Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
tunni hind
 
nb 02. september 2010, kl 18.52
Endast ja oma tööst lugupidav töötaja ja firma ei saa lubada omale sellist "luksust", et nimetab klientide soove hülgemölaks, isegi kui tal oleks terve rekkatäis tööriistu. Oma püsiklientuurile saadetakse pühade puhul isegi õnnitlused. Kui aga lugeda ehitajate sõnapruuki, siis on kord klient närune, kord loll, kord ajab hülgemöla. Kui teil ei ole austust oma vastaspoole vastu, siis ärge lootke, et ka teisse suhtutakse austavalt. Nii et ärge nõudke klientidel eelkõige usaldust, vaid usaldus tuleb teil endal välja teenida.
 
Andres 02. september 2010, kl 19.17
kui jutt käis 100 tuuri, siis ma ei hammustanud ka, aga et alla 500-a ei ole ehitajat, see oli juba liig.
Nagu see copy spetsialist, kutsu see mõistuse raas koju, näita mulle üks elektrik, kes teenib kuus 400*180 so 72 ooo kr kuus ja veel puhtana kätte.
Nii lolli tellijat ei leia isegi purjus sommide hulgast.
 
copy 02. september 2010, kl 19.22
mis siin minu mõistusega pistmist, tegin vaid Eesti Energia lehelt copy->paste ja kuna jutt käib siin ehitajate tunnitasudest, siis elektrik kah nagu ehitaja või mis?
 
(/)(/) 02. september 2010, kl 20.00
sissekasseeritud 675 krooni ei kuulu kohalkäinud elektrikule. 675 krooni on rikke kõrvaldamine koos käibemaksuga, millest omakorda makstakse töötajale töötasu mis on tunduvalt väiksem kui 675 kr tund.
 
potensiaal 02. september 2010, kl 23.30
on see tellijale mingi lohutus, kui ta teab, et töömees koike endale ei saa ? tema rahakotist on see ikkagi lendu läinud. et kui haltuuramees sellesamuse töö 500ga ära teeks oleks tellija ju voisees
 
kummalinemiskummaline 03. september 2010, kl 12.44
Selleteemalisi foorumeid lugedes...
Kui inimene läheb hambaarsti juurde ja maksab 15 minutit kestva ravi eest 500 EEKu. Või autoteenindussse, tunnihind 300 eeku, või tellib kopateenuse hinnaga 400 EEK, või arvuti remonditeenuse500 EEKu, siis ei mõtle ju keegi et maksab teenusepakkujale tunnipalka. Aga kui foorumiteemaks ehitaja tunni hind, siis enam isegi haritud inimesed ei saa kummalisel kombel aru, millega on tegemist. Kohe aetakse segamini ehitus(oskus)töölise, ehitus(abi)töölise palga ja ehitusettevõtja teenustasu. Aga eks on ka mõistetav, miks nii on. Kui inimesel on küüned enda poole, siis see ju mõjutab üsna oluliselt tema ajutegevust.
 
tõesti kummaline 03. september 2010, kl 16.04
Küsimus on olukorrast, kus oskustööline osutub oma oskuste poolest hoopis abitööliseks ning hambaarst külavelskriks. Tasu aga võetakse kui tipptegijad. Kelle siis rohkem väike ajutegevus ja küüned enda poole?
 
ihhaahhaa 03. september 2010, kl 19.08
haaahaahaa@ copy
Mul oli ka kunagi kokkupuude ehitustöölisega, kes vaatas eelarvet, nägi seal hinnanumbreid ja pakkumuse maksumust, lahutas sellest oma NETOpalga ja oli arvamusel, et kogu ülejäänud raha läheb omaniku tasku.
Mis sinna seina pannakse, millega pannakse, millega viiakse,millised maksud jne. jne. on ikka töölise poolikule ajurakule nii raske mõista,et seepärast nad töölistena ükskord surevad kah. Lolle on ikka kõvasti.
Aga teie "100kroonitund"mehed unistage edasi. Talv tuleb, ka hooajalised mustad otsad hakkavad lõppema.
 
copy 03. september 2010, kl 19.41
ära ihaha alahind ehitaja ajurakke. ma pakkusin välja, et kui sa saad selle 675-se töö 500-ga peaksid vast rahul olema? pole sinu asi millega mees kohale tuleb, kust ja mis hinnaga materjalid ostab ja mis ta tööriistad maksavad ja kas tal ka selle saadud raha pealt pensionifondi ja puhkuselaekasse midagi koguneb, sina oled ju odavamalt saanud. kusjuures kulumaterjalid lisanduvad sellele 675-le (esimene tund, edasi 400)
 
vastan 03. september 2010, kl 19.49
Ei, mina ei ole rahul ühegi "musta" teenusega, sest ma olen huvitatud garantiist, sertifitseeritud materjalide kasutamisest ja sellest, et keegi ka vastutaks, kui midagi ei toimi.
 
mustmees 03. september 2010, kl 20.12
mina vastutan oma hea nimega, firma vastab sulle juristide ja expertidega või ei vastagi, kuna vastajat polegi enam
 
Jaak 03. september 2010, kl 20.30
sul copy pole neid ahjurakke ollagi, nii lolli juttu ajad.

vastutan oma hea nimega, ja see on?
 
teinejaak 03. september 2010, kl 20.45
jah, minu nimi on ka Jaak ja mis nüüd siis?
 
Kolmas Jaak 04. september 2010, kl 05.34
Tulin praegu vastu hommikut ehituselt, töölt. Tuli lõpetada kiireloomuline töö. Rehkendasin ka huvi pärast tunnihinna välja, kuigi kokku oli lepitud tükipalgana. Tulemuseks on 147krooni tunnis. Mina rahul ja tellija ka, sest egas muidu ei oleks juba järgmist tööd kokku leppinud. Nõndaks siis.
 
heh 04. september 2010, kl 09.44
copy on puhta sassis. vaatab ee lehelt kõige kõrgemat hinda ja arvab, et ka tema on võimeline kõiki elektririkkeid kõrvaldama. tavalise elektrikupaberiga elektrikku ei lasta välitöödele isegi ligi, kuigi endast ülehinnanud elektrikud arvavad, et nad saavad ka välitöödega hakkama. mõni aga ei saa isegi kilbi paigutamisega hakkama. mine hari ennast, mis pädevused peavad ühel elektrikutel vastavate tööde juures olema ja siis hakka 500 krooni tund küsima. või oled ka üks selline elektrik, kes arvab et rikkevoolukaitse on lihtsalt üks üleliigne nublakas, mille peab klientidelt ära korjama (muidugi ka seda kõrge tasu eest), et asjatult "välja ei hüppaks". on sul üldse vastavad mõõteriistad olemas et sa sellist hinda küsid? kliendi asi ei ole mis autoga sa kohale sõidad, vaid kliendi asi on sinult pädevuspabereid küsida ja ära ainult ütle, et sa need koju unustasid..
 
to ihahaaha 04. september 2010, kl 10.10
Täitsa nõus,need imehinna küsijad surevad välja(100-150 tunnis)Nii kaua veel tõmblevad,palju veel lolle leidub.Ja SINA,kolmas jaak,tulgu mõistus koju-tulen hommikul peale tööd koju ja ronin kohe naisteka foorumisse?! Mine kontrolli..
 
see 04. september 2010, kl 11.58
kolmas jaak läks oma tellija juurde tagasi tööle,käis hommikul kella 5-e ajal naisteka foorumis korraks seletamas kui kõva tegija on..
 
öökull 05. september 2010, kl 05.16
Uni läind, uudised vadatud, hakkan parem nokitsema, pahteldama. Muideks makstakse ka 110 eeku tunnist. Loomulikult mitte ainult pahtldamise eest, vaid igasuguste tööde eest keskmiselt. Nii et hakkan aga pihta! Ega magaja suhu hiir ei tule!
 
jap 05. september 2010, kl 05.21
jah mu öökullike
 
vaim 05. september 2010, kl 08.16
internet (Delfi) kannatab kõike, nii pühapäevahommikust töövirkust, kui 500 kroonist tunnihinna trükkimist ja palju muudki. ei tasu kõike südamesse ja tõepähe võtta
 
Imelik 06. september 2010, kl 06.04
number see 100. Kui üle selle palka maksad, siis oled kohe loll aga kui alla selle, siis on sul vedanud. Aga nii se tõepoolest on. Alla 100 enam tõesti asjalikke ja oskajaid töömehi ei leia. Masu hakkab vist tõepoolest läbi saama.
 
ma 06. september 2010, kl 09.48
Kohe prooviks neid sada tunnis imemehi.Kui hakkaks otsima ja tegelikult vaja läheks,leiaks tõesti head mehed alla saja tunnis.Need suure tunnihinna küsijad on mõttetud,sama mõttetud kes seda maksavad.Aga jah,nagu enne mind juba õeldud,lollidelt tulebki raha ärea võtta.Aga saage edasi oma sadasid tunnis,varsti lollid otsas ja siis?
 
tanel 06. september 2010, kl 17.08
mul vaja pisike kodukontor ja väikeveok üleval pidada. teinekord vaja tööriistaparki ka uuendada. ning vanaduspõlve tahaks ka ikka kunagi normaalselt pidada, seega mina küll 100 eek/h tunnis välja ei tule. ja ega ma üldiselt tunnikaupa ehitus- ja remonditööd teegi, ikka objektihinnaga. aasta peale keskmiseks tunnitasuks mis puhtalt tasku jääb tuleb nii 35-40 eeku. kuude ja päevade lõikes ei saa ju võtta, sest päevad pole vennad.
 
lausa ohkama paneb 06. september 2010, kl 21.27
kas teil remondimehed nii palju kirjaoskust on, et tööpakkumisele kirjutate selgema vastuse? kirjeldasin ühele tehtavat tööd ja sain vastuseks: 400.- vot nüüd mõistata, kas tunnitasu, päevatasu või hoopis objektitasu.
 
m 07. september 2010, kl 21.13
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=22&i=266267&t=266267
töö otsimine nagu ruulib
 
tüdinud 08. september 2010, kl 16.04
Mina, muide, ei saa aru, mis imeloom see ehitaja selline on, kes mingit miljonipalka teenima peab ja kui talle seda enam maksta ei taheta, siis kurjaks saab?! Hiljaaegu vihastasin ühe tuttava ehitaja naise nii välja, et enam ei räägi teine ka minuga, kui kuulasin ta kurtmist, kuidas ehitajate palgad on niiiii alla läinud ja julgesin tähendada, et ehk on need tunnihinnad pigem normaliseerunud. No minu meelest on ju täiesti ajuvaba, kui näiteks poemüüja või õpetaja peavad kolm kuud raha koguma, ja alles siis saavad endale lubada töömehe palkamist näiteks kempsupoti vahetamiseks?! Võiks ikka nagu igasugu proportsioonidele ka mõelda, mitte hakata sonima mingist 500.- kroonist tunnis.
 
:-) 08. september 2010, kl 16.23
Ilmselt ehitajatel ongi sellised naised, kes on harjunud priske sissetulekuga. Olla ehitaja naine - see on auasi!!!!!!! Venelastel oli kunagi auasi olla mundris mehe naine. Muidugi nyyd lepitakse ka kokaga, rasked ajad...
 
puuks 08. september 2010, kl 22.55
tüdinu, ära soni jah 500sest tunnipalgast, tund on vähemalt 700 :-) korra juba kirjutasin, et internet kannatab kõike, jutt käib ikka reaalsest tunnitasust seal 100 ümbruses. Teema oleks ehk see, et kas sel poemüüjal ja õpetajal on haiguskindlustus, pensionisambad, puhkusetasud jne. Kes maksab haiguskulud, kui sinu juures tööl mees jala või kaela murrab - ei huvita loomulikult. Ja mis rahade eest see mees endale mõnenädalase puhkuse saab lubada pole samuti kellegi asi jne. 30-50kr/tund mees sellest kõigest ei hooli, tal piisab, kui Bocki kätte saab ja homme saagu mis saab. Tööriistade pärast ta ei muretse, kuna neid tal pole.
 
üks töömees 09. september 2010, kl 06.46

Selleks, et kliendile paremat töökvaliteeti ja efektiivsemat töötempot pakkuda olen investeerinud ainuüksi oma tööriistade arsenali ligi 100000 krooni. Pluss muidugi korralik liiklusvahend, et ennast ja nii mõnigi kord sadu kg kaaluvat tööriistade koormat iga päev kümnete kilomeetrite taha objektile transportida. Samuti olen investeerinid kümneid tuhandeid oma ehitusalasesse haridusse. Ette on näidata kutsetunnistused ja ehitusalane registreering MTR-is.
Ja nüüd painab mind aina küsimus, et mis mõttega ma oma teadmisi ja kogemusi müün ja kalleid tööriistu kulutan. Sest minu raamatupidamine, (mida ma muide oma puhkeajast ise teen ja keegi mulle selle eest ei maksa ja mulle (töömehele) makstav tasu ei võimalda palgata raamatupidajat)näitab mulle, et kui tahta, et minu ettevõtmine pisimatki kasumit teeniks saan lubada oma palgaks (neto)aastaringselt 5000 EEK. Sest klient ütleb, et turg teeb hinna. Ja rohkem ei maksa,kui 100 krooni tunnis.
Ja nii seisavadki mu naelapüss, ja kiired effektiivsed trellid, laserlood jne, jne kodus ja ootavad paremaid aegu.
Töötan kliendi poolsurnud 9,5v trelliga. Toksin naelu haamriga.
Meil öeldakse, et tootlikkus on madal, see-tõttu ei saa töötajate palgad olla suuremad.
Ma ei näe võimalust tõsta tootlikkust, kui mulle ei taheta selle eest rohkem maksta.
Kellest siis sõltub tegelikult tootlikkuse kasv? Kas töömehest?
Tundub küll, et rohkem otsustajatest - nendest, kes protsesse juhivad. Tahtes töömeeste seljas sõites odavalt oma kinnisvara väärtust tõsta ja seeläbi ratsa rikastuda, pärsib madalalaubaline klient tootlikkuse kasvu ja olen kindel, et tegelikult ei ole see kasuks kumbagile poolele.
 
eelmisele 09. september 2010, kl 07.58
Milline siis on yhe töömehe tunnihind, kui tema tootlikkus on lausa hiigelkörge? Vöi on see saladus? Isegi kui mönel on tööriistu miljoni krooni eest, siis tema könepruuk jääb ikka krooni tasemele. Yks asi on körge tootlikkus, teine asi aga on hea klienditeenindus, mis vöiks samuti kuuluda selle körge tunnihinna sisse.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!