Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Raseduse sümptomid
 
Greete 19. august 2009, kl 20.07
Tere.Ma ei tea kas olen rase aga päevi pole veel tulnud ,kuigi sinna on mul veel aega,kuid mul on rinnad valusad,paha on olla täna terve päev,koguaeg tahaks pikali olla,jõudu pole.Söögi isu on ka selline,et ei söö eriti va prae liha,mille vastu mul täna isu tekkis.Kas ma peaks ootama veel järgmise kuu alguseni,siis peaksid mul juba päevad läbi olema?
 
raseda mees 20. august 2009, kl 07.34
no neid sümtomeid......enne läheb issanda päev looja kui kõik sümptomid üles jõuaks lugeda. Vähe sellest, meeleolu muutused vahelduvad sekunditega, arumaeisaa kus kohast te naised neid pisaraid võtate, on kuskil mingi nupp või kraan. Püüan hoolitseda oma rasedakese eest igati, no ei saa 24/7 saadaval olla, tööl vaja käia. Keeruline väga keeruline on rasedad olla, vahel on tunne nagu oleks ise ka juba rase, kõik samad sümtomid hakkavad külge.
 
janely 20. august 2009, kl 13.56
Mul on sama lugu päevad on hiljaks jäänud juba pea nädal aega söögi isu on suurem kui ennem rinnad on valusad...väsinud ja tahaks nagu magada koguaeg
 
K. 21. august 2009, kl 10.20
Umbes 4. nädalal läksid rinnad valusaks, päevad jäid ära ja tuli ette selline punnkõht, mida enne ega varem pole näinud. Ilmselt nii hullud gaasid, või siis keha varus pekki.
 
J. 21. august 2009, kl 12.33
Esimese rasedusega selliseid sümptomeid ei olnud, ja eriti ei mäleta enam ka. Sel korral ehk teise rasedusega algas kõik öise higistamisega, mis kestis paar-kolm ööd enne arvatavaid päevi. Jätkusid äkitsed kuumahood päevasel ajal vahetult enne oodatavaid ja vahetult peale oodatavaid päevi. Rinnad muutusid eriti valusaks ja suureks kuskil 5-6 nädala ajal - praeguseks (10+ nädalal)enam valusad ei ole. Kuskil 5-6 nädala juures saabus meeletu söögiisu - tundus, nagu mul ei saakski kõht täis. Pool tundi peale söömist korises kõht taas. Umbes 7 nädala paiku pidin hakkama sööma iga 2 tunni tagant, et lahti saada iiveldustundest, mis mittesöömise korral päädib oksendamisega. Oksendanud pole praeguseni kordagi. Raseduse alguses ca 5-6 nädalast on olnud ka kohatine kehatemperatuuri tõus ja peavalud. Päevasel ajal WC käimine pole eriti tihenenud, küll aga öösiti ja seda umbes 8 nädalast peale - 2-5 korda öö jooksul. Raseduse esimese kuu jooksul võtsin umbes 2 kg alla, praeguseks on see tagasi tulnud. Umbes kuni 8 rasedusnädalani oli kõht peheme isegi lahti, siis nüüd on viimased 2-3 nädalat kinni olnud (vaid värsked õunad toovad leevendust). Ei saaks öelda, et erilisi tujumuutusi oleks ilmenud...
 
Moonika 02. september 2009, kl 13.45
tere, mul selline probleem et ei oska enam midagi arvata .
Mul jõid eelmine kuu päevad vahele ja kõht valutab koguaeg nagu hakkaks päevad aga ei hakka . rinnad on tundlikuks läinud aga iiveldust ega midagi muud viga pole , kas on võimalik et olen rase ?
 
Janely Valliste 02. september 2009, kl 14.43
Tere Moonika mul oli sama jama juulis olid mul viimased päevad ja enam pole kuna rinnad olid valusad ja söögi isu suur vahel ka kõht valutas mõtlesin,et hakkavad päevad,ega ei hakkanud kuna tegin eelmine kuu 21 rasetus testi ja oli kaks triibu..Ja eile käisin arsti juures arst kinnitas seda ka...
 
keegi 24. september 2009, kl 10.03
Selline lugu et arvan et olen rase kuid eile hakkasid päevad! aga vahepeal läheb pilt haguseks ja kõht valutab! Siis oli veel jubedamalöt külm ja bussis hakkas meeletult palav ! kui õue sain siis jälle külm! Siis oli süda veel paha ja pilt jällegi muutus häguseks! Millest see tuleneda võib :)?
 
janely 24. september 2009, kl 16.17
päevadest tulenepki
 
Mures poiss 03. oktoober 2009, kl 21.05
Kui tüdrukul on hilinenud päevad 2-4 päeva ja siis kõik graafikus on mul alust arvata ,et ta võib rase olla ?
 
to: mures poiss 07. oktoober 2009, kl 17.25
Kui tal taas päevad hakkasid, siis ei ole ta rase!
 
öökas 07. oktoober 2009, kl 17.27
Ma ei jõua ära imestada, kui vigaselt 1 inimene võib kirjutada. Ja ühes kuus tegi 21 ?!? rasedustesti!?
 
ojee 26. oktoober 2009, kl 11.21
Ma nägin ka unes, et ma olen rase - jeeee! :))) Ja veel oli tungiv vajadus järsku roosat lõnga poes osta... ohhh...



:))))
 
Kurb 27. oktoober 2009, kl 11.38
Mul olid rinnad väga rasked ja valusad (tavaliselt enne päevi on ainult nibud valusad ja need ei olnud seekord), õhtuti olid külmavärinad, näos oli pidevalt õhetus ja väga väga tihe wc-s käimine (ka öösiti). Kahjuks seda lõbu kauaks ei jätkunud, katkes :'(
 
kristin 27. oktoober 2009, kl 12.23
Tervist! Mul on päevad umbes 9-10 või isegi natuke rohkem ära jäänud. Enda arust mu pole enne sellist tsüklihäiret toimunud. Testi veel ei julge osta ega teha. Kas isegi emakavälise raseduse ajal on võimalik märgata samasid sümptomeid? (ei teagi, kas ma ei ole rase, olen emakaväliselt või emakasiseselt rase)
 
To J 30. oktoober 2009, kl 09.54
Kas sul on tavalise tsükli ajal ka enne päevi higistamist esinenud? Ma sinu lugu lugedes ise nüüd nii loodan :)
 
biiboo 16. november 2009, kl 12.06
Ootan juba mitu päeva oma päevi, aga ei hakka ega hakka. Rinnad on rasked ja valusad juba põhimõtteliselt eelmistest päevadest saati (umbes sellest, kui oli kaitsmata vahekord). Kõhus ka selline raske tunne või nagu midagi rõhuks põiele. Pole veel testi teinud. Aga vist ikka rase? Kas rindade tundlikkus algab tõesti kohe koos rasedaks jäämisega?
 
Siil 17. november 2009, kl 09.14
Rinnad valulikud, kohutav väsimus, öösel magan halvasti, aegajalt pea ja kõht valutavad. Eelmisese raseduse ajal olid rinnad ainult valusad, muud polnud midagi häda.
 
niuks 21. november 2009, kl 12.46
Tere. Mul selline küsimus. Ma võtan Pille korralikult ja mul on päevad alati tabletivaba intervalli ajal, aaga vahepeal on hull haigutamine, ja nagu vahepeal tundub, et oleks veidi imelik olla, nüüd viimased kaks korda, enne päevade algust, rinnad valutavad, enne seda pole mul valutanud nii..Kõht koguaeg koriseb. Tegin testi kaa, kui negatiiivne. Ega see rasedus pole? Mul paranoiad..:S
 
kägu 21. november 2009, kl 13.23
Mis haigutamine?
Pigem mingi viirus läbipõdemisel, aga mitte rasedus.
 
niuks 21. november 2009, kl 14.14
Ma käisin teisipäeval naistearsti juures kontrollis..kas naistearst saab siis ka aru, kui sa talle midagi ei ütle, et palun kontrollige, kas ma rase olen v mitte? Katsudes saab aru ka siis kui sa talle seda ei ütle, et kontrollige kas olen, ühesõnaga ei tee rasedusest juttu vaid lihtsalt kontrollib sind ja kontrolli käigus saab aru?
 
Sipsu 24. november 2009, kl 18.32
Tere..mul suht sama värk mis kõigil siin, et päevad hilinenud, kõht valutab, wc käin tihti ja jube unine koguaeg. reedel teen testi,kuna varem ka päevad hilinenud aga mitte nii kaua. hetkeks nädal möödas sellest kui algama pidid.
 
lala 25. november 2009, kl 11.27
Ainuke asi, mida kardan on see, et 2 nädalat enne rasedaks jäämist lasin teha gripivastast vaktsiini? Kas 2 nädalat ei ole liiga lühike periood? Kas viirus organismis teeb lootele halba?

Edu ja õnne kõikidele tulevastele emmedele:)
 
minni 26. november 2009, kl 12.52
väga palju sümptomeid kattub, ainult, et mul on pidev väsimus. ma ei suuda voodist üles tulla. nõrkus

p.s. 5 nädalat
 
lilli 26. november 2009, kl 16.41
Kas raseduse üheks sümpomiks võib olla nö väike palavik, mul juba neljandat päeva 37,0-37,3, kuigi tavaline keha temp on alati olnud 36,3-36,4. Või äkki mõtlen ennast üle. Päevad hilinenud u5-6 päeva. Test oli negatiivne. Arsti juurde ei julge ka nii ruttu joosta, samas tahaks jubedalt teada:)
 
tutatuta 26. november 2009, kl 17.35
Mul oli alguses ühe päevane 37,1 palavik, aga ei oska öelda,kas sellest, et jäin rasedaks, või põdesin mingi viiruse läbi.
 
minni 30. november 2009, kl 13.52
kuna peaksid need kõhuvalud lõppema? kas see on normaalne, et mul on 5-s nädal ja mul on menstruatsiooni taolused valus?
 
merca 02. detsember 2009, kl 22.09
esimese rasedusega "teadsin" (tunnetasin) nädal peale eostamist, et olen rase, varsti sõin ära kõik toored tikrid, teise rasedusega ei olnud mingeid sümptomeid peale päevade puudumise, kolmandal korral hakkasid meeldima kohupiim ja vein, neljandaga avastasin enda jaoks tsitruselised
 
J. 13. jaanuar 2010, kl 17.13
Tere.
Tihti on nii, et kui naine rasestub, ei jää tal päevad ära. Mul on küsimus, et kui päevad ära ei jää (aga eritis on vähene ja teistsugune kui tavaliselt), kui tõenäoline on siis, et rasedustest midagi näitab ?
 
E. 12. aprill 2010, kl 04.29
ma tegelikult pean alles rasedustesti tegema . mul muidu juba väga suuur söögiisu ja väsimus koguaeg . siis rinnad valusad . kõht ka kinni . nüüd peaksid kohekohe päevad hakkama aga kui ei siis arvatavasi olengi rase . kuigi mul veel sümptomeid .
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!