Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
tunni hind
 
tüdinud 20. september 2010, kl 22.56
Autoremonditöökoda väljastab mulle arve ja annab oma töödele garantii. Autoremonditöökoja tunnitasu sisaldab ruumide renti, kommunaalkulusid, sekretäri ja raamatupidaja töötasu, maksusid, omaniku kasumit. Autoremonditöökojas pakutakse mulle kohvi, kui ma autole järele tulen ja neil veel natuke aega läheb või ma lasen teha ootetööd, näiteks rehvide vahetust. Ja palju töömees kliendi makstud tunnitasust reaalselt kätte saab?
Ehitusmees kasutab minu elektrit (või on see tal endal kotiga kaasas?), mina pakun talle kohvi ja lõunat ja kogu raha saab ta endale. Tööd teeb ta minu pinnal ja tihtipeale ei taha enda järelt koristada, vaid ootab, et mina selle töö ära teeksin. Keegi ei nuta ega hala siin peale ehitusmeeste, kes kujutavad ette, et nad tuleks üle kullata ja neid kätel kanda.
 
sms-laen 21. september 2010, kl 00.13
Vaatame asja ikka enda mätta otsast. Te räägite reaalsest kättesaamisest? Toon näite: Remondilukksepp tuleb oma tööpostile 2 kätt taskus, lürbib kohvi ja teeb tööd. Milles probleem enda kanda pole ju mingeid kulusid.
Kuid ehitusel klient ei anna nn erahalturtsikule tööriistu vaid see ikka läheb ehitusmehe enda palgast maha. Kahjuks pole ka võimalik trammis vedada tööriistu, ikka peab endale mingi töökäru muretsema. Isegi kui makse mitte maksta on kulud suured. Tööriista kulud, bensiin jne. Alla 100-eeki tund ei jookse lihtsalt välja isegi see on miinimum erategijale.
 
maxx 21. september 2010, kl 00.36
mis vingute, tellige ametki firma (Merko, Facio) tegema ja saate kõik mis tahate, kohvi koorega, korraliku arve, olematu garantii ja säästumaterjalidest ehituse. Kes seda jama ei taha leiab erategija 30-300kr/tund
 
Palun väga 21. september 2010, kl 05.26
Olge lahked. Kui kellelgi on soovi palgata endale paar tõsist töömeest, siis saate seda teha siinsamas. Jätke oma kontakt ja siis räägime täpsemalt edasi. Kuna olen ehitaja, siis siia ei saa oma kontakti jätta. See on ära proovitud. Seda soppa, mis siis meilile või telefonile tuleb, ei tahaks teist korda näha. Valimatute sõnade ja igasuguste nilbustega kostitatakse võhivõõrast inimest, temast mittekuimidagi teadmata. Ilusat sügist kõigile!
 
to sms-laen 21. september 2010, kl 08.56
Kas sms-laen esitleb ennast kliendile täisnimega või on ta lihtsalt keegi Kusti, Kaarel, Jaan, Joosep?
Kas sms-laen on suuteline oma 300-500 kroonise tunnitasuga tööle ka arve esitama?
Kas sms-laenule saab tema kõrge töötasu üle kanda tema pangakontole?
Kas sms-laen annab ka oma tööle kirjaliku garantii?
Kas sms-laen teeb lepingu või jookseb ta selle nimetamisel kohe minema?
Kas sms-laen esitab ostetud materjalide kohta tsekid või ütleb ta et tsekk on kuskilgi autos, kuskilgi tagataskus?
Kas sms-laen töötab objektil 8 tundi järjest või käib tööl nii kuidas jumal juhatab?
Kas sms-laen ei põe mitte ehitusel levivat "viirust" nimetusega alko?
Kas sms-laen oskab kliendiga suhelda nii, et tal ei tuleks mitte ühtegi valet suust välja?
Kas sms-laen hakkab kohe jalgu trampima, kui klient soovib objektil juures viibida?
Kas sms-laen hakkab protestima, kui tema töö vaadatakse järelvaataja poolt üle?
Kas sms-laen on ausam, kui ehitusel ringi luusivad "liishaavelid", kelle meelisroaks on naiivsed või vanemas eas kliendid?
Kas sms-laen on hiljem kättesaadav, kui teda on vaja tagasi kutsuda oma tööd parandama või on ta juba pikemal tööotsal Soomes, Rootsis, Norras, Iirimaal?
Kas sms-laenul pole kaubikus mitte laenutusest võetud tööriistad, mille laenutuse maksumuse ta soovib oma kõrge tunnihinna kaudu kliendilt sisse kasseerida?
Kas sms-laen ise ei tee omale lisakasumit materjalide pealt?
 
to Palun väga 21. september 2010, kl 09.50
Ma alati imestan, kui mõni "ehitus spets" kribab kuskilgi foorumis kella 03.oo või 05.00 kellaajal veel kommentaare. See tähendab, et tema tööjõudlus objektile jõudes on praktiliselt null. Pole mõtet sellistega üldse ühendust võttagi, sest siis peab klient veel riskima sellega, et töömees võib oma uimase peaga teha ka veel tööõnnetuse. Hakka selliste pärast vastutama.
Töömees, kes päev läbi teeb rasket füüsilist tööd, vajub õhtul nagu ramp voodisse ja tema oma kallist aega pere kõrvalt küll ei raiska enda tõestamiseks ja saadud meilide üle kaeblemiseks. Kui te riputegi internetis, siis järelikult teil EI ole tööd ja ootate millal keegi teile konksu otsa satub.
 
Palun väga 22. september 2010, kl 05.28
ja olge lahked. Minu tööpäev algab kell kuus ja mul on peale hommikust kohvijoomist pool tunnikst vaba aega ja kulutan seda nii, nagu heaks arvan. Kes loeb kempsus vanu ajalehti, kes vaatab meilid üle ja tutvub enne tööleminekut värskete uudistega... Vaba valik. No mida ütelda eelmise arvamuse kohta? Lihtsalt loll jutt, ei rohkemat.
 
jajah 22. september 2010, kl 09.28
Eks meie riigi möne ehitaja tööpäev algabki oma tagumiku autoistmele lohistamisest, mitte siis kui objektil hakkavad tema käed tööle. Rumal klient maksab kinni töölesöidu ja bensiini ka veel takkaotsa. Rääkida siin oma saladuslikust meilist ja kurta oma saadud posti yle on sama mis ajaviiteks kempsus vanu ajalehti sirvida. Kui töömees nimetab ennast tösiseks tegijaks, siis on tema nimi avalik, meiliaadress avalik ja ta ei värise mingi rämpsposti yle. See on ka pöhjus, miks paljud teadlikud tellijad otsivad omale töömehi hoopis mujalt ja firmadest, mitte öhtulehe vöi delfi keskkonnast. Meil on yldse kujunenud arvamus, et töömees on vanajumal ise, kuid klient on loll, kes selle vanajumala suurtest tegemistest aru ei saa. Klienditeenindusest ei hakka siin pikemalt yldse rääkimagi.
 
tüdinud 22. september 2010, kl 11.19
No näed, 'palun väga' sai kommenteerida põhjust, miks ta hommikul kell pool kuus kommentaariumis istub, aga eelpool esitatud asjalikele küsimustele vastamiseks aega ei leidnud. Küllalt kõnekas fakt.
 
to jajah ja teistelegi 22. september 2010, kl 13.08
paluks ka sinu ees- ja perenime, ametit, aadressi ja meili
 
jajah 22. september 2010, kl 13.54
Sina oled ju teenusepakkuja, mitte mina. Kui minul on vaja töömeest, siis ma valin nende hulgast, kes ei varja oma andmeid, ja kelle tausta saab ka uurida. Mitte turuvarblasi.
 
tototaja 22. september 2010, kl 15.55
Pole see siin mingi tööotsimise ega töötegija leidmise koht!!! Lihtsalt üks kari lolle elab end anonüümselt välja. Seda nii tegijate kui tellijate poolelt. Kui teeksin nüüd uue teema ja pakuks enda nime ja meiliga ehitusteenust, siis tuleb mitte tööpakkumisi, vaid hakkab targutamine, kas sul litsents on, kas makse maksad, miks koma vales kohas jne. jne. Sama ju ka teistes foorumites, olgu see arvutiabi või 50+, vähe on teemakohast juttu, enamasti hakatakse lõõpima, liialdama, kirjavigu otsima ja kõike muud kui teema. Internet kannatab kõike.
Nagu eelpool öeldi, kui ei meeldi haltuuramehe hind, kvaliteet, lepinguta töö, siis on ju alati võimalus otsida ametlike registreeritud firmade hulgast. Aga ei, tahetakse odavalt - projektita, töömehe maksude-kuludeta. See et te firmalt lepingu ja arve saate ei tähenda veel seda, et sellel tööl ka vettpidav kvaliteet ja garantii on ja et see arve esitanud firma ikka korralikult makse maksab. Kas pole kuulnud ümbrikupalkadest ja arvevabrikutest.
Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad.
Kahte asja korraga ei saa, odavat ja head.
Ja kui nüüd kellelgi kellaaja kohta ütlemist, siis teadmiseks - OLEN PUHKUSEL!
 
irw 22. september 2010, kl 16.18
Aga loomulikult, tototaja, aga loomulikult! Kui ehitusmeestel enam muud öelda ei ole, siis lõppu jääb neil alati kõlama hüüdlause, et kallim teenus on alati kvaliteetne teenus! Loe ja imesta - reklaam nigu tõusev piimahind! Naeratagem nüüd kõik üksteisele ja olgem rõõmsad!!! Kallines - seega kvaliteetne, puhtam, parem ja ilusamas pakendis ning ka töömees oskab sulle TERE öelda!!!
Aga kui küsida sellelt kallilt ehitusmehelt kutsetunnistusi või töökogemuste kohta pilte, siis on suu vett täis nagu piimavasikal...
 
vastuväide 22. september 2010, kl 19.05
Õige ja hea firma taustauuringul kasutatakse mitmeid võtteid ning tehakse firmaga ka leping, pannakse paika töö valmimise tähtaeg ning selle mittekinnipidamisel maksab firma leppetrahvi. Samuti koosneb arvepidamine põhiliselt kahest/kolmest osast: materjalide tasu, töötasu ja transport. Lepingus on ära märgitud mõlema osapoolte kohustused ja õigused. Isegi firmade omast kallimat hinda püüab töömees õigustada sellega, et tehakse kvaliteetsemat tööd, kuid samas keeldutakse millegipärast lepingu sõlmimisest ja soovitakse ümbrikupalka. Selline suhtumine on täiesti loogikavastane ning näitab vaid üht, et tegelikult töömees ei olegi huvitatud niivõrd kliendist, kuivõrd kliendi rahakotist. Tähtaegade kinnipidamisest või distsipliinist ei saa juttugi olla. Üksiktegijat on hiljem ka palju raskem kätte saada. Buumi ajal läksidki paljud erategijateks just sellise mõttega, et oma hinnaskaalaga taheti olla samal pulgal firma omadega. Suvel hinnad järsult tõusid, taheti võtta mis võtta annab, kuid juba nüüd on näha, et paljud -puhkavad-, kuna töömaht on vähenenud. Talveks ja euro tuleku ajal kahaneb üksiktegijate töömaht veelgi ja siis tuleb tükk tühja maad. Paljudel ei jäägi muud üle, kui jälle üle lahe minna või nuruda tööd firma ukse taga.
 
tototaja 22. september 2010, kl 20.06
Aga mis ma ütlesin - täpselt seda ka "irw" tegi. Ei kommenteeri.
"vastuväitele": just seda ma soovitasingi, kes ei usalda odavat (odavat firma suhtes) haltuurameest, see valigu prestiižikate usaldusväärsete firmade seast - OK?
"vastuväide" vist on üks nendest vähestest, kes pole kogenud või kuulnud firmade vassimisest materjalide, arvete, garantiide ja maksudega.("Võsareporter", "Kaua võib")
Minu 8 aastase üksiküritaja aja jooksul pole ükski, rõhutan, mitte ükski kunde nõudnud või soovinud kirjalikku lepingut, seega pole ka garantiid rohkem, kui suuline lubadus. Tegijal juhtub mõndagi ja ka minul. Paaril korral olen käinud vastuvaidlemata enda tööd üle tegemas.
Talvel on alati ehituse (eriti väikesemahuliste eratellijate) mahud vähenenud (ka buumiajal). Firma uksetaga ei pea nuruma, firmades on nüüdseks (peale masu koondamisi) kvalifitseeritud tööjõuga (kes ei lepi 50EEKi/tund netos) kitsas käes. Soomes abitöödel või lammutusel teenib aga 120-180 EEKi/tund Mis selles Soome minekus siis halba on.
 
vastuväide 22. september 2010, kl 20.36
Nii et kvalifitseeritud tööjõule on Eestis saadud ja mustal turul pakutud 120-180 EEK/tund liiga väike summa, soovitakse 300-500 EEK/tund. Kuid samas Soomes abitöölisena võetakse sama raha 120-180 EEK/tund rõõmuga vastu? Tundub et küsimus on hoopis rahatähtede värvis.;) Nende materjalidega vassimist tuleb ette mõlemal juhul, kuid kõik oleneb tellija enda tähelepanust ning nõudlikkusest.
 
tototaja 22. september 2010, kl 22.27
Kirjutasin ju, et internet kannatab kõike, usu jah neid 300-500 saajaid :-) Siin olen teinud 85-100EEKi/tund + sõiduraha, kui kaugemal käimine. Miks Soome 120-180 parem on, minu puhul on numbritest aru saada miks parem. Teiseks, seal on 10 tunnine tööpäev kokku lepitud, siin pisemate eratellijatega tekib tööpäeva pikkuses materjali või muul põhjusel tõrkeid, kui mitte lausa tühjad päevad. Seal ei mingeid oma tööriistu, siin sõiduauto nagu riistaladu, millega teatrisse naljalt minna ei taha kui enne paar tundi koristanud pole.
 
Palun väga 23. september 2010, kl 05.34
Mille poolest siis firma töömees etem on. Minu arust ei saa üksiküritaja üldse mitte mingit jama lubada. Töö algab kell kuus ja mitte autoistmele vedamisega, vaid täna näiteks vaheseinte tegemisega. Mul pole nii, et mõisa köis... . Tellijal ju kõik näha, mis tehtud ja kuidas edeneb. Firmas aga töömehe igapäevane vastutus läheneb nullile. No nii, aeg minna. Vaja ennast autoistmele vedada ja objektile sõita, ikkagi ligi 2 km sõita!
 
irw 23. september 2010, kl 08.08
Mis ma ütlesin! Alati tuleb odavam maksta 10 euri tunnis kui 150 krooni tunnis! Juba numbrites on vahe!!!
 
meedik 23. september 2010, kl 09.35
irw: kui näpuotsad sügelevad kasuta selleks miskit muud kui klaviatuuri
 
irw 23. september 2010, kl 10.56
Kui 'meedik' suudaks analüüsivalt lugeda ehitusmeeste kommentaare, siis ta leiaks neis väga palju vastuolulisust.
 
meedik 23. september 2010, kl 11.47
irw, meedik suudab analüüsivalt lugeda ja terad sõkaldest eraldada aga seda ei pea siin kõigile kuulutama kui tark ja vaimukas ma olen. niikuinii oleme siin ju anonüümsed ja mis sellest anonüümsest kuulsusest kasu.
 
irw 23. september 2010, kl 12.21
Meedik võiks delfis istumise asemel teha oma tööd, milleks ta on koolitatud. Või on äkki meedikud hakanud huvi tundma, milline on ehitusmeeste tunnipalk ning milline on nende oma? IRW aga ei tähenda irvimist, vaid midagi muud. Vaata ise googlest.
 
sms-laen 23. september 2010, kl 13.22
Krt ma ei jõua ka selliste klounidega enam vaielda.
 
meedik 23. september 2010, kl 13.30
mulle isegi meeldib pisut, et see teema loodetavasti lõpu saab :-) see millega meedik oma vaba aega sisustab pole mitte irw asi. aga mis ametit irw ise peab, et kesk kibekiiret tööaega delfis. tundub, et ajuinvaliid, kel lisaks näpuotsa sügelised.
Irw - Tööstuse või Residential jäätmed (Google tõlge) :-))
 
irw 23. september 2010, kl 16.03
Mul ka puhkus ja vaatan kuidas ehitusmehed vahepaeal kibekiirelt moonduvad meedikuteks, kuna ehitusmeeste palkadest rääkimine on tabu!!! Nende palgad on juba 50 aastat ümbrikutes ja sinna nad ka ilmselt jäävad!!! ;)
 
medik 23. september 2010, kl 16.16
mis ametit irw pead, räägime neist palkadest ka
 
vastuväide 23. september 2010, kl 19.57
Vara rõõmustate teema lõpetamise üle. Meedias alles hakatakse ehitussektorist pikemalt juttu tegema. Jõudu neile kes tunnevad ennast puudutatuna.
 
q 23. september 2010, kl 21.44
väga valus teema 40-ne tuhandelistele ehitus-abitöölistele,
ja arvata võib et lollidemaa tagasi ei tule, aga unistada ikka võib
 
Palun väga 24. september 2010, kl 05.48
Pole siin mõtet passida, tuleb tööle minna, ennast autoistmele vedada...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!