINU jaoks. Kui oled ilma, siis on see sinu enda valik, et miskit KOGEDA !
Nimetage seda siis tsölibaadiks, kepinäljaks, moraaliks , puhastumiseks ...
Iga inimene annab ISE oma seisundile nime, ja siis selle läbi ennast ja oma suhet ümbritsevatega näebki.
On seda aga vaja ?
Kõik on ju nagunii just nii, nagu on !

...aga head seksi tahaks ikka vahel saad ;-) ... kas see on nõrkuse märk?
 
ei 19. jaanuar 2015, kl 15.35
see on tunnuseks, et oled terve inimene:)
 
khm 19. jaanuar 2015, kl 15.43
Millisele Kerdile siin viidatud on?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!