Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Raseduse sümptomid
 
.. 14. november 2010, kl 22.02
ei tea kuhu muret või juttu kirjutada. nimelt muidu tsükkel veidi sassis pärast pillide lõpetamist aastaid tagasi, nagu enne pille oligi. samas see aasta on enamus päevad olnud 30 lähedal hakanud.. praeguseks on 45 päeva möödas ei kippu ega kõppu. kõhuvalud, nädal tagasi olid esimest korda väga hullumeelsed naljakad, kurjad emotsioonid õhus..esimest korda nägin sellist käitumist endas.. ei tea kas soovisin rasedust või ei. palju pingeid on ka (üli)kooli lõpuga jm asjadega.

kõht tihti valutab palju. 2 testi teinud nädal ja kaks tagasi ei midagi.

loota, et lähipäevadel hakkavad päevad, rasedus või minna arstile kunagi nädalate pärast?
haigekassa kaarti ei oma, kõik on kallis ja palju tegemist.
võibolla mingi munasarja tsüst teeb kõhus valu? või kliimamuutus mõjub. suvel näiteks suure kuumusega tulid päevad nädal kaks varem. võibolla nüüd soojade ilmadega jäävad hiljaks? :D

nii totter olukord. vahepeal olin pingevaba ja ei mõelnud sellele, toimetasin oma asjadega.nüüd jälle sada mõtet peas. ei tea kas tasub veel testi teha või mitte.
 
buh 15. november 2010, kl 07.09
usun et võiksid teha testi...siis tead ms edasi mõelda...aga osta korralik test :)
 
.. 15. november 2010, kl 10.55
korralik test? biocard ja farmacia test pole siis korralikud? mõni soovitab lihtsalt tavalist ribatesti et kõige kindlam.. nu eks paari päeva pärast uurin.
päevadest ei midagi.
peale kõhuvalude on veel peavalu ja voolus veidi suurem.
 
buh 15. november 2010, kl 13.05
soovitan first signalit, kuid mitte kaigertit!
biocard on ka hea...ja üks plaattest ka, ilus lilla pisike plaadike oli :)
 
.. 16. november 2010, kl 11.02
täna kahjuks/õnneks hakkasid päevad. eks see oli stressi ja kliimasoojenemise mõju. nüüd kõhuvalu aga rahu majas. saab toimetada asjadega edasi pole segadust ja muresid topelt.
 
KaTsh18 01. detsember 2010, kl 19.26
Tere!

Mul on selline küsimus, et mul jäi 1 kuu menstruatsioon ära, mul ei ole mingeid sümptomeid rasedusest olnud, rindade kasvu, suurt söögiisu, jne...
Ma ei saa aru kas mul on midagi t6sist viga, või olen rase ? Rasedustesti ma pole teinud, kuna olen soomes ega tea millised siin need rasedustestid välja näevad.
Kui kellegil on sarnaseid olukordi, siis palun kirjutage mulle, tahaksin teada, mis minuga tegelikult toimub?? :(

Aitäh.
 
tictac 10. detsember 2010, kl 12.04
Tere. Mul on ka selline probleem , et ei tea nüüd mida arvata.
Oktoobri kuus olid mul päevad ainult 4 päeva (tavaliselt on u. nädal) Ja eelmine kuu pidid hakkama umbes 23ndal. aga pole siiamaani hakkanud. Alkohol ei lähe ka peale, Koguaeg on uni , Söögiisud(eriti magusa järgi) , Rinnad on suureks läinud ja ülitundlikud, neid on veel aga ma ei viici kirjutada rohkem . Kas ma võin nüüd oletada et ma olen lapseootel ?
 
tere 26. detsember 2010, kl 22.57
minul selline küsimus. kas naisel on võimalik et stressist jäävad ära päevad. teiseks kui ühed jäid vahele ja peaksid teised hakkama kestis see vaid kaks päeva. peale teist nädalat kui eelmised ära jäid tegi kaks testi . need olid negatiivsed. meeleolu muutusi jagub küllaga. söögiisu ka tõusnud natuke. . mis toimub ?
 
pirx 14. märts 2011, kl 11.20
sümtomid on: iiveldus, süda paha koguaeg, söök alla ei lähe, kõhuvalu(täpselt keset kõhtu), päevad ära jäänud(mingi kuu aega), peavalud, öösiti magada ei saa, aga päeval on kohutav uni. kas võib olla, et olen rase?
 
irf 14. märts 2011, kl 11.47
KÕIK OLETE PEAST RASEDAD HOOPIS !
 
j 14. märts 2011, kl 12.18
See on küll imelik, et söök alla ei lähe - mul on hoopis ebatavalised näljahood rasedana. Sinu sümptomid viitavad natuke ärevushäirele, äkki võivad sellega ka päevad ära jääda. Aga rasedustesti tee ikka!
 
Johhaidii 14. märts 2011, kl 14.23
Inimesel kuu aega päevad ära jäänud ja tuleb foorumisse küsima, kas võib olla rase, selle asemel, et test teha või arsti juurde minna. On ikka lambaid!
 
j 17. märts 2011, kl 15.16
Ähh, nüüd te sõimasite vaesekese nii ära, et ta solvus ja me ei saagi teada, oli ta siis rase või mitte...
 
Kadri 21. märts 2011, kl 15.35
Mul on apsoluutselt kõik tunnused ja kõige hullem on veel see et see on alles algus... a la 2 näd. Jube iiveldus iga liigutuse peale, kohutav! Arsti sõnul mingi toksikoos... mis edasi saab selgub alles järgmine nädal, perearst arvab et pannakse haiglasse, ei ole just riti hea kui nii hullusti on enesetunne...
 
p 22. märts 2011, kl 10.21
Toksikoos on jama asi jah - peaasi on siiiski loota, et kõik läheb hästi, täita arstide soovitusi ja katsuda see 9 kuud vastu pidada.
 
olen 23. märts 2011, kl 14.28
mina hakkasin vaatama et imelikult hakkas maitsema ketsup, liiga palju hakkasin seda paljalt sööma ja coka cola vihkaja hakkas seda ostama :D päevi polnud ka 32 päeva juba... rindadest ma eihakka rääkimagi, nagu hiiglased ja väga valusad. JA test positiivne. 5+4
 
tt 24. märts 2011, kl 10.23
Kokakoolat soovitatakse rasedana siiski pigem mitte juua, muide.
Kas teil on ka rinnad öösel valusamad kui päeval?
 
BB 25. märts 2011, kl 09.21
Mina ootan oma arsti aega mis on 4.04.

Põhimõtteliselt peaks olema mul 5+6, kui arvutada päevade järgi. Ja mul oli ka kolmandal nädalal iiveldus, isegi oksendasin, neljandal nädalal kõhuvalu nagu kohe kohe hakkaksid päevad, isegi praegu tuleb seda ette. Eks näis, mida arst mulle neljandal räägib. Ise loodan küll, et kõik on ikka korras ja muretsemiseks ei ole mingit põhjust :)
 
olen 25. märts 2011, kl 12.33
Oo okei, hea et ütlesid, on ka teada miks ei või juua?
öösel on muidugi rinnad valusamad, ilma rinnahoidjata kõnnid vetsu,, peab kätega rindadest kinni hoidma :D Ja kõhulimagamine on ka nii tülikas juba, rinnad jäävad väga ette.
 
tt 25. märts 2011, kl 14.08
Kofeiini soovitatakse tarbida kas mõõdukalt või üldse mitte. Aga kokakoolas on peale kofeiini igasuguseid värvaineid jm jama ka.
Ise olen peale kohvi (mõni hommik teen erandi) ja loomulikult igasuguse alkoholi loobunud veel näokreemidest, deodorandist, fluoriga hambapastast ja sodium lauryl sulfate'i sisaldusega šampoonidest. Söökide puhul vaatan, et ei sisaldaks kunstlikke värv- ja säilitusaineid. Mõni võib ju arvata, et see on liialdamine, aga linnakeskkonnas on see tegelikult ainus võimalus oma lapse tervise heaks midagi teha.
 
sdf 27. märts 2011, kl 13.23
mul on nädalaid üle nelja, kuid hetkel pole muid tundemärke peale selle, et päevad jäid ära. no veidi pea käib ringi.
 
nii 02. juuni 2011, kl 15.16
ma ei teagi aga mul kuuaega päevad ära jäänd,rinnad valusad natukene,olen päris mures..teen testi alles homme..muidu söögi isu on,paha olla ei ole..väsimust on öösel ei käi wc hommikul ajab pissile
 
* 09. juuli 2011, kl 19.33
Mul on päevad hilinenud paar päeva ja päevas on mul mõned korrad õrnemad kõhuvalud ning tupest tuleb ka kollakamat ja paksemat lima vms. Üks päev oli väga tihedalt pissihäda aga enam pole olnud. Söögiisu on mul alati, isegi siis kui kõht täis on, tahaks midagi näksida aga minu arust oli mul see ka ennem. Ärritun väga kergelt, isegi kui mingit põhjust otseselt pole(kuid need võivad olla ka teiste isiklike põhjuste pärast). Oskab keegi targem aidata, et kas peaks tegema rasedustesti või mis viga võib olla? Ja kas need nätavad ka õigesti?
 
maili 15. juuli 2011, kl 08.49
no see rasedustesti tegemine on küll mõne arvates nagu ma ei tea mis.... kui kahtlustad rasedust, tee test. mis mõtet on siin foorumis soiguda. ma usun, et meist keegi pole selgelt- ega ka läbinägija, et me oskaks öelda, kas oled rase või mitte...
 
Mutitädi 17. juuli 2011, kl 14.56
jah. ka minul mingi jama.. Päevad pole mul just teab mis regulaarsed, mis osaliselt ka diabeedist tingitud, kuid nüüd on päevad hiljaks jäänud juba 2 nädalat. Tegin testi. Oli negatiivne. Mingit raseduse sümptimite esinemist pole täheldanud. Vahekorras olin umber 5 päeva peale viimaste päevade lõppu. Testi tegin eelmisel nädalal, eks teen ühe veel igaks juhuks. Olen olnud 3 korda ootel ja kõik korrad on asi ärakukkunud.. samas olen kõik need korrad ka tundnud, et olen rase. Hetkel.. ei midagi.. olen mures sest kui tõesti rase siis tahaks ikka korralikult seda teha.. aga jaanipäev oli ja pidu sai kah:S
 
M. 23. september 2011, kl 19.26
Loen siin neid postitusi ja värisen. Kuidagi ei julgeks veel rasedust kahtlustada, päevadeni on veel ikka natuke aega. Kuid juba üle poole nädala olen WC väga väga tihe külaline, söögiisu on täiesti muutunud - ei taha hetkel süüa või kui tahan siis on mingid isud, iiveldusest ei hakka rääkimagi. Kehatemperatuur on juba pikemat aega üle 37, kuigi viimane on tavaliselt alati olnud täiesti normpiirides. Tujumuutused on veel eriti sagedased.
Ja muidugi kuskil alateadvuses on mingi imelik tunne, et võib-olla tõesti olengi rase?!
Mis teie siin lugejad arvate, kas on võimalik rasedus või lihtsalt liiga palju kokkulangevusi? :)
 
33 24. september 2011, kl 14.19
Kõige lihtsam- ostke apteegist test, need peaks olema kättesaadavad kõigile.
Endal hetkel 6n ja olek on kohutav:( ,võrreldes esimese rasedusega, mil polnud ei iiveldust, isu-ega lõhnamuutust,kõhuvalu ega väsimust. Nyyd aga ei suuda voodist tõusta, täielik väsimus ja uimasus,kõhuvalu, pissihäda pidevalt, kõik lõhnad ajavad iiveldama, midagi syya ei saa,,,,ainus mis olukorda veidi leevendab on jõhvikamahl ja piparmynditee. Ma ei suuda seda olekut enam taluda ning olen otsustanud katkestada.
 
6+ rase 24. september 2011, kl 21.35
Minu sümtomid - külmavärinad, pidev pissiäda,temperatuur 36,9 - 37,2 , väsimus, isud, Päevad jäid 2 päeva hiljaks , tegin testi ja sain vastuse oma küsimusele.
 
A 24. september 2011, kl 21.37
Tegelikult on vist testil ja testil ka vahe, mõned päevad enne tehtud ribatest ei näidanud aga plaat test hiljem näitas kaht triipu.
 
tere 05. oktoober 2011, kl 07.56
mul selline küsimus,kui mul on viis päeva juba nii halb olla(iiveldus,ooksendamine,julm unekas,silme eest kisub mustaks),et võiks arvata,et rase oleks,kas siis test näitaks positiivselt?enamjaolt testidel kirjas,et kasutada kasvõi ühe teada oleva,,päeva,, ärajäämist. aga kui mul on viis päeva ennem teada olevat ,,päevade algust,,kehva,siis kas ta ikka näitab midagi w,kuigi väidetakse,kui rase oled,siis näitab kindlasti.....

targemad neiud andke nõu !!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!