Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
tunni hind
 
algus 29. juuli 2010, kl 19.29
Üle 300m2 maja remont, 80-te algul ehitatud, kivi, paneel.
100m2 põrandate vahetust, põrandaküte, keskkütte vahetus, katla vahetus, veetorustiku vahetus, aknad vahetatud, paled vaja korda teha.
Ja siis viimistlus.
Mis tunnihinnaga mees ennast välja ajab?
Abitöödele, põrandate üles võtmine, glasuurplaadi alune
---tunnihind????
Ja peenamatele töödele-- tunnihind???
Ja pole mõtet filosofeerida tunni või tüki hinna mõtekuse üle.
Ei otsi lapstööjõudu, ei soovi odavat tööjõudu, otsin asist meest.
Ja ütlen ka kohe ära, et ministri palka pole mõtet küsida.
 
andrus 29. juuli 2010, kl 19.58
Ei vasta oma sõnadega vaid alles ehitusfoorumist leitud tekstiga. Paraku kipub see ka suures osas tõsi olema, et tööd otsivad enamasti sellised tegelased kelle tehtud töö uut tööd kaasa ei too...parem oleks töömehi ikka soovitajate kaudu otsida...



* Raporteeri postitusest
* Vasta tsitaadiga

Re: Töömeeste suhtumisest

PostitusPostitas kaizen » 27 Juul 2010, 23:18
jah, see kurtmine siin ei aita - enamus ehitajateks end pidavatest tööotsijatest ei tunne lihtsat viisakustki, mis siis tööoskustest rääkida - töö hinda oskavad küsida rohkem kui makstakse Soomes nö päris ehitajale, kellele ei pea ise ette kõike tegema, kel on endal pea otsas ja teab kuidas milliseid probleeme lahendada - nutune on siin see lugu ja tõsi on see, et väärt meestel on tööd niigi ja tööd otsivad vaid need kes loodavad tellijat lollitada ja temale ka botikusse lasta. Tuleb kindad kätte panna ja ise teha, sest töömehi on siin tööotsijate hulgas küll mõni üksik - ei taha neid oskajaid meistreid solvata, minu lugupidamine ja austus headele ehitusmeistritele
 
jaa 29. juuli 2010, kl 20.54
Kes siin räägib soome ehitajatest...Ammu teada tõde,et eesti ehitajad on kordades soomlastest üle.
 
evrika 29. juuli 2010, kl 22.35
Aga paku ise tunnihind,mida makstes oleksid õnnelik!Nii teevad ju enamus firmasid euroopas,kes omale tööjõudu otsivad.töölise käest ei küsi keegi-kui ei meeldi,ära kandideeri!Tunnitöö plussiks on see,et alati saad vinguda,et töö ei edene.Näiteks võid mainida,et kuskil sinu tuttav töömees tegi mingi asja 2korda kiiremini jne.on ju siililegi selge,et halvemat ehitajat kui eestlane,kuskilt ei leia!kui näiteks pakkuda mosee ehitust mõnele brigaadile,noh kas jõudis kohale?
 
a 30. juuli 2010, kl 09.53
jah, eestlane on harjunud nõuka aeg "tark" olema ja üritab seda edasi mängida, märkamatta, et lollid sommid ja teised eurooplased polegi lollid.
Ok, 6000.-kuus kätte ja abitööd, põranda lõhkumine, prahi tassimine ja muu analoogne.
Kui tegemisega rahule jään oa 2000 lisaks.
Edasi hakkan maksma 10 tuhandest kuus alates ja mitte üle 20-ne, olenevalt mehest ja tööst. Kuus on töötunde 180.
 
jaa 30. juuli 2010, kl 17.11
Ära krt tüütab see eesti ehitaja mustamine.See,et buumi ajal nn ehitajad turu ära solkisid ei tähenda,et kõik on lollid ja jobud.Korralik tegija võtab tunnis keskmiselt 80kr.
 
ehitaja 30. juuli 2010, kl 17.20
Soomes sai tahtud majale abihoone.Töö valmis,tellija tuleb.Poisid jama,maja on selle kõrval nagu kuur.Vat mida suudavad soomlased.Ega siis eestlaseid ei taheta ainult odava tööjou poolest.Tööde järelvaade on soomes kordades nõrgem kui meil.Kui ültse on...
 
Mats 30. juuli 2010, kl 17.23
Kui tunni hind siis tuleb ka kaupa teha tunni ja mitte kuu järgi. Alguses üks tund korraga, tunni lõpus raha peo peale ja kui siis mõlemad rahule jäävad, siis võib järgmiseks kaks tundi jutti teha. Kohe pikema aja peale kaupa teha on ohtlik mõlemale poolele.
 
hahaha 30. juuli 2010, kl 18.12
Et siis tellija ootab kõrval kui tund kukub,raha jne.Teemaalgataja pakkugu hind välja ja siis vaadaku kas saab selle eest kedagi.Kui ültse saab.Selge see,et suvel kui tööd on kõvasti siis mingi 40eek tunnis on korralikule tegijale vähe.
Ise kui tunniga teen siis võtan 100t.Aga reeglina ei tee ültse tunniga.On parem mulle kui tellijale.
 
to jaa 30. juuli 2010, kl 18.45
"Korralik tegija võtab tunnis keskmiselt 80kr."

Tule maa peale. See on väljavabandamine ja see ei kehti reaalelus. Sellise hinnaga töömeest ei leia sa kuskiltki, alla 200 kr tunnis ei tulda isegi jutule, sest kõik peavad ennast tipptegijaks. Vähemalt mina ei ole leidnud ühtegi töömeest, kes 80 kr tunnis tööd teeks. Põhiliselt ongi võetud aluseks Soomes kehtiv tunnihind ja püütakse ka sellise tunnihinnaga Eestis läbi lüüa.
 
jaa 30. juuli 2010, kl 19.00
No tere ma tahax näha lolli kes maxax 200 tunnis.krt soomes makstaxe praegu keskeltläbi 12eur tunnis,eestlastele.Eestis on hind ikka tunduvalt odavam.200 sotti t on ikka absurd.See teeb korraliku päeva palgax 2000tonni ole normaalne...40tonni kuus.Tule ise maa peale...
 
jaa 30. juuli 2010, kl 19.01
Sorri. 2tonni mitte 2000tonni.
 
isepakkuja 30. juuli 2010, kl 19.06
isegi sott tunnis on palju...
 
to jaa 30. juuli 2010, kl 19.15
Sa oled Eesti elust maha jäänud.15 tonniga kuus ei liiguta ükski töömees oma tagumikkugi diivanilt. Seda 80 krooni tunnis makstakse töömeestele ehk kuskilgi firmas, aga mitte mustal turul.Samas nende 80 krooniste töömeeste kvaliteediga peab ka ettevaatlik olema, sest nende esimene moto on, et mida sa tahad nii odava palga eest.
 
jaa 30. juuli 2010, kl 19.34
No ma ei saa aru mida jama.Kui inimene teeb ok tööd 10t päevas.Hind 16tonni kuus.Ja sa tuled mulle jahuma ,et seda on vähe.Sa vist püüad siin promoda mingit hinnatõusu.
Loodan,et ei solvand kedagi.
 
to jaa 30. juuli 2010, kl 20.12
Ei promo hinnatõusu. Mustal turul küsitakse palju rohkem.
 
a 30. juuli 2010, kl 20.14
6000 8000 10000 20000
180 180 180 180
33,33 44,44 55,56 111,11

80kr tunnis, igati sobib, saame kokku, jäta aadress,
aga tööd seal rohkem, sobib ka 2-3 meest.
Nii et pakkumised oodatud. See objekt on Piritalt nõks edasi,
Kaugemalt tulnu võib seal ka elada.

200kr-sed unistajad võivad rahus edasi põõnata, kuradi head naised teil, kes teid loodreid toidavad.
 
rk 30. juuli 2010, kl 20.31
praegused hinnad eestis:

heale mehele, kel omad riistad-- 100-120 kr /h
abitööjõud, vastavalt töödele--35-45 kr/h

selgituseks:hea mees,kes oskab tööd, ei tule alla 1000 kr/päevas s.t 8 h eest, isegi mitte tere ütlema.

selgituseks: praegu on ehitusturg nii eestis, soomes, rootsis ,norras jne suure pauguga lahti läinud, seega on head mehed juba piiri taga.
 
to jaa 30. juuli 2010, kl 21.18
Nuuh, mis ma ütlesin, 1000 kr on MIINIMUM, mida tahetakse PÄEVAS ! Kui ka need head mehed on piiri taga, siis järgi on jäänud need ärakaranud kokad, kes olid kunagi buumi ajal "profid", kuid nüüd on töötud ja küsivad ikka edasi 200-275 kruntsi tund! hahahahahaaaa!
 
jaa 30. juuli 2010, kl 22.45
See RK paneb totaalset paska.selliste hindadega võite vanatühja juurde tööle minna.200tunnis minge peesee.
 
to jaa 30. juuli 2010, kl 23.32
RK ei pane paska. Ma olen ise heale töömehele maksnud head raha ja ka edasi soovitanud. Kuid olen ka nende valikul ämbrisse astunud.
 
Tõsi on 31. juuli 2010, kl 06.27
Muidugi,80 krooniga võid mõne tolguse leida, aga oled õnnega koos, kui selle raha eest asjaliku töömehe leiad. Üldjuhul saad sellise iseseisvalt mõtleva ja oskava töömehe mitte alla 100.
 
tööde juhataja 31. juuli 2010, kl 10.59
poisid, võtke tuure maha.
Heale mehele võib jah üle 100 krooni tunnis maksta, aga kindlasti mitte 200.
Aga häid mehi ma olen VÄGA harva kohanud.
Ja need head mehed kindlasti siin ei tolegenda.
Ja olen sama meelt, naised rikuvad mehed ära, hoiavad lontruseid kui sit..a pilpa peal.

--ei liiguta ükski töömees oma tagumikkugi diivanilt.
jah jah, seni kuni naine sulle tuult alla ei tee,
olen näinud neid naiste käevangus toodud mehi rohkem kui tahaks,
võtke tuurid maha, äkki naine kuuleb:)))
 
to tööde juhataja 31. juuli 2010, kl 13.00
Ma olen tellija, mitte töömees.:-)

Sul on õigus, kas mina olen neid häid töömehi VÄGA harva kohanud ning ega need HEAD töömehed ehitusfoorumites päev läbi ei tolgendagi. Nad on OBJEKTIL tööd tegemas, aga mitte keset tööpäeva kommenteerimas ja naine neid objektile ei taluta ega ei istu ka seal kõrval kohvi keetmas või põõsas mustikaid korjamas.:-)
Tööraha küsitakse ka objekti üldhinnana ning kui arvestada see hind objektil TEGELIKULT TÖÖTATUD tunnihindeks, siis tuleb tunnihind vaat et veel kõrgem. Olgem ausad - kes on näinud mustal turul töömehi 8 tundi päevas tööd tegemas? Tavaliselt küsitakse objekti hind, tullakse ja minnakse millal ise tahetakse ja seetõttu ka tähtaeg venib.
 
... 01. august 2010, kl 00.49
Tere,

See tunnihind on selline kummaline asi, et Eestis seda keegi ei praktiseeri. Sisuliselt ütleb meister sulle tunnihinna kui tahad eda sitta viskama vms. Eesti turul praegusel hetkel ei ole võimalik leida oma korralike tööriistadega, hea silma ning ka heade kätega meest alla 80.- krooni tund. Normaalne mees saab selle raha ka firmas ametlikult kätte. Mustalt Teile tegema tulles on loogiline, et küsitakse 100.- või rohkem ja kui tuleb Fie kes soovib maksta ka minimaalselt makse, siis ta peabki küsima 160.- tunnis miinimum, et ellu jääda.
Aru ei saa mis objektidel te käite, et töölised mõne tunni päevas näole näitavad. Sellist suhtumist kohtab ainult 30.- abitööliste juures, kes tulevad tunniks kaheks koristama, saavad oma bocki raha kätte ning kaovad järgnevaks nädalaks. Julgen väita, et enamik spetsialiste on objektil enamasti 10 tundi või rohkem. Pigem annab leida neid kell viis lahkujaid. Sisuliselt normaalne mees on 9-10 objektil ja 19-21 lahkumas. Samuti vilistatakse nädalavahetustele, pühadele ja muule sellisele. Ise tegelesin veel mõni kuu tagasi korteri remontidega Eestis ja enamike meeste tunnid kippusid tulema 230-250h kuus. Polnud endalgi harvad juhused kui vägisi pidi kippuma ka 300 piiri purustama. Ühel hetkel leitakse , aga selle rabelemise mõttetus ning suundutakse piiri taha, kus on 95% Eesti tõelistest ehitajates, kes oskavad ka midagi teha ning omavad varustust. Järele on jäänud mõned pereinimesed, kes ei suuda naist/lapsi olude sunnil paariks nädalaks üksi jätta ning hunnik sossseppi kellel heal juhul on isiklik poolsurnud akutrell ning silmad mis suudavad loodil mulli alati täpselt "keskel" näha.

Jõudu tööle
 
järgi jäänud 5 % 01. august 2010, kl 15.08
Kuna suurem osa on väljamaale läinud, siis sellepärast ongi Eestis raske leida seda 5%. Ka sosssepp võib vabalt küsida kopsakat hinda nimetades ennast meistriks. Igaüks tahab ära elada.Üldiselt on nutune see meie ehituse elu..
 
Unetu 03. august 2010, kl 05.39
Tõepoolest, alla 100 krooni tunnis annab korralikku ja asjalikku töömeest otsida. Pole muidugi võimatu, et sellise mehe ka leiate, aga siis olete tõepoolest õnnega koos. Nagu siin keegi nimetas, et 80 ja alla selle võite leida mõne tolguse. Tuleb selline kohale, poolemeetrine loodijupp kilekotis, ärajoonud nägu ees... See jutt on jumala tõsi. Rohkem sellistega ei tahaks kohtuda.
 
95% 03. august 2010, kl 14.55
Ega üle ka ei tasu maksta. Tavaliselt tõmmatakse kõrge hinnaga kott pähe just remondist ja ehitusest mitteteadlikele klientidele, kes ei ole hindadega üldse kursis. Koti pähe tõmbamisel kukutakse ennast maani kiitma ja oma naba imetlema. Kõige enne olgu teil visioon, mida tahate ja kuidas tahate, seejärel uurige hindu ja küsige pakkumisi. Kui ikka pakkumiste hinnavahed ulatuvad pea kahekordseks, tegijal alles paariaastane kogemus ja soov hiilida kõrvale lepingust ning garantiikirjast, on midagi mäda.
 
ohjah 03. august 2010, kl 18.42
Kõik siin "kõvad" ehitajad,kes küsib 120,kes 220 eeku tund.Andke minna,igaühe oma asi,müüb ennast 30 või 300 eest tunnis.Ja ärge kiidelge,ei tee need hiidkallid tegijad midagi nii hästi,saad hea tegija ilusti 70-90 eegu eest tunnis.
 
$$$ 03. august 2010, kl 19.04
Uurige kõige enne, KUIDAS tuleb seda teha, mida te teha tahate, siis oskate ka kvaliteeti nõuda. Kui töömees näeb, et olete ise ka kursis, siis ei ole tal enam võimalust oma teadmatust varjata, olenemata sellest, kas ta teeb 80 või 280 kr eest tunnis.Kui kellelgi raha liiga palju, las loobib. Öeldakse, et rikas pole see, kes palju kulutab, vaid kes oskab rahaga ümber käia.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!