Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rasedus
Raseduse sümptomid
 
kadi 13. aprill 2010, kl 22.25
kumb jääb enne kas jäävad rinnad valusaks või jäääb memts ära kui oled rase ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
 
Sigrit 14. aprill 2010, kl 18.43
Tere,
Nädal peale vahekorda oli jube iiveldus ja siiamaani on see. Samuti käib ka pea ringi, kõht valutab koguaeg nagu hakkaks päevad, hakkasidki aga oli nii natuke aega ja mingit pruuni värvi. Uni on ka kogu aeg ja alaselg ka vahepeal valutab. Tegin testi aga see oli negatiivne, millest siis need sümptomid kõik, et oleks ikkagi rase????
 
kelly 14. aprill 2010, kl 22.17
kumb on enne kas jäävad päevad ära või hakkavad rinnad valutama kui nt rase oled
 
ann 20. aprill 2010, kl 14.33
Pärast teist nädalat: rindade hellus, sage pissihäda, üksikud krambid alakõhus
 
K 06. mai 2010, kl 17.35
Mul rinnas mingid kõvad valusad tükid , tihe pissihäda, kõht valutab juba söömisest, aga ikka sööks edasi . Keegi oskab öelda mis võib olla ?
Arstide sõnul ma lapsi ei saa.
 
janely 06. mai 2010, kl 17.45
Kas sul on tehtud viljakuse testid,et ütled,et lapsi ei saa mine apteeki osta test ja saad teada kas oled rase või ei.
 
mina 10. mai 2010, kl 13.40
mina arvan ka et olen rase. Enne algavaid päevi oli kaks sellist punast päeva. Ja nüüd on juba õigetest algavatest päevadest möödas 4 päeva ja ei midagi. Kõhus on toonused ja valud. Ainult magaks.Muud erilist ei olegi.
 
janely 10. mai 2010, kl 14.08
Mine apteeki ja te test saad teada kõike mõtekam on minna arsti juurde..
 
... 21. mai 2010, kl 09.54
Mul on selline mure, et mul on rinnad tundlikud, päevad pole veel alanud, mingi paar päeva hilinenud, söögiisu on suurenenud, tujude kiire muutus( näiteks üks hetk on mul hea tuju, siis järsku nagu hakkaks nutma, siis aga järsku selline tüdinenud olla ja siis hoopis närviline ).
 
mmm 21. mai 2010, kl 13.31
päevad jäid ära,rinnad on tundlikud, kõht hakkas valutama nagu päevade ajal,arvasin et tuleb varsti päev,ootasin ja ootasin.agaei tulnud. kõht valutas imelikult,vahel torgib valu. tegin rasedustesti ja tulemus oli positiivne. Rasedus oli umbes 4 nädal. Praegu on 5 näd,jube iiveldus,oksendasin palju,söögiisutu. :( Oksendasin 9 korda päevas :S ma ei saa enam nii kannatada. Plaanis teha aborti :(
 
:) 21. mai 2010, kl 16.16
Aga minul kõigi kolme raseduse esimene tunnus hoopis see et kohvilõhn ajas öökima :) siis väsimus, päeval ikka mitu korda tuli tukk peale.
Ja rinnad läksid suuremaks ja pehmemaks:P
 
janely 23. mai 2010, kl 17.59
Minu poja sündis 33+6 ja oli enneaegne ja peaaegu kuu aega Tartu lastehaiglas Luunini6.
 
xoxo 25. mai 2010, kl 15.40
vabandage mul on päris loll küsimus aga kas raseduse ajal on päevad või ei ole
 
janely 25. mai 2010, kl 19.29
Tere!!!On küll võimalik.
 
Dawe 26. mai 2010, kl 16.37
Hetkel 9-10nädal. Tihti tunnen kuidas kõhtu lööb kramp või siis kõht valutab nagu päevade ajal. Söögi isu oli mõne nädala alguses, nüüdseks tahan väga vähe süüa kõht saab ruttu täis. Haisude vastu pole eriti tundlik, suurt väsimust ka pole, pigem nagu laiskus oleks peal. Oksendanud pole ainult vahel hästi kerge iiveldus... Ja tissid polnud väga valusad vb ainult katsudes ehk sellest tingitud et mul suured ja tundetud rinnad :P
Meeldivad kõik hapud asjad pluss palju puuvilju ....jne
 
muska 28. mai 2010, kl 16.55
raseduse 4-5 nädalal (kui oli kahtlus, et äkki rase), siis oli päevadevalu moodi kõhuvalu ja rinnad läksid hellaks juba nö.3 nädala paiku ehk siis enne oodatavaid päevi, mida ei tulnudki. 6 nädalal oli kahel päeval hommikuti väga imelik tunne, seest õõnes ja süüa ei tahtnud midagi, samuti ajas hammastepesu öökima. nüd 7 nädal ja paha enam ei ole, ainult rinnad hellad, vahete-vahel kõhuvalu hästi imepisike, aga muidu ei saa arugi, et miskit toimuks. samuti on söögiisu nagu enne vanasti :D
 
veel üks arusaamatu 03. juuni 2010, kl 21.18
ei teagi, mida arvata, osad tundemärgid ütlevad-olen rase. sisetunne kahtleb, sest selliseid tundemärke on mul ennegi olnud. Kuna mul on müoom, siis käitub keha aega ajalt ikka nagu oleksin rase. Päevad pole ära jäänud, on regulaarsed ja 5-6 päevased. Ainus asi, mis kahtlust äratab ongi valusad ja suurenenud rinnad. Käisin poolteist kuud tagasi arstil, siis UH rasedust ei näidanud, arst määras pillid Cerazette, olengi nüüd neid tarvitanud ja päevad olid nagu ikka.
Testi pole veel teinud, aga ilmselt tuleks oma südamerahustuseks teha või veel parem- tuleb arsti juurde aeg kinni panna.

Võis ju muidugi juhtuda, et arstil käies olin 1 nädal rase ja UH ei näidanud seda.
 
maria 23. juuni 2010, kl 05.50
loen ja loen ning tekib tunne et tuleb ka test teha-alaline iiveldus,rinnad hellad,ja kuidagi imelik tunne kõhus,päevad nagunii ebaregulaarsed nendega arvestada ei saa
 
Z 29. juuli 2010, kl 11.20
mul on 2 nadalat jube iiveldus tunne 24/7...test naitab ikka et on negatiivne, süüa ei suuda midagi, vägisi ainult ja siis pärast on jube paha olla - toidulohnad ajavad koik sydame pahaks....eks nais kas on viirus voi mitte ;)
 
ö 30. juuli 2010, kl 07.32
8 päeva tagasi pidid mul päevad hakkama, aga ei ole hakanud. Siis tegin testi ka kuna tunne on selline et olen rase-negatiivne. Voolus on suur ja hambapesu ajab öökima, äärepealt oleks täna hommikul oksendanud selle peale. Juhuslikult kaalusin ka nädal tagasi, olin 4 kilo alla võtnud. Ja nüüd 4-5 kilo juurde tulnud tagasi. Sööma olen ka kuidagi palju hakanud. Pissimisega on nii et niipalju kui joon siis niipalju tuleb kohe välja ka. Nibud on valusad. Enne tundsin et jää või jala pealt magama, nüüd jälle vastupidi, hommikul kell 6 juba üleval ja und pole. Imelik tunne alakõhus-ei oskagi kirjeldada. Punnis vms.Hee hee eile vaatasin youtubest ühte videot ja hakkain nii ulguma et vähe pole. Palun teile ka->
http://www.youtube.com/watch?v=rkHsD1JAywQ&feature=related
See koht kus lõpus video hakkab, issand issand:D
Eks ma ootan edasi siis ja vaatan mis saab, tundub mõtetu osta jälle rasedustest- kannatan väheke veel:)
Aga teistele rAsedatele-Edu! ja olge rõõmsad !
 
E. 30. juuli 2010, kl 22.04
Minul on hetkel 3 nädal. Tunnen, et iga väiksem liigutus väsitab mu pool surnuks. Söögi isu ei ole absoluutselt. Põhimõtteliselt peaks ju seda isukest olema küll ja küll. Oma lõhnaõli ei saa kasutada, sest selle lõhn ajab südame pahaks. Hommikusi oksendamisi pole olnud, kõigest iiveldab ja seda pealmiselt õhtuti. Oo ja muidugi millised tujud ja nende kiire muutumine. Mu elukaaslane ei suuda minuga praegugi järge pidada mis siis veel saab kui rasedus hakkab poole peale jõudma või lõppu :D!!! Igaljuhul edu ja palju tervist kõigile!
 
N 30. august 2010, kl 14.26
Tere!!

Osa tunnustest täitsa olemas..vahel iiveldus..jube väsimus nii kui ennast natuke liigutan, söögi isu, rinnad valusad ja nagu natuke kaalus juurde võtnud, kõht vähe paisunud(kuigi arvasin et see lisakilodest).aga kuna päevad on regulaarsed, peaaegu päevapealt täpsusega, ka rasedustestid on negatiivsed. Kas võib olla võimalik et siiski olen rase?? kas on võimalik et test seda lihtsalt ei näita???
 
kikukene 03. september 2010, kl 19.20
Ikka on võimalik:) tavaline apteegist ostetud rasedustest hakkab rasedust näitama päevad hiljem, kui sa rasedaks jääd..ja isegi siis tuleb ikka kindluse mõttes mitu testi teha :) niiet, tee veel üks test!
 
Ülemõtlemine 19. september 2010, kl 14.19
Kas mõndadele ei tundu, et nagu üle mõtleks, nt. et tunnen alaseljavalu? See ei tähenda, et sa peaksid kohe rase olema. Pealegi pole loogiline, et mingi tibatilluke su selja haigeks teeks. Kui mul on vaja kogu aeg peldikus käia, ning kui mul paar korda vahele jääb, on midagi korrast ära ja ma olen rase?
 
muu 24. oktoober 2010, kl 03.36
Need, kes alles pärast 5ndat nädalat testi tegid või üldse mõtlema hakkasid raseduse peale... kas teil siis päevad ikkagi toimisid? või kuidas te varem rasedust ei "kahtlustanud"?
ja kummaline on veel see, et kui päevad ära jäid, tegite testi ja juba neljandat nädalat rase - ometi ovulatsioon peaks ju toimuma 14 päeva enne uut menstruatsiooni?
lihtsalt tunnen huvi...
 
S. 25. oktoober 2010, kl 19.20
mida te aina arutate,kas olete rase v ei...sümptomid ei pea sugugi rasedusele viitama....kõige lihtsam,tehke test... v ka mitu,kui kahtlete ikka...teine inimene ei saa ju teile kindlalt väita et olete nüüd rase v ei...selleks ikka vaja test teha v arstile minna...kui üks test on neg,tehtke veel teine nt näd aega hiljem...kui see ka neg siis arvata on et te pole rase...aga kui tahate veel kindlam olla minge arstile...minu arvates see foorumis heietamine sümptomite üle,teile ikka seda ei kinnita,kas nüüd olete ikka rase v ei ole...
 
mew 03. november 2010, kl 15.20
Pigem on naljakas lugeda, et mõned on siin 1.nädalat või 2.nädalat rasedad, sest rasedust hakatakse lugema viimase menstruatsiooni algusest. Seega, kui rasedustest tehakse, peaks 4 nädalat juba täis olema (võttes tsükli pikkuseks 28 päeva). Kuidas saab siis inimene juba 1.nädalal lõhnatundlik olla või iiveldada? Siis on alles viimane menstruatsioon käsil.
Paljalt sümptomite põhjal endale rasedust külge pookida pole ka mõtet, viirushaigused, külmetused, päevade alguse ootus... sageli sümptomid samad.
 
Kizka 04. november 2010, kl 14.08
Tere.Mul on nii, et tihti on väsimus peal, käin tihedalt pissil, söön päevas väga harva ja vahel jällegi meeletult palju.Olen paar kilo alla võtnud.Nädal tagasi tegin rasedustesti mis näitas negatiivset.Rinnad nibud on suurenenud ja tumedamaks läinud ning sügelevad(rinnanibudelt tuleb ka nahka ja eritist).Kas on võimalust, et olen rase?Või võib see ka mingi allergia olla, sest tervel kehal on tekkinud imelikud punnid, mis sügelevad.
 
hehh 08. november 2010, kl 00.07
minul päevad hiljaks jäänud ja alakõhus valu - meenutab päevade valu...muud ei midagi ... rasedust 4+4...paari päeva pärast teen veel ühe testi :D
 
Küsiks ka nõu: 11. november 2010, kl 13.21
Mida arvata sellest: kõht tundub kinni ja pinges olevat, vahepeal ka sellised nõrgad valusähvatused (kuid neid on mul ka varem olnud). Eelmine menses lõppes oktoobri viimase päevaga ja peaks uuesti algama novembri eelviimasel nädalal. Söögiisu suurenenud ei ole, iiveldama ka ei aja, väsimust (sellist mis ei lase vahel voodistki tõusta) ka ei ole. Kuid kahtlus jääb, kuna olen paar korda olnud oma partneriga katkestatud suguühtes. Kui suure tõenäosuse see annab?? Mõtlesin küll, et ootan päevad ära. Kuid arvamused on siiski oodatud. Ja kas on võimalik, et mingid sümptomid löövad välja kohe esimesel nädalal?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!