Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
-5 kg klubi jaanipäevani :)
 
uitaja 07. veebruar 2018, kl 11.57
8:43

Sul on tuline õigus, iseendaga tuleb sõbraks saada, iseendaga leppida, iseendale elada (loomulikult mitt pime-egoistlikult). Kõik, mida teeme, teeme endale.
Lõpuks ei ole küsimus ülepea kaalunumbris või väljanägemises, vaid iseenda tervises, mida hoida ja kaitsta saab eelkõige keha omanik.
Harjumusi on kõigil ilmselt rohkem kui üks. Nii halbu kui häid. Minul on tekkinud elu jooksul arvamus, et harjumustest vabanemine tähendab reaalselt ühe harjumuse vahetamist teise vastu. Seega peaks ehk proovima leida maandamisvorme, millel pole seost toiduga...see võib olla juba olemasolev hobi, aga alati tasub proovida ka midagi uut.
Kunagi ei tohi unustada, et igal asjal on mitu lahendust. Jagatud mure on kindlal põhjusel poole väiksem. Kuni laseme mõtetel umbmääraselt jõudu koguda tunduvad nad võitmatud ja ülejõu käivatena. Kui paneme mõtted sõnadesse, kaob vähemalt pool nende jõust.

Võrukas

Alla anda jõuad alati, kuhu Sul sellega kiiret on?
Tegelikult pärsib nikotiin söögiisu ja pahatihti tehakse loobumisel asendus söögiga (lutsukommid või miski muu). Proovi pigem juua teesid. Näiteks rohelist mis puhastaks, ingverit mis tugevdaks ja piparmünti mis rahustaks organismi.
Hakka ka töölt jala koju tulema, kui aega on. Paari kuu pärast hakkad jalutuskäike nautima, tekib võhm ja meeleolu paraneb, hetkel on kannatust ja jonni vaja.
Kui Sul on teadmine, kui suur hulk toitu on 1800 kcal, siis ei pea ju enam lugema. Jaga see kogus 5-6 söögikorraks ja ära ole üle 4-5 tunni söömata. Stabiilne söömine leevendab nälga.
Mitte õelusest, aga...arvesta, et umbes 43+ lähevad sellised ettevõtmised raskemaks seoses "ealiste iseärasustega", lootustega eriti kaugele ei jõua, kui iseennast ei aita...nii et tegutse enda parema tervise nimel juba täna!
 
tähenorija 07. veebruar 2018, kl 13.48
To 8:43
Kritiseerija ja nõuanadja oled Sa hea, kuid vaata ka iseennast!
Palun õpi õigesti kirjavahemärke ja tühikuid panema. Paiguta need õigesti ja sinu kiri näeb kohe palju parem välja. Ka tundud sa siis targemama. Punkt!
 
8.43 07. veebruar 2018, kl 14.03
Vabandust,aga eesti keeles ma üle 4 - ei saanud,suguvõsas düsgraafia.
 
Britta 07. veebruar 2018, kl 17.50
to 8.43 head mõtted! Just sellega ma peamiselt tegelen ka, et selgitada, milline emotsioon midagi sööma paneb ja mis mõtted enne tekivad jms. Tegelikult ju peale liigset söömist ei olegi seda rahulolu ja head tunnet, vaid ainult söömist alustades või vahetult enne seda :)

Võrukas, kui lähed stressi kalorite lugemisega, ära tee seda. Pigem ehk jätta välja suhkur (jah, tekitab võõrutusnähtusid, elad üle), nisu ja ehk vähendada ka piimatooteid. 4 tasakaalus toidukorda päevas (kvaliteetne valk, köögiviljad, täisteravili, tatar, kartul, pruun riis vms). Proovi kõigepealt anda organismile täisväärtuslikku toitu ja toitaineid ning pisavalt vett ka (6-8 klaasi päevas), sest tihti ajab organism veepuuduse segu näljaga. Olen sellel teel piisavalt kogenud. Ja alla anda enne, kui alustadagi jõutud - ei ole hea mõte. Selleks selle grupi tegimegi, et koos lahendusi leida. Püüa ja proovi. armasta ennast ja anna endale parimat toitu ning läheme koos edasi, eksju?
 
Kukkel 07. veebruar 2018, kl 19.14
Mina alustsueks üritan välistada oma menüüst need 5.
Suhkur
Jahu
Pasta
Riis
Kartul
 
Kukkel 07. veebruar 2018, kl 19.15
Suhkur siis rafineeritud jne. Kaal pidi ise 5 kilolangema. Eks näis siis .
 
kana 08. veebruar 2018, kl 07.29
mulle on väga vastumeelne mingitest toiduainetest täielik loobumine ja jms radikaalsed dieedid. ma arvan, et tuleb veidi vähem süüa ja veidi rohkem liikuda. no veidi tervislikumalt on ka mõistlik, aga kui ikka tuleb pühapäeval pannkoogi- või jäätise isu, siis tuleb süüa, mitte stressata ja nälgida ja pärast õgida.
 
Lisandra 08. veebruar 2018, kl 09.07
Tere! Sooviksin ka liituda teiega, olen ennast tõsiselt käest lasknud. 5 kuud tagasi kaalusin 55kg ja 165cm pikk. Nüüd aga on kaal tõusnud 64kg peale olen 20 aastane. Kõik kilod on söödud endale lihtsalt sisse, olen väga õnnetu ja mul on suur motivatsiooni puudus. Ühel hetkel avastasin enda jaoks hessburgeri ja hakkasin seal liiga tihti käima, koju ostsin ka iga päev cocat ja magusat või tellisin koju pitsat. Kõige õnnetumaks teeb mind mu kõht mille tõttu pidin ka uued püksid ostma, sest vanad ei läinud enam lihtsalt eest kinni.
 
8.43 08. veebruar 2018, kl 18.59
Tänud toetajatele!
Võrukas sa mainisid , et tahad talisuplusega alustada. Su asemel võtaksin ma umbes 10l nõu ,täidaks selle külma veega ja kallaks selle endale pähe ja ütleksin "halb vällä, hää sisse". Tegelikult sooviks ise ka sellega tegelema hakata:)
Täna tuli selline imelik mõte vms. Muudkui ketras peas ja tahtis välja saada. Proovin oma vigases keeles seda teieni tuua, ehk läheb mul siis kergemaks.
Kujuta ette, et sul on väga ,väga hea kaaslane . Kes toetab ja kiidab sind kui sul hästi läheb . Lohutab kui keegi halvasti ütleb või ebaõnnestud. Teeb sulle pai ja kallistab. Naeratab sulle ja ütleb et sa oled ilus ja kõige kallim siin maailmas.Keegi kellega sa võid absoluutselt kõigest rääkida ilma et ta sind imelikuks peaks või teistele räägiks. Kes ütleb sulle näiteks ,et "pane täna see rõõmsavärviline kampsun selga .Su sõbranna soovitas küll seda musta ,aga tegelikult on ta su peale kade ja tahab ,et sa temast koledam oleksid." Või jälle seda " Lähme täna jalutama või spa-sse,aga ära kutsu sõbrannasid kaasa, nad väsitavad mind oma mõtetute brobleemidega." Või" Lähme päikeseloojangut ,küll lapsed ise midagi süüa teevad nad ju nii suured juba". Keegi kes ei reeda sind kunagi, ei jäta maha ja on sinuga su elu lõpuni .......
Ja nüüd mine peegli juurde ja vaata... ta vaatab sulle vastu -sinu kõige parem nõuandja kes teab täpselt mida sul vaja ,et sa õnnelik oleksid.
Tänaseks aitab.
 
Britta 09. veebruar 2018, kl 09.27
Tere kõigile! Esimeste tulemuste aeg!

Ma võin selle nädalaga rahul olla - 78,1 ehk -1,1 kg. Toitumine oli enam-vähem ok ja liikumist ka.
Kes oma elustiili muudavad (dieedid ei toimi ja on väga olulised), siis mõned meeldetuletused ja mõned nõuanded, milleni olen jõudnud ja kasutan. Ehk on kellelegi veel abi. Olulisem, kui mingite asjade ärajätmine on see, et oleksid toitainerikkad toidud ja organismil toitained olemas. Siis tegelikult automaatselt väheneb ka vähemväärtusliku söömine, st ei tunne niivõrd vajadust.

1. Kas jood päevas 6-8 klaasi vett? See on väga oluline kaalu langetamisel. Eriti, kui toiduratsioonis on rohkem kuiva - on vee defitsiit veelgi suurem. Kaalulangus ilma piisava veekoguseta on väga raske. Vesi leigena (sidruniga) või taimeteena päeva jooksul igati ok. Hommikul ka suur tass leiget vett, võid sisse pigistada sidrunimahla.

2. Kui süüa puuvilja, siis ainult tühja kõhuga, st hommikul esimese asjana. Kui süüa toidu peale, hakkab gaase tekitama ja ei ole nii hea. Seega hommikul peale vee joomist oma päevanorm puuvilju ja alles 30 min pärast hommikusöök. Päeva peale rohkem puuvilju ei ole soovitatav :) Varieeri puuvilju :)

3. Köögivlijlad - erinevad ja sooitavalt iga toidukorra juures vähemalt pool taldrikust moodustavad köögiviljad.

Väikesed sammud viivad suurte tulemusteni. Minu eesmärk on seekord lõpuni välja minna oma toitumise muutmisega, et saavutada eesmärk ja sellele ka püsima jääda.

Kuidas teil nädal möödus ja mida numbrid näitavad? :)
 
Britta 09. veebruar 2018, kl 09.29
Lisandra, tere tulemas gruppi! :) Kui saad, lisa palun oma vöö ümbermõõt ka.

Selle nädala lõpuni on teretulnud uued grupiliikmed, siis jätkame juba selle pundiga, kes on koos :)
 
tulevane sale 09. veebruar 2018, kl 09.47
Tere!
mul oli täna hommikul kaalul nr 85,2. Jess! -2 kg!
Vöö ümbermõõt oli "katse" alguses 98 cm. Põrrrrr!

Jälgisin söömist päris hoolega ja sõin tervislikult, vähemasti endaarvates.
vahepaladeks sõin ca 150 gr kreeka jogurtit koduse suhkruvaba maasika toormoosiga.
Hommikuks oli 3 viilu kodus tehtud odarajahu karaskit juustuga, lõunaks kartulipuder kotletiga või ühepaja toit (kõik ise tehtud) ja õhtuks tegin omletit (salatiks tomativiilusd või kurk), et kõht täis püsiks ja enne magamaminekut sööma ei kukuks. Ja vett katsusin juua igal päeval vähemalt 4 klaasi.
 
Amatsoon 09. veebruar 2018, kl 10.18
MInu näidud siis sellised: vanus 42, pikkus 166, kaal 72,3, vöö 88. Sügisega tuli kaalu juurde ligi 10 kilo. Mehel oli raske operatsioon, lisaks lapse kooliprobleemid, ja ma hakkasin täiesti kontrollimatult magusat sööma. Mina, kes ma pole aastaid suhkrut tarbinud ega armasta üleüldse väga magusat. Aga ju siis vajas organism seda tol hetkel. Rasked ajad on läbi ja sellest siis mälestus üüratu kaalunumbri näol. Tore, et grupp uuesti koos on, see on väga abiks!
 
algaja 09. veebruar 2018, kl 11.31
Tekkis hulk küsimusi:

Kui tervislik on tühja maoga hapu vesi ja edasi toores puuvili?

Mis on parim hommikusöögiga ja milline kogus?

Miks piimatooted ei ole head?

Mida head on kartulis ja riisis?
 
Võrukale Nurrikeselt 09. veebruar 2018, kl 11.41
Hea Võrukas,
Ma näen, et sul on olnud väga raske. Oled pidanud endaga palju võitlusi, kuid edu pole saavutanud. Oled nüüd käega löömas ja leppinud oma ülekaaluga.

Tahan öelda seda, et see pole sinu süü. Kaalu alandamine ongi raske, eriti kui seda on aastate jubedalt palju kogunenud. Sul on siiski üks väljapääs, mis sulle edu toob.
Ole hea lase endale toitumiskava koostada. Siis ei pea sa enam üldse muretsema, millal süüa, mida süüa ja kui palju. Selle kn professionaal kõik ära teinud ja sinu ülesanne on lihtsalt seda lugeda ja vastavalt süüa teha. Ise ongi raske koostada tasakaalustatud menüüd ja dieeti nii pidada, et nälga ei tekiks. Kasuta mas või Fitlapi.
 
Nurrike 09. veebruar 2018, kl 11.46
Näidud:

Kaal 73.9 kg
 
Britta 09. veebruar 2018, kl 14.42
Amatsioon,, tere tulemast tagasi! :) Mul sama teema, mis sinul, stress ja hunnik lisakilosid. Kuid koos saame hakkama :)

algaja, sidruniga vesi ei ole happeline, vaid aluseline. Puuviljad tühja kõhuga seedivad kiiresti läbi ja mul ei tekita see gaase nagu siis, kui neid peale sööki süüa.

Muus osas jälgi ennast. Või kõige parem - tõesti fitlap.ee , seal toiduvariante, sh hommikusöögiks, väga palju. 3 päeva on tasuta ka ja praegu veel sooduspakkumine kehtib samuti. Tasakaalustatud toitumise osas aitab väga palju,
 
kana 09. veebruar 2018, kl 15.38
kaal 81,5 vöö 89 cm (no mööndustega, ma veits sikutasin, muidu oleks ikka 90 :)
käin korra nädalas joogas (alates järgmisest nädalast on plaanis kaks).
korra kuni kolm ujumas ca kilomeeter korraga.
söön kõike, aga mitte palju. rämpstoitu ei söö.
suht palju söön smuutit ja puuvilju.
plaanis on hakata tegema paar veepaastupäeva kuus.
kui vähegi viitsin, lähen õhtul mehega jalutama.
nädalavahetusel on maal metsas töö ja kõndimine suht suures mahus.
minu miinimuvariant on 80 kg, aga 70 oleks ikka kaunim :D
 
sidrun 09. veebruar 2018, kl 17.20
https://sobranna.postimees.ee/3384855/uheksa-pohjust-miks-juua-hommikul-sidrunimahla

https://tervis.postimees.ee/3012759/kas-sidruniga-vee-joomine-on-tegelikult-kasulik
 
riis 09. veebruar 2018, kl 17.27
http://www.terviseuudised.ee/uudised/2017/03/15/kumb-on-kasulikum-kas-valge-voi-pruun-riis
 
Kukkel 09. veebruar 2018, kl 18.04
Tänane kaal 70,6
Üldiselt rahul sest väga ei onud võimalust dieeditada, pigem muutsin seda mida suhu pista . Aga toimib. Saia, kartul, pasta said välja. Riis oli siiski menuus. Järgmine nädal panin eesmäergiks, et näeksin 69 ära. tagumine number tuleb kuidas tuleb siis.
 
Tabel 09. veebruar 2018, kl 18.48
Nimi Vanus Pikkus Algvöö Algkaal Kaal Vöö
Kukkel 42 1,70 85,0 72,0 70,6
kana 50 1.68 90,0 82,0 81,5 89,0
Britta 47 1.67 xx,x 79,2 78,1
Trulla 43 1.74 83,0 65,8
Võrukas 36 1.71 xx,x 80,0
Lissandra 20 1.65 64,0
Amatsoon 42 1.66 88,0 72,3
Nurrike 27 1.70 72,0 74,6 73,9
tulevane sale 45+ 1.67 87,2
Liisi 34 1.59 78,0 65,0
Vihvella 49 1.64 99,7 104,0
 
Britta 09. veebruar 2018, kl 19.08
To tabel: väga usin oled, aga kui tohib, siis uuendan ise tabelit igal pühapäeva õhtul, eksole?
 
Liisi 10. veebruar 2018, kl 07.19
Tere, läks juba meelest, et eile oli kaalumispäev. Minu kaal täna 4,2kg.
 
Liisi 10. veebruar 2018, kl 07.19
64,2kg vabandust
 
Trulla 10. veebruar 2018, kl 10.56
Oo kui palju infot siia vahepeal tulnud on, andis ikka järele lugeda.
Kõik on esimest nädalat nii tublilt alustanud, kilod lausa lendavad.
Mul tagasihoidlik -300 gr. e. olen nüüd 65.5 kg.
Söömine oli ok, liikumine null.
 
Britta 10. veebruar 2018, kl 10.59
Trulla, sul nii väike KMI, kõige väiksem meist, et võidki järgi oodata :) :)
ja -300 g on väga hea tulemus :)
 
Mari Tamme 10. veebruar 2018, kl 11.11
mul tuli beebikilosid üle 10 ja nüüd ei saa neid maha. olen suur magusasõber ka.

Orgu kava proovisin, aga ei ole olnud motivatsiooni jätkata. Täna tuli pakkumine. Naistepäevaks saaks pooltest kilodest lahti. Mida arvate, kas peaksin osalema? https://www.erikorgu.ee/naistepaev

Kellegil kogemusi?
 
Britta 10. veebruar 2018, kl 11.22
erikorgu.ee ja fitlap.ee - mõlemad on väga head ja toimivad, kui ise neid järgida ka.
 
vihvella 11. veebruar 2018, kl 05.53
Tere. Minu kaal täna 98,7. Vööd ei mõõtnud, see nagunii nii kiiresti ei vähene.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!