Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
Ilusad laste nimed
 
johanan 19. august 2011, kl 02.03
ma arvan et üks maailma ilusaim nimi on : Delisa-Johanna ja poisi nimi oleks siis : Bruno
 
Siq 26. august 2011, kl 18.50
Kuna mul mees valismaalane, siis olen oma lapsele niemvalikuga vahekene paidlikum. Vaga meldivad sellised nimed:

Alice
Berit
Bianca
Daniela
Friederike (loe Frederike)
Francesca
Mia
Martina (praegu kui proovin siis ka Mia-Martina pole paha)

Aleksander
Bastian
Sebastian
Florian
Henry
Oliver
 
miina 20. september 2011, kl 20.21
minu arust on väga väga omapärane isikupärane,huvitav ja tohutult ilus nimi roberta .selleson mingi jõud väga ilus nimi ja poisile oliver
 
mmm 08. oktoober 2011, kl 15.57
pole kunagi lapseootel olnud ega tea, kas perekoolides vms ei räägita nime valiku teemal? mul on jube piinlik ja kahju lugedes esimesse klassi minejate nimekirju, kahju lastest, kes ei suuda oma nimesid välja hääldada ega kirjutada, piinlik nende vanemate pärast.
nimi peaks olema :
- kuulmise järgi õigesti kirjutatav
- rahvusvaheliselt normaalne
- seostatav vanavanemate vms-ga
- sobiv ka vanemale inimesele
- kokkusobiv lapse perekonnanimega
- soovitavalt mitte olema 10 nime hulgas, mida viimasel aastal on kõige enam pandud (lapsel on endal parem, kui ta on pisut haruldasem)
- omaette nimena kasutatav (mõnd last hakatakse kutsuma kohe hüüdnime järgi, sest õige nimi on kas pikk või keeruline)

ja kuna lapseootel naise aju pidi pisut taandarenema, siis soovitan nimed enne valmis mõelda ja sõpradelt kriitiliselt nõu küsida :)

(ise juba olen seda teinud)
 
n 09. oktoober 2011, kl 21.28
mmm, sul vist ajast ja arust "müüdi" arusaam seoses raseda naise ajuga? Võiksid veidi kaasaegsemat informatsiooni otsida, kasvõi googeldades :).

Selles osas on aga neil õigus, kes ütlevad, et nimi olgu kergesti hääldatav, mitte ülipikk, perekonnanimega sobiv, milleks need 2-3 lisanime? jne.
Viimasel ajal on kombeks panna lastele välismaist nime, no milleks?
Eesti nimedest saab valida väga ilusaid nii poisile kui tüdrukule.
 
mmm 10. oktoober 2011, kl 07.52
n, võimalik, et mul on vananenud andmed :) aga mulle meeldib see teooria, kuid aitäh viitamast - otsin uuemaid arusaami ka :)
 
(**) 25. oktoober 2011, kl 14.26
Poisile ilus nimi on Kalvin ja tüdrukule Kateriina.
 
Urr 14. november 2011, kl 23.49
Siin vist enamus tõesti kolmas või neljas Eesti. Ma naersin ikka kõvasti neid nimeebardeid lugedes:D. Kas teil on HÄBI panna eestipärast nime? Miks peab nimi sisaldama x, y vms? Ei pea ju tingimata panema Kusti või Ants. Saab ka eestipärast nime huvitavaid leida ja mõelda. Aga andke andeks Lakendra, Trevor... mul ei jäänud meeldegi,mis jubedusi siin veel oli.
Ja Sandreid, KArle, Markuseid( Marcus:D), Eliisesid, Henrisid, Laureene ja isegi neid Jubedaid Trevorinimelisi on kõik kohad täis juba.
Mis teil viga on küll???
 
seep 10. detsember 2011, kl 12.31
Intelligentse vanema tunneb tõesti tänapäeval ära lapse nime järgi. Prützillade ja Cevinite ema on geelküüntega beib ja issi jõumees Jõnnu. Juhanite ja Maride vanemad haritud ja kultuursed eestlased.
 
oeh 10. detsember 2011, kl 12.41
Siinne valik võttis suu lahti. Ma tahaks loota, et keegi tegi nalja. Või kas tõesti tulevikus nii lihtne vahet tegemine ongi. Idioodi tunne nime järgi ära. Lollakatel vanematel, kes neid naeruväärseid Donna-Deliizasid nimeks panevad, ju tarka last ei kasva.
 
:) 11. detsember 2011, kl 09.09
Delisa ja Bruno... öööks. Nimemuutmine saab aastate pärast riigile tulus äri olema.
 
Kathy 01. jaanuar 2012, kl 18.40
SELILY (või Selili, Seli-Ly jne...) - tüdruku nimi (mis kõlab nagu Eesti keeles sõna - selili.) Kui esimest korda kuulsin, tundus imelik, aga samas, kui ära harjuda, siis päris kena nimi.
Samuti meeldib mulle tohutult nimi - KRISTELLA (tuletatud nimest Christella, kuid selle eestikeelne versioon meeldib mulle palju rohkem).
Üks haruldane nimi on veel kahest nimest tuletus - ANNGRET.
Mona, Mimi, Pippa ja Mila on nimed, mis on samuti haruldasemad, kuid võivad (kasvõi mõne teise nimega koos) päris hästi sobida.
Näiteks Mimi-Mari on armas nimi.
Kuid tegelikult armas nimi, või mitte, peaks mõtlema ka sellele, et needsamad Mimi-Mari või Seli-Ly saavad kunagi täiskasvanuteks ja siis on lihtsalt "nummi" nimi enam tähtsusetu.
Ma olen tõsiselt mõelnud, et kui mina tütre saan, võiks ta nimeks Kristella saada. Võimalikud nimekandidaadid on veel Isabel & Mona :)
 
* 03. jaanuar 2012, kl 22.26
Aitan ka omalt poolt kaasa mõne nimega, mis ehk veidi vähemkasutatud, kuid isiklikult meeldivad.

Poisile:

Ergo
Romet
Kustav
Kalle
Adshi
Tomo
Tim

Tüdrukule:

Assol
Reena
Kärt
Marit
Agnes
Berit
Dora
Deborah
 
roobert 05. jaanuar 2012, kl 01.12
poisile tuleb ikka vello nimeks panna
 
roobert 05. jaanuar 2012, kl 02.13
Dick Johnson Dallas on ka äge..

ja muidugi Anti Suhu
 
:) 14. jaanuar 2012, kl 00.41
endale meeldib Sofia Aleksandra
 
tädike 11. veebruar 2012, kl 22.48
Mina paneks Esme,Mona,Hannah või poisile Anton,Raul,Robert
 
anzuzu 19. veebruar 2012, kl 19.12
Minu soosikud tydrukute nimed on : GEILI, HELEEN ( olen ka ise rase ja kavatsen kumbagi neist panna tydruklapsele nimeks )Palju edu sulle lapse nime valimisel, ;)
 
lala 13. märts 2012, kl 18.29
Renesmee , Sofia tohutulu meeldivad need kaks :)
Kristo , Gert , Andri
ilusaid nimesid on palju...
 
Halliki 16. märts 2012, kl 16.12
Minu arvates on minul v2ga huvitav nimi.
alguses kui v2ike olin, siis see mulle eriti ei meeldinud, aga nyyd meeldib .

see on puhas eesti nimi...aegade algusest:)

Halliki
 
lala 04. juuli 2012, kl 14.37
minule isiklikult meeldib väga nimi karl-brandon või lihtsalt brandon - poisile, tüdrukule meeldiks panna kristelle, crisabell,naomi:)
 
Nadezda Blohina 04. juuli 2012, kl 21.57
 
tüdruk 06. juuli 2012, kl 23.43
Leann on hea nimi :D mulle meeldib kuna see minu enda nimi ja ma eriti ei tea kedagi kellel oleks ka selline nimi :D
 
Hanna 09. juuli 2012, kl 13.48
Pooldan ise ka selliseid lihtsaid eestipäraseid nimesid, mitte mingeid kreekapuusid, mida ei suuda isegi kokku hääldada. Meil peres kolm tüdrukut: Hanna(mina ise siis), Eeva ja Helena, sugulastel tüdrukud Anu, Ann, Epp, Tiina, Minna, Maarja-Liis ja poiss Rait. Naabritel Gerda-Liisi, Karl-Erik, Markus. Marleen on ka ilus tüdruku nimi. Poiste nimedest meeldib Oliver.
 
vanaema 13. juuli 2012, kl 15.25
-Egle ja Edvin,ega siis R-täht veel meest tee,eks meheks peab ikka saama ise oma tegudega
 
postikana 17. juuli 2012, kl 01.08
Minu tütre nimeks sai Rahel. Aga väga meeldib veel nimi Saskia. Sobib eriti, kui perenimi algab ka S tähega:)
 
Murakas13 17. juuli 2012, kl 09.43
Omaltpoolt ka mõned kenad nimed :
Poistele :
Kevin
Andri
Alvin
Georg
Dennis
Tüdrukutele :
Angela
Daisy
Cäroly
Saskia
Ja siis üks võõramaalasest nimi (isemõeldud) : Lily-Candee
Minupoolt suured tänud, loodan et leidsite endale siit mõne kena nime, mille oma väiksele pisipõnnile nimeks panna ! (:
 
Murakas13 17. juuli 2012, kl 09.50
LP Roobert- Nagu Te väidate, et Dick Johnson Dallas mingi nimi on, siis ma arvan, et seal on rohkem väärsõnu kui puhast nimegi! Enda lapsele te võiksite sellise nime panna, kui te ise aru ei saa, kui imeliku nime te sõnavara kasutusse võtate! Lausa HÄBI peaks olema selliseid sõnu internetti kirjutada. Ja ma arvan, et Anti Suhu pole ka mõni eriline nimigi! Palun ole internetis viisakam, siis ei tule ka probleeme.. Nagu tead, siis ebaviisakus ja probleemid käivad käsikäes!!
Murakas13- Marciella!
 
evvu 17. juuli 2012, kl 09.53
Mulle meeldivad nimed! :P
Hästi tehtud, semukene!
 
Annu 25. juuli 2012, kl 20.10
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!