Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
Ilusad laste nimed
 
emme 28. august 2010, kl 18.00
MIA-LORENA :)
 
kerli. 08. september 2010, kl 17.29
Enda tulevastele lastele panen kindlast nimedeks

Violeta ja kas Edward või edmund :)
 
Getter 08. september 2010, kl 17.50
Olenemata kellegi kriitikast eespool ja seda ilusate nimede loetelu lugedes tundub mulle ikkagi et meie laste jaoks on ilusaimad nimed ikkagi harjumuspärased.
Poistele näiteks Margus, Markus, Marko, Teet, Ott, Siim, Uku, Ants, Jaan, Tiit, Teet, Peeter, Sulev, Einar, Eerik, Veiko, Valter, Tõnu, Mats, Mati jne jne. Ilusaid tavapäraseid eesti nimesi on ju tegelikult nii palju mille vahel valida. Milleks ma peaks midagi veel otsima hakkama. See ei teeks tõesti mu lapsi paremaks. Kahjuks endal veel ei ole.
 
TT 27. detsember 2010, kl 19.33
tüdrukule: desiree, lakendra, rika, agnia, britt, iris, adoree, geili, loara, gabriele ning amerii
Poisile: miikael, stefan, trevor, robert, aron, eget, eugen
Ükskõik kui välismaised need nimed ka poleks, on need väga ilusad!
 
emps 30. detsember 2010, kl 11.53
Meil oli nii et ei teadnud kas tuleb poiss või tüdruk, otsustasime et ootame kuni laps sünnib, sündis pojakene, vaatasime lapsele otsa ja ütlesime igasuguseid nimesid ;) noo ükski ei läinud lapsega kokku, ja siis tuttav pakkus nime KERMO, vaatsime last ja ütlesime nime, noo peaagu sobis, siis aga muutsime nime GERMO ja bingo, tuligi lapsele nimi (mulle meeldis nimi PÄRTEL, aga sugulased keelasid panna).
 
võrust 02. jaanuar 2011, kl 15.55
Mulle meeldib selline nimi nagu MARKUS.......Enda pojalegi selline nimi pandud:)
 
ema 17. jaanuar 2011, kl 00.46
Minu laste nimed on Lara, Lana (kaksikud) Laura ja Lilian (hyydnimi lapsep6lves Lili aga kui suureks saab siis Lilian,Lili ei sobi vist enam täiskasvanule). Tean ka seda et Laura on suht ära leierdatud aga kuna minu mehe lemmik laulja on Laura Pausini ja raseduse ajal muud ei kuulanudki siis Laura sobib temale eriti hästi.
Kunagi oli minul yks tuttav kelle nimi mulle väga meeldis:
Reina (tähendab mingis keeles kuningannat)
Poiste nimedest minumeelest Nicholas on väga ilus nimi.
 
ema 17. jaanuar 2011, kl 00.56
aa,ja mu mehe 6dede nimed on ka minumeelest väga ilusad: Arian ja Midia
 
rallu 18. jaanuar 2011, kl 18.03
Katariina-Maria tütrele
 
Helena 05. veebruar 2011, kl 22.02
Mulle meeldib välismaistest Lily (Lilian või Liliane), Izabel ka.
Aga eestimaistest Miina või Anna sobib alati:D
 
Mina 08. veebruar 2011, kl 21.09
Minu laps saab poja korral nime kindlasti lapse isa järgi,kas siis Jan või siis täpselt nagu mu mehel-Janno.Võõramatest nimedest meeldib Enrico näiteks.
Tüdrukule paneks näiteks Rahel,Aurelia,Kendra,Eleri,Sarah.
 
ketu 11. veebruar 2011, kl 17.29
usun, et oma tulevasele tütrele panen Mia-Loree või Nora-Ly
poisile aga Darion, Enrico või Trevor
 
võõrsil 16. veebruar 2011, kl 22.34
Endal sündis mõned nädalad tagasi neiu ja nüüd ikka veel ei leia nime,mis sobiks talle.Kuna elame perega inglismaal,siis tahame nime,mis oleks lihtne,ilus ja naiselik eestis ja ka siin uk-s. Hetkel on välja valitud sellised nimed Sandra,Birgit,Johanna,Kaisa,Liilia,Lily,Rebeka,Helena,Isabel ja Anete. Minu vanemal pojal on nimeks Markus ja see on lihtne ning mehelik nimi nii uk-s kui eestis. Peale seda kui poja oli nime saanu,siis läks see nimi vastu meie tahtmist eestis popiks (sest mulle ei meeldi,et iga 2 või 3 on Markus,Marcus....eriti koolis,lasteaias oleks nõme kui ühes klassis,rühmas on 2-4 Markust).Muidu on veel poistel sellised ilusad nimed nagu Rasmus,Arnis,Martin ja Karl.
tiiu27 17. veebruar 2011, kl 23.32
poisile-kevin.randy tüdrukule-elgitha.lorena.
 
H... 04. aprill 2011, kl 23.15
Tüdruku nimedest on ilusad Meribell ja Deliisa, Poiste omadest meeldib Thomas
 
ehmunud 07. aprill 2011, kl 22.37
Siin kommenteerivad küll ainult 3 Eesti idioodid vist. Või lapsed.
 
Sheherezade 07. aprill 2011, kl 23.24
Maali oleks ilus tüdruklapse nimi :)
 
Sheherezade 07. aprill 2011, kl 23.34
minu poja nimi muideks on ka Mirko
aga Türgis on kasutusel nii mitmed eesti nimedega sarnaseid nimesid ;)
Nt:
Emre---Imre (paremal siis Eesti nimed)
Leyla----Leila
Melike----Merike
Malika----Marika
Can,Kaan----Jan,Jaan
Mert----Mart,Märt
 
k 15. aprill 2011, kl 16.49
Minu vanavanaisa oli Kennu. Tema järgi pandi minule nimeks Kennet ning oma armsale tirtsule panin nimeks Kene. Lihtsuses peitub võlu minu arvates. :)
tiiu27 16. aprill 2011, kl 15.05
elgitha-tüdrukule.randy-poisile
 
arieta-ramona 23. aprill 2011, kl 11.17
neid marguseid on väga pallu siin eestis. pange parem oma lapsele nimeks arieta-ramona. tundmatu nimi, aga siin kandis veel tundmatu nimi. küll see nimi kunagi kuulsaks siin saab.
 
Sheherezade 28. aprill 2011, kl 00.51
mu vennanaine rääkis,millised nimed olevat popid olnud tollal,kui teine laps oli tulekul,oigemini ebaloomulikud,sest need olid ju reklaamidest pärit :

Omo,Ariel,Tide, Mallor,Felix,Millenium,ei mäletagi mis veel olid :D
ja nemad siis mu vennaga naljapärast ütlesid korduvalt,et ,,paneks lapsele nimeks oige Viva-Color,, :P

aga kas keegi on pannud oma lapsele sellieseid nimesid? ;)
 
kata 29. aprill 2011, kl 15.57
Jan-Jürgen,Eliise-Kädi,
 
kata 29. aprill 2011, kl 16.01
nt veel McKenzie ja tüdrukule McLeane(häälduses siis mäkkensi ja mäkliin)
 
nimetu 29. aprill 2011, kl 22.33
Nimedega on raske jah - panna midagi sellist mida kellelgi teisel pole...

Sirlin, Balsamiine, Marienna, Melery, Gertreen, Sereny, Eliny, Merica, Madeliine, Melicia, Roosmarine, Emilicia, Mirthe, Marmelyne jne.

Poistenimesid on tunduvalt raskem genereerida...
 
Pisike 30. aprill 2011, kl 20.39
Minu meelest on lahedad nime tüdrukutele Bärbel ja teine Henessi .Poistele Robin ,raimond ja Henry..D:
 
Pisike 30. aprill 2011, kl 20.48
Minu meelest on lahedad nimed tüdrukutele Bärbel ja teine Henessi .Poistele Robin ,raimond ja Henry..D: Loodan et meeldivad .
 
Mm. 17. juuni 2011, kl 14.10
kurimutt Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ferenc
> STEVER
> jorven
> ruven
> roger
> Santeri
>
> Getteli
> Cärol
> rogert
> Stenar
> pange ennas
> t põlema, emmed. teie keelepeeretusi ja vaimusünni
> tisi on valus lugeda. veel valusam ja häbi on laps
> el endal tulevikus kellelegi oma nime tähthaaval h
> ääldada ja selgitada, miks ta vanemad nii tegid. J
> a eriti õudne ja piinlik on neil, pehmelt öeldes s
> ea ja lamba ristamisel saadud nimevärdjate omanike
> l, võõramaal selgitada...öäääk. on ikka tõesti kah
> ju, et haridus on kallis ja originaalne olla tahmi
> ne nii suur, et sellele kõigele mõelda ei oska või
> ei taha.


cärol või carol, sellega ma küll nõus olla ei saa, see ongi välismaa nimi, seda pole raske kirjutada, ega hääldada!!
 
laura. 28. juuli 2011, kl 20.30
Minu isiklikult on lihtne nimi : Laura. Vahepeal see häiris küll mind,et nii paljudel on see nimi.Kuid nime saab huvitavamaks teha Laura-Lotta,Lauren,Lauriana.
Mu õe nimi on Leviise, tulnud nimest Loviisa, ja siiamaani pole ma ühtegi Leviiset veel kuulnud ka.
Endale meeldivad keerulisemad nimed,aga tavalisemad nime mis mullegi meeldivad on :Maris,Elerin,Luisa,Karl,Martin,Sander,Ragnar,Daniel,Sofia,Tim,Robert,Liina,Maria,Stefani, Kätriin,Eliis,Helen,Marko,Mario,Mairo,Mark,Kris või Chris,Robin/Robyn,Kelin,Romet,Aliis,Anete/Annete/Anette/Annette,Angela,Anna-Maria,Emiilia,Egert,Evert,Hans,Hugo,Ingela,Ingmar,Johanna jt.

Mu klassiõdedel on ka huvitavd nimed : Robyn-Stefany,Melani Hanna Britt,Andrea ning Margó,Kertti,Emily-Hestia . (:
 
jep 15. august 2011, kl 17.39
kata Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> nt veel McKenzie ja tüdrukule McLeane(häälduses si
> is mäkkensi ja mäkliin)


Ja siis veel Mcleod (nagu Mcleodi tütred ning "makkaiver" jms jamps).
Milleks sellised nimed, mis ei sobi siia (Eestisse) ei kultuuriliselt, häälduselt kui ka kirjapildilt?
Jube, mis nimedega eesti vanurid 50 a pärast Eestis elama hakkavad - kõik puha välismaiste nimedega.
Miks te nii väga tahate olla keegi teine, mitte eestlane, milleks teile need välismaised nimed, kui eestlasele sobib ikka eesti nimi?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!